Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

Dr.Horror

S tímhle neztrácet čas a raději se kouknout na mnohem!!! děsivější a autentičtější originál. Nechápu, jak to američani dělaj, ale oni vždycky vezmou úspěšný a dobře hodnocený evropský film a udělaj z něj podprůměrný, ovšem americký, snímek. Proč se ,sakra , nemůžou kouknout na originál. Proč točí takhle zbytečné filmy... ()

1860

Tak američtí tvůrci vzali filmový pás REC a sjeli to přes kopírku s více stravitelným koncem pro americké publiku.. Do puntíku stejný remake nemá čím překvapit a možná proto to nefunguje jako u vynikajícího REC.. Poté vám přijde, že tam uvezněná skupinka lidí chodí nahoru dolů a pěkně po jednom jsou odrovnáváni.. Klasika pro nenáročného hráče počítačových her first-person, nuda pro náročného filmového diváka.. ()

dopita

První půlka filmu je dost fajn, především díky sympatické a bezprostřední Jennifer Carpenterové. Druhá půlka je totálně o ničem. Tam kde španělskej originál napínal a cedil adrenalin, americkej remake nudí až uspává. ()

shimpy(CZ)

Pokud film nebudu srovnávat se španělským originálem, tak se mi to jeví jako slušná a napínavá lekačka. Bohužel jelikož jsem originál viděl, tak jsem tak nějak tušil, kdy mám co čekat. Ale pokud bych film zhodnotil jako celek, a neviděl bych předtím originál, dávám 4 hvězdy. Napětí je na stejné úrovni, Jennifer Carpenter hraje velmi slušně. Plné hodnocení nedávám jen kvůli tomu konci, který byl zkrátka méně děsivý. :-) ()

melkor323

Tento film vznikol len a len koli jednej veci: LEBO SKURVENÍ AMÍCI NEVEDIA ČÍTAŤ TILULKY!!!! totálna demencia tí američania, namiesto absolutne totalne extremne brutalne zbytočného remaku mohli radšej investovať prachy do vačšej propagacie geniálnej španielskej predlohy REC. Asponže tam hra Jennifer Carpenter, ju mam rád. ()

Harapes

Tato filmová podívaná má jedno plus již dopředu..a to,že mají skvělou předlohu a to film [REC].Takže američanům jen zbylo to dobře okopírovatí(a opravdu věrně se snažily)plus přidaly pár nových nápadů a tak za ty nápady dávám dvě hvězdičky...I když originálu ze španělska se to nevyrovná ,tak dvě hvězdičky jsou dobré. ()

pih-poh

Pokuď porovnám s původním REC, a budu to brát čistě jako zážitek z jednotlivých filmů: Jednozančně pro mě vyhrává Quarantine, ať již atmosférou, profesionálním zpracováním, či herci, kteří jsou mnohem důvěryhodnější. Sice je pravda že je celý film v podstatě přes kopírák, ale i přesto že jsem viděl REC první a zas tak moc jsem se nebál (až na konečnou scénu :-), u karantény jsem byl vtáhnut do děje a byl jsem napnutej do morku kostí, i když jsem věděl co příjde. Prostě amící dotáhli jeden skvělý španělský horor, skoro k dokonalosti.... 90% ()

MulaNula

Oproti originálu to má větší počet suchých míst a v podstatě to nejlepší člověk najde již v traileru, i přesto to nemá špatnou atmosféru a člověk se na to podíval až do konce aniž by to chtěl vypnout :) ()

D.i.d.i. odpad!

Jenom Američani dokážou předělat špatnej Španělskej horor, na uplně stejnej a ještě k tomu o dost horší . . . ()

Teabag

Lze hodnotit film, který je prostě jen dokonalou kopií jiného? Jako duplikát by totiž Quarantine muselo dostat 5*, protože svůj španělský vzor [Rec] opisuje v podstatě scénu od scény. K zážitku mi ale chyběla ona krásná španělština a maličko větší syrovost evropské filmařiny, takže nemůžu hodnotit stejně kopii a originál. ()

Disease

V porovnání z originálem sice méně autentické, ale začátek koukatelnější (u originálu jsem se dost často nudil, než se začalo něco dít a reportérka byla dost nesnesitelná), takže podtrženo/sečteno hodnotím stejně. ()

J*A*M*A*L

Americký REC.Mě remaky moc nevadí, ale Quarantine je úplně to samé co REC.Vůbec nic nového.A já se na ní docela těšil.Remaky mě totiž vůbec nevadí, ale dělají je jen Američani a sere mě, že se do všeho musí srát.Jak jsem řekl remaky mě nevadí, přeci jen je to jen napodobenina nějakého senzačního horroru, ale Quarentine je přesná kopie REC.Docela jsem se nasmál, že si Amíci myslí, že replika REC, která je béčko jako svině může být nejlepším horrorem roku a ještě k tomu remake.I přesto, že jsem se i docela bavil dávám tři hvězdičky za to, že jsem čekal trošku něco jiného. ()

Haymar odpad!

Tak vážení, již dlooouho se nestalo že by mě nějaký film nasral tolik jako právě tento! Bohudík jsem viděl jako první "originál" REC, takže tenhle sprostej recyklát považují za naprostou ztrátu času a vrchol drzosti, kam až můžou "páni tvůrci" zajít! Proč?! Protože se neobtěžovali cokoli změnit ale obšlehli původní film od A do Z (navíc s úděsnými herci a nulovou atmosférou). Jestli si něco zaslouří napálit čistokrevnej odpad, pak je to právě tento megashit !! ()

prezdivaka

Tento snímek využívá podobné schéma jako Záhada Blair Witch. Funguje na začátku docela dobře, ale zvrhne se do úplného blábolu, který nemá (jako tolik podobných thrillerů) hlavu ani patu. O logice nemluvě. Logika nejvíc kulhá tam, kde si režisér se scénáristou myslí jak jsou originální - ve snímání kamerou televizního reportéra. Vykradený nápad z Cannibal holocaust, ale bez logiky. Tam najdou v pralese záznamy z kamery. Tady jede kamera neustále. Nejn, že by došlo záznamové médium, baterie atd., ale v nemnoha scénách by si kameraman chránil holý život a netočil, co se kolem něj děje. Je to tak chtěné, až je z toho trapná křeč. Je vlastně skoro nesmyslné o tomhle filmu psát, protože za to nestojí. ()

Klay

Já vlastně nevím jak to hodnotit. Natočené to není zle, ale jak tu v komentářích zmiňuje snad každý, je to dokonale zbytečný remake, který přišel takřka hned po originálu a vůbec ničím ho neobohacuje/nevylepšuje. Takřka přesná kopie 1:1. Navíc zřejmě proto, že španělský REC jsem viděl dříve, nebyl jsem u amerického remaku vůbec napjatej a dokonce jsem se občas i nudil. Závěrečná půlhodina, která v originálu tak dokonale gradovala tady nemá ani zdaleka takový říz a nedokáže vystrašit. Karanténa má smysl jen pro toho, kdo ještě originál neviděl. S hodnocením zůstanu na neutrálních 3 hvězdách, procentuelně by to bylo čistých 50. ()