Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Margotka

Tenhle film se dá jednoduše shrnout jako nadprůměrná koncentrace sošně stojících nabušených polonaháčů prokládaná tragickými pohledy a jedním výrazem hlavní hrdinky, kterej se táhne celýma 130 minutama.... ovšem nebyla to až zas taková hrůza :-) viděla jsem větší úlety. určitě ovšem jedna z komedií letošního roku (ač nechtěně :-D 50% ()

petra.lada

Tak jsem si na to došla do kina byla jsem zvědavá po tom co jsem četla komentářea hodnocení. A musím souhlasit čekala jsem lepší film. S kihou to nemělo moc společné ale jak taky nacpat všechno do jednoho filmu. Na druhou stranu jsem se náramě bavila některé scény a komentáře byly opravdu vtipné (celé kino se smálo) a musela jsem se smát. Takže se to dalo přežit a zas tak příšerné to není. ()

Kyblik78

Autori sa snažili z toho urobiť za každú cenu ťažkú romantiku.Kopec násilne vsunutých romantických síl. Ale celkovo sa dalo pozerať. ()

Flare

Soundtrack je zčásti skvělý, hudba filmová příliš patetická. Charaktery nelogické, scénář příšerný. Jedna hvězdička ale za povedenou scénu za hudebního doprovodu Hearing Damage od Thoma Yorka a velmi dobrou Dakotu Fanning. ()

Buttonek

Po shlédnutí prvního dílu jsem byl omámen a donucen přečíst si celou čtyřdílnou ságu. Po přečtení jsem mohl s čistým svědomím říct že tady twilight sága je to nejlepší co jsem doposud četl. (nejsem holka a není mi 14 :D ). Jednička byla lepší, ale né kvůli tomu že by režisér,scénáristka a kameramani byly **** ale protože je dvojka příběhově lepší. Dvojka je prakticky bez jedné z hlavní postav a kdo nečetl knížky mohu vást ujistit máte se ještě na co těšit! takže 10/10 podle mě nej film 09. Doporučuju nasštívit kino a ti co tu kkomentují je blbsot byl jsem na tom s mladou a bla bla bla tak nepište nemáte na to chodit :p btw nejsem emo :D ()

Tina.T

Ach jo. I já, nekritický příznivec všeho nadpřirozeného a upířího obzvláště, musím uznat, že tenhle film mě nudil. Knížky mám samozřejmě přechroupané, spisovatelka píše hodně ženským, emočním a pocitovým způsobem, což mi nevadilo a dovedla jsem se na její vlnu naladit. Ve filmu se ovšem nebylo na co naladit. Co bylo v knížce prostými slovy a častým opakováním zdůrazněno, tedy velká nesobecká láska, po rozchodu velký žal a zármutek, pocity kamarádského slunečného skoroštěstí v Jacobově přítomnosti... to vše vyznělo ve filmu velmi plytce. Z Victorie jsem necítila hrozbu, z vlků jsem necítila propojenou hřejivou smečku a velké finále ve Vollteře, kterým měl film gradovat, se odehrálo za 3 minuty a negradovalo nic. Vše v rychlosti načrtnuté a nic nedotažené do konce. Romantika zafunguje asi dvakrát, dialogy odfláknuté... buď se tvůrci spoléhali na to, že diváci budou mít načtený děj z knížek a budou víceméně vědět, co přijde a oč tam jde, nebo to opravdu řemeslně nezvládli (nejspíš od všeho trochu). První díl byl koukatelný, mělo to svou upršenou atmosferu a určitý díl tajemnosti. Tady jsem odcházela z kina s myšlenkou - to ale byly dvě dlouhé hodiny... Je to škoda, ale víc, než dvě hvězdičky si to nezaslouží. A až to na DVD a do televize předabují do češtiny, upíří kouzlo se vytratí úplně, zbude sotva jedna hvězdička. Ach jo. ()

Mirrabel

Když k filmu přistupujete jako divák prvního dílu, budete spokojeni. Pořád je to o upírech a o jedné nadpozemské lásce, o depresivní slečně, která nekonečně miluje svého upíra. Jako novinka tu jsou vlkodlaci, kteří příběh zpestřují. Tento film je velmi kritizovaný, v podstatě oba díly, ale i přesto jsou kina plná k prasknutí. Je prostě líbivá romace, u které čekáte, jak to dopadne. Jsem zvědavá na pokračování:) ()

ajinkaaaa

Četla jsem ostatní komentáře a musím uznat že s některéma souhlasím.Knížka je v každém případě o dost lepší. Některé názory,že tam lítají polonazí kluci,je hrozný nesmysl.Kdo četl knížku ví,že i v knížce byly polonahatý. Film na mě moc dojem neudělat.Spousta hezkých a důležitých věcí je vynechána. Podle mého názoru měli nechat režii na předchozí režisérce,které se první díl Twilight ságy moc povedl. . I když jasem tomuto filmu dala 4 hvězdičky,je to jen kvůli hercům a některým scénám,které stojí za to vidět. ()

Smoldo56

Neviem čo je horšie. Či fakt, že herecké výkony a príbeh sú na tom ešte horšie ako v Twilighte, alebo to, že film úspešne obsadil rebríčky a prekonal filmy ako Temný rytier a podobne. Poďme od začiatku. Bella rieši svoju starobu, bojí sa že by ju jej Edward na staré kolená opustil a preto ho presvieča aby ju premenil na jednu z nich. Ten nesúhlasí a všetko sa ešte zhorší vo chvýli, keď Jasper (Edwardov brat ?!?) sa pokúsi napadnúť Bellu. Cullenovci odchádzajú a mne na hodinách ukazuje niečo cez pol hodiny ukrutnej nudy plnej sterotypného pátosu, potom prichádza na rad "časť" kde si Bella uvedomuje že hoci nemôže bez Edwarda byť, mala by si nájsť ďalšiu zábavku. Tú najde v naj kamošovi Jackobovi (Taylor Lautner) ktorý celé dni maká na svojom tele pri kácaní dreva a ešte má čas aj na Bellu. Po dlhších telenovelových scénkach sa zlbižujú..no ejha..prichádza Edwardova rodina oznámiť Belle, že Edward je v smrťelnom nebezpečí..a to je asi tak všetko..plus pár rádoby napínavých scén z Talinska, ktoré to ešte viac pochovávajú. Dvojka je blbšia vo všetkých smeroch a keď si k tomu pridáme otrasné herecké výkony (hlavne Lautner, ktorý si zrejme pomýlil modeling s filmom), totálne klišé kecy sprevádzané tými najotrasnejšími scénami aké mohli vzniknúť, mohlo vzniknúť iba niečo tak odporné ako Nový mesiac. Film, ktorý sa stopercentne oplatí nepozrieť. ()

dany.v

Mě se tento film přes všechny záporné kritiky líbil. Možná právě díky nim jsem neměla tak velká očekávání. Jednička byla přelomová. Dvojka se jí nemůže rovnat, ale zase je o něčem jiném a dostali příležitost i jiní herci. Líbí se mi taková ta netradičnost, která se prolíná všemi knižními díly. I když je fakt, že jsem si při čtení všimla, že se děj knihou jakoby vleče a až na konci je napínavá, ale stejně čtivá. ()

Incanus

Nebudu hodnotit tento film tak přísně, jako někteří zde, protože mě vyloženě špatný zase nepřišel. Viděl jsem i horší filmy a tento si zdaleka nezaslouží hodnocení odpad, které by si třeba šesté zpracování Harryho Pottera zasloužilo právem. V kině jsem se nenudil, děj........................... no, řekněme, že byl "svižný", ale nepůsobilo to jako poslepovaný porcelánový výtvor. Dá se na to dívat, odpočinková zábava, více od toho nečekejte :) Rozhodně by nemělo urazit ()

nogi

O něco málo lepší než jednička -herci sice stále májí spoustu WTF momentů, ale aspoň už je někdo postavil do latě a řekl, že prostě budou hrát víc jako normální herci, ne jako 5ti letý caprati, co neuměj ani intonovat ani se tvářit... I když rozhodně bych si počkala na DVD (rip), protože chodit na to do kina je prostě škoda peněz... Digitální efekty jsou na nic (to oko, to bylo na mě moc-a to jsem ještě schopná lecos vydržet!), jenom fórky občas ujdou a odchylky od knižní předlohy jenm přispívají k příjemnějším komentům... A to nemluvím o mini roli Pattisona -jeho absence rozhodně nebyla na škodu (navíc si mohli odpustit jeho svlíkání do půl těla, je fakt -doporučuju na tu chvíli zavřít oči, nebo mít pytlík na blití, to už bych radši druhýho kulturistu Swarzenegra/Jacoba...) ()

Kaena999

Čo som komu urobila? Dobre, hlúpa otázka, lebo niekto by sa určite našiel, chápme to skôr ako frázu zhrozenia. Lebo práve to mi priniesol tento film. Čítala som 3 diely Twilight ságy, na štvrtú ,priznám sa, nemám odvahu. Ale poďme na film. Som si vedomá toho, že sama kniha nie je žiadna sláva, čiže od filmu som očakávala to isté. Keďže sa s tým tvorcovia filmu nebabrali a kompletne skopírovali knižné scény a dialógy, tak vlastne môžem kritizovať knihu vo filme a film v knihe. Pokiaľ máte nedostatok cukru, zapnite si Twilight a nebude si musieť sladiť čaj najmenej mesiac. Celý Nov na mňa pôsobil strašne kŕčovite, naivne, umelo a amatérsky. Možno Kristen naozaj mala žalúdočné problémy, keď sa natáčalo, to už neviem. Robert sa zrejme nedokáže vcítiť do postavy Edwarda a je to vidieť. Nejdem radšej rozpitvávať to, že make-up, ktorý má Robert na tvári je otrasný a herec bez neho vyzerá omnoho lepšie. Neodolateľný filmový Edward je teda len snom alebo šedým zákalom zfanatizovaných fanyniek. Keďže kniha je chudobná na originálne a zaujímavé dialógy, film nezostáva pozadu. Všetko, čo počujete je presýtené naivitou a infantilnosťou. Herecké výkony sú na nič, dialógy sú na nič, efekty sú na nič, dej je na nič,...Mám pocit, akoby som videla neupravenú verziu, čo, bohužiaľ, nie je pravda. Jednu hviezdičku venujem Tylerovi , ktorý na sebe zamakal a nabral svalovú hmotu, aby pohľad na neho vyvolal aspoň nejaký pozitívny pocit u ženského publika a vlkom, pretože som si myslela, že budú zobrazení o dosť horšie. ()

tytule

No musím,říct,že jsem nebyla zklamaná,protože jsem četla knížku a už v knížce byli jisté utahané pasáže,takže jsem na ten film šla,protože jsem chtěla vědět zdali mě překvapí ,no nepřekvapil, nebýt scén s Edoušem,tak bych u toho nejspíš scípla,protože koukat celý film na mdlou Bellu a jejího Jakoba mě uvádělo do spavých situací.Výměna rejži,mi nepřišla jako dobrý nápad, no ale jaké pak copak, musím přiznat,že z jedničky jsem byla nadšená a z tý nastávající trojky mám celkem strach,páč jestli to bude jak v knize tak potěš koště. ()

Hepi

New moon je oproti jedničce horší,ale více se přibližuje knize..i knížka je ze všech dílů nejnudnější, takže se od toho ani nic extra udělat nedalo, ale myslím si že komu se líbila jednička, že mohl být i docela nadšenej.. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání