Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

El_Rabbit

Nudné, né úplně, ale velmi, nevýrazné, nenapínavé, neakční a jako celek naprosto nefungující film, který nezachráníl ani Gibson. Toť vše, co mě tentokrát napadá na okomentování... a mám pocit, že i ty 2* dávám jen kvůli Gibsonovi. ()

Bucounit

Rozhodne dobrý thriller zo zaujímavou zápletkou a dobrými hercami len čo z toho keď je to miestami nuda na skapanie. 7/10 ()

Ricky_CZ

Campbell umí líp...Ačkoliv film ničím neurazí, měl jsem první půlhodinu pocit, že to bude strašně špatně...Naštěstí se pomalu začaly věci zachraňovat až na závěrečných 65% ()

sona123

Já bych to celé přejmenovala "Na hraně koukatelnosti." Protože to je skutečně heroický výkon, každá minuta se vleče jako hodina. Gibson je útrpný, bez grimasy, jako by měl amputovaný obličej, celé je to zbytečně zamotané, snad aby se to tvářilo jako hodnotný thriller, ale filmu to ubírá na napětí, vlastně moc nevím, co pochválit. Možná vtípek o tom, jak je v Massachussets všechno nelegální. Ale tahám to z paty. ()

Zombi

Průměrnej krimi thriler, kterej nezachrání ani slušnej Gibson, ani Campbell. Vyšetřování o kterém po třetině filmu víte přesně kam směřuje, minimum akčních scén, když už se nějaká objeví, je podána slušně a brutálně. Být to klasická kriminálka bez výše zmíněných jmen, řeknu si "slušný", ale takhle je to sakra nevyužitej potenciál. ()

Cement73

Mel nám starne a je to vidieť. Film bola slušná klasika k žánru v ktorom sa Gibson cíti doma, takže zaslúžené 3* ()

krusty2

Dobre akurat sa mi nepaci ze nesiel po tom pripade viac ako pittbull. Ved islo o jeho dceru.Takze nekona sa nic podobne ako pri revange pecke PAYBACK. Myslim si ze to uz Mel nikdy nezopakuje a neprekona. Inac vcelku dobry film o tom ako to vo svete momentalne funguje a asi bohuzial aj bude. ()

Thehellion

Dobré je to..není to nic přelomového, jednu chvíli jsem měl dokonce u filmu menší krizi, kdy jsem ho považoval za zklamání..Nicméně to se brzo otočilo a konec je výborný, troška klasické melovské paybackové akce, prostě nasranej Mel..:-) Příběh podle mě není vůbec nic nereálného ba naopak..Není to sice ten nejlepší comeback, kterým se Mel mohl vrátit. Ale je to kvalitní thriler..do konce bych řekl, že v závěrečné "scéně" přebral Mel režisérské sedátko, ten konec je prostě jeho styl...... ()

Clavius

Tak Gibson nám už zešedivěl, ale ukázal, že na věku nezáleží a opět zde předvádí svůj "angry" herecký výkon v rozpačité detektivce. Sám jsem od Gibsona a Campbella čekal něco jiného, ale pointa filmu je na můj vkus příliš jednoduchá, místy i hodně hloupá. Danny Huston v roli šéfa Northmoorské společnosti, který v každé větě používá přívětek : "it's classified" byl na můj pohled hodně nevýrazný a jako záporná postava se moc nepředvedl. Naopak Winstone zde hraje člověka s inteligentními dialogy a z celého filmu se mi líbil právě on nejvíce. Celkově bych Edge of Darkness přirovnal k nadprůměrné detektivce, která bohužel má jen pár napínavých momentů, ale bohužel přebývá těch nudných a nevýrazných. Silnější 3* a bohužel se z tohoto filmu stal jeden z mála filmů s M. Gibsonem, který si znovu dobrovolně pouštět nebudu. ()

Sundance23

Gibson po sedmi letech na platně ukázal že hrát stále umí,i když jsem čekal o něco víc napětí a akce tak jsem nelitoval těch 90min.Určitě se těším na jeho další film který si bude doufám i sám režírovat a to je sázka na jistotu. ()

masiko

Nejdřív jsem se na Mela hodně těšil a potom jsem se zase (po zdejších hodnoceních) hodně bál. Ale nebylo čeho, dopadlo to dost dobře. Neříkám, že to nemohlo být lepší nebo, že Edge of Darkness nemá chybu, ale Gibson je drsňák, Winstone je skvělej jako vždy a některé scény tohodle filmu mi opravdu vyrazily dech. ()

Kroupa

3.5.2010 Mě se ten film líbil. Je pravda, že Mel už nemá tolik šťávy a že ta zvučná jména tvůrců mohla zplodit více originality, ale i tak je to velice solidní kus filmu. Melova unevená pozice je příhodná, lepší než kdyby si hrál na mladíka, jak zřejmě někteří diváci čekali. A Winstone je prostě k sežrání, stejně jako Huston na zabití. Navíc se film zdržel většiny mně protivných klišé, typických pro thriller, obzvláště politický. Morální rozměr mohl být hlubší, ale i tak převyšuje průměr o míle. ()

Illy

Příliš užvaněné, trochu ohrané, ale Gibson mě velmi potěšil v opět "své" roli a proto přidávám hvězdu. ()

Brejlil

Jedna hvězdička za Mela Gibsona, který i ty nejneuvěřitelnější bláboly pronese tak, že mu i věříte. Druhá hvězdička za poměrně brutální (byť poměrně řídké) násilí. Největšího násilí se ovšem dopustil scénárista, protože takový blábol, který má poměrně vysoké ambice, už jsem dlouho neviděl. A ten konec! A ten poslední záběr!! WTF!!! ()

maty39

Tomuto filmu chybělo k dokonalosti jen zapletení mimozemšťanů do celého spiknutí. Scénář tohoto filmu je klenot a Oscarová záležitost. Vážně. Na mou duši a na psí uši. Čestný skautský. ()

majo_svk

Po režijnom úspechu s filmom Apocalypto (2006) sa Mel Gibson opäť vracia na filmové plátno v kriminálnej dráme Na hrane temnoty, v ktorom vyšetruje smrť svojej dcéry (aktivistky bojujúcej proti ilegálnej výrobe zbraní), ktorú dali odstrániť vplyvní a mocní ľudia. Filmu však chýba viac napätia a akcie. I keď, niektoré scény filmu boli naozaj dobré. V konečnom dôsledku by snímku bohato stačila aj 90 minútová stopáž. Gibson (napriek šedinám na hlave) je stále ten chlapík s brutálne drsným pohľadom. Je to pozerateľný film, ktorý nenadchne, ale ani nesklame. ()

Ad4mson

Film, kde se téměř dvě hodiny chodí odnikud nikam, plká o kravinách a asi jen na třicet vteřin je k zahlédnutí to, že Campbell je skvělý režisér a tohle zabil scénárista. Trochu škoda, řekl bych. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)