Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

VanTom

Bostonskému detektivovi před očima zastřelí dceru a on se odhodlaný vydává na cestu pomsty…? No vlastně ani ne, nicméně ho vyšetřování přivádí na velkou "levárnu" v americkém jaderném průmyslu, krytou z nejvyšších míst. Jenže mezi psychologickou, revenge a konspirační kriminálkou rozkročený scénář tak nějak neví, co si vybrat; nejslušněji z toho nakonec vyvází samotný komplikovaný případ, i s okleštěným prostorem pro postavy a jejich podněty (např. o unaveném korporátním "čističi" Raye Winstonea se nedozvíme téměř nic). ()

blackJag

Martin Campbell vstoupil tímto snímkem do již jednou navštívené řeky a zatím co minule šlo o televizní minisérii (stejnojmennou, z roku 1985), tentokrát všechny události nasoukal do obvyklé stopáže celovečerního filmu. V hlavní roli se zde k herectví po šesti letech vrací Mel Gibson a krom toho, že už je notně zestárlý, neztratil nic ze svého klasického rejstříku, počítaje všechny gesta a pohledy, které jsme viděli již tolikrát, které ale zároveň spolehlivě připomenou osobnost a charisma někdejší herecké hvězdy. Film jako takový nejvíce připomene detektivní příběhy ze staré školy, neoplývá rychlým spádem, ale ani nezačne nudit a za podívání určitě stojí. 70% ()

ghatos

Mel podává dobrý výkon, těžko mohl vymáčknout z postavy detektiva víc. Vyšetřování nenabízí osobitější prvek. Plynulost příběhu je optimální, občas se to proloží pololekačkou, aby divák neusnul. Na hraně temnoty je tuctová holka. 63%. ()

MI-380

Gibson jde opět tvrdě a nekompromisně za svým cílem, tentokrát ale pomaleji, asi proto, že kromě spousty běžných nepřátel musí zdolávat i průměrný scénář. 65%. ()

R1CH1E

Na starého všiváka Mela Gibsona jsem se opravdu těšil, ikdyž už je přeci jen opravdu starej, ale i přes něj jsem byl zklamanej. Představte si film, kde všechny osoby říkají, že je všechno tajné a ty které to neříkají, většinou rychle zemřou. Stopáž byla strašně dlouhá, první třetina byla tak vleklá, že jsem měl občas chuť to vypnout a hraní na city se zde absolutně minulo účinkem. Například když Melovi udělali z dcery cedník, místo abych byl znechucen a zděšen, tak jsem si říkal, jak je kurva možný, že Mel je celou dobu v obličeji čistej jak cigán po použití Árijce a až po příchodu policie má držku celou červenou? To se mezitím polil kečupem nebo co? A těch nelogičností a scén přitažených za vlasy je tady víc. Třeba když ona slečna vystupuje z auta a najednou ji i s dveřmi smete vrah. Jak kurva mohl vědět, že zrovna v tu dobu vyleze? A vzhledem k tomu jak rychle jel musel být jo kurva dobrej, že mu to přesně vyšlo. No aspoň že v poslední třetině se už začíná něco dít, ikdyž nějaké pořádnější akční scény jsem se stejně nedočkal. Tenhle film rozhodně je "Na hraně", ale bohužel se naklání spíš na špatnou stranu. ()

Kosmik 1

Řeknu to asi takhle...bez Mela Gibsona by se na tento snímek dalo velmi snadno zapomenout. Zahrál svou roli na jedničku, tak jak on to umí. Ale ten zbytek už je horší. Příběh je takový otravný a nezáživný. Strašně se mi všechno vleklo. Stačila by kratší stopáž o nějakých dvacet minut. Jinak je to docela slušný thriller s tématikou "Pomsta". 65% ()

Siri69

Nejhorší na tomto filmu je až nesnesitelná délka !!! 2 hodiny ničeho !!! Film má sice několik světlých okamžiků,ale opravdu jen několik... Většinu času se budete kousat nudou a to doslova... Bohužel musím říct že tento film byl pro mě docela velkým zklamáním... A nezachránil to ani Mel Gibson od kterého jsem zde čekal víc... Závěr: Nemastný,neslaný film o ničem !!! 1,5* ()

Roseinka

Překvapivě dobrý thriller. Na večer před spaním tak akorát. Mel Gibson nenadchl, ani nezklamal. Líbil se mi příběh a hlavně závěr. ()

KASUGI

O hodně přesvědčivější než přeceněných 96 hodin. Sžít se tady s Gibsonem je daleko přirozenější a dojemnější, než s terminátorem Neesenem. 65% _________ EDIT: tak jsem přidal jednu hvězdu. Má to bezvadné momenty, rád na to někdy v tv mrknu znovu. 70% ()

HomeAlone

Mel gibson je spät a to v plnej parade . Pri hodnoteni som vahal medzi 4 a 5 timi hviezdickami , no Gibson ma potesil svojim comebackom tak , ze musim dat 100% . Samotny film bol velmi dobry , som s nim spokojny a dufam ze Gibson zostane u filmu ako herec , lebo podobnych skvelych hercov je malo ()

zolo23

Ale áno, celkom sa mi to páčilo. Som rád, že som nedal na nevýrazné komentáre iných a pozrel som si to. Mel Gibson je opäť vo svojej forme i keď aj na ňom je znateľné, že čas jednoducho nezastavíš. V názve filmu je spomenutá temnota, ale tento film bol vysvietený ako na vianoce, čo je veľká škoda pretože takto stráca dosť na atmosfére. P.S. Danny Huston svoju postavu zahral dokonale. 7/10 ()

Philoun1

Doufal jsem od filmu trochu víc, ale zas takové zklamání to nebylo, je tu pár hodně slušných míst, ve kterých je vidět, že Gibson je pořád stejnej drsňák jako byl dříve. ()

ssfan

Poprvé v roce 2010 jsem vyrazil do kina a vybral jsem si Na hraně temnoty - hlavně kvůli hlavnímu představiteli Melu Gibsonovi. Po skvělém traileru jsem čekal hodně. Bohužel i přes relativně zajímavou zápletku se film poměrně dost vleče. Je zde sice pár emotivních momentů, ale napětí chybí. Pozitivem jsou pěkně natočené akční scény, ale bohužel jsou asi jenom 3. Co se týká technického zpracování, tak je to povedená práce. Herecké výkony jsou rovněž slušné, ale celkově film působí příliš roztahaně a nevýrazně. Škoda, hodnotím tedy jen 3 hvězdami a 60%. ()

P1tr

Naprosto zbytečný snímek, který jen zkazil pověst Martinu Campbellovi a dokazuje, že Mel Gibson na to už nemá. Gibson už je za zenitem a je to na něm vidět i co se věku týče, neboť už působí až moc jako dědek a takto unaveného herce jsem již dlouho neviděl. Samozřejmě, jeho postava ve filmu to máv životě velice těžké, ale podle mě zrovna ta únava nebyla způsobena vcítěním do role. Přecijen, když většinu času mlátíte a řvete na svojí přítelkyni, nemůžete na natáčení dorazit v plné formě. Na Edge of Darkness už dnes nemá smysl se dívat z jakéhokoliv důvodu. Je to totiž těžká nuda a po tom, jak se poslední dobou projevuje Mel Gibson se na jeho comeback nikdo nepodívá ani ze soucitu. ()

jenik71

Nebylo to špatné a vidět se to dá. S Melem Gibsonem jsou ale k vidění určitě zajímavější filmy. V tomhle se nám ještě snaží ukázat, že stále nepatří do starého železa a role drsňáků mu sedí pořád. Podobné scénáře už tady byly, nic vyloženě překvapivého tu není a proto tedy 60%. ()

Aqualung

Mel Gibson věčně pozitivní, věčně charakterní, věčně neprůstřelný, tu a tam nekonvenční, tu a tam jiný než nekonvenční.Vcelku předvídatelná zápletka a nevýrazné postavy v šedivém příběhu.No co, koukat se na to dá, viděl jsem i cosi co nudilo více..... ()

jefff

Thriller druhé kategorie, který balancuje na hodnocení tři/čtyři hvězdy. Nakonec jsem s přimhouřeným okem dal za čtyři, protože film má spád, zajímavý příběh a pár opravdu ostrých akcí. Mel je ale po herecké stránce trochu ňouma a občas připomíná nějakého komparzistu. Naštěstí to tu tolik nevadilo a jako návrat lze označit tento film za úspěšný. ()

Fox85

Stejně jako Bradley Cooper v Terapii láskou, když dočte Sbohem, armádo, mám taky chuť na takové "What the fuck" a vyhodit to oknem. ()

BMAJTZ

Mě osobně to přišlo jako docela hodně dobrý thriller, sic se nekonala žádná uber cool akce. Gibson je zpět a vůbec nezvolil pro začátek špatně. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)