Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

djbarrel

Po přečtení komentářů jsem chtěl Karanténu vynechat z filmů na které se podívám a rovnou jsem chtěl psát něco o zbytečném filmu. Naštěstí moje zvědavost zvítězila a já se podíval. Musím konstatovat, že se nejedná o úplnou kopii - ano kostra je naprosto stejná, ale některé věci jsou jinak pojaté a pár novinek se taky najde (zvířata, výtah ...) , jako celek film dost funguje, nicméně jeho největší problém je, že má o rok staršího brášku, která je prostě lepší (jako většina starších brášků) a člověk má pak tendenci srovnávat a vždy se zdá, že mladší bráška někde zaostává. Možná je to tím, že jsem REC viděl jako první a proto se mi zdá, že Karanténa neměla tak hustou atmosféru ... ale možná kdybych viděl Karanténu jako první tak by se mi REC možná zdál přehnaný, těžko říct. Ať tak či onak, myslím že opravdu REC měl atmosféru vyšponovanou až na samou mez únosnosti což Karanténě trochu chybí, taky mě moc neseděly ty hysterický scény reportérky a ty kecy jak všechno bude dobrý ... Jediný větší fiasko se objevilo ve chvíli kdy film finišoval a já věděl jak dopadne tak jsem se trochu nudil. Nevidět REC asi by to bylo jinak. Shrnuto a podtrženo - REC jsem hodnotil vysoko - 5 * a 95% - Karanténa - 4 * 75 % ()

waltosin

Tohle se nedělá! Okopírovat REC můžu jen asi amíci, ale opravdu až do posledního puntíku. Dávám jednu za krásnou reportérku. Španělé by jim měla dát do huby za tohle! ()

CrazymanM

Dokonalá kopie filmu REC!Copak ti Američani nedokážou vymyslet něco vlastního,sakra,pořád ty jejich remaky jiných,úspěšných filmů!Nebo by to jejich divák nestrávil ve španělském originálu?!Kdybych viděl jako první tento snímek,asi bych byl velmi spokojený až nadšený,v porovnání s originálem však tento zaostává,mnoho jiného či nového tady také není,no a ta kamera také není příliš autentická,vůbec mi nevadilo,že v REC byla taková,jaká byla!!! ()

vodkasesemte

hodně chaotické s postupnou degradací děje, ale oproti REC (nebo jak se to jmenovalo - žral jsem u toho ty slaninový křupky) to stojí za pokus. postupná nelogičnost děje a zdlouhavé protahování mě přeci jenom donutilo přepnout na záznam přenosu z poslanecké sněmovny parlamentu ČR! ()

moviefan4

Dowdlemu to vyšlo viac než Pod zemi. Americký remake filmu Rec bol fajn. Herci boli fajn pozmenenie pribehu sa mi páčilo. Videl som film už viac než 5 krát ale stále možm. Ked mam pravdu povedat Rec je stále lepšie. ()

Lenka.Kosnov

Skvělé vytvořený remake ke Španělskému REC, ale nic nového. Jennifer Carpenter to zahrála úžasně, úplně jsem se do ní vžila a lhtala každý její pohyb. Trochu už mě "zombie" filmy (když se virus přenáší kousnutím) přestaly bavit, ale tohle bylo trochu jiné a na mě to rozhodně fungovalo a konec rozhodně také překvapil. Doporučuji dívat se na to sama, v noci a efekt se určitě dostaví. Hodnotím lepšími 3*. ()

Aywes

Nějak nechápu účel. Karanténa je film, který se i sám v titulcích odkazuje právě na REC. Z jakého důvodu se dělal v podstatě americký remake filmu z o rok staršího kousku? Nejvtipnější na tom je, že Karanténa je vyloženě špatná kopie REC. Atmosféricky to zvládnuté není. Vše je tak nějak prázdné a dělané bez péče v touze vydělat snadno a rychle peníze. Proto právě nechápu obsazení Jennifer Carpenter. Všechny totiž drtivě přehrává a jak film míří ke konci, tak budete svědky docela fajn zahrané paniky. Pro mě překvápko. To je ale tak jediný, co od Karantény čekat. Berte to jako film, který můžete najít na novinových stáncích za pár šupů. Nestojí za váš čas. ()

blazma

Proč musí amíci vždycky vzít top filmy ze zahraničí a udělat si naprosto stejnou kopii bez sebemenší změny. Prostě na tuty stejný film jako REC to je prostě vykrádačka jako hrom. ()

david666

Američané nic nezměnili, a to je dobře. To, co fungovalo u REC funguje i zde. Takže i podruhé jsem byl napjatý a čekal jsem, co navíc oproti originálu se ve filmu objeví. Některé záběry originál doplňují (třeba se dozvíte, jak vypadal kameraman), některé vyjdou nastejno. Zajímavé, že hodnocení je tady horší než u REC. Nevím, ale podle mě se jedná o kvalitní horor s atmosférou, kterému u ostatních recenzentů asi ubírá to, že byl natočen už po roce od španělského originálu. A to je myslím nefér. minimálně 70% si urřitě zaslouži ()

new4nomaly

Zprvu jsem v tento film velkou důvěru neměl. Ne kvůli tomu, že se jedná o remake nebo něco podobného, měl jsem strach, že film bude působit levně, a tudíž amatérsky. Toho jsem se ale na štěstí nedočkal a mohl jsem se příjemně bát. Hvězdička do dokonalosti bohužel chybí. Přesto se ale s hrdostí jedná o zážitkový horor, který by si milovník tohoto žánru každopádně neměl nechat ujít. ()

Horác

Tak nám zemřel další talentovaný kameraman, který točí a točí i když se svět kolem hroutí a všem jde o kejhák, a i při posledním pádu ještě nasměruje kameru tak, abychom viděli,jak to skončí:) Ale nebudu malicherný. Bavilo mě to a s klidným svědomím hodnotím nadprůměrně. Dodatky: rec jsem ještě neviděl(brzy napravím) a tamto na půdě mi připomínalo Gluma.(8.5.2009) ()

egan

Španielsky originál, ktorým sa tu všetci oháňajú, som nevidel. Určite si ho zoženiem. Film splnil všetky moje očakávania, a dokonca aj čosi naviac. Naozaj skvelý herecký výkon Jennifer Carpenter, ktorý sa vo filmoch tohto žánru nevidí až tak často. ()

esmoke

Původní [Rec] neviděno, takže docela solidní hororový zážitek, jen trochu problem, že histerická hlavní hrdinka mi nesadla a jen jsem se tešil až poputuje z plátna a s hlvním hrdinou v podání kamerama se těžko ztotožnit, když se po téměř celý film vlastně neviděn. ()

bulawaio

Ani jsem nevěděl do čeho jdu a hned od uvodních minut mi bylo jasné, že už jsem to někdy viděl. Film se drží opravdu věrně španělského REC, co i do kvality. Jediný rozdíl je v barvě vlasů moderátorek. A já radči blond. Přesto atmosféra byla velmi dobrá, ovšem todle vykradání prakticky po roce je opravdu moc. ()

Cicuch odpad!

Medzi Rec a Karanténou veľký rozdiel teda neni... Karanténu som videla ako prvú a neznesiteľné kričanie reportérky (Jennifer Carpenter), kazilo cely film! Našťastie v Rec herečka taká histerka nebola tak sa to dalo dobre pozerať. ()

brasek

Dnes besnota, zajtra možno chrípka... pozoruhodné čo všetko choroby porobia s človekom a hneď je tu nejaký zombie či šialený uslintaný maniak. Kedže ide o opätovne natočenú americkú verziu španielskeho originálu REC a časový odstup je len jeden rok, tak by som mal odobrať jednu hviezdičku, ale... postupné šialenstvo postáv bolo až tak vystupňované, že na konci som im veril, že sa naozaj boja. ()