Resident Evil: Afterlife

• Německo Resident Evil: Afterlife (více)

Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

helraiser

Tahleta série mi nikdy nepřirostla k srdci a nic na tom nezmění ani tenhle díl. Podle mě druhej nejhorší díl, prakticky nic nestojí za řeč a nenajdeme tu jedinou zapamatování vhodnou scénku a to je ten přerostlej mutant, ten byl dobrej a jedině díky němu nejdu s hodnocením ještě níže. Zombíci tu sice jsou, ale žádných jejich hodů si neužijeme a jenom se tady střílí, kecá a zase střílí. Nelíbilo, nebavilo, nudil jsem se. ()

Stíba

Předem přiznám mojí náklonost k celé téhle série a postapokalyptickým filmům vůbec ale zároveň musím konstatovat, že tohle byl vážně mazec! Negativ tu podle hodnocení i komentářů už bylo vytaženo jistě dost a tak se zaměřím spíše na to, co se mi zdálo opravdu dobré, a že toho z mého úhlu pohledu nebylo málo. Od začátku až do konce je Afterlife skvěle poutavě natočený, musím řict, že úvodní scéna s dívkou doprovozená skvěle atmosférickou hudbou mě vážně silně navnadila a následný nástup Mili Jovovich mě už definitivně zarazil do sedadla. 3D jde stále nahoru a tady bylo párkárt moc pěkně využito, čeho jsem si také hodně všímal byla hudba, která tady zapadala opravdu vyjímečně a hodně mě zaujala. Co zůstalo stále stejně dobré byl výkon Milli, ta pokračuje v tom co jí tak perfektně šlo v předchozích dílech, navíc se k ní přidává moje oblíbenkyně z Heroes, Ali Larter a třešničkou je Wentworth Milller z Prison Breaku. Bylo tu vytýkáno vykrádání jiných filmů, zejména Matrixu a Ostrova. Je pravda, že elementy z obou filmů se tu objevily, zejména Matrix byl jasně viditelný ale nebylo to zdaleka poprvé a zdaleka ne takovým způsobem, že by se režisér snažil něco zakrývat. No a "Kladivoun"? Bezkonkurenční... Pro mě tohle byla nářezová postapokalyptická jízda, kterou sem si neskutečně užil. Let´s go motherf**kers! :-) ()

vojnov

Prvních 20 minut naprosto úžasně využitý potenciál 3D efektů. Poté se již efekty ve filmu objevují spíše sporadicky, což je veliká škoda. I tak se ale jedná o snímek, který je mezi jeho 3D konkurenty určitě nejdál. Samotný děj je šedivý, Alice i Claire velice nadprůměrné ( min. vzhledově), akční scény neotřelé, hudba nadprůměrná, konec podprůměrný - až jsem měl trochu pocit, že se dívám na matrix. Po jedničce druhý nejlepší díl. ()

luccash

Tento film nemá cenu sledovat v normálním formátě, protože je celý založen právě na tom 3D zpracování. A musím uznat, že vizuál i k němu perfektně se hodící hudba stojí za to i když příběh není zrovna žádné terno. ()

Wopat

Hrůza! Až doteď měl Resident Evil vzestupnou tendenci a myslel jsem, že v ní bude pokračovat, ale tady chtěl asi někdo zapůsobit ve 3D za použítí hromady efektů. Nepovedlo se. Zpomalených záběrů bylo tolik, že kdyby se všechny odehrávaly v normálni rychlosti, trval by film snad o polovinu méně. Také jsem nepochopil souvislost mezi Tokyem a zbytkem, ale to jsem možná pomalejší zase já. Líbil se mi jen způsob, jak bylo na lodi naloženo se psy, hlavně záběr letících mincí, to bylo skvělé. A na závěr tradičně otevřený konec. Bojím se, jestli přijde něco dalšího. Mělo to skončit raději trojkou. ()

ZackSawyer

Slabota, která nás v ději moc daleko neposunula, řekl bych zatím nejslabší díl :-( a to jsem se ták moc těšil. Milla Jovovich dějem proplouvá bez větších akcí a celé je to v podstatě zbytečné... ()

Skleni

pre celú sériu znamenal tento film prelom v dejovej línie (nuda a kravina). A zároveň sa konal prelom v grafickom a štýlovom prevedení (parádny pohľad na litre krvy a mäsa). nič viac nič menej. 46% ()

Castielo

Parádní horůrek při kterém jsem měl nejednou nahnáno jak malej kluk. Všude vyskakující zombící a zákeřní přisluhovači deštníků:-). Po vizuální stránce bez chyb-i bych na to šel do kina na 3D. Celou dobu jsem se bavil a vlastně není co vytknout. Tedy vlastně je-ten konec. Kdo čeká ohromnou bitku se zlým šéfem, nedočká se. Pár záběrů obšlehnutých od Nea a šlus. Pro mě osobně opravdu zklamání. Po suprově napáleným začátku tohle. Takhle se perou důchodci o viagru:-( Nejradši bych dal 3,8. Ale to tady není a na 4* by to chtělo rozvést víc příběh a závěrečnou melu. 3* ()

KOOHA

Tohle byl otřesnej díl. Kdybych nevěděl, že jsou horší filmy, dal bych tomu nálepku "odpad!" Větší blbost snad vymyslet neuměl. Film, který je úplně nahovno, úplně nesmyslný dialogy, i když někoho zabijou, zase obživne a Umbrela corporation jakbysmet. Ta společnost ne a ne zemřít. Proč si furt nechává otevřený vrátka a snaží se nás krmit takovejma nesmyslama. A já vůl mu na to zase skočil. Ten dement Anderson neumí dělat filmy, kdy už to tam někdo v Hollywoodu konečně pochopí a přestane mu dávat práci. ()

LojZza odpad!

Totalne nudne fiasko, ktere nema se hrou prakticky nic spolecneho. Prakticky je film o tom kde lidi strili obouruc a nekam bezi nebo si povidaji to tom, kam maji bezet a strilet obouruc. Dej by se dal srazit na pul hodinky. Tvurci si dali praci aby tam zasroubovali vetsinu postav z her, jakokoliv jejich vystup pusobi krecovite a nelogicky oproti hre. Kdyz jsem Wenthwortha Millera coby Chrise Redfielda videl zavreneho ve vezeni, tak jsem nevedel jestli to neni vtip. Navic ten kluk se do role vubec nehodi (muskulatura originalniho Chrise je na urovni Stalloneho v Rambovi). Do toho jeho sestra (tentokrat super akcni bojovnice), homosexualne ladeny Wesker, mejaky ty zombie, pejsci a popravci z petky (ktery nemaji s T-Virem nic spolecneho). A tresnickou na dortu byla Jill Valentine po titulkach. Videno ve 2D, 3D verzi bych mozna ohodnotil jednou hvezdickou protoze verim ze efekty museli byt solidni. At uz toho Resiho dal radsi neznasilnuji. ()

darkreider

Kam ten resident až chce zájsť? Od prvého dielu ušiel tisíce krokov a nemám pocit, že správnym smerom. Debilné je to extrémne, ale nie tým echtovným béčkovým štýlom. Na všetky tie trikové akcie a spomalovačky sa díva vcelku dobre, ale nejaký ten no-ty-vole efekt je tu len jeden (vizuálne dokonalý heavymetalový drevorubač). Inak je to často nuda, a to je škoda. Možno v 3D by to bolo aspoň na tie tri. PS: RE nevykráda Matrix, on kopíruje jeho scény jedna k jednej a s poriadnou citáciou na záver to nie je plagiátorstvo. :) ()

Johny M.

Ubylo akce i zombíků, "vypůjčilo" se pár prvků ze Silent Hillu, Bladea 2, Matrixu a zašlo se do ještě většího extrému (skoro jako ve dvojce)... ale stejně jsem se celkem bavil. M.J. je prostě super: 3,5* (neviděno ve 3D). ()

Tryman

Celá série Resident Evil neměla chybu - až dosud. Afterlife mě dost zklamal. Kam se poděla všechna ta sranda? Kde je ta skulinka, ze které vytekla všechna šťáva? Extinction přitom skončil tak lákavě - čekal jsem přehlídku desítek klonů Alice bojujících se zlotřilou organizací Umbrella, čekal jsem zapeklitou cestu k vysněnému ráji nedotčenému virem podobně jako v I am Legend, ale dostal jsem jen jednu zajímavou svénu na úvodu a pak přerostlého inteligentního zombíka ala kata s velkou sekerou, na kterého stačila prakticky jedna pořádná dávka... dolarů z brokovnice. Afterlife naprosto nevyužil potenciál, který mu nabídl předchozí díl... doufám, že se tvůrci do příštího dílu vzpamatují. ()

Pekisan

Ak si zenska tak to krajne nedoporucujem pozerat. Nechty na rukach asi aj na nohach by dostali zabrat. Ak si zdravy chlap tak Milla by mala byt pre teba stale dostacujuco sexy na cely 97 minut. Ak si chlap, poslednych 30 rokov si stravil hranim hier a si stale panic tak sa priprav na neposkvrene vyvrcholenie inak aj znama ako: Aha. mami, bez drzeni:)) ()

Viky.05

Abych to shrnul...4* za efekty(určo by bylo 5*, ale to bych to musel vidět ve 3D) +3* za sexy ženy(za všechny 3 :))+ 2* za typka se sekyrkou(znam ho ze hry a ve filmu mě nezklamal)...tim jsme vyčerpali všechny klady a ted nas čekaji zapory...-5* za naprostou debilitu jak režie tak scenaře, -1* za to, že se ten film bral vážně, -2* za otevřeny konec, kde se naskyta dalši možnost pokračovani, STOP! zastavme tohle šilenstvi, u SAWu si to už uvědomili( snad už nafurt). Tak dalši resident evil už SNAD nebude. Kde jsou ty zlate časy, kdy nas(aspon mě) nadchla jednička, a ja se mohl celou noc bat??jsou ztraceny v bečkovych titulech s ačkovym rozpočtem. Proč?? to nikdo nevi....no a jaky je tedy celkovy vysledek??= 1*, abych nemusel davat odpad ()

Hightower

Ne, ne a ještě jednou ne. Jeden z neslabších dílů celé série. Doufám, že nebude pokračování, neboť už teď se dá očekávat o čem bude ... Malý úsměv na tváři vyvstane, když uvězněný Wentworth Miller je jedinou nadějí přeživších, vyjít ven z vězení. Možná, že si měl tvůrci vzít více příkladů než, jen ten z "Matrixu" a "Útěku z vězení". Krapet si více pohrát s dějem ve vězení, a voalá, mohl to být snímek vracející matný lesk z jinak poněkud fádní série, neboť její začátek nebyl zase tak špatný. ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)