Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

ac1976

Bondovkár Campbell a Mel Gibson spolu, vydarený akčný film s pár peknými scénami (to keď auto zrazilo možnú svedkyňu fakt ušlo), škoda len, že to bolo bez šťastného endu, ten k filmovej zábave patrí. Rada pre začínajúceho režiséra: Ak hľadáš do svojho filmu ideálneho zabijaka zavolaj Rayovi. ()

Tominni

Mel Gibson v roli policisty, který se pouští do vyšetřování vraždy své dcery. Propojení politiky a korporací. Ale ve výsledku taková průměrná krimi, které k mírnému nadprůměru pomáhá závěr, jinak ničím moc neosloví, včetně samotného Mela G., kterému to to tak nějak moc nesedlo. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 55%, Audience Score - 49% | FDb.cz - 71,7% | Rozhodně se nedá říct, že Melova (pro nás - fanoušky - dlouhatánská) herecká pauza mu nějak uškodila, toho zlomeného a drsného otce na styl Bryana Millse jsme mu docela sežrali. Jde spíš o samotný námět, který bychom popsali jako nepřehledný slepenec dramatu a konspirační pátračky s padouchem, který se hned při svém působení ve filmu tváří tak, že se jeho úlohu v příběhu tvůrci rozhodli definitivně potvrdit o pár minut později. Kdyby si totiž hráli na to, že ten záporák bude neočekávaný, i méně chápavá část publika by je považovala za pěkné pitomce. 60% ()

sirrgulo

Na začátek malé doporučení. Zamíříte-li do kina a cestou si nezapomenete koupit popcorn, raději s ním počkejte tak pět, deset minut. Jinak se Vám možná udělá trošku nevolno. To se alespoň stalo mě. Setkání otce s dcerou se jen na první pohled zdá být idilické, i po první scéně na vlakovém nádraží se nachvíli zastavují v dešti a Emmě není dobře. Vše vyvrcholí doma (zhruba pět minut po začátku), když Tomově dceři začne téct krev z nosu, vyzvrací se a je zastřelená uprostřed dveří, když jde v objetí otce k auto. V tuhle chvíli jsem chtěl všechno jídlo zahodit. No pak ale začne pomalé Melovo vyšetřování a odhalování celého spiknutí. Cesta za poznáním mohla být možná trošku napínavější, ale i přesto jsem se těch sto minut dobře bavil. Velmi povedené jsou rozhovory mezi Tomem a Jedburghem (s tváří Ray Winstona) i závěr, který rozhodně nezklamal a i docela překvapil (hlavně osud Jedburgha). ()

Blazis34

Povedený a promyšlený příběh v tomto filmu mi přišel hodně podobný jako ve filmu Taken. Ale tento film mi oproti Takenu něco postrádal. Ale přesto se Martinu Campbellovi podařil nastavit dramatickou, napínavou atmosféru skoro po celý film, hlavně tedy v druhé polovině. Mel Gibson ukázal, že pořád v jeho letech umí zahrát skvělé těžké role. Líbila se mi i taková racionální spletitost, ve které byli zakomponovány různé organizace i jednotlivci. Celkově dávám 75% - což jsou čtyři hvězdičky. ()

Goodmen

Jedno z největších zklamání tohoto roku. Obyčejnou zápletku jsem čekal, ale taky jsem čekal alespoň nějakou akci, které se mi bohužel nedostalo. Je to jedno velké a nudné okecávání se strašně překombinovaným scénářem a velkým množstvím postav, které jednají naprosto nelogicky. Cambell se po Casinu Royale moc nevytáhl a má tak co napravovat. Mel měl raději zůstat už za kamerou, protože druhý Payback se ani zdaleka nekoná. 40% ()

p.i.t.b.u.l

A opět tu máme jednu filmovou pohodovku. Tento film bych rozhodně nenazval Thillerem, protože vlastně předem víte jak to dopadne a co se bude odehrávat. O napínavou scénu jen těžko zavadíte, přesto mně tento film mile překvapil. Není to kdo ví jaká akční bomba, vlastně i k akčnímu filmu to má hodně daleko, nicméně Mel Gibson je stále ve formě. A kdo má tohoto herce rád, nebude mu vadit ani slabší scénář či nedomyšlenost některých věcí. Prostě je to takový ten film u kterého se posadíte a hodinu čtyřicet vám uteče jak voda. Nic moc extra ale propadák to rozhodně není. Tento rok jsem už viděl horší filmy. ()

CrazymanM

Očekával jsem něco víc.Jsem rád,že se Mel vrátil před kameru(holt ten jeho rozvod nebyl z nejlevnějších,tak musí makat),ale nic navíc jsem v tomto snímku nenašel,kromě spousty zbytečných dialogů a klišé.Ale tím samozřejmě netvrdím,že je to sračka,chraň bůh,jen je to tak nějak průměrný snímek. ()

rafix

Perfektní thriller s dobrým a zároveň mým oblíbeným hercem Melem Gibsonem. Perfiktní zápletka a dobře zahrané. Nelituju toho, že jsem dal 99 Kč za tento bezvadný film. ()

Idealista

Byl nebyl , jednou jeden policajt , který žil tak aby neměl nepřátele . A i přesto zabili před jeho domem ženu , kterou miloval ( dceru ) . Po zjištění že kulka přesně trefila cíl , vyráží do ulic . Né jako polda , ale jako mstitel ! Mel zase s pistolí v ruce , ale né jako šílený max nebo pološílený pistolník Rigs . Jen jako přemýšlející polda zbytečně nemávající pistolí . A musím říct že mu to jde skvěle ( i když né tak jako Liamovi v 96 hodinách ) . Režie je dost dobrá , postrádá sice větší invenci ale to zase tak moc nevadí . Hlavně že mně to vtáhlo do děje . A celkem jsem to prožíval . Ve výsledku je to klasicky odvyprávěný snímek , který neurazí a pobaví . ()

kenny79

8 dlouhých let od údolí stínů trvalo Melu Gibsonovi než natočil pořádný film. Po delší době příjíždí dcera s jedním tajemstvím. Než se jí ho podaří otci prozradit je před domem zavražděna. Mel se vydává po stopách vraha a časem vyplouvají na povrch šokující informace. ()

Stanmi

Poněkud rozpačitý návrat Mela Gibsona na filmové plátno. Detektiva Thomase Cravena přijede navštívit jeho dcera, která pracuje u firmy Northmoor zabývajícími se tajnými projekty. Ale dceři se udělá špatně a když ji chce Thomas odvézt do nemocnice před dveřmi domu ji zastřelí neznámý útočník, všichni si myslí, že chtěl zabít Cravena, jen on samotný, ale pojme podezření, že jeho dceru skutečně chtěl někdo zavraždit, tak začně pomalu rozplétat pavučinu lží a konspirací. Což o to scénář na papíře vypadal dobře, ale zpracování se trochu vymklo režiséru Martinu Cambellovi z rukou, vznikl tak těžkopádný a těžko rozmotatelný thriller s minimem akčních scén. Přesto se tu několik pozitiv najde je to především Ray Winstone v roli tajemného Jedburgha, který je asi jediná opravdu zapamatovatelná postava, snad vyjma samotného Cravena, co se povedlo je závěrečné "vyúčtování" které snese přísnější měřítko, samotný Mel nehraje špatně, ale žádný extra výkon nepředvádí, prostě takový sympatický stantard, to vše jsou, ale jen záblesky svétla v temnotě jinak rutinního thrilleru. ()

Mikecat

Veľmi som sa na film a Mel-a tešil - a - NESKLAMAL. Kto tu vypisuje,že 80min.nudy tak asi nepočúval dialógy a nevie si dať 5+5 dokopy. Veď čo sa tu prejednáva sa deje stále okolo nás,len peniaze prachy,ludia sú nepodstatný a všetko sa ututlá...A PREČO SA TO VELA ĽUĎOM NEPÁČI?LEBO JE TO JEDNODUCHÝ PRÍBEH,NIČ TU NEVYBUCHUJE?POSTRELENÝ ĽUDIA UMIERAJÚ ATĎ....ODPORÚČAM ALE HLAVNE STARŠÍM VYZRETÝM DIVÁKOM. ()

djbarrel

Zdařilý, působivý, atmosférický thriller, s opravdu silnými momenty a prakticky žádnými hluchými pasážemi. Námět není tak úplně originální, ale zpracování a herecké výkony jsou top. 80 % ()

MP17

V jednom dílu Simpsonových natočí Mel Gibson (ve spolupráci s Homerem) naprostý propadák, který končí postřílením sněmovny a useknutím hlavy presidenta USA. Že něco podobného realizuje o pár let v praxi, jako v případě tohoto filmu, to jsem opravdu nečekal. ()

EnderWiggin

Jojo... docela to ušlo. Začátek drsný, postupně se nám to zamotávalo, místami se až nevědělo co se děje... Všichni umírali... Policie ovšem jako obvykle nic nevěděla. Nejlepší Ray Winstone, který tam hrá pana tajemného i spravedlivého. Akce je míň, ale zato je mnohem civilnější. Gibson se v poslední době tak často neobjevuje, takže i to potěšilo. Než zcela zestárne... ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)