Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

Hanys_

Na hraně temnoty je tak trochu na hraně zklamání. Chápu, že věk zastavit nejde a tak čekat vysloveně akční jatka aka Payback nelze, ale v tom případě do Gibsonovy role měli obsadit někoho krapet schopnějšího a ne dědulu, který střídá zmatený psí kukuč s nasraným výrazem...PS. Winstone - ten byl prostě úžasný. A kdykoli se objevil na plátně byl z toho o třídu lepší film. Škoda, že nedostal víc prostoru (anebo rovnou Gibsonovu roli) 5/10 ()

Holina

Tak opět po týdenním půstu jsem chtěl sáhnout po zaručené kvalitě. To se ale úplně nepovedlo. Martin Campbell je jak na houpačce. V jeho repertoáru jsou sračkoidní Zorrové, ale i napínavý Vertical Limit a především vynikající Casino Royal. Ovšem nová Gibsonovka, kolem které se udělalo slušné haló, je průměr jako poleno. Pár světlých chvil se tu najdete, ale jsou propojeny zbytečnými scénami, halucinogenními výjevy a slyšinami, případně zbytečnými vysvětlivkami. Většina zvratů je navíc jaksi předvídatelná, takže tímto snímkem prostě tak nějak proletíte, aniž byste přestali myslet na nachos na stole. K ničemu. Stačilo asi aby byl film drobet akčnější, nebo drobet napínavější, takhle je to ale za tři s odřenýma ušima... ()

1860

Vždycky jsem měl rád, když je příběh postupně odtajňován a pořád přináší větší a větší překvapení.. Edge of Dakness tento požadavek splňuje se vším co ke kriminálnímu thrilleru patří, jako je napětí, temná atmosféra, skvělý výkon hlavní postavy a překvapivý závěr.. Velmi podhodnocený film, který má na to, měřit se s těmi nejlepšími.. ()

pipapaja

Film, který se tváři jako 96 hodin bohužel na něj zdaleka nemá. Gibson se vrátil a bohužel on je taky jediné, co je na filmu dobré. Scénář je předvídatelný akce mizerná a celkově film spadá do šedého průměru. ()

thorewi

Mel Gibson je šílenec. Neumí režírovat, neumí hrát nic jiného, ale šílence, to on umí. Možná tentokrát nebyl tolik výrazný, možná za to může plochý scénář či nedokonalá režie, ale výsledek je pořád alespoň průměrný. A to na sobotní pozdní večer bohatě stačí. Jednu velkou vítku bych však měl - žádná z postav nebyla dotažená do konce. Především Ray Winstone určitě měl dostat větší prostor pro svou postavu. ()

dopita

Těžkopádná kriminálka s tradičním Melem Gibsonem. Udržet moji pozornost se filmu moc nedařilo, chvílema jsem se dost nudil a tím pádem jsem se ztrácel v ději. Což je průšvih. Martin Campbell je evidentně dobrej režisér jen když točí bondovku. Jinak seká jeden průměrnej film za druhým. ()

POciSEM

Bombice. Gibson proplouva pribehem jako ledoborec a drti kazdyho od zamestnancu jadernyho ustavu pres agenty FBI az po senatora aby z nich dostal informaci o tom kdo zabil jeho dceru. Docela to pripomina Odplatu ale tady se hraje na vaznejsi strunu. Libilo se mi to moc. Mel Gibson tyhle frajery proste umi ()

AdamesWWE

[6/10] Gibson sa tu snaží o comeback, no nejak sa mu to nepodarilo. Síce sa vrátil v dobrom štýle, v dobrej úlohe a v dobrom thrillery, ale nebol jeho výkon až taký presvedčivý. Aj vek je na nom už vidieť, ale som rád že natočil do zbierky jeden z dobrých akčných thrillerov. Dej dobrý, schéma predvídateľná a spracovanie vydarené. Rozpočet 80 melónov je vidieť skvelí výber miest, slušná hudba, dobre vybraní herci. Akurát mi tu chýba trošku akcie. Objaví sa tu sem tam nejaká ručná akcia, ao žiadnym efetkným a zapametovateľným momentom, ale zaujme to. Na hrane temnoty je celkom slušná thrillerová jazda, ktorá určite poteší. V rámci svojho žánru nič nové neponúkne, ale pobaví. 4 * filmu nedám, až tak ma to nebavilo ale bolo to slušné. ()

Paity

S velikým zájmem jsem si sehnal DVD a pustil si Na hraně temnoty. Nenechal se ovlivnit hodnocením na ČSFD. Ovšem překvapení se nekonalo. Film není nijak extra dobrý, ba naopak padá pod průměr. Na to, jaké haló kolem toho bylo, tak výsledek absolutně neodpovídá. ()

F.W.Colqhoun

Je z podivem, jak někteří režiséři dokáží něco točit výrazně lépe než cokoliv jiného. Martin Campbell by měl být zavřený v Pinewood Studios a jako Guy Hamilton mastit jednoho Bonda za druhým – jeho Goldeneye a Casino Ryoale patří v sérii k těm nejlepším – místo toho, aby produkoval Zorra, Vertical Limit ...nebo třeba tohle. „Na hraně temnoty“ je typicky devadesátkový thriller, snažící se vstřebat a zpracovat paranoiu nového tisíciletí takových jako Tony Gilroy, ale jemuž to právě z důvodu neschopnosti setřást staré manýry nejde. Klišé poctivýho policajta se prostě do prostředí über-korporátních sraček nehodí, zvlášť v naprosto lichém podání nu-křesťanstvím nasáklého šíleného Mela. A tak skoro dvě hodiny sledujete, jak se střídají výjevy jakoby z něčeho typu „Na dostřel“ resp. "Smrtonosné pasti" a „Michaela Claytona“. Dobře pak nevypadá vůbec nic. Navíc je to nuda, nikde žádný kozy a všechna ta korporátní hodvada se zdají být pitomá a krotká, než jak je znáte ze zpravodajství. Uvidíme, jak se po eufemicky řečeno sporném podání nula nula sedmičky benem Forsterem vytáhne Sam Mendes. Pro Campbella by bylo vyklizení režiserské stoličky v sérii Barbary Broccoli hezká šance na třetí návrat. ()

dormouse

Čekala jsem klasický thriller, něco jako 96 hodin, protože jsem staromódní a animované, superakční čí upírské vyprávěnky nemusím, ale film mne vyloženě otrávil. Nezáživný a nijak originální děj kdy jedinec bojuje proti politicko-průmyslovému molochu, vyzbrojen jen služební zbraní a svou nenávistí. No hádejte, jak to asi může dopadnout? Jediné pozitivní na filmu bylo- angličtina Raye Winstona a jeho charisma. ()

Prochy38

Příjemný thriller. Zápletka slušně složitá, Gibson skvělý, napětí slušné. Akční scény mohly být akčnější, ale budiž. Spokojenost, ale žádná velká výjimečnost. 60% ()

kobe6

Naprosto nesplněný potenciál. Cambella mám rád, vizuelně to vypadalo dobře, ale děj byl nudný Melova postava se mohla vydat ještě více do hloubky. A co si budeme nalhávat, čas nelze zastavit už to není ten William Wallace, Riggs či muž, který ví po čem ženy touží. Neurazilo mě to, ale jsem zklamán, čekal jsem víc. Průměr 3* ()

Harapes

Dobrý film,který je ale jen dobrým filmem,i když měl potenciál vystoupit z řady podobných snímků na výsluní...tam ale nedokráčel.Moc předvídatelné,škoda. ()

Ezekiel1

to Kleopatra: Gibson a zlatá malina? Ještě, že znám uživatelé ve své TOP 20 a nedopustim, aby mi tam vlezla podobná individua ;) Samozřejmě EDGE OF DARKNESS je tuctová kriminálka. Flashbacky, kdy otec vzpomíná na mrtvou dceru nebo s ní rozmlouvá jsou zbytečné. Na druhou stranu obsahuje snímek scény, které mě rozhodně nemohou nechat chladným. Jsou to sekvence akční, kterých je po hříchu jako šafránu. Hlavně závěr, kdy Craven poleje ředitele společnosti ozářeným mlékem je cool. Musím rozhodně i ocenit výkon Ray Winstona, je totiž velmi přesvědčivý. Comeback Mela je povedený a je to i největší pozitivum filmu. 7/10 ()

woodsman

genialne hned od zaciatku paradna atmosfera ta brokovnica bola brutal ten najomny vrah co mu pomahal rešpekt to bol charakter a na konci ako ich pekne zmrdov upratal ()

Tomin88

Tenhle film klame tělem a trailerem! Nečejte akční jízdu a vůbec ne už druhou odplatu. Je to spíše komorní, ale stylová podívaná, která při nepřehnaných očekáváních velice slušně pobaví. I přes pokročilejší věk se na nasraného Gibsona pořád dobře kouká a Ray Winstone je s přibývajícím věkem stále lepší a lepší. Trochu lituju promarněného potenciálu, který při spojení Martin Campbell( jeden z nejlepších akčních režiséru staré školy) a Mel Gibson ( jedna z největších hereckých ikon) rozhodně nebyl malý. Kdyby Campbell popustil uzdu a přitvrdil na délce akčních scén, byl bych spokojenější. Když ovšem dojde na akci, je skvělá, tak jako u každého režisérova filmu. Taky se mi zdál film ve druhé třetině zbytečně zmatený, příběh rozhodně není komplikovaný, avšak zbytečně složitě odvyprávěný. Postava Mela Gibsona byla dobrá, ale zajímavější byla postava Raye Winstona, která by si rozhodně zasloužila více prostoru! Nakonec to M. Campbell přes problémy se studiem výborně ustál a nezklamal, a co je důležitější, Mel Gibson je zpět! ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)