Moon

• Velká Británie Moon

To nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám. Astronaut Sam Bell (Sam Rockwell) je jediným zaměstnancem pobývajícím na měsíční základně firmy Lunar Industries, se kterou uzavřel tříletou smlouvu. Jeho úkolem je kontrolovat jinak plně zautomatizovanou těžbu vzácného plynu Helium-3, který je na Zemi používán jako palivo. Spojení mezi základnou a Zemí není kvůli pravidelným poruchám téměř možné, a tak je Samovým jediným společníkem a zároveň pomocníkem inteligentní počítač Gerty (jeho hlas namluvil Kevin Spacey). Po téměř třech letech v izolaci si Sam nepřeje nic jiného, než být zpátky na Zemi se svou ženou a malou dcerou, která se narodila těsně před jeho odjezdem. Do návratu na Zemi mu naštěstí zbývají už pouhé dva týdny. Samův zdravotní stav se ale začíná zhoršovat. Bolesti hlavy a halucinace, kterými trpí, způsobí při rutinní prohlídce jednoho z těžebních strojů téměř fatální nehodu, při které je Sam zraněn. Následně překvapivě zjišťuje, že na Měsíci není sám a co víc, že jeho svět možná zdaleka není takovým, jak se zdál být… (oficiální text distributora)

cyphercz

Pokud bych neviděl těch několik filmů, co Moon vykrádá, tak by to bylo určitě na víc hvězd, ale takhle... to už neexistujou žádný kvalitní scifi novely, podle kterých by se natočil ORIGINÁLNÍ scifi film?? ()

Matli

Možná jsem měl film sledovat v jiném náladovém rozpoložení a s menším množstvím alkoholu v krvi, ale občas mi to připadalo docela nudné až do okamžiku zásadního zvratu. Potom se vlastně taky nic pořádnýho nedělo. Musím pochválit dobře natočené prostředí měsíce a hlavně hlas Spaceyho. 60% ()

Platom

One man show v podání Sama Rockwella a zajímavé Sci-Fi k tomu. Moon není ničím velkolepým, ale i tak rozehrává skvělou dramatickou podívanou, jejíž závěr je sice předvídatelný, ale na kvalitě filmu nic neubere. Hudební doprovod byl malinkým zklamáním, vzhledem k tomu, jaké zvučné jméno bylo pro kompozici ke snímku vybráno. Hodnocení je za slabší 4* ()

warrenur

Sam Rockwell je v tejto roli stale mimoriadne autenticky. Dal som si dalsiu reprizu tohoto vydareneho sci-fi, ktoreho premisu odvtedy sfilmovali uz mnohokrat. Vyborna atmosfera podrhujuca mnohe, nukajuce sa existencne otazky. Zaujimave a na tu dobu originalne sci-fi, ktore zabavi i teraz. Vyborny soundtrack a na dnesnu dobu uz biedne graficke efekty. Odporucam. Spacey-ho hlas A.I. - Gerdy je tak ukludnujuci, ze by som naozaj chcel, aby mi "narozpraval" inteligentnu domacnost. :) ()

bangee

Normálně jsem se těšil jak malej jarda a ono to nějak nepřišlo. První pár desítek minut docela ujdou, člověk se seznamuje s příběhem, šílenej robot (ty smajlíci jsou jako co?!), další část jsem chvíli pobíraj, co ty dva v jednom tvořej s robotem za dialog, pak mě překvapil vývoj, nápad, kterej se nicméně ztratil v tom nudnym vyprávění. A třetí a poslední část se už jenom snaží naservívovat to, co zbylé dvě uvařili. Hudba, exteriéry ani efekty mě nepřekvapily. A stejnak jsem měl pocit, že Jones viděl Kubrickovu 2001: Vesmírnou odyseu víckrát než jednou. Jo a vcelku jsem se nudil. Takže slabší průměr. ()

MarleyCZ

Po dlouhé době tu máme konečně kvalitní Sci-Fi. Jsem rád, že konečně napadlo někoho udělat film na Měsíci. Výborný nápad a filmové zpracování mluví za vše, hudby zde není moc, ale to vůbec nevadí. Se Samem Rockwellym jsem byl naprosto spokojen, této role se ujal výtečně. 93% ()

Axident

Sam Rockwell, hned několikrát, v poctivé sólo jistě, držící se poměrně striktně zavedených postupů žánru psychologické sci-fi á la Vesmírná Odyssea, Solaris a tak dále... Nepřekvapí a na zadek neposadí, ale právě díky té "poctivosti" a nesnahy šokovat pro milovníky žánru nutnost. Rád jsem viděl Rockwella, jehož znám jen z menších, povětšinou záporných či ujetých rolí, v téhle šanci. Nejednoznačný hlas Kevina Spaceyho coby palubního počítače byl též dobrou volbou, ale přes snahu obou je těch 97 minut příliš nezáživných a řacha, kterou očekáváte, nepřichází (a nepřijde), díky místnímu hodnocení a ovacím jsem čekal víc a asi jsem trochu zklamán... ()

Karala

Namícháno zdánlivě jednoduše, ale uvnitř to vaří pěkně dlouho a nakonec chutná delikátně. Všechny 3 ingredience Velkých "sci-fi" otázek současnosti-klonování+život na Měsíci+těžba nových zdrojů-vytváří jednu velkou ONE SAM SHOW!!!! Minimalismu maximálně bravo! ()

agassi68

Komorné sci-fi podfarbené perfektnou hudbou a mesačnými kulisami. Sam Rockwell aj jeho klony podáva životný výkon, robot Spacey /len jeho hlas/ tiež, a celý čas neviete ako sa to skončí. Bravo! ()

mala_kea

Zajímavý nápad s průměrným hereckým obsazením. Film však sází na prostředí a moment atmosféry, bohužel s tou atmosférou je to prapodivné, nebot jsem čekal sinusoidu a dostávám pouze vodorovnou přímku. Zápletka je však taková, jakoby ani žádná neměla být, jen kolem poloviny se lehce něco vyhoupne, ale opět spadne zpět do svých kolejí. Závěr je pak znám již několik minut před koncem, takže se divák nemá již na co těšit a pomalu film vypíná. ()

strikeman

Bohužel jsem se podíval na trailer a tak jsem se okradl o veškerá překvapení. Sam Rockwell je určitě kvalitní herec (nedávno se mi líbil i v Duelu Frost/Nixon), základní myšlenka zápletky je určitě zajímavou látkou ke zpracování, i když dnes už ne originální, ale všechno to bylo takové nějaké... Vlastně ani nevím... Přestože sci-fi zbožňuji, nedostalo mě to... ()

*Colorado

Alternativní zdroj energie, Měsíc, klony. Skvělý Sam Rockwell (na něm to stojí), postava robota Gertyho mi udělala radost (jak už uvedl B!shop, také bych byl nerad, kdyby se opakoval robot magor). Celkově hooodně povedené, tady se odvedlo dobré řemeslo. ()

Hapretor

Konečně po delší době jsem narazil na sci-fi snímek, který mě uspokojil jak po stránce technické, tak i myšlenkové. Velmi hezky vytvořená atmosféra "osamělého klona", velmi hezká hudba, a ani děj mi nepřišel jako neoriginální. Koněčně můžu pár "hodin" přemýšlet o dobrém filmu, který jsem zrovna viděl a nepřipadat si prázdně.Takovéto filmečky prostě žeru, i když postrádají akci a napětí. ()

Zaitsev

Dobře vystavěné a hlavně netradiční sci-fi, které neservíruje digitální lahůdky, ale je vystavěno na poměrně silném, skoro až psychologickém příběhu. Líbí se mi pointa nemorální nadnárodní korporace, která na to možná (možná taky ne) i doplatí. Vyzdvihuji, že mě tento snímek do ničeho agresivně netlačil a od Sama Rockwella je hlavní postava (postavy) zahrána velmi uvěřitelně a civilně. Atmosféra samoty a nehostinnosti měsíce s citlivou hudbou v pozadí + smajlíkový Kevin Spacey - fajn zážitek :) ()

Plesna

I přes slabší začátek a některé fyzikální nesrovnalosti dávám 5 hvězd. Důvodem buď nadmíru kvalitně zpracované neotřelé a aktuální téma. Navíc se ten pojizdný počítačový smajlík podobá očičkem HALovi :) ()

Mute už je za rohem

04.05.2014

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)