Resident Evil: Afterlife

• Německo Resident Evil: Afterlife (více)

Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

Marty_cz

,,Přišel jsem, viděl jsem a odcházím“. Prakticky nic nového co bychom nemohli, vidět v přechozím díle. Kdyby tohle byl finální díl, myslím, že by RE by vyšel jako jedna z nejúspěšnějších filmovích sérií vůbec. Samozřejmě ti co nemají rádi tenhle žánr a tématiku, tak by to nikdy neocenili, ale u mě by to byla bez pochyby hodně úspěšná série. Novinky v tomhle filmu byly akorát jenom nový zombies což se nedá ani moc považovat za nějakou peckovou novinku v zombie filmu. Vsadím se, kdyby dokázali vymyslet lepší děj (a není se čemu divit co taky vymyslet k zombie filmu je to pořád jedno a to samý v obecné rovině), tak velký týpek, který může zemřít až potom co potká hlavní hrdinku, by umřel hned, jak by potkal ostatní postavy, protože by dokázali prokázat trošku více důvtipu a naládovat mu celou hlavu ,,olovem,, a pan sekerník by si to rozvalil na pangejtu před brankou a byl ještě rád, že už nemusí dál tahat tu jeho sekerku. Rozhodně koukatelný, ale nijak extrémně vtahující film to není. ()

vodkasesemte

Hey BOYS. Is that any way to treat lady? - Accelerated healing - Cut me loose - They thought you could take them to the promised land - Came to the HOLLYWOOD to live the dream and ended up waiting tables - One at a time - No offense - None taken - GIRLS gotta be prepared - By the end, there were lot more GUNS than ppl to use them - So keep up. Whatevers waiting for you out there, just know one thing. You are gonna be in the FIGHT of your lives (to tam nepatří, je to vzkaz na závěr, jeden z těch méně sofistikovaných) - Něco mi říká, že tu máme prodlevu, protože si to nepamatuju, a tak jsem si z toho žádné poučení ani vzít nemohl. Na druhou stranu, pokud si pustíte jakýkoli z posledních filmu, nemuže vás to nepraštit do hlavy. Pak by to smysl dávalo. Brace brace brace ()

moviefan4

Klobúk dole, Afterlife priniesol do série Resident Evil viacej akcie a rýchlejšie tempo filmu. Naozaj niečo perfektné v rámci tejto série. Alice bola zas a raz mega akčná a hlavne sexy. Akčné scény boli spravené náramne super a pri každej som pozeral s otvoreními ústamy. Aj boss fighty boli super ale na mňa moc krátke. Hudba a kamera boli tiež naozaj dobré a dodávali filmu ten správny šmrnc. Za mňa veľká spokojnosť. ()

blondboss

Také klasické akčné zombie béčko, ktoré už teraz vyslovene nadchne len zarytých fanúšikov rovnomennej počítačovej hry. Keď chcete mať nával akcie, krvi, trápnych záberov a vychutnať si počítačovú hru priamo na 3D plátne, potom ste na správnom mieste. Ja som to dopozeral asi len kvôli sexi ženským postavám, na ktoré v Resident Evil nie je núdza. 50 % ()

Mikecat

Úvodná scéna perfektná, japonka stojaca v daždi medzi prechádajúcimi ľuďmi, následná Kill Bill akcia s klonovanými Elis a klonovaným Matrixom zaujímavá taktiež ako jej narastajúca nadprirodzená schopnosť, o ktorú ale prichádza - veľká škoda. Následné hľadanie volania z posledného miesta bez nákazy T-vírusom ARCADIA trocha skľudní hormón a dostane nás trocha na zem a do reality len príroda mestá bez nakazených .Pristátie lietadlom na budove Citadel všetko zmení zombie sú všade tisíce a je ťažké im ujsť. Scéna s Biohazardom so zakrytoum hlavou vrecovinou v kúpeľni so striekajúcou vodou a lietajúcou sekerou v 3D impozantná ako aj Mila s krátkou dvojhlavňovou brokovnicou - výborný nápad. Celkovo v 3D ozaj zážitok, ešte teraz cítim striekajúcu vodu a krv na ústach prvá rada robí svoje. kino 3D. ()

blazma

Od super třetího dílu se posuneme o hodně níže na velmi špatný čtvrtý díl. Chris Redfield, asi nejznámější postava po Leonovi a nedostane žádný prostor a nakonec úplně zmizí i v dalších dílech. Příběh se uzavírá do věznice obklopené zombíky, obsazení není vůbec zajímavé a Milla společně s Ali Larter to zkrátke nedokázali utáhnout samy. záporák Wesker je asi taky jen do počtu, protože ani ten se nemohl nijak předvést. ()

Rychloskot

Jdu po dílech chronologicky a tenhle byl první až k naštvání špatný. Divné dialogy, nelogické motivace, neukončené zápletky, závěrečný boj s Weskerem naprosto odpadní, jeden z nejhorších soubojů jaký jsem ve filmu kdy viděl. Téměř odpad, ale nenudilo. Prostředí věznice docela zábavné. ()

4567arthur

"Fajn přistání!... Technicky se tomu říká havárie!" Po jejím osamělém útoku na pevnost Umbrella Corporation jsou nadpřirozené schopnosti Alice ( Milla Jovovich ) utlumeny. Kvůli ohromnému množství Nemrtvých se Alice znovu spojuje s Claire Redfield ( Ali Larter ) a jejím bratrem Chrisem ( Wentworth Miller ). Společně s dalšími přeživšími nacházejí útočiště v opuštěném vězení, ale i tady jim hrozí dav krvelačných zombie. K úniku před nimi budou potřebovat dokonalou výzbroj. Ale střet s Albertem Weskerem a Umbrella Corporation posune boj o přežití na zcela novou úroveň nebezpečí.. Původní režisér Paul W.S. Anderson se vrací ke svojí značce s novým scénářem, akcí a drsnou Millou! ()

Killik

Muzete me nenavidet, kamenovat, ale jako fanousek herni i filmove serie, tohle je jeden z lepsich pocinu a ja jsem odchazel z kina (az na par scen) velmi spokojeny. ()

HakuSaku

Skutočne ma nenapadá žiaden dôvod prečo by som mal dať viac ako jeden bodík... Zase ešte viac stupidnejší koniec ako tie predtým a už vôbec nehovoriac o tej premrštenosti príbehu... No a že človek ktorý nieje dobre oboznámený s hernou predlohou nemá šancu stíhať sledovať kdo je kdo... Residentu by prospel konečne "dospelejší" scénar a nie len primitívne vyvražďovanie (ktoré podotýkam sa dá spraviť aj omnoho efektívnejšie ako napríklad v Dead Setu alebo Denník mŕtvych). Pozitívne hodnotím "iba" to 3D a možno pol bodíka pre Weskera... Ale ten jeho "odchod" ku koncu bol nedôstojný a hneď aj ten (mikro) bodík strhávam. ()

=Číča=

Chtěla jsem vidět nechutný zombíky ve 3D. Chtěla jsem vidět jak proti mě lítají kulky a jak velkej hnusák s gigantickou sekerou mlátí všechno okolo a pak tu sekeru pošle proti mě. Nečekala jsem duchaplný příběh se senzačním odhalením v závěru, jen jsem se prostě chtěla bavit. A to se stalo. Pro mě jasných 5* za super 3D. Občas je fajn se jen bavit a nepřemýšlet u toho. ()

cejkon

Ale fuj. Paule W.S. Andersone, co to mělo být?! I přes kvalitní 3D jsem usínal nudou. Škoda, chtělo by to méně efektů a více příběhu. Snad příště ... =o) ()

Speedzor

Podle mě velmi povedený snímek nabitý akčními scénami, přistání na střeše věznice nemělo chybu! Ve 3D je to luksusní zážitek. ()

sonnycz

nejlepší ze všech čtyř dílů...ať si říká kdo chce co chce, mě se tento díl velmi líbil a doporučuji ho dál. lidi zkuste někdy film hodnotit a ne jenom kritizovat ;). 88% ()

Khare

Jediné, co na tom bylo dobré, bylo 3D, neumím si ale představit, že bych se na to kdy podívala v televizi... scénář byl jako jedna velká splácanina všeho možného a nemožného, od Ostrova až k Matrixu. Dílem jsem usínala, dílem jsem se posupně smála, jednoduše zklamání složené z menších (kdy a čím se ty ženské neustále tak dokonale malovaly? a kde všichni brali ty bezedné zásobníky? a proč ten, jehož jméno mi nestálo za zapamatování, bylo-li proneseno, připravil Alici o schopnosti, když se to naprosto nijak neprojevilo?) a větších (náraz do skály, po kterém se neumírá, konkuroval napodobenině PH, která byla vysvětlena pouze slovy "What the fuck is this?", vrcholem byl ale záporák jako vykradený z Matrixu, jen nesrovnatelně horší a laciný) OMG. Jedna hvězdička za hudbu, dá-li se to tak nazvat. Druhá za útěkáře, na kterého se aspoň hezky dívalo, i když Luku-jsem-tvůj-otec rodinný motiv mě znechutil a unisono střílení do "mrtvoly", samozřejmě s bezednými zásobníky, bylo už úplně směšné. Vlastně jsem ten film odsoudila už po scéně Jedna Alice proti dvěma japonským komandům a myslím, že jsem se k němu rozhodně nezachovala nefér. ()

BEJB

Nechýbalo veľa a bol by z toho odpad ako vyšitý! Predošlé 3 časti boli fakt veľmi podarené a stále si ich rada púšťam ale tento Afterlife beriem ako nepodarený pokus o vtip! 3D-ečko bolo nádherné, ale to je bohužiaľ všetko. Sklamala aj obľúbená Jovovich. Scenár nestojí ani len za reč a čo je na tom všetkom najhoršie je, že je to celé rozťahané ako guma v gatiach. Keby som chcela detailne spomalené zábery tak si pozriem Matrix, ale toto bolo trápne. Ešte aj ten pandrlák s okuliarmi a dlhým sáčkom mi pripomínal agenta Smitha. A k tomu zombíci podobní upírom z Blade:Trinity. OHHHH MY FUCKING GOD! ()

MaxQ69

Tak film jako takový bída, bída. Zvláště oproti trojce, která byla velmi příjemným překvapením. Akce je tu často přeplácaná, nelogická a nešikovně rozložená. Byla doba, kdy jsem se ztrácel, ale taky doba, kdy jsem se už začínal nudit. Co však rozhodně musím pochválit je, kritiky tak trochu haněné, 3D. Haněné není kvůli špatné kvalitě, ale kvůli tomu, že na tom film staví. Já si myslím, že zrovna u série RE to není tak úplně k zahození. Pravda, nutno přiznat, že čtyřka těží doopravdy jen z 3D. Avšak také nutno přiznat, že 3D v RE bylo luxusní! Kritikům ovšem dávám za pravdu v tom, že není možné, aby pokračování poměrně úspěšné série byl jen o trojrozměrnému zážitku. Tohle je ale asi první film, bez kterého bych si 3D nedokázal představit. Pochopitelně stojí za pochvalu i vynikající 3D animace. A malý SPOILER na závěr: dílem Afterlife Alice své dobrodrůžo ještě neukončí. Nevím, jestli by už nebylo na čase... 70% za úchvatné 3D, které mě skutečně vtáhlo do děje. ()

Willynka

Výsměch celé herní sérii (ano jsem fanoušek a hodně veliký). Ta larocroftovská Alice už mě vážně vytáčí, poslední dva díly si nepřeju nic jiného, než aby jí konečně někdo odkrouhnul. Wesker - jak někdo takhle dokáže zprasit tu nejkultovnější postavu z dimenze RE. Jedna hvězda za vizuální stránku a ta druhá hlavně z nostalgie. Je to prostě RE, jenom sakra light verze pro debily s IQ - 60. Postřeh: První scéna z filmu zůstala zároveň tou nejlepší. ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)