Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

LukasKalasek

Upřímně jsem tenhle film viděl třikrát za tento měsíc. Jo...Já vím, že je teprv třetí den měsíce. Co dodat, Ryan Gosling (doslova já), neuvěřitelný soundtrack, skvělá atmosféra, prostě absolutní skvost, který se zařadí mezi moje nejoblíbenější filmy. I'm under your spell. ()

Philip_Fry

Viděl jsem podruhé a nevím proč jsem napoprvé dával plných 5*. Nyní jsem si říkal, že je to vlastně nuda a jelikož jsem si evidentně nepamatoval film z kdysi, tak jsem pořád čekal nějakou akci nebo honičku. A to nemluvení řidiče mi nějak na náladě nepřidalo. Hudba je ovšem stále famózní (tady názor neměním:-), za tu nechávám 4* jako nové hodnocení. ()

Nix

Dobře, tak tento film po opětovném shlédnutí jsem musel přehodnotit. Už jen začátek říká, že tohle není pro každého, ale pro ty kdo vydrží, to bude výzva. Začátek je takový pozvolný, atmosferický, ale skvěle udělaný. Ujíždění z místa činu je skvělý, realistický. On Ryan toho moc nenamluví, ale o to víc díky tomu ta postava dostává jiný rozměr. Ale neřekl bych, že je to úplně hrdina, je to prostě člověk, který umí udělat dobro, ale taky umí ochránit sebe a lidi, na kterých mu zálězí za cenu udělat opravdu ošklivé věci, přesně tak jako v reálu. Ryan tu podává opravdu zajímavý výkon a zbytek crew je taky super. Celé to má takové trochu pomalý, ale přitom ne nudící tempo, ale některé scény jsou vyloženě gore. Takže brutalitu si taky kde kdo najde, každopádně takové jiný filmy mám rád, ale není to úplně můj styl. Ale za originalitu, skvělý výkon a celkově podaný jednoduchý příběh to určitě stojí za to. ()

Kofolacik

Pamatam si ako som siel prvykrat na Drive. Bolo to par tyzdnov po premiere, film som ignoroval, pretoze ma nikdy nebavili filmy o autach. Myslel som si, ze to bude len daka dalsia tuctova nahanacka a la Fast and Furious. Nikdy nezabudem ako som sedel UPLNE SAM v kine a ako som po intru mal zimomriavky a vravel si: toto bude special.  Drive bol film ktory som musel analyzovat pri finalnom kole primaciek na UAL a je to film, ktory ma do dnesneho dna special place in my heart. Ani neviem cim to uplne je... Nie je to dokonaly film. Ale ma v sebe magic.   Pohlady Ryana Goslinga... hudba... farby... jeho oblecenie... to ako stiskne kladivo alebo volant s jeho ultra cool kozenymi rukavicami... Je to timeless film, ktory ma rovnake 'cool' kvality ako Rebel Without a Cause alebo Cool Hand Luke a navzdy bude premna ikonickym. ()

hero_bk

Je vlastně hrozně těžký k něčemu tak úžasnýmu psát komentář... To se v podstatě ani nedá popsat, to se musí vidět! Úchvatná kamera, jeden z nejlepších soundtracků, co jsem kdy ve filmu slyšel, výborný herecký výkony. Brutální scény jsou brutální tak akorát, kamera se jich nebojí a neuhýbá a celkový výsledek je asi takový, jako kdyby "Machete byl Američan, řídil auto a Rodriguez to vzal vážně." ()

Pulper

Famózní hudba, atmosféra chvílemi hustá tak, že by se dala krájet, bohužel místy i stejně hustá nuda. Toho "drajvu" (chápejte jakkoliv) tam na můj vkus bylo celkem málo. Sadistické scény pěkné vizuálně, ale působily zbytečně a zpětně hleděno i nechtěně komicky (kladivo - casting na pornofilm, výtah - "zabij to, zabij to!"). Nejvíc mě dostala úvodní hra na kočku a myš. Zbytek filmu byl kapánek nevyvážený. Z herců pro mě nejlepší nikoliv Ryan Gosling (na málovnuvném psychopatovi s pár výrazy, který se občas usmívá jako jojo a semtam promluví, se toho moc hrát nedá, a i to jsem mu věřil jen někdy), ale Bryan Cranston (zlomená pánev) s Albertem Brooksem (špinavé ruce). P.S. Já se potil jen kvůli vedru v sále :-) ()

ZOLTAN

Přesně takový film mi tu dlouho chyběl. Už během úvodní scény jsem cítil, že půjde o něco výjimečného. I přesto, že se ve filmu vyskytuje několik gore scén, je to ve výsledku film, o kterém se dá říct, že je "milý". Má neskutečnou atmosféru a rád se k němu bodu vracet. P.S. Soundtrack je naprostá lahůdka. ()

Cranham

Čtyři hvězdy dávám v rámci žánru. Prostě filmy odehrávající se "v Jižním centrálním zasraným Los Angeles, kde se za jízdy sejme dvacet desetiletejch černoušků" (v Bruggách), jsou kapitola debilních filmů sama o sobě. Vymyká se to průměrnosti tohoto tématu, bůh chraň před srovnáním s Fast and Furious, tenhle film je taky kapitola sama o sobě, navíc že je americkej, povedlo se tam narvat trochu toho artu, ale pomalej rozjezd a trochu usínání to degradovalo na tři hvězdy, ovšem, jak jsem napsal, v rámci žánru dávam čtyři. ()

john.h

Goslingovo mlčení je tak divné jako hlavní hrdina sám. Tak zajímavou hlavní postavu jsem ve filmu dlouho neviděl. Sice mi občas připadalo, že Gosling to mlčení vyložene zadržuje a jakoby jsem poznával, že to jenom hraje, ale tenhle detail odpouštím a dávám plný počet. Celý film je vůbec podivný výtvor. Je celý složen ze zdánlivě nehodících se kousků. Ford Mustang, honičky a do toho elektronická muzika s jemným ženským hlasem místo pořádnýho rocku? Brutalita nejvyššího kalibru, mafiáni, tvrďáci a do toho růžové titulky a mlčenlivý hlavní hrdina s věčným sladkým úsměvem, který místo kožené tvrďácké bundy nosí teploušskou zlatou bundu s obrázkem štíra? Sousedka hlavního hrdiny, navíc zadaná a s děckem, mezi kterou a hlavním hrdinou vzkvétal jakýsi vztah a přitom si ty dva těžko představit jako fungující pár? Prostě jednotlivé prvky se k sobě zdánlivě nehodily, ale všechno dohromady jako celek bezchybně fungovalo a vytvořilo jeden z nejlepších filmů roku, který mám chuť vidět znova a klidně i napodruhé v kině, což se mi u artových filmů, kde chybí efekty za sto milionů dolarů a kino neduní výbuchama zas tak často nestává (i když ta elektro hudba a její basy byly v kině luxusní záležitost). ()

Iwet.K

Neskutečné! Jsem ráda, že to můžu říct: Ryan je zpět!!! Díky bohu! To byla opravdu jízda. Dokonalost sama o sobě. Kromě hereckých výkonů, omlouvám se, ale ten Ryanův musím opravdu vyzdvihnout, bylo to prostě brilantní, film perfektně doplňuje hudba, která je prostě úžasná. Nemám co dodat, prostě velké překvapení roku! ()

IronRocky

Drive je film, který mě po dlouhé době zase nalákal do kina a sem rád, že sem na tento film šel, protože je to dokonalej film. Film mě okamžitě vtáhnul do dějě a já si ho maximálně vychutnal. Dokonalá režie, hudba a herci jsou všichni supr. ()

MadCaddy

'I know a lot of guys who mess around with married women, but you're the only one I know who robs a place to pay back the husband. ' ()

IEO10

Je radost dívat se na film,který se tak liší svým přístupem k atmosféře a celkově pohledem na člověka a jeho nesnadným životem.Od filmu sem čekal dost hlavně proto,že Ryan Gosling si umí vybírat zajímavé a poutavé role,ale že se mi Drive zareje takovým způsobem do hlavy,ať už nádherným soundtrackem nebo hereckým výkonem Ryana Goslinga,kterej pro mě v současný době patří mezi pět nejlepších "mladejch" herců současnosti,svoje kvality potvrdil už dávno ,ale v týhle roli se mi do paměti zapsal určitě nejvíc,po první projekci to pro mě bylo na silné čtyři hvězdy,ale s odstupem času je pro mě Drive spolu s X-men first class a Planetou opic nejlepší film letošního roku.Těším se moc na další spolupráci Gosling a Refn.I'm a real hero........ ()

Godhaj

,,Do you understand?" ,,Yes!" Drive je chladný, pomalý a velmi atmosférický film u něhož se mi nejvíce líbila práce s obrazem, méně už pak soundtrack, který je na můj vkus až příliš výrazný. Také mě nepotěšilo zobrazení brutálního násilí - vzhledem k tempu celého filmu by mi přišlo logičtější se takovým záběrům vyhnout a pouze jej naznačit. Celkově je však film nadmíru povedený a velmi mi připoměl Heat od Michaella Manna. ()

flu

Téměř bezchybná pocta staré (hollywoodské) škole... v post post (a ještě jednou post) moderním hávu. Refn je král. ()

corn3y

Co k tomu napsat? Ryan Gosling, kterého jsem vůbec neznal, mi vyrazil dech a to takovým způsobm, že jsem po vzoru jeho postavy téměř oněměl. Něco tak brilantního jsem už dlouho neviděl (pořád o Ryanovi). Ani jeden pohyb, ani jeden výraz ani jedno slovo navíc. Všeho bylo tolik, kolik ja zapotřebí,aby vás při filmu naprosto uchvátila ta atmosféra. Výborný scénář a perfektní hudba. Skvělé záběry a vůbec celá práce pana režiséra. Nápadité a samozřejmě někdy až moc "americké". Jediné, co mi mohlo pokazit dojem, byl pan Nico,kterého hrál ve všech ostních filmech své kariéry typický ňouma Ron Perlman. Nepokazilo. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky