• Rogue

Stejně jako je porno jen pro lidi, co rádi masturbují, jsou Twilight filmy jen pro lidi, co mají rádi knihy. Účelové zboží. Nárůst wtf scén oproti prvnímu dílu oceňuju (ovládání emocí, první sundané tričko, Edward duch, říjen/listopad/prosinec, až po maturitě). Imho se s tak dementními dialogy dobrý film natočit nedá. A Pattinson otevírá pusu naprázdno jak Anny Ondra v Blackmailu. Ano, netrpěla jsem a bavilo mě to. Ano, je to dost divné.(28.11.2009)

• xxmartinxx

Zoufalá urážka kinematografie. Ztělesněné zlo. Pattison znásilňující můj vkus. Nový měsíc je nejzoufalejší výkřik dnešní komerce. Příšerný scénář a zoufalé filmařské metody. Nic nefunguje. Většina příběhu je odvyprávěna v prvních deseti minutách a pak jen na sebe Bella a Edward čumí až do konce. Stupňování děje chybí. Dvě hodiny, které mi film ukradl, rozžvýkal a zase vyplivl, považuju za násilně uzmuté a zvažuju žalobu. Chci je zpět! Komu se to líbí, nemá vkus.(29.11.2009)

• kiddo

Hlavně, že se Pattinson třpytí. Weiz musí být génius, když dokázal z naprostého literárního odpadu natočit film, u kterého si říkám, že kniha byla vlastně ještě docela fajn. Ačkoli je psychologie postav v knize zcela ujetá, přece jen představuje způsob, jak jim můžu porozumět a aspoň na chvíli přijmout jejich vidění celé situace. Tím, že se jí zbavili, selhali tvůrci ve svém primárním úkolu, a sice zakrýt děsivou sterilnost téhle romance, jež nemá obsah, chemii a na ničem nestojí (zatímco mám brečet nad moderní Julií, jejíž osudový poměr s Romeem je v pejru, já se otravuji nad pubertální slečinkou, která povrchně fňuká po kašírovaném hezounovi). Horší dialogy jsem ve filmu neviděla dobrých pět let. Je fyzicky bolestivé pozorovat Stewartovou, jak si nadrženým funěním dobrovolně šlape po kariéře, Pattinson frustruje dlouhým nehybným zíráním a plátno prozařuje jen Lautner, bohužel jen svými zuby. A takhle konec nějakého filmu nenatočí ani amatérský diletant, který kameru drží v ruce poprvé. Tohle už nemůže brát vážně ani ten, komu se líbil první díl, ani fanoušek s aspoň minimálním množstvím sebeúcty, a kvůli všeobjímající nudě ani někdo, kdo by se rád v kině zasmál cizí demenci.(28.11.2009)

• Zíza

Uff, uff, tak to mám za sebou. Nevydržela bych se na to koukat v kuse, taže jsem to občas stopla a odběhla se podívat do obýváku, na co kouká moje sestra s mamkou. Na Underworld 2; takže jsem si pročistila hlavu... :-D Ať by se snažili sebevíc, nemůžou z toho ti herci udělat něco pořádného, neb přece jen scénář jim to nedovoluje. Nechápu Bellu - jak si může vybrat něco tvrdého a studeného (bílého s hnusnýma očima) oproti něčemu teplému, hřejivému, měkkému a hezky chlupatému. (ne, ani jeden ten herec se mi nelíbí, ale přece jen když se na to podívám z logické stránky... pardon, tady bych logiku používat neměla, já zapomněla). Jediné, v čem s Bellou souhlasím, je její otázka: "Jak mě můžeš milovat, mě člověka?" - taky si to říkám, jak může člověka milovat upíra ještě k tomu tak moc a pateticky? Trochu to zavání zoofílií... Trochu mi to přilo jako sešlost labilních amerických spoluobčanů, kteří sem tam skáčou po stromech (nebo z útesů), převlékají se za vlky nebo za divný týpky s ještě divnějšíma očima a hnusně bílou kůží, nebo se snaží světu ukázat, jak moc trpí pro lásku, až z toho dostávají sebevražedné sklony. Všechny bych je vzala za ručičku a posadila před psychologa. Ona ani předloha za moc nestojí (četla jsem ji, za den byla přečtená, přesto s kvalitou to nemá nic společného), takže se člověk nemůže divit všem těm patetický proslovům, kukučím, nočním můrám a bledosti. Doufám, že z toho nic poodbného nechytím. Škoda, že jsou tam všichni takoví pitomí a litující chudinku pannu Bellu, která vlastně děsně touží po sexu - všimli jste si? X-D Nebo to bylo o něčem jiném? Začíná to vypadat na novou WTF fágu!(28.11.2009)

• Arachneuss

Knižní ságu mám relativně rád. Sice se jedná o červenou knihovnu, ale čte se to dobře. Do filmové adaptace druhého dílu jsem vkládal opravdu velké naděje a možná jsem doufal až moc, neboť Weitzova verze je o pořádný stupeň horší, jak rok staré Stmívání. Je to škoda, neboť příběh o lásce mezi dívkou a upírem má na poli kinematografie velký potenciál.(25.11.2009)

• - Počas natáčania scény Belliných narodenín sa Jackson Rathbore až tak vžil do svojej úlohy, že ho Kellan Lutz aj s Petrom Facinellim ledva udržali a nechtiac pritom zranili Elizabeth Reaser. (DaviD3141)

• - Svalnaté brucho, ktorým sa Pattinson pýši vo filme, je iba namaľované. Je to maskérska práca. (Greenpeacak)

• - Taylor Lautner se málem neúčastnil natáčení. Producenti totiž pochybovali o tom, že dokáže nabrat potřebnou fyzičku. Nakonec ale Leutner přibral přes 11 kilo svalové hmoty, takže mu byla účast povolena. (CrypzzXD)