Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

paascha

Tématicky mě to spíš sralo, čmoudy jakékoliv národnosti a vyznání nemusím, filmařsky průměrné, prostě takový ten mišmaš kousek, který kdyby nebyl, přišli by o něco jen autoři :-) ()

Pepinec

Na letmý pohled hezký obrázek, který by se klidně dal pověsit na chodbu. Na chodbu proto, že po ní se většinou jen chodí. Kdybyste si ho totiž vyvěsili v obýváku naproti gauči, hned při prvním usrkávání odpolední kávy přijdete na to, že nejzajímavějším ze všeho je na něm rám. Všichni moc dobře víme, anebo aspoň tušíme, že Američané si upravují právo podle toho, jak zrovna fouká vítr. Téma ilegálních přistěhovalců je tak vážně zajímavé, ale jednotlivé příběhy mě svým prazvláštním způsobem vystavění zasáhly asi jako změny ve vedení naší pošty. ()

sheen

Maximální spokojenost a nadšení z tohoto snímku, který líčí problémy imigrantů v USA, setkáváme se tady s několika příběhovými liniemi a každá z nich je zajímavá. ()

Allien.9

Jak fandit holce, která je dost stará na to,  aby jí došlo, že když ve školní eseji vyjádří sympatie s muslimskými teroristy, kor po jedenáctém září 2001, bude to mít dohru? Jak fandit teenagerovi, který je takový slaboch, že se nechá strhnout k přepadení večerky, při němž zemře prodavač? "Imigranti" jsou nyní aktuálnější než kdy jindy, a i když ne všichni jednotlivci této mozaiky byli špatní (ve smyslu chování a jednání), stejně byli výraznější ti negativně a "negativně" vystupující. ()

Goldbeater

Upřímně filmy, kde se různě protínají dojemné příběhy lidí moc rád nemám a nevyhledávám je, ale tadyto jsem si stáhl hlavně kvůli Harrosonu Fordovi a byl jsem dosti překvapen, jak se mi to líbilo. Nenudil jsem se ani trochu a pěkně jsem se bavil. Pěkné obsazení, pěkná hudba, velmi dobrý scénář, tak proč ne. Každý si zřejmě myslí, že dostat se do USA a žít si svůj americký sen je děsně jednoduché, tento film vás vyvede z omylu. ()

mzss1

Bohužel, tohle mi vůbec nesedlo, film nemá žádnou atmosféru, děj se vleče. Dokážu pochopit drama, thrillery. Ale tohle nebylo ani jedno, ani druhé. Bohužel. 20% = * ()

liskam

Parádně natočené. Skvělý casting. Když herci vědí, co mají hrát a jak to zahrát, stojí to vždy za to. Film kde emoce opravdu fungují a promlouvají k divákovi. Jediný důvod, proč nedávám plný počet, je, že mi opravdu chyběl nějaký ústřední příběh a nebo dokonalejší propojení stávajících příběhů (jako to bylo například ve filmu Crash). Takhle 4 sluncata a 76% ()

Anderton

Zatial jeden z najsilnejších filmov tohto roka. Menej patetické ako Crash, viac súdržné ako Babel a Amoress Perros. Niekde na úrovni Traffic. Americká kritika bola nemilosrdná, pozrite na rottentomatoes. To je vážne pre mňa záhada....a je mi z toho smutno, pretože sa filmu nedostalo tým pádom žiadne uznanie, ani distribúcia na Slovensku a v Čechách. Žeby bol už súčasný divák takýmito sociálnymi skladačkami presýtený? Aktuálne budú predsa vždy a nie je ich až zas tak veľa. ()

teutates

V rámci žánru iba takto... 6-7/10 Vôbec nechápem postavenie Harrisona Forda v tomto diele, jeho následný prednes. Inak množstvo známych tvári, príbehov, ktoré sa ako inak spoja v jeden. Mňa osobne zaujal len jeden z týchto vykonštruovaných osudov... menej je niekedy viac a už aj môj dedo vravieval... "netlač tak na tú pílu". ()

Ant

Zdařilé drama s propletenými osudy lidí, kteří mají co dočinění s imigranty nebo imigračními úřady. Některé příběhy začaly nezajímavě, ale dostaly skvělý konec. Jiné skrývaly potenciál a nakonec vyšuměly do prázdna. Tak jako tak je to zajímavý pohled na americkou imigrační politiku. ()

predators

Taky byste chtěli žít v Americe? A nebo vás zajímá, jakýže skvělý je tam onen život? Tak ani jedno vám tento film neukáže. Zato se díky němu ocitnete v kůži lidí, kteří po tomto životě touží, a co všechno jsou pro něj ochotni udělat. A jako osoby mnoha národnostních menšin to nemají jednoduché... 73% ()

nascendi

Amerika je krajinou imigrantov a ich potomkov, ktorí pôvodných obyvateľov pozabíjali a zvyšok umiestnili do rezervácií, kde ich pomaly likvidujú dodávkami ohnivej vody. Nemožno sa čudovať, že celý proces kontroly, prijímania a integrácie je prepracovaný a všestranne zabezpečený. Ale nemožnom sa čudovať ani tomu, že v jednotlivých prípadoch dochádza k zlyhaniu systému a o týchto zlyhaniach je tento film. Obsadenie Harrisona Forda do hlavnej úlohy prispelo k vierohodnosti a uveriteľnosti príbehu, pretože táto úloha mu sadne lepšie, ako úlohy akčných hrdinov, na ktoré bol starý i v mladšom veku. V súčasnosti si má divák možnosť uvedomiť diametrálne rozdiely medzi Amerikou a Európou nielen v tom, kto sa k nim tlačí, ale aj ako sú krajiny na takýto nával pripravené. Preto je tento film nielen zaujímavý, ale aj poučný. Gudaulinom spomenutý patriotizmus neriešim, pretože Američania sú už proste takí a také sú aj ich filmy. ()

Tomco

Na kozy Alice Eve ešte veľmi dlho nezabudnem.. Som rád, že tento film nie je nadpriemerný len v tomto ohľade. 80% ()

iamek

Příjemné drama o imigrantech v USA kde se po 11.9.01 pro přistěhovalce vše jen zhoršovalo a byl doslova na ně pořádan hon ze strany imigračního. Ve snímků uvidíte několik dějových linií a každá člověka zaujme či dojme téměř k slzám. ()

klerik

CRASH aj GRAN TORINO sú trochu iná liga, ale aj takýto komerčnejší prístup má svoje čaro. Všimli ste si, že Fordova úloha je takmer rovnaká ak Gerova v NAJLEPŠí Z BROOKLYNU? Dobre nahodené motívy by sa občas zišlo lepšie dotiahnuť, ale celkovo som spokojný... Samozrejme, pre väčšinu Európanov je všetka tá emotívna snaha o americké občianstvo značne nepochopiteľná... Ale to je náš problém, nie filmu... ()

Chrustyn

Drsňák Wayne Kramer změnil směr a napsal a zrežíroval film, který mu svou velikostí přerostl přes hlavu, ačkoliv se ho mermomocí snažil ukočírovat. Vybral si látku přistěhovalců, kteří věří v lepší život v USA, ačkoliv se jim to ne vždy podaří. Filmu se nedají upřít kvalitní herci a slušná režie spojená s přesvědčivým vyprávěním, ale Kramer je na podobnou látku moc malý režisér a těch postav je zbytečně moc, zvláště když ne každá má příběh hodný vyprávění. ()

rikitiki

Rozehrává se tu několik částečně propojených příběhů lidí, kteří touží po zelené kartě. Osudy jsou to většinou smutné a zajímavé. Nedozvíme se sice důvody, proč ti lidé tolik baží být občany USA, ale evidentní je, že jimi nikdy v plném slova smyslu nebudou. Ze svých vlastí si přinesli jiné zvyky a jiný názor na to, jaký by měl být správný život. Nikdy nezapadnou. Nikdy nebudou přijati. Zajímavý úhel pohledu, ale ve druhé polovině se film překlopí do až úporné dojímavosti zdůrazněné patetickými řečmi, zpomalenými záběry a truchlivou hudbou. /21. 4. 13./ ()

Sofia

Je to místy hodně patetické (scény s americkou hymnou na konci) a hraje to místy hodně na city, ale je to povedený film o pohnutých lidských osudech, který se mnou pohnul tak, že jsem pak půlku noci nemohla spát a pořád přemýšlela o tom, proč se takové věci na světě vlastně dějí... ()