Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Neth

"Bojíš se?" - "A ty?" - "Ne." aneb "dialog" skutečněí celý film. Mistři tvůrci, víte, co by nemělo chybět žádné epické podívané? DÉJ! ()

Patr1k

zvažoval som odpad, jednotka bola oproti tomuto skvost, nejde ani tak o filmársku stránku veci, tá bola fajn ako v jednotke, ale tie dialógy, herecké výkony a vôbec dej, išlo ma roztrhať pri niektorých scénach...a obsadenie dakoty fanning WTF??? :D ()

Dream Dealer

Hele zeptej se sám sebe jestli náhodou nechceš fakovat tenhle film jen kvůli "mánii mladých slečen" kterou rozpoutal. Jestli si musíš něco dokazovat tak prosím, rozcupuj ho. Ale já radši slečnu vezmu na tenhle film, než na pravou blondýnu128. ()

1mikeF

Fascinující! Dokonce bych uvažoval, že na to půjdu znova, abych si vychutnal tu patetičnost ještě jednou. Do kina jsem šel na promítání v hodinu, když už většina dívek doma pod peřinou snila o upírkovi Patizónovi. Původní nudu z předlouhých komentářů a zničenosti Belly (v normálním světe by chytla od kamarádů jednu z leva, druhou z prava a bylo by) vystřídal úžas, při kterém jsem měl pocit, že prostě MUSÍ... autoři scénáře si z nás prostě MUSÍ dělat srandu. Není možné, aby to nemysleli jako výsměch celému tomu emošílenství kolem. Každopádně po posledních třech sekundách filmu šla polovina kina smíchy do kolen. To jsem v Brně ještě nezažil ani u promítání Simpsons movie. ()

lisma odpad!

Občas nevím jestli se mám u podobných druhů filmů smát, brečet, případně jestli mám vyvrhnout na monitor čerstvě natrávenou večeři. Je mi jasné, že Zatmění je cíleno především na psychicky labilní dospívající mláděž a ruku na srdce, já jim to opravdu přeji. Výrobcům černé barvy na vlasy a různých druhů žiletek stoupají akcie. Děcka s patkama plní sály multikin a já při pomyšlení, že tento emocionální průjem bude mít ještě další dvě pokračování, začínám vidět nejasné obrysy do čeho se vyplatí v budoucnu investovat peníze. Twilight sága: Nový měsíc - 10% ()

david666

Kdo vymyslel ty dialogy-to už je umění bavit se o ničem po drtivou většinu filmu. Absolutně nechápu, co tady hlavní hrdinka řeší. Nečetl jsem knihu ale jestli je to taková nuda - tak nechápu proč se stala bestsellerem. Přitom první díl mě nepřipadal špatný. Ve filmu není snad žádná pořádná akce - digitální vlkodlaky raději nekomentuju. Jo a vůbec jsem vlastně nepochopil kde se tam vzali. ()

gruzdej

Naprostá ztráta času a to i pro milovníky filmů o upírech. Tohle je nepovedená slátanina, upletená z motivů seriálu Beverly Hills 90210 a snad Letopisů Narine, to vše doplněné o triky z osmdesátých let a režijní rukopis podřadného tvůrce telenovel. A nebo jinak - hodně nepovedená nápodoba seriálu True Blood. A ještě to trvá dvě a půl nekonečné hodiny! ()

veverysiak

Predpoklady sa potvrdili, príbeh je ešte nudnejší, prostoduchejší a rozvláčnejší, upíri ešte viac smiešnejší a trápnejší, Peňo dementnejší a peňovitejší, scény umelejšie a balkánskejšie a zlyhala už aj Kristen, a tak som opäť zvedavý, do akých hlbok sa podáme v Trojke - budú už rumádzgať aj vlci?, zaľúbi sa aj šerif do upírky?, vykľujú sa z niektorých spolužiakov trojhlaví draci?, nechám sa prekvapiť, takže 15%. ()

Grim

...cieľová skupina 4 - 15 rokov ... efekty jak kusni ma do riti ... debilná zápletka v úvode ktorej sa tak prelína sen so skutočnosťou že aj vy pomaly začínate snívať lebo je to tak nudné že keby tam sem-tam nezareval akože vlk tak asi sa z kresla zošuchnem až na podlahu... ()

Lady Grey odpad!

Tak tohle teda ne! Všechno bylo špatně… scénář s pitomými dialogy, "vlkodlaci" (jeden by je nepoznal, jak byli příšerně umělý), děj, kamera…. Ona ani ta knižní předloha v tomto případě není nic moc, ale co snese papír a mysl čtenáře, už nesnese ucho a oko diváka. Mám za to, že veškerý nápad na film vznikl během dvaceti minut ve vlaku, kde se celý tým sjížděl ne zrovna kvalitní mariánkou. ()

rigby odpad!

Proč na mne sesíláš tolik utrpení, ó Pane? Opravdu jsem nevěděl, zda trpím více já, nebo ta divná holka na obrazovce, která se neustále tváří, jako kdyby na sobě nesla celý svět. Omlouvá ji to, že v tom není sama. Neustále omílání prázdných frází, pomalá vážná mluva, dramatická hudba. A přitom se tam neděje vůbec nic. Chvílemi jsem si přál, abych se stal upírem a všechny tam opravdu zakousl. Třeba bych zjistil, že v těch bezpohlavních loutkách ani žádná krev není. ()

Kybela

Podle zdejšího hodnocení je tento film podprůměrný, přesto se o něm mnoho mluvilo a mě zajímalo proč, když je to taková nuda a je to sladší než venezuelské telenovely. Není nic snažšího než si ho pustit a udělat si vlastní obrázek. Abych pravdu řekla, udivilo by mě, kdyby se to líbilo mužům, ale já jsem žena a nepotřebuji se za to stydět. Líbí se mi romantika, líbí se mi krásní kluci, líbí se mi filmy, které si mohu pustit, užít si je a po jejich skončení na ně přestat myslet (někdy člověk prostě nemá náladu na hlubokomyslná dramata). Nový měsíc sice není žádný trhák, ale já se při něm celou dobu bavila, nenudilo mě to ani chvíli a přeslazené dialogy mě také moc netrápily. Hodně zvláštní mi však přišlo, že to bylo způsobené českým dabingem. Jsem obecně spíš proti dabingu, ale tento film je v originálním znění opravdu docela nudný, protože hlas zamilovaného upíra je nevýrazný a Kristen Steward by se se svým zvláštním, ale hrubším hlasem hodila do úplně jiné role úplně jiného filmu. S dabingem 3 *, bez dabingu 1*. ()

Anakin21

Je fakt že ve druhém díle je Bella trošku poblázněná a většina filmu je jen o ní, ale i tak pokud tuto ságu milujete přetrpíte i nejhorší díl. ()

Royalist Girl

Echm... Ano, třetí díl Stmívání je pořád stejně nudný, naivní a kýčovitý jako ty předešlé. Tupé zpracování ještě tupější knihy, které není vhodné pro nikoho mužského, ehm, genderu a/nebo staršího patnácti let. Vizuální a hudební stránka, která se mi v jedničce líbila a ve dvojce hnusila, je tady průměrná. Retardovaně-zamilované pohledy napudrovaného šampóna a nadržené oddychování bledulky se zaječími zuby prostřídá maximálně pár špatně animovaných vlkodlaků. Žádné napětí, žádná svatba, žádný sex, žádná krev, nic vtipného, mizivé množství děje. Přes to všechno se mi neřadí přiřadit "Novému měsíci" hodnocení pod 50%. Kromě toho, že je to rozhodně o třídu lepší než Zatmění (na které jsem šla z nudy a bylo to mnohem horší, než kdybych ty tři hodiny proseděla v bufáči na nádraží), budou na vině asi pochybné okolnosti, za kterých jsem se nechala spolužačkami "vytáhnout" do multiplexu. Díky bohům tak vedle mě neseděla vzdychající odbarvená třináctka s popcornem, ale cynická osoba, která mě zásobovala dvěma v kině dost nevhodnými věcmi: hlasitými poznámkami a kvalitní lihovinou. Hodnocení --- 51% --- se tudíž týká mého osobního zážitku z kina, "objektivní" by bylo někde kolem --- 30% ---. ()

habo odpad!

Hmmm ach jaj neviem ci to stoji vobec za komentar strasne nieco, ach debilitu vsunut do deja s upirmi ci co su to zac. Ale klobuk dole nad schopnostou zarobit peniaze ukazovanim s prepacenim hovna. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání