Resident Evil: Afterlife

• Německo Resident Evil: Afterlife (více)

Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

ivan_drago

Nehorázná sračka, poplatná pseudo 3d záběrům bez jakéhokoliv napětí a invence. Polomatrixovské záběry, hraní si na co nejvíc "kůl" film... Scénář snad vymejšleli až po natočení filmu a nějaké sympatie k hl. hrdinům se chovat také nedají. A nejvtipněji tragický byl hl. záporák... byl k smíchu, vypadal jako někdo, kdo onanuje nad snímky Nea a Trinity, kteří si to rozdávají s Morfeem... a natáčí je u toho Cypher... a režíruje to agent Smith... Ani nevím za co dávám tu jednu hvězdu... asi za název.... a ten si tento film propůjčil od geniální videohry zcela neprávem... ()

kozina

Nic nového, strašně hloupé to je, ale vždycky se na to skvěle dívá:D.. Nejvíc mě zaujal na začátku chlápek s průhledným deštníkem xD ()

Johnny.ARN

Mňa osobne séria Resident Evil neupútala. Tento zatiaľ posledný diel bol asi najkvalitnejší. V niektorých momentoch sa to podobalo na starý dobrý Matrix, hlavne čo sa efektov týka. Dej bol konštantný a kompatibilný s prechádzajúcimi filmami, nič prekvapujúce nepriniesol. Boj s nepriateľom, nájdenie nových priateľov, zabitie ďalšieho šéfa. Ako je zvykom, záver bol už tradične otvorený, preto sa môžeme tešiť na nasledujúci diel. ()

Mrkvič

Kdybych měl míň zubů, tak nedokoukám ani první přestřelku. Ta mi totiž vystačila na vyčištění zubů dentální nití a pak jsem mohl tuhle sračku s úlevou vypnout. Anderson asi celé natáčení onanoval za kamerou při pohledu na svou manželku Jůvovičovou a řval "víc Milly, víc Milly!!!". Je to prostě dementní úplně ve všech směrech a triky taky žádná sláva. Co jsem se proklikával na konec, tak mě zaujal jen obr se zajímavou zbraní, což ale nejspíš pocází ze hry, takže Anderson jediné dobré jen skopčil. Po čtyrech letech jsem film dokoukal! Jen ale díky tomu, že jsem sledoval s kámošem a naše holky dělaly cukroví do dvou do rána. Je to neskutečná sračka pořád a opět jediná zajímavá věc byl obr :) Ale že se u toho dalo aspoň něčemu smát, tak si film zaslouží jednu hvězdu. ()

DJ Rocco iNc

Tak, a je to tu. Slávna sága počítačovej hry vo filmovom prevedení upadá a nepomôže jej ani fakt, že je to v 3D. Vlastne, ani keby to bol v 5D, tak by jej to neprilepšilo. To, ako nezmyselne sa dej zamotáva a preťahuje je nudné a uberá to na celkovom zážitku z filmu. Topiaci sa začal chytať slamky a či sa uchytí, je len na ňom. Čo sa mi na tejto časti páčilo??? No, tak veľa toho nebolo, ale môžem spomenúť scénu, keď Alice a jej kamarátka viedli súboj s nabitým zombie mäsiarom, ktorý mal obrovský tĺčik na mäso. To bola celkom sranda. Páčilo sa mi aj to, že dej mal trocha aj hlavu a pätu (Aljaška). Inak to bola nuda. ()

Liznic

Je to hloupé, nelogické, plné chyb (a to myslím takové chyby, že v jednom záběru jede sprcha, střih a sprcha je vypnutá i když zvuk tekoucí vody stále slyšíme). O hereckých výkonech nemůže být řeč, ale to nejdůležitější ze všeho je režie. P. W. S. Anderson jede v drogách, které normální člověk nikdy nepoznal a pokud je Milla pořád jeho manželka a on píše scénáře k těmto filmům.... sakra, ten člověk je Don Perveréz osobně. Kdo by mu nezáviděl, můžete si vysnít sebevětší uchylárnu, ve které chcete vidět vlastní manželku a ještě za to dostanete zaplaceno. Jako """"kvalitnější""" béčko s lepším obsazením a rozpočtem to však obstojí bez větších problémů. Někdy je potřeba si u takových filmů zarelaxovat. ()

oveckaoa

Každý díl Residenta Evil se my zatím líbil. Nejinak je tomu i u tohoto dílu. Naprostá spokojenost ten týpek s sekyrou je boží jen mohl dostat více prostoru takhle si jen několikrát bouchne a zaseká do prázdna. Záporák je parádní co přežije to je síla :-). Závěr se my hodně líbil i ti psy, kteří prošly vývojem. Doufám že bude další díl jelikož Resident Evil si drží stále stejnou stoupající úroveň a ještě jsem neviděl díl kterému bych dal míň jak 3 hvězdy. P.s. pro ty co se řídí logikou tak doporučuji vypnout po 20 minutách jak již smrtelná Alice přežije havárii vrtulníku. Jinak je škoda že Anderson momentálně natáčí Tři Sračketýry a nějaké sračky a ne dalšího Residenta ()

anli

Ctvrty residentovsky film(pokud nepocitam zcela samostatny kus primo od Capcomu,tvurce her),kde se k rezii vraci Anderson.Po velmi spatne jedniccce(nekteri tvrdi,ze byla cool,ja tvrdim,ze vubec ne,nebot-a to je zasadni-nemela s hrou temer nic spolecneho a tudiz to pro me proste nebyl Resident) se chopil pouze produkce(dobre udelal)a dvojka uz byla o neco lepsi a trojka uz byl u me Resident a to velmi dobry.U "Afterlife"je muj verdikt malinko rozporuplny.Takze poporadku-nejdriv musim rict,ze jde o nejlepsi 3D po "Avatarovi"a to zcela a bez pochyb.Je to modni a vetsina filmu ve 3D zpracovani je mizernych(viz."Souboj Titanu").Tady tomu tak neni,to je prvni plus.Co se tyka pribehu,neni nijak zvlast napadity,ale je celkem slusne napsany a navazuje na udalosti tretiho filmu.Akcni sceny jsou zvladnute dobre a veru pripominaji atmosferu videohry-to je dalsi plus,protoze prave tohle fanousek ceka.A dalsi plus jsou skvela monstra ze hry-jak pejsci,tak novi zombaci a treba jeste hustacky kat,ktereho jsem si fakt uzil,protoze jsem si vzpomel,jake mi delal problemy ve hre a veru jsem to Mille na platne nezavidel.To je bohuzel posledni plus,ted uz jen same minusy.Prehnanost nekterych scen beru,patri to k videohernimu stylu,ale obcas to Anderson prehani a dela z divaku deti(napr.havarie letadla),dale misty pusobi film jako videoklip,radoby efektnim a od"Matrixu"tolik oblibenym bullet-timem,casto ale zbytecnym,nebo zbytecne zdlouhavym.Lokace,i kdyz jich moc neni,jsou spravne residentovske a zombiku mraky.Milla stale celkem slusna,i kdyz jeji neustale namalovane rty,jako by prave vysla ze salonu(ze by od maskeru filmovych hvezd)byly obcas zbytecne do oci bijici.Novacek Miller,ktery porad utika z vezeni,byl slusny a jako Chris uchazejici.Hudby slusne nadupana a spravne residentovska.Dale bych vytknul,ze film je prilis akcni na ukor hororovosti,ktera u hry byla naprosto genialni.Anderson mozna Resiho konecne pochopil,ale Residentovske srdce rozhodne nema.I tak jsem byl vcelku spokojen a davam slusnych 60%. ()

Barvoj

Jednoznačně nejhorší díl serie. Jsou to jednak efekty na úrovni studenta v after effects, které film sráží (viděl jsem 2D verzi, možná že ve 3D to tak nepůsobí, kdo ví..) a pak zpomalené záběry - zbytečně zdržují. Děj se pak vleče a vytrácí se i ty náznaky napětí, které můžete u tohoto filmu cítit. Zkrátka jako fanoušek trilogie jsem čekal důstojné pokračování a místo toho jsem dostal jakousi slátaninu záběrů určených pro 3D projekci. Nezbejvá než doufat, ze Anderson se půjde zase realizovat jinam a případné pokračování se bude natáčet až ten humbuk kolem 3D ustane. ()

Javad

Čo, Pán Anderson onanujeme každý večer nad MATRIXOM ? A drbe nám pekne z toho? A to až tak, že používame spomalené zábery tam kde ich vôbec, ale vôbec netreba? A k tomu ešte nepoužijeme pri natáčaní svojho nového filmíku mozog? Veru áno, Pán Anderson! ()

asirtes

Resident Evil Afterlife 3D je prekvapivo sympatickejsie a dynamickejsie ako Avatar...len Milla uz nam volako starne pred ocami..inak je to nadupana 3D hracicka kopirujuca akcne sceny Matrixu, napriek tomu sa oplati ist...minimalne to s vami parkrat kvalitne trhne. :P ()

ivan bohatyr

Bída a utrpení, krom jednoho přerostlyho zombika se sekyrečkou nebylo nic. Hlavni bos umbrelly o ničem, sem tam se mihlo pár zombiku a to je vše. Nekonečny zásobniky v puškách a pětiminutová scéna jak uhýbat kulkám překopírovaná z matrixu - no to snad ne. Napětí vůbec žádny. Po tomto sem ztratil víru v další díl resident evil. Ze soucitu dávám dvě hvězdy a taky proto, že nabít brokovnice mincema, to bylo opravdu pěkné. ()

lennyd

Alice (Milla Jovovich) pokračuje ve svém pátrání po tajemné Arcadii, jediném místě na světě, které by nemělo být dotčeno T-Virem. Ale na předpokládaném místě na Aljašce nachází jen vraky letadel, opuštěnou pláž a ztrátou paměti postiženou Claire (Ali Larter). Společně odlétají do Los Angeles, kde nacházejí doposud odolávající skupinu přeživších. Zde teprve Alice zjišťuje, proč na Aljašce Arcadii nenašla - Arcadia je totiž loď, která se zrovna pohybuje u břehů L.A. Takhle blízko Alice ještě nebyla ... S celou sérií Resident Evilu nemám absolutně žádný problém, a když v podobném stylu bude natočených ještě dalších 50 pokračování, vůbec se zlobit nebudu. Paul W.S. Anderson ví, jak ve vizuálních efektech utratit peníze producentů, a na After Life je to vidět (jakákoliv vykrádání Matrixu a jemu podobných mi nevadí, to to budem opakovat u každého filmu kdy si někdo dovolí použít bullet time?). Je pravda, že první polovička Afterlife byla trochu slabší, ale od příjezdu Alice do L.A. se akce ani na vteřinu nezastaví, a tak to má být. Megazombík se sekyrou je taky výbornej :) ()

DonHUS

RE: Afterlife v některých scénách totálně vykrádá Matrix, je plný zpomalovaček, bullet-timů a 3D efektů. Nic tu nedává pořádně smysl, zombie tu nehrajou hlavní roli a místo toho radši do akce z ničeho nic napochoduje velký hovado s kladivem. Hlavní záporák zase neumí pořádně mluvit a hraje si na agenta Smithe. Všechno se to snaží být strašně cool, ale je z toho jen nehorázná hovadina. Svou demencí ale hlavně při akci celkem baví. Celkově však mnohem lepší než dvojka. 40% ()

Raven0

Anderson je břídil nejtěžšího kalibru. Člověk by řekl, že horší jak druhý díl to být nemůže. Ale to by se šeredně mílil. To co zde předvádí pan režisér je nehorázné diletantství. Ta jedna hvězda je za to, že film je svou tupostí až nechtěně vtipný. ()

majxik

Uff, příběh žádná slava, kdyby ubylo zpomalených "efektních" scén tak se vejde nejspíše tento film do 30minut i s titulkama, pro mě byl i při vzpomenutí na druhý díl zklamáním celé serie. ()

Bobik9

Mám rád celou sérii Residentů, ale zkrátka asi by bylo lepší, kdyby byla jen jednička. Každý další díl je na stejné úrovni. Slabý, v něčem nelogický příběh, ve kterém se naprosto vytrácejí zombíci a vtírají se tam obludky, které se rozpůlí a vylézají z nich nějaké masožravky, či co to je. Kdyby místo nich a místo toho "Thora" dali více scén bojů se zombies, byl bych spokojenější. V tomto díle dokonce lidé nejvíce bojovali mezi sebou, než s čímkoli jiným. Mezi plusy ovšem patří stoprocentně postava Wentwortha Millera, který se mi tam moc líbil. Nebylo to vyloženě špatné, ale jen průměr. Není těžké předpokládat další díl, ovšem ještě lehčí je si uvědomit, že laťku zřejmě už nepozvedne. ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)