Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk... (oficiální text distributora)

Guzo

Nebýt přihlouple natočených scén, kdy spolu Bella s Edwardem létali (to se opravdu hodně nepovedlo), tak bych prvnímu Twilight neměl moc co vytýkat. Ne že by to byl pětihvězdičkový film, nemám ani v lásce romantické filmy, ale sem to docela sedlo a příběh upíra s normální holkou je poměrně zajímavé téma.. Kdyby to ostatní díly neposlaly do háje, mohla z toho vzniknout vcelku slušná série. ()

Ichabod

Samozřejmě, že režisérce odpustím ledascos, když natočila moje oblíbené Legendy. Dalším super tahem na branku bylo obsazení celkem sympatické Kristen Stewart (přece jenom pro holky se zdá být oduševnělá, chlapce v pubertě při pohledu na ni zase svrbí ruka... prostě ideál). Problém je ve scénáři. Vše se hrozně ze široka omýlá a okecává a přitom nejde o nic složitého a neviděného co se týká mytologie. Tohle je na mne asi příliš holčicí či (čti :-) stupidní. Další co nechápu : Co to má Pattinson s xichtem? Být gay je jedna věc, ale ještě ty šílený Emo výrazy??? Skoro nikdy nevím co svým výrazem mi chtěl sdělit. Navíc mu postavu zabijáka opravdu nejde věřit (spíš už heart-breaker než life-taker, kterého sám stále Belle nutí první třetinu filmu). Podle mne největší šlápnutí do louže je fakt Pattinson. Jinak soundtrack je dobrý, k atmosféře sedí. Chtělo by to větší rozpočet, širší rozvinutí prakticky všech charakterů a věřil bych, že by dvojka mohla být fajn. Takhle je to poměrně povrchní, moderně natočená pohádka pro teenage girls. ()

Mr.Dogman

Po přečtení knihy a opětovného shlédnutí filmu srážím na 3 hvězdy, protože film nemá ani zdaleka takovou atmosféru jako kniha. Neměl bych hodnotit film podle knihy, ale i film sám byl prostě místy bez atmosféry. Podobný případ jako Eragon (nejdřív, před přečtením knihy špička, po přečtení průmě, skoro podprůměr). ()

R´Hell

Stmívání je průměrný film. V první hodině se zde moc neděje, je to v prokecaná půlka filmu. Nic zajímavého, nic nápaditého. Po části ukecané přijde na řadu část loudavá - romantická. Je docela zdlouhavá a nezáživná, nakonec se konečně začne něco dít, ale žádné terno to není. Stmívání nenadchne ani neurází. Je výhradně pro mladé holky, které touží pro princi - upírovi Robertu Pattinsonovi. Díkybohu není tak infantilní jakou současné teen filmy (v čele s HSM a Hannou Montanou), ale stejně díky svému charakteru nemůže bodovat v jiné věkové kategorii. Na Stmívání není nic výhradně špatného, ale ani nic výborného. ()

zigíš odpad!

Eddie je bledý a neduživý, často sa mu navaluje ale nie proto, že by bol anorektik. Príčinou jeho nevolností je nové dievča ve školných škamnách. Bella je bledá a neduživá, často myslí na smrt ale nie preto, že by bola chorá. Príčinou jej depresií je žáner emo. Eddie a Bella sú pre seba stvorený (aspoň scénárista to tvrdí) ale každý má problém vyjadriť sa. Bella preto, že má vek na to byť blbá a Eddie za tých 300rokov pravdepodobne neprečítal jedinú knihu (holky balí na kecy o počasí, a zaberá to!) Ano, Eddie je upír (alebo vampír, to je fuk) číta myšlienky a má rodinu podobných ´cool mocinky best emo magorov´ kde tu niekto vidí budúcnost tam ďalší nevidí nič ale nosí kšiltovku alebo pekelne nagelované tupé a celé je to tupé. Pochopitelne od hercov po scenár od kamery po réžiu ..a romantika? kdeže. Eddie je patrne tristoročný panic dodržujúci celibát a Bella to má v hlave vymetené (asi preto nedokáže Eddie prečítat jej myšlenky) Som fakt zvedavý na dvojku (Chris Weitz) a hlavne trojku (David Slade) pretože práve posledných pet minút z 30 days of night považujem za najlepšiu romantickú scénu medzi ženskou a upírom. ()

-ELFKA-

Mať tak opäť 13rokov určite šaliem. Ale teenagerský vek a vkus su nenávratne preč a ja musím konšttovať, že Twilight ma vôbec nezaujal. Skôr naopak, umelo temne ladené filtre ma vytáčali, hlúpe dialógy otravovali, naivná zápletka nudila.. hmm.. ale na niečom som sa celý čas náramne bavila - umelé debilné pózy hlavného hrdinu :-DDD ()

smolicek04

Asi najhorší film o upíroch aký som videl, ale upírovskú tematiku mám rád a preto mi to až tak nevadilo. Čo mi hlavne vadilo je blbá načasovaná hlavná myšlienka ktorá sa ukázala 20 minút pred koncom a celí film bol akože čo? ()

Blackberry

V prvom rade asi treba priznať - pridlhá stopáž, resp. dlhá nudná pasáž, kedy som pomaly zadriemával. V druhom rade, pubertu mám za sebou :-) Ale ak nie pre Kristen, či Pattinsona, tak pre "cool", aj keď nie v hlavnej role hrajúceho, Petera Facinelliho alias Dr. Cullena, sa to oplatí pozrieť. Pohľad "dobrých" upírov bol taktiež zvládnutý, záporáci nemali vo filme príliš veľa úloh (s nadpriemerným "Volchokom"), až na ten koniec, ktorý u mňa spôsobil zvýšenie hodnotenia na solídnych tri. (P.S.: takýto baseball si chcem aj ja raz zahrať. P.S.2: na druhý diel ma to ale nejak nenavnadilo). ()

klima777

Bez nápadu. Bez kouzla. Reklama na sexuální zdrženlivost v emo-balení. Bezkrevný film parazitující na upírské mytologii. Děti, děti... 1,5 * ()

Ravi

Musím dát jednu * za odvahu tohle předhodit fandům Twilight a druhou * za vizuální stránku. Ale jinak nechápu co na tomhle paskvilu kdo vidí. Děj žádný, dramatizace ubohá, herci vyloženě k smíchu, záporáci míň záporní než řadoví upíři v Bladeovi, atd. atd. Baseball upírů? Co to jako mělo znamenat? Proč to tam bylo, na co? Aby uměle všechny dostali na jedno místo, kde asi osmičlenou (!) upíří rodinku přepadne a obklíčí tříčlenné komando znepřátelených upírů? To snad ne tohleto. No zkrátka v kostce řečeno nad Twilightem se Stmívá a stahují se mračna. A ať výjde měsíc, či se zatmí, bude to stát lidičky maximálně za ... 35% = 2/5. Možná kdyby byla stopáž 40 minut, dal by se z toho nastříhat slušný dokument o upířích rodinách a jejich strastiplných životech vedle smrtelníků. ( přečtěte si komentáře: Marius, Zdeňka) ()

ganz

Po shlédnutí tohoto filmu jsem neznal odpověď na mnoho otázek. Pominu logické chyby, scénář psaný na cracku a přejdu k jádru věci. Hlavní Otázkou na kterou se chci zeptat je jednoduše PROČ? Víceméně každou druhou minutu jsem si totiž tuto otázku kladl. * za neplánované komické prvky, které se do tohoto shitu dostaly buď pomocí hrozných herců nebo hrozného scénáře ( v americe prostě každej problém vznikne hraním baseballu (: ) ()

Kosmik 1

Ani dobré ani špatné, tak něco mezi tím. Romance docela pěkná. Upírská romance, proč ne, proti tomu nic nemám. Ale ta spousta nelogičností mi vadí. Ikdyž vypnu, tak pár věcí se v podstatě nedá přehlédnout a ani prominout. 50% ()

Roseinka

Proč dávám pět hvězdiček? ... Neměla jsem jí na vejšce s kým do kina a ukázky na tenhle film mě prostě zaujaly. Tak jsem vyrazila a byla jsem okouzlená. Neměla jsem ponětí o tom, že je to nějaký mega bestseller, že existuje kniha. Tento film se mi líbil nevinně a nezávisle na jakémkoli okolí a šílenství po upírech. Je to hezká fantasy romantika, možná trochu něco, co by si tajně přála každá holka. ()

Puyi

Po druhém shlédnutí přidávám jednu hvězdu k dobru, nakonec musím říct, že to není až tak hrozné, pro cílovou skupinu, což jsou třináctileté dívenky, je to nejspíš přesně to, co chtějí vidět. Osobně si myslím, že je to možná trochu smutné, ale nedá se s tím nic dělat - tihle rádoby upíři prostě vydělávají a to je to hlavní pro producenty. Co mě se líbilo je herecký výkon Kirsten, postavy některých upírů (těch "zlých" a toho doktora..) a líbil se mi basseball. Jo a ještě na hudbu bych zapoměl, ta je ještě jedno z těch plus na této sérii.... ()

Autogram

Už pri prvom pozretí v čase vzniku a následných reakciách som videl, že toto s EMO-generáciou niečo urobí. A urobilo, a nielen s násťročnými, ale aj s o niečo staršími dievčatami a ženami. Páni sa pousmejú, pretrpia a niečo si na tom určite nájdu, aby z toho boli aspoň tie dve hviezdy s odretými ušami. Nikto ale nemôže pochybovať, že vznikol novodobý KULT. ()

Joe123 odpad!

Herci a dej stoja za hovno tým pádom aj celý film. Otrasná pí*ovina. Keby toto púštali väzňom v base hneď by kriminalita klesla na minimum. 0% ODPAD!!! ()

stitch7

/// Tak jsem si po letech poprvé pustil tenhle tehdejší fenomén. A nechápu. Jak tohle mohlo stačit i té cílovce, teenageeům? Vždyť je to strašná, rozvleklá nuda, která ani pořádně nedává smysl. A s fakt nic moc efekty. Nicméně jsem si v té nudě alespoň dokázal najít zábavu, a to sice, že jsem se smál těm tragickým výkonům. Kristen to za ty roky hodně schytala, ale vždyť hroznej je i Robert. Nicméně pokračuju dál, lezení po stromech a modrý filtry se mi neironicky líbily. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?