Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

haack

Je li nějaký film, nebo filmová série chytrá v tom, jak dokáže oslovovat své cílené publikum, tak je to právě Twilight sága… Neuvěřitelně pozérská záležitost plná polonahých mužských těl, které lákají natěšené pubertální slečny do kinosálů. Nedávno jsem četl názor, že kdyby se odmysleli vlkodlaci a upíři, tak nám tu zbude jen zcela průměrná červená knihovna a já s tímto názorem zcela souhlasím. Je to staré známé a odvěké rozhodování, který muž je ten pravý… To že tam jsou upíři a vlkodlaci je dáno pouze poptávkou po fantazy prvcích ve filmech. Zní to prozaicky, a pokud se v tom budu rýpat, tak dojdu zcela na dno, ale to neudělám. Hodnotím ještě smírně, protože film má i své světlejší momenty: Slušné efekty, přiměřené herecké výkony, ničím nevybočující filmařský standart. 3/10 ()

jjjerry

Tak tohle je opravdu ještě slabší než prví díl. Kecy kecy kecy... blbý trapný dialogy - hlavní hrdinka mně připoměla jedno video na yotube "kde holka vysvětluje co je to emo" taky takhle blbě rozebírala a žvanila. Možná to má znázorňovat trochu pubertální shcizofrenii hlavní hrdinky, ale to asi nebyl záměr. Postava Jacoba mně tam prostě nějak nesedí. Jinak se mně moc líbí Ashley Greene - jen občas ji nějakej dialog nejde z pusu, jako třeba "co to tu smrdí". Ale zase tam není ta logika že jako jediná se zdá být z upírů nejnormálnější. No nechám se překvapit dalším dílem, snad David Slade trošku zlepší asi blbý scénář. ()

kishi_SO

a potom, ze s mladymi neni rady!!! Film matuci uz dost zmatene 15-rocne srdiecka. Co si moze taka holka v kine povedat??? Hmmm...mam frajera no ide na 2 tyzdne k babke ( :-D ), najdem si druheho, ked sa prvy vrati necham toho druheho ( aaaaa chalan hore bez), ved mozem mat viacerych ( aaaaa zase hore bez), ked to funguje vo filme ( aaaaaa boze ale tu ich je)......hlupost hlupost hlupost ... fakty film staviajuci na trzby s dorastu (teda s penazeniek rodicov)..... a ti vlckovia...hmmm :-D ... ale na druhej strane Dakota Fanning!!!!! hmmm ... na to ze ma 15 :-DD ()

Naiki odpad!

Neco sileneho tahle dvojka, skoro az na hranici fyzicke snesitelnosti. Po jednicce mela hned jit trojka. ()

halberdier

Na celý povyk kolem Twilight ságy především z řad pubescentních divaček jsem už trochu alergický. Přesto se mi první Stmívání celkem líbilo. Druhý díl je na tom trošku hůře. Celkem často jsem se nudil. Především mě iritovala postava Belly, protože se chovala neskutečně pitomě. Postava Edwarda byla zase hodně nevýrazná a Jacob tu byl spíše na ozdobu. Přesto byly některé pasáže zajímavé (především nahánění Victorie) a film se dal vydržet (5/10). ()

Trinculo

Tento film je pořádná divočina, aneb co se stane, když s váma třískají hormóny a jste upír, vlkodlak a šílená puberťačka. Všechno je to tak krásně Emo !!! ()

Obenny

Nepříliš povedené pokračování, které jednoznačnĕ ukazuje vývoj ostatních dílů, jen doufejme že do dalších částí nabudou momenty více dramatické a agresivnĕjší zvířecí chování. ()

blekekeke

Jednička byla dojemná, temná, magická a ojedinělá. Tady už to zajelo do běžných kolejí. Chvílemi to bylo až křečovitě kýčovité, až nudné. Hvězdičky za Jacoba, který se slušně vybarvil a vlčí kožich mu patřičně sedne. To bylo taky jediné pozdvižení v celém filmu, vlčí akce ... ()

Chase odpad!

Lidstvo si zaslouží vyhynutí... Viděl jsem to, viděl jsem to celý, už to nikdy vidět nechci. Musím přiznat, že jsem čekal, že to bude špatný, ale tohle? Jestli je tohle obraz ženský duše tak je to to nejodpornější místo na planetě. A když si představim co to může s těma mladejma, blbejma holkama co se s tou defektní krávou ztotožní udělat. Víc psát nebudu, nemá to cenu. ()

BillieJoe odpad!

Strašné. Děj je neoriginální, nepůsobivý a trapný. Herecké výkony taky nic moc. Blbka Bella (sorry, ale tím, jak měla pořád otevřenou tlamu, měla výraz, že nedokáže spočítat ani kolik je jedna a jedna) se zamiluje do pro mě naprosto odpudivého a slizkého Edwarda (já si teda sexy upíra představuju úplně jinak) a plete se do toho ještě "čokl". Jeden lepší jak druhej, no otřes :D Mrzí mě, že oběťmi stupidních romantických filmů pro puboše se stali upíři. Já být upírem, tak se teď obracím v rakvi :( ()

Stuck

Nejsem fanda, ale příběh není špatný. Samozřejmě herci, dialogy, vtip a napětí pokulhává. Stále však veřím, že z "temné" upírovlkodlačí ságy režisér do budoucna něco vytěží. Klidně bych mu poradil a to filmu rozumím jen od stolu Pc. ()

Andul-lhak

Tak nevim. Knihu jsem necetla ani jednu, prvni cast jsem nevidela, tak nevim, jestli je vubec nejak mozne hodnotit. Nicmene pohadka je to roztomila - "krasavec" Pattison obetujici se pro svou lasku, "krasavec" Lautner obetujici se pro svou lasku a Bella, ktera nevi, co chce. No, nijak me to tedy vazne vyrazneji nezaujalo. ()

janulin123 odpad!

Tohle je oproti stmívání ještě o stupeň horší práce. Knižní předloha je opravdu hrozná, v podstatě film obrala o to jediné, co bylo normální a to o Kristen Stewart, která celý film zachraňovala. Film je příliš dlouhý a stejně jako knížka velmi málo obsáhlý. Kdyby na to přišlo bohatě by si mohli vystačit s 30 minutami, vždyť jde jen o tři základní body. 1. Edward opusti Bellu 3. Bella jse smutná, má masochistické sklony,kamarádí se s Jacobem 3. Bella zachrání Edwarda, který má nově masochistické sklony také. ()

Tristanian odpad!

Jako fanda subkultury gothiců nemůžu prostě tuhle emo-sračku přetrpět... Během pěti minut jsem ještě neslyšel tolik kýče, patosu a zároveň beznadějné neinvence v dialozích... Jo a víte, že tam prý přehrávají skuteční herci? K neuvěření.... Na tohle mi prostě mezi nohama pár centimetrů přebejvá... (Anno Riceová odpusť, že jsem tě někdy nazýval kýčem) ()

luciasce

Ta hudba. Ta HUDBA!!! to je sto procent celýho mýho nadšení z tohohle filmu, sehnala jsem si soundtrack a jsem spokojená, ale ten film, škoda mluvit, když to, co si myslím, je komentář - Cival ()

Eruwen

Kniha - téměř mistrovsky napsaná. Psychologicky velmi náročné, depresivní. Bella tam především vede vnitřní monology a v podstatě se nic neděje, téměř v polovině knihy.. A zfilmovat vnitřní pocity a tak je fakt těžká záležitost, nicméně nějak to natočit museli, aby pak mohli točit další díly s trochou víc akce. V tomhle dílu to "akcí" zachraňuje konec - u Volturiových v Itálii. Celkově ty filmy i knihy neberu nijak vážně, spíš jako náladovku se skvělou hudbou a temnější atmosférou, kterou mám ráda.. ()

KeiGe

Hodně lidí říká, že je to asi nejhorší díl a jde to vidět i na hodnocení. Pro mě je to ale z té (prozatím) trojice filmů, asi nejoblíbenější kousek. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání