Epizody(7)

Bagdád, Irák 2003. Mise: nejasná. Nepřítel: nezjištěný. Délka mise: neznámá. Členové 1. rozvědky námořnictva nemohli předpokládat, co se v průběhu oněch prvních čtyřiceti dnů války v Iráku stane. Na každém kroku se potýkali s nedostatečnými zásobami, frustrací z nekompetentního velení a pochybnostmi o smyslu celé mise. Otevřený, zasvěcený pohled na výsledek moderní americké války byl natočen podle bestselleru Evana Wrighta v produkci Davida Simona a Eda Burnse, kteří se podíleli i na vzniku kriticky oceňovaného seriálu HBO The Wire. Generation Kill je nyní podobně úspěšnou sedmidílnou minisérii z dílny HBO Films. (Magic Box)

MrPierc

Pohled na válku v Iráku prostřednictvím lidí z jedné jednotky. Místo akce tu jde o psychologii vojáků, řešení různých situací a hledání si omluv pro válku. ()

Amroth666

____ HBO Miniseries ____ - Generation Kill - ____ 1.díl - Get Some - 95%. ____ First Recon Battalion ____ vám naservíruje zážitky z jejich války až k vám domů. ____ United States Marine Corps ____ připravuje invazi do Iráku na začátku operace Svoboda pro Irák, zatímco čekají na rozkaz v Táboře Mathilda v Kuvajtu, když se k nim připojí ____ redaktor Rolling Stone Evan Wright. ___ Nechybí samosřejmě ostré hlášky amerických hrdinů. ____ Nejlepší hláška z prvního dílu : ____ Rasisto zasranej ! Negr a bílej co si hraje na černýho! Ti jsou nejhorší! ____ Také nechybí pořádný výcvik hned na první díl s konečnou várkou Pizzy. Po asi dvaceti minutách jakoby ztratili všichni herci strach a začali to pořádně rozjíždět. ____ 2.díl - The Cradle of Civilization - 100%. ____ Invaze do Iráku je v plném proudu, seržant se snaží udžet vojáky připravené. First Recon Marines přizpůsobují útočné plány s předvídáním jejich prvního kontaktu s nepřítelem v Nasiriyah a Al Gharraf. Ke konci díl nabíral dobré obrátky a už se konečně pořádně válčilo. Válka ale není jen a zabíjení, je to také a počtu lidí v armádě a tady Amerika ukazuje svou sílu. Líbil se mi proslov nebo úváha, jak chcete, jak se popisuje kultura amerických tlouštíků a proč tomu tak je. ____ Nejlepší hláška z druhého dílu : ____ Brad asi viděl reklamu v televizi, kde rytíř opíchal draka a proměnil se v mariňáka."Toho modrýho s mečem"...hahaha, tu reklamu s tím modrým mečem. Ta dostala asi hodně kluků. A koukni se teď. Trombley ještě nikoho nezabil a já to mám ke Thajskejm kundám přes pů světa a Colbert tady je za pitomce, pobíhá po Iráku a honí draky v podobě chemickejch zbraní, co smrděj jako čtyři dny prochcanej kořenem. ____ 3.díl - Screwby - 90%. ____ Bravo Company ____ očekává další rozkazy na průzkumnou misi, Encino Man žádá dělostřelecký útok na fantom ____ RPG týmu ____ , ____ Fick ____ se snaží převzít kontrolu nad nebezpečnou situací. Do všeho se přimíchají dvě irácké ženy, které přivedou těžce zraněného kluka. Vyšetřuje se, kdo ho postřelil. Vše se začíná docela zamotávat. ____ Nejlepší hláška z třetího dílu : ____ Můj kámoš z 1.7. jel zrovna z Hambí, když to takhle dostali. Řidičovy prsty se prej našly až v motoru. "Jak poznal, že byly zrovna řidiče?" Protože v nich zůstal volant ty kreténe. ____ 4.díl - Combat Jack - 95%. ____ Rozhovor během opouštění zásobovacího náklaďáku zabírá čas k dobytí letiště, ale Bravo opět míří na sever, čistí vesnice a zřízují zátarasu u Al Hayy. ____ Nejlepší hláška ze čtvrtého dílu : ____ Big Lebowski, černější než černá prdel v měsícem zalitý prérii. Jinak pár menším momentek jako např. : Proč tu stojíte a škrábete se v prdeli? Prostě tenhle díl byl jeden z nejlepších. ____ 5.díl - A Burning Dog - 95%. ____ Četa 2. ____ neustále pozoruje okolí a pohyby iráckých vojáků. Mumafakira - cíl pátého dílu. Určitě nejlepší scéna po delší době byla u mostu, který byl částečně pryč a jednotka musí zůstat a bojovat. Dále zahajuje postup na Al-kund. ____ Nejlepší hláška z pátého dílu : ____ Proč ty děti kreslily blonďatý holčičky? Sadám je chtěl okrást o prázdniny. To je fakt zvrácený. ____ 6.díl - Stay Frosty - 97%. ____ Americké vojsko musí doprovodit baghdádské lidi, četa zůstává v táboře. Vše směřuje k poslednímu dílu. Ticho před bouří. ____ Hláška ____ v tomto díle nebyla bohužel žádná výrazná alespoň pro mne, ale vše vynahradila ____ řeč ze 6. a 7. dílu při titulkách. ____ Ta byla prostě bezchybná. ____ 7.díl - Bomb in the Garden - 100%. ____ Jednotka se konečně dostane do Baghdádu, kde pomáhá civilistům, mimo jiné i odstraňuje bomby a postupně se loučí s tím hnusným bordelem Irák. Ke konci posledního dílu byly ti vojáci při americkém fotbalu opravdu divní. Právě proto se mi tento díl líbil skoro nejvíce. ____ Celkový dojem? ____ Bylo mi úplně jedno, kdo tam hraje hlavní roli a vůbec mě nezajímaly nějaké herecké výkony. Důležitý je celkový dojem a ten byl, je a bude velmi dobrý a nezapomenutelný. ____ NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY : Cpl. Josh Ray Person, Sgt. Brad "Iceman" Colbert, Lance Cpl. Harold "James" Trombley, Maj. Todd Eckloff. ____ http://www.youtube.com/watch?v=j9UpK_uAPwI ____ () (méně) (více)

Azrael515

K pocitu uplnej auteticnosti mi už len chýbali scény kde marináci berú benzín ..čo je asi jedina banálna výtka tomuto skvelému dielu. Zachytené asi všetky taktické omyly akých sa može velitel (na niekolkýc stupnoch od štábu až po teamleadra) dopustit. Celý seriál nieje megaakčný čo mu nebere na kráse lebo dialógy vyznievajú prirodzene a charaktery sú (až na troch kreténov) sympatáci. Akcie sa tu nedostáva skoro vobec, rozhodne to nieje akčný seriál. Skor je zameraný na psychológiu postáv. Celý seriál je vlastne o strácaní presvedčenia a dovery vojakov v misiu s počtom pribudajúcich chýb sposobených buď chybnou (alebo žiadnou) rozviedkou. A musím povedať že v tomto smere ukázal seriál možno i trochu viac než som chcel, pretože hlášky typu "Vidím štyri deti, jednu ženu, žiadný dospelý muž alebo náznak nepriateľských aktivít.... KURVA KTO DAL POVEL K STREĽBE, BOLI SME TO MY ????" a efektívnosť súčasnej vojenskej techniky niekedy vo mne zanechali veľmi, veľmi nepríjemný pocit .. ostatne ani postavy sa pri podobných scénach netvária nadšene a človek to vlasten celé prežíva s nimi. Škoda že to nepokračovalo :(((( ()

C0r0ner

Třeba s takovým Bratrstvem se to srovnat nedá, i když jde o stejný koncept, nicméně jako výprava do Iráku, kde bylo hotovo za tři týdny a zároveň ne za dvacet let, je to perfektní, velmi syrové a na to, že to dělali Američané, dost antiamerické. 75% ()

Dannysek4U

Bajecne naturaisticky, bajecny cely. A pri srovnani s Band of Brothers je genialne videt to, o cem se mluvilo V udoli Elah. No fantasticky jsem si posmakl ()

Wormboy

Generation kill je serial, na ktorom opat vidiet obrovsky rozpocet HBO, ale rovnako aj enormny kvalitativny potencial. Vojna v Iraku bola samozrejme o niecom uuuplne inom ako tomu bolo v genialnom Band of Brothers a velmi dobrom Pacifiku, tvorcovia su si toho vedomi a divakovi serviruju zrejme to, co bolo/je pre tuto "vojnu" charakteristicke...hlupost velenia, andrenalinom nabitych po krvi slintajucich testosteronovych pandrlakov s najnovsimi hrackami, nudu, nudu, nudu a absolutnu absenciu akehokolvek logickeho vysvetlenia pritomnosti americkych vojakov v Iraku. Generation Kill v ziadnom pripade nie je zlym serialom, naopak, ale v konfrontacii svojich dvoch predchodcov prehrava vo vsetkom. 3,5/5* ()

Pajky3

Povedený válečný seriál z Iráku. Hlavnim plusem je obsazení Alexandera Skarsgarda. Veřim, že takhle nějak to tak fakt vypadalo. Nikdy bych nemohl být v armadě, už jen pro tu buzeraci při oblékání, holení a tak. ()

sulimo

Jak by řekl Max Klinger (nebo jak se to píše): "Ti, co nemohou velí těm, co mohou".....sice vzhledem k jeho převážně pochybnému intelektu tomu nepřikládáte moc výpovědní hodnoty, ovšem tohle dílo jeho slova potvrzuje natolik, až je to životu nebezpečné. Hodně realistický počin (i když co já vim), v jehož průběhu si říkáte, že to takhle nějak určitě muselo být a i kdyby ne, tak to lépe natočit a napsat prostě nešlo. Skvělé, hnusné, zvrhlé a zejména zoufalé....a o to jde. Seriál, který říká, že vítězství ve válce je jen počátkem nekonečného boje, a jak již víme s desetiletým odstupem, tak má bohužel pravdu. ()

PEEPA

Dropnuto po 3 dilech. Nejak mne nebavilo koukat na bandu vicemene totalnich bezmozku placajicich se v pousti. Na hranici 2* a 3*. Nemyslim, ze to budu nekdy dokoukavat. ()

blitzer

Hodně se mi líbilo realistické, až dokumentární, pojetí války, včetně toho, že se tu pořád jenom nebojuje, ale máme možnost sledovat i naprosto všední události ze života vojáků. Problém je, že tomu všemu chybí nějaký směr. Seriál v podstatě nemá scénář, není tu žádná gradace děje, vše se odehrává, tak jako by to bylo doopravdy. Tomu odpovídá i skutečnost, že tu chybí nějaká silná, emočně vypjatá scéna. Absence příběhu potom občas navozuje pocit nudy. S čím jsem měl ale největší problém je identifikace postav. Na konci posledního dílu jsem byl schopen rozeznat nanejvýš 10 postav, přičemž z toho tak u půlky jsem skutečně věděl o koho jde, jak se jmenuje či jaká je jeho funkce. I díky tomu jsem měl pocit, že sleduju spíš dokument, než film s nějakým scénářem a herci. Jestli to byl záměr, tak se povedl a je to celkem zajímavý experiment, ale že bych to musel vidět dvakrát... 3,5* ()

okkac

US Army táhne Irákem a dělá jednu chybu za druhou. Dokonale realistické a snad i pravdivé. Pro ty co čekají akci, tak ji zde není mnoho, ale je výborně realisticky natočená a vystihuje ji hláška přímo jedné z postav :"This is not the Black Hawk Down shit!" ()

Loki81

Absurdita na entou! Necekejte masakralni sceny a la Band Of Brothers, tady se hlavne mluvi... a ne zrovna spisovne. Luxusne podany syrovy pohled na stav 'nejsilnejsi' armady sveta stejne tak jako na celkovy interni system, ktery v ni panuje. Tezko soudit autenticitu serie, ovsem ikdyby se pravdivost pohybovala okolo minima, bylo by to hodne tristni. Opet precizni prace BBC... ()

Radiq

Není to připosraný blbejma americkejma kecama o armádě, hrdosti a cti a taky se do toho nehajtruje blbá vlastenecká hudba. Hudbu tam vlastně nenajdem vůbec, což byl nejlepší nápad od doby, co římané přestali uctívat syfilis jako jednoho z bohů. Je hezký, že to spíš shazuje práci vojáků v téhle zkurvené válce, než aby ji to vyzdvihovalo. Fakt je to autentický a nestranný a člověk kroutí hlavou nad tím vojenským nesmyslem a blbostí války. Mezitím poměrně solidní vtipné sprosté hlášky a velmi povedené reálné zabíjení. Nejrřív jsem měl dost zmatek mezi jednotlivejma palicema, ale ksichty se pak staly zapamatovanými. Horší to bylo s příslušností k jednotkám, který nevim ještě ani teď. Po Band of Brothers zase jeden skvělej válečnej seriál. ()

Deyw

Tak tohle je awesome...akce super...konečně víme jaký to je být vojákem...z jednoho pohledu krásný ztoho druhýho hrůza..sakra ale ty hlášky ta akce...tohle je něco...tohle sou nadlidi..nemam slov.. :) ()

tom88

Vysoko kvalitný vojnový sedem dielny seriál z blízkeho východu. Putovanie Irakom až do Bagdádu bol skvelý zážitok na zopár večerov. Akcie je povedal by som, že skôr pomenej ale rozhodne je zvládnutá na výbornú. Digitálne efekty sú využité s rozumom a mierou. Natáčacie prostredie skvelé, réžia sa celkovo vyznamenáva. Dialógy sú na tom horšie, nie že by priam vadili , ale niekedy sa vojačikovia hrali na príliš veľkých drsňákov. Ich reči boli miestami neznesitelné, hlavne jeden vojak z jednotky to už naozaj preháňal. Nemám rád takých kecálkov. Ale keď prižmúrim oko nad zopár negatív, tak určite to je skvelá záležitosť, ktorú môžem len doporučiť. 84% ()

eJacques

...První díl povedený jako hrom, asi proto, že seriálů s touto tématikou moc (žádný) není... Seriál se tváří realisticky, ukazuje bandu amerických "soldžrů," kteří v táboře jen sprostě nadávají a zesměšňují Iráčany... V terénu se v nich ale probouzí lidskost a s iráckými uprchlíky, kteří mají za svými zády "smrtící komanda"... Téhle proměně ale moc nevěřím (i z vyprávění kámoše co tam byl), proto jen 4*, uvidíme... Tak po shlédnutí všech 7 dílů názor neměním, z hulvátů se nakonec přece jen staly lidské bytosti, které si uvědomily, že celá ta válka je k prdu a že namísto, aby osvobozovali, jen přilévají olej do ohně... Doporučuji, velmi zajímavé... P.S.: A kdo to tady srovnává s Band of Brothers, tak je úplně mimo, tahle věc je o něčem úplně jiném... ()

Hafran

Vrchol mezi minisériemi. Výborně natočené i zahrané, navíc se solidním příběhem. Nečekejte žádnou zběsilou akci, o tom taky Irák nebyl, ale spíše pomalé kousavé drama, ubíjení času a morální rozklad všech zúčastněných. I když se navenek ani zdaleka netváří jako dokument a formálním zpracováním se mu nepřibližuje, tak jde podle mě o první podání Irácké války, které se nejvíce přibližuje realitě. Možná sice rozebírá jenom pohnutky a myšlenky obyčejného vojáka, nikoliv důvody a záměry USA či jiných zemí, ale i tak (a možná právě proto) se jedná o vynikající, hodnotý a zábavný zdroj nekonspiračních informací. ()

hans500

Špičkový válečný seriál s minimem akce, spoustou zajímavých postav (skvěle propracované charaktery), výtečnémi dialogy, nezvykle pomalým tempem a vše v podání vynikajících herců v čele s bezchybným Alexanderem Skarsgårdem. ()

Remivsremi

Válečný seriál, kde si aktéři brousí spíše své jazýčky než bodáky, ale je to pojatý stylově. Bavil jsem se při každé jízdě Hamveem a jen se zaujetím sledoval, o čem si to dnešní američtí vojáci povídají v boji. V The Pacific, když přišel na řadu díl, kde se jen povídalo (3 a 8) jsem se vážně nudil, tady se to nekonalo. Opravdové akce je zde poskromnu, zvláštní ale je, že mi to nevadilo. Mnohem lepší záležitost než Mariňák. ()

Laerry

Od Generation Kill nesmíte očekávat velkolepé válečné drama ve stylu Bratrstva neohrožených, či The Pacific, ale ironický, téměř dokumentární pohled na dnešní způsob válčení, který ve skutečnosti nepotřebuje perfektně vycvičená komanda, která stojí miliony dolarů, ale přesto jsou mariňáci posíláni do boje po desetitisících. I když jim nehrozí tak velké nebezpečí smrti, tak se na nich i přesto projeví syndrom války, který je psychicky sžírá. Seriál je proto založen především na postavách a jejich rozdílných charakterech. ()