Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

janinka123

Začínám si zvykat na hlavní dvojici i na ostatní upíry. Až na to, že některé scény jsou vtipné, přestože jsou myšleny vážně, tak jinak celkem pohoda. ()

mstychov

Dvojka me u Stmivani tolik nenadchla. Bellu opusti Edward, na druhou stranu se sblizi s Jakem. I tak ma castecne sve kouzlo. ()

Merenre odpad!

Jestliže první díl byl celkem snesitelnou jednohubkou, byť kvalitativně na žumpní úrovni, tak toto už je ryzí průser. ()

Majuar

Ač se to možná zdá nepravděpodobné, New Moon klesl ještě níže než první díl. Je totiž ve všem horší a bohužel oproti jedničce už není ani vtipný. Je to prostě jen velká nuda odehrávající se v krásném prostředí. Dost špatné. ()

Brůny

Film hrozný, ale jeho název mi připomíná mou oblíbenkyni Moony, takže jsem nemohl jít pod tři hvězdičky. ♥ ()

Majoslav11

Pokračujeme tam, kde skončila jednička - dejovo, vizuálne, hudbou, kamerou. Navyše si odnášame z jedničky tuposť, nelogickosť, jednoduchosť a tonu klišé. V New Moon sú všetky tieto neduhy ešte viac vyhajpované oproti prvému dielu. Začínam tu mať veľký problém s Belliným tupým chovaním, prvoplánovosťou (tie krásne hrudníky našich hlavných hrdinov) a nelogickosťou. To všetko zráža akúkoľvek schopnosť užiť si tento film, povedzme aj ako nenáročný výplach po ťažkom dni. Len malá úvaha na koniec : knihy som nečítal, ale ak je predloha takisto tak vyslovene sprostá, nerozumiem tým obrovským číslam predajnosti Twilight Ságy. Ďakujem, jeden a pol hviezdy, zaokrúhľujem vyššie na dve. ()

Lilith03

Jednoznačně nejhorší z dosavadních pěti filmů po stránce režie a scénáře, ale zase úžasný výkon Taylora a oceňuji, že jsme zde viděli více Roberta a jeho rodinu. ()

Srpenec

Právě jsem přišel z předpremiéry a musím film pochválit, neboť jsem se dost zasmál, jsou tam fakt dobré hlášky. 1. díl je sice o něco lepší ale tenhle je zábavnější a lepší efekty. Už se nemohu dočkat dalšího dílu. Takže vřele doporučuji ;-) ()

jiberan

Zrovna jsem se vrátil z předpremiéry a musim říct, že 1. díl je o něco lepší. Potom co jsem viděl oba dva díly za sebou, se mi počáteční zápletka zdá úplně stejná jako v prvním dílu. U tohodle jsem se i trochu zasmál, ale to nemůže změnit nic na tom, že druhý díl nepřines nic až tak zajímavého, takže ničim diváka moc neohromí. ()

G@mbler

Dalo se tušit, že pokračování romantického hororu Stmívání (Twilight) bude úspěšný film, aniž bylo třeba do něj investovat mnoho peněz. Základna fanynek a fanoušků je ohromná a přinesla snímku Nový Měsíc (New Moon) letošní největší víkendové tržby - sumu 140,7 milionu dolarů. To v historické tabulce amerických startů znamená hned třetí místo za 158milionovým Temným rytířem z loňska a 151 milionovým Spider-Manem 3 z předloňska. Rozdíl je v tom, že dotyčné comicsové snímky byly násobně nákladnější a jejich cílovým publikem jsou hlavně kluci a muži. Nový Měsíc je ovšem důkazem dívčí síly; ta pomohla prolomit rekord už při půlnoční premiéře. Film utržil 26,3 milionu, čímž překonal poslední, šestý díl Harryho Pottera, jenž dosáhl na 22,2 milionu. ()

james11

No podle hodnocení tady na csfd jsem čekal něco o hodně horšího. Nejdřív jsem kvůli tomu ani moc neměl chuť to vidět, ale protože jednička byla celkem dobrá, doufal jsem, že i tohle nebude tak hrozné. Asi první polovinu filmu jsem trochu litoval, že se na to koukám, protože to, jak je Bella nešťastná a neví jak bez Edwarda dál, nemuselo být roztáhnuté na hodinu filmu. Druhá polovina je o něco lepší, i když s trochu nelogickými věcmi (Charlie těžko mohl být ve městě 10 let, když jeho “děti“ studovali jen střední. Nechápu, proč vlkodlaci chodili jen v šortkách, když stejně všechny hadry při proměně zmizely ... ) Pak se mi vůbec nelíbil způsob přeměny vlkodlaků – moc rychlý. Kdyby si scénáristi trošku pohráli s tímto tématem, určitě by to nebyl zas až takový propadák. Ode mě je to za 50%. ()

DPDenda

Já nevím jak někomu, ale mně se to opravdu moc líbilo. Pravda, aby jste pochopili nějaké rozhovory je nutnost, aby jste si přečetli knížku. Plus když přihodím skvělý soundtrack, tak dávám krásných 5 hvězdiček :) ()

Zette10

Film o upírech, kteří se nechovají jako upíři(např. jim nevadí sluneční svit), film o vlkodlacích, kteří se nechovají jako vlkodlaci(např. se neproměňují za úplňku, ale kdykoliv se jim zachce), film plný nelogičností(např. Bella, vrahem ohrožená, se bez jakéhokoliv strachu, prohání bezdůvodně lesem). Snímek pro třinácti, čtrnácti, patnáctileté puberťačky, které div neslintají při pohledu na tragicky hrající, za to neustále se svlíkající modely. Vylíčení hlavní dějové linie tragické. Údajné mohutně silné pouto mezi Bellou a Edwardem z filmu smysly naprosto neuchopitelné. Dva ztrápení kvůli de facto ničemu, neustále stojí na místě a utápějí se ve svých plytkých, neuvěřitelně zdlouhavých úvahách o tom samém, o ničem. Scénář hrozivý, režie hrůzostrašná, hudba ucházející, avšak v porovnání s prvním dílem o hodně slabší. Za pozitivní prvek filmu možno označit snad jen relativně atraktivní prostředí, do něhož je děj zasazen. Filmu dávám jednu hvězdu pouze za to, že se za ty dvě hodiny na plátně pořád něco dělo, člověk tedy neměl moc šanci usnout. Už nikdy v životě ale nechci vidět uplakaný/uhrančivý výraz Cullena, z něhož se mi zvedá žaludek. Už nikdy nechci vidět jeho hrůzostrašné výrazové prostředky, jako když mu asi pět předlouhých vteřin cukají rty, aby následně řekl absolutní krávovinu, jejíž vyslovení by si předem musel připravit snad jen ten indiánský metrosexuál, jehož jediným výrazovým prostředkem bylo hbité sundání trika a „vysvalení se“. Dalším hřebíčkem do rakve jednohvězdičkového ortelu budiž neskutečný vřískot Belly ze spaní(3 měsíce sezení v okně a vřeštění každý večer kvůli kluka, se kterým se fakticky pouze dvakrát políbila). Když se tak rozpomínám na své pocity naštvání při opouštění kina, radši rychle tento svůj komentář zakončím, abych se nakonec nerozhodl pro odpad. Od toho snímek Nový měsíc dělí pouze lepší provedení než v „odpadových“ filmech jako Gargantua nebo Varan vs. Cobra. ()

Sheepy93

Asi jedno z největších filmových zklamaní vůbec. Ale nejspíš je to tím, že jsem toho očekávala až příliš. Ke kouzlu knižní předlohy to mělo opravdu daleko. Myslím že kdyby v kině pustili jen trailer výsledek by byl více uspokujující. ()

Kony13

Po všech těch předchozích komentářích jsem čekal katastrofu, která se kupodivu nekonala...Ano, Nový měsíc není bůhví jaké dílo, je trochu roztahaný a některé scény jsou vyloženě divné, ale Kristen hraje dobře a výkon jsem ji věřil. Pattinson se tam naštěstí moc nevyskytuje a k jeho hereckému výkonu bych se nerad vyjadřoval, protože tam vlastně žádný nebyl, o Tayloru Lautnerovi nemluvě....mile překvapila Dakota Fanning, která jen vstupem na scénu přidala filmu na zajímavosti a doufám, že se jí v příštím dílu dostane více příležitosti. Knihu jsem nečetl, takže nemám tušení, jak se bude děj vyvíjet... Stejně jako Stmívání není Nový měsíc film na neustálé přehrávání a pravidlo "Jednou a dost" u něj platí o to víc... ()

Rikku odpad!

Už od prvních promo fotek a trailerů jsem trpěla značnou skepsí, jak New Moon dopadne. A bohužel se mi potvrdilo, že jsem měla pravdu. Moc jsem chtěla, aby se mi film zalíbil, šla jsem do kina s tím, že budu snad příjemně překvapena, ale nakonec to bylo ještě horší, než jsem vůbec mohla tušit. První díl vypadá oproti tomuhle "filmu" pomalu jako Oscarový snímek. Nejsem žádný velký fanoušek "ságy" (knihy jsem četla z čiré zvědavosti o čem ten hype je) a myslím, že mohu proto vcelku objektivně prohlásit, že tento film je tak plochý a prázdný jako druhá kniha - takřka dokonalé převedení na plátno i se všemi dialogy, které logicky na plátně pěkně "šustí papírem". Na to, aby se divák vžil do děje a soucítil s hlavními postavami, by musel být film úplně jinak postaven a hlavně by musel gradovat k závěřečné honbě s časem (která byla v knize dokonce docela zajímavá). Nic z toho ale nefunguje, protože si k hlavní dvojici Bella-Edward nedokážeme vybudovat žádné sympatie. Twilight byl o tom, jak se potkali a tamější první oťukávání, nejisté či trapné výrazy ve tváři, a seznamování se působilo velmi hřejivě a hlavně uvěřitelně, potažmo romanticky. New Moon stojí a padá na scénáři, kde je vidět, jak si autorka knih patrně došlápla na scénáristku s tím, ať udělá dokonalou kopii bez invence (což se v prvním díle nestalo a proto je první díl o tolik lepší než druhý). Tudíž tu nemáme téměř nic krom vykecávacích scén Belly a Jacoba - protože přesně tak je to v knize. Tragické výrazy nešly ani jednomu z herců filmu, a tudíž celé "trápení" působí nepřesvědčivě (Bellin řev po nocích?). Režisér očividně udělal film pro skalní fanoušky (kteří nad filmovými kvalitami nebudou přemýšlet) a jako "potěšení" pro oko, bohužel ne pro mozek. Jinak si totiž svlékací scénu Jacoba i Edwarda vysvětlit nedokážu (a celý sál se navíc v těchto pasážích mlátil smíchy včetně mě). Atmosféra nulová a to hlavně díky špatně využitému soundtracku a vůbec celému hudebnímu doprovodu, který když už sporadicky zazněl, tak byl prakticky mimo mísu (s čím se pojí snad pro mě největší wtf moment celého filmu, kdy Bella a spol. sjíždějí k Volturiovým výtahem a hraje v pozadí nějaká italská "uklidňující" vykopávka, která rozbourá veškerou snahu o "napětí"). Celý ten vybudovaný humbuk o tom, jak bude druhý díl lepší než první tedy splaskl jak bublina. Efekty vzhledem k rozpočtu ucházející, ale přesto vlkodlaci působili jak plyšáci a duch Edwarda byl asi ten nejpraštěnější nápad vůbec (být tam jen jeho hlas, působilo by to mnohem méně rušivě), a o celém pableskování nemluvě - to i v prvním díle s menším rozpočtem Edward zářil zajímavěji, tady to působí jakoby ho pocukrovali. Tedy závěrem, ve všech ohledech druhý díl mnohonásobně horší než první, a to z důvodu, že první je z hlediska hereckých výkonů a celkové atmosféry uvěřitelný a trefný (a dokonce i se svými fórky vtipný)i napínavý (např.vypiplaná scéna, kdy Bella zjišťuje, že je Edward upír a tento fakt mu později sděluje) - díky Bohu, že se první díl netočil s takovou věrností předloze, ale s vlastní výbornou invencí, jinak bychom místo záběrů na život ve Forks, škole, Belliných kamarádů, řádění upírů atd. měli jen dvouhodinový dialog Belly a Edwarda u stolu v jídelně, kde řeší, jestli spolu mají chodit nebo ne (tak je to totiž v knize). () (méně) (více)

TerezaDvor

Jsem čtenář Twilight ságy a tento díl mě jako knížka moc nebavil, tudíž jsem od filmu moc nečekala a byla jsem příjmně překvapená. Scéna ve Volteře je výborná, skvěle udělaná. Čtyři hvězdičky dávám, protože některé scény byli nudné a vůbec by nevadilo kdyby tam nebyli, ale jako celek to hodnotím jako velmi dobré, povedené. ()

cocostorm

No, ať si říká kdo chce, co chce, mě ten film bavil. Líbilo se mi na něm všechno. Když to skončilo, řekla jsem si: Páni, to už je konec? Jsem tímle filmem nadšená!:-) ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání