Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Skip

Teda jednička ještě docela šla, ale tenhle film, to byl docela výkon vydržet do konce. Přišlo mi to jak donekonečna natahované nic. Holt nějak se vydělat musí. Snad jen pár těch zvláštních efektů za něco stálo. ()

grogodil

A to som sa smial, keď v jednotke upíri teenegeri hrali na samote u lesa baseball. Aspoň to malo spád, kdežto toto je neskutočná zívačka, ktorú človek musí pozerať kvôli spánku na etapy, ak to chce dopozerať. Tu 100 ročný upír tajtrlíkuje okolo zmindrákovanej teenegerky, ktorá má stále potrebu niečo rozoberať a utápať sa v depresii, až človek len čaká, kedy si tá duchom neprítomná troska zo zúfalstva z kopačiek už konečne podreže žily. Tie "nástky" musia mať v očiah fakt patyzóny (alebo mrtvolného Pattinsona) natlačené, keď na toto tak húfne liezli do kina, lebo fakt nechápem, čo na tom niekto so zdravými fungujúcimi očami vidí... ()

mae-geri

Nevim no.. Ta holka je uplne neschopna se o sebe postarat, az je to obcas iritujici.. A ty dve hodiny jsou na tento film fakt dost. Ale i tak se mi na tom filmu neco libi.. Takze *** ()

*Elfík*

Ach, zase to sání krve. Neříkala jsem jim, ať zkusí sát krev někomu jinému? Měli by se přidat ke svým fanynkám, kterým už jsme doporučila vlézti do lesíčka a vysát si tam nějakou tu zvěřinu. Třeba tomu už přišly na chuť. Měli by to zkusit i ti herci! Prosím, prosím, další díly nevydržím! ()

kajas

Zatím nejhorší zfilmovaný díl ságy, velké zklamání pro mě jako pro fanynku. Pokud se vám nelíbila kniha (nebo jste ji nečetli), radši se ani nedívejte. Scénář je opravdu tragický a z Belly dělá neskutečně pitomou holku. Kniha se mi vlastně taky líbila nejméně, protože je tam málo Edwarda a hodně Jacoba. Hůř ale hodnotit nebudu, přece jenom jsem ta fanynka ;). ()

sssssycak odpad!

1. scéna - miluju Tě, jsi pro mě vším. 2. scéna - nechci Tě. 3. scéna - deprese. 4. scéna - miluju jinýho. 5. scéna - zase deprese. 6. scéna - vlkodlaci a upíři... No to snad ne... To je ale hnus, velebnosti ! Jestliže první díl se dal bez problémů přežít, ba dokonce dokoukat, a dali se v něm najít i nezatraceníhodné prvky, tak tohle je teda průjem prvního kalibru. Tak děsně hloupej, nudnej film jsem už dlouho neviděl. S nejvyšším sebezapřením jsem se snažil dokoukat co nejdál to šlo, ale i tak sem konec prostě nedal. Tuhle torturu sem podstoupil jen proto, že si chci vychutnat parodii Tupíři v plném rozsahu. Tak doufám, že to bude stát za ty muka. ()

fallangell

Díky new moon, bych založil nový subžánr emo, zahrnoval by veškeré filmy s maniodepresivním trváním nad 50% stopáže filmu :) ()

Fanucci

Pěkný vlci tam byli:-) Jinak otřesný film o přemoudřelých a věčně trpících teenagerech. Film je naprosto neúnosně a zbytečně natahován na to jak imbecilní je zápletka. ()

IceQueen

Peklo peklovité. Každý pohyb, každý pohľad vlhkého oka a každá vetička, ktorá opustila ústa tých tragicky netalentovaných mladých ľudí, mi intenzívne pila krv (zámer?), ale zároveň ma aj nesmierne pobavila, takže toľko k mojej zhovievavosti. ()

Dubro odpad!

Pozrel som všetky z pätice filmov nominovaných na Zlaté maliny 2010 v kategórii Najhorší remake alebo pokračovanie a dovolím si tvrdiť, že Twilight Saga: New Moon bol jasným favoritom nie na jednu, ale na celý posraný košík malín a na zaslúženú bitku každému, čo mal prsty v jeho natočení. -20 Emo percent. ()

Huntelaar

Uf. A nejhorší na tom je, že to nejhorší je podprahem. Ono totiž ani tak nejde o to, že Stewartka to odehrala na tři ksichty (pro všecny emoce), Pattison na dva (přesněji řečeno na dva uklony hlavou) a Lautner na jedny psí oči, ale že je k tomu všemu vedl myšlenkový základ předlohy (to co Bella dělá, proč to dělá a jak to dělá), kterej je do očí bijící p*čovina a Weitzova režie to jenom umocnila. Ad) Tady to Cival popsal znamenitě...Střežme se všem fanynkám...PS: Nato, že se to má tvářit jako blockbuster, jsou digitalní triky skoro až trapný. ()

Gereth

Před projekcí jsem si tak nějak říkal, že to nízké hodnocení je zde kvůli tomu, že nenávidět twilight je momentálně "in". Mýlil jsem se. Navzdory veskrze chladným názorům ostatních se mi jednička vcelku líbila, ale tohle je tak o dvě třídy horší. Toporné dialogy namluvené topornými herci jsou nyní ještě delší, ještě nudnější a je jich ještě více. Veškerá atmosfera pohřbena a přebyta nutkavou chutí ty postavy pořádně zezadu praštit po hlavě, aby z nich konečně vypadlo, co vlastně chtějí a aby už se ten děj někam hejbnul. Co, stejně jako v předchozím díle, ale stále dobře fungovalo, jsou výborné akční scény odehrávající se povětšinou v překrásné přírodě v doprovodu přiléhavé hudby. Bohužel jich tu je ale pouze několik a v poměru s nudným (ne)ukecaným zbytkem zanikají. // 40% ()

Lennnnna

A je to tu zase, opět stejný problém jako se Stmíváním, 130 minut a skoro nic se za celou dobu neděje! Příběh má bohužel tak chatrné základy, že se ani nedivím, že se z něj nepodařilo nic vykřesat. Vážně nepochopím jako mohou být knižní předlohy takové bichle, když je děj prakticky nulový. A chudák režisér, aby se trápil... Jako vždy Edward má problém, Bella se ho snaží řešit svou prapodivnou logikou a všichni se chovají strašně hloupě a dostatečně paličatě, pak přijde finálový zvrat (nudněji to snad už ani natočit nešlo) a jde se domů. Všechny postavy jsou totálně bez života a ačkoliv je Kristen Stewart krásné děvče a nikterak mi nevadí, problém je ten, že tohle není herectví, protože Bella celou dobu jen fňuká a tváří se ztrápeně a hned jí začnete nesnášet. O obsazení absolutně nesympatického Taylora Lautnera si také myslím své, kde tohohle kluka vzali?! Jen dívání se na něj je dostatečně nepříjemné, aby mi vzalo chuť dát celé sáze alespoň špetičku naděje. Celkově jsou všichni herci snad ještě víc prkenější než v jedničce a ubohoučké dialogy je navíc strhávají s sebou do rokle posměchu. Inu "zatmělo" se mi celkem solidně, a to zatím ještě ani nedošlo na Zatmění. ()

kalap odpad!

Tak debilný film som nevidel , už od čias ,keď sa k našej planéte nasťahoval náš staronový mesiac. ()

fmash

Nový měsíc bych definoval jako poněkud rozvláčné komorní melodrama bez konce a začátku - že se jedná o sérii, je patrné až příliš. Diváctvo by se mohlo rozdělit podle klíče „kdo nechčije s náma, chčije proti nám“, neb buďto musíte tvůrcům přistoupit na jejich poněkud falešnou hru, nebo to radši rovnou zabalit. Když zvolíte první možnost, přenesete se přes Bellino noční řvaní (ach Bože, co to jakože ze spaní hulákání do polštáře mělo znamenat??), nebudete zbytečně tvrdě soudit Pattinsonovu napudrovanou hubu a místy zcela nepřesvědčivý projev, snesete bez brblání dlouhé pasáže popisující (poněkud doslovně) bol zhrzené dívky, oceníte svalnaté indiánské trupy, hlasitě provoláte, že nepatříte mezi fanoušky dobrých triků a že koňská dávka scénáristické stupidity vás nedostává do kolen - zkrátka jste dost trpěliví a tolerantní, pak se v klidu posaďte a dívejte se. Já to udělal a protože jsem vůbec nic pozitivního neočekával, zklamání se nedostavilo. Oproti prvnímu dílu už Bella alespoň místo na upírovi jezdí na motorce, dále uznávám, že před šesti sedmi lety by mě tihle trikoví vlkodlaci uchvátili a navíc, a to oceňuji obzvlášť, stupidnost nedosáhla takových rozměrů, abych se za tvůrce styděl. Naopak jsem se několikrát od srdce zasmál (no, možná ne na správných místech). Ještě jedna věc stojí za zmínku. Ačkoli soundrack k tomuto dílu považuji za velmi zdařilý, použití jednotlivých skladeb jako doprovod různých scén mě rušilo snad ze všeho nejvíc. Zvukař prostě potřeboval všechny ty pecky někam umístit, no tak je prostě umístil. Nu což. Trochu se stydím, hledě na tu záplavu negativních hodnocení, když zaokrouhluji svých 2,5 hvězdiček matematicky nahoru na 3. Ale co, nenudil jsem se u toho. ()

Mikarda

Dialogy mezi Edwardem a Bellou byly fakt hodně nešťastný... Ty žvásty o tom, kdo koho víc miluje a kdo komu víc ubližuje mě fakt málem složily ze stoličky, jak jsem se jim smála. Šmarjá, toto by přece normální člověk z pusy nevypustil... Ale i navzdory dialogům a nesmírně trapné scéně v lese, jsem se ani moc nenudila a docela dobře se na to koukalo. Jo a chválím, že se povedli vlci. A taky ta přeměna z člověka na ně. To mi z udělalo asi největší radost, moc jsem se bála, že to zkazí, jako např. Saphiru v Eragonovi. ()

Sartorius odpad!

Jako poučení z filmu jsem si odnesl, že upíři jsou svítící šampóni a vlkodlaka poznáte podle toho, že nenosí tričko. Zároveň bych rád filmu předal cenu za první upírský film, ve kterém se neprolila snad ani kapka krve. Něco mi však říká, že tam o ty pseudoupíry a jiná stvoření vlastně ani nejde. Bohužel jsem však nezjistil o co tam vlastně jde. Kvůli neschopnosti dokoukat film bez několika přerušení (trvalo mi to několik dnů) musím dát nižší hodnocení než prvnímu dílu. ()

jhr

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle je ještě větší peklo než první díl. Sebevražedné sklony psychicky a inteligenčně zaostalé hrdinky jsou jen drobnosti z celé té příšernosti, nic nedává smysl, Eda se tváří a chová jako kdy by neměl mozek (nechá svou holku v lese a jde pryč a to pro její dobro?) ale jeho milá ho dokonale převyšuje, stejně jako zbytek špatných herců a všeho ostatního! Nuda to sice zas tak nebyla ale zábava jen ze zoufalství nad demencí celého filmu! PS: Včera jsem ten film po delší době viděl na jedné ze slovenských televizí a můžu říct, že tak dobře jsem se už dlouho nepobavil. Debilita tvůrců z toho dělá nechtěnou zábavu plnou kouzelné idiocie. ()

Lord.Jim

Ach jo... Škoda, jednička docela ušla, toto bylo dost suché. Nicméně i přesto jsem v tomto "produktu" nalezla jistou zvrácenou zálibu. Narozdíl od většiny zdejších jsem hlavní dvojici shledala zajímavou. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání