Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

CiPR

Přes všechno velice chabé. Místy jsem se vysloveně nudil a modlil se, ať to utrpení skončí. Možná to bude tím, že Piráti vsadili na stejné triumfy, jako u předchozích dílů. Nezachránil to ani slavný Jonhy Depp, keerý se mohl snažit, jak chtěl, ale na celkovém výsledku to nebylo moc znát. Občas jsem si trochu zasmál, ale nebylo to tak často, jak bych si představoval. Je to škoda. 39 %. ()

blazenka

Nejsem zaslepeným příznivcem Pirátské série. Ale jak mě zklamala 3 - Na konci světa, tak mě mile překvapila 4. Bylo to velkolepé. Krásná Penélope téměř zastínila ohraného Johnnyho - a to nejen svou krásou, ale především hereckým umem. Vlila skomírající sérii novou krev do žil, dodala energii a šťávu. Oproti předcházejícím Pirátům, kde vše držel Johnny sám, má v tomto díle vedle sebe sobě rovného. Skvělý Geoffrey Rush a půlminutová přítomnost Judi Dench byly milým bonusem. Za sebe - a moc ráda - dávám 85%. ()

Pidzey

Opět se ukázalo že Piráty drží na hladině a ve správném kurzu Jack Sparrow.Johnnyho však už od prvního dílu hodně podporuje taky výborný Geoffrey Rush.Tihle dva,několik kvalitních pasáží(bitka s mořskými pannami),šermovaček a solidní finále zachraňují tento díl,který je dle mého názoru někde na úrovni Prokletí Černé perli.Ani mě moc nevadila absence Orlanda a Keiry,přičemž Beth více jak důstojně zastoupila Penélope a to ji nepovažuji za kdovíjak kráskou,ale v některých filmech ji to hodně sluší(jako tady).Podtrženo,je to kvalitní podívaná které však chybí alespoň jedna megalomanská scéna. ()

Chundys

No je to už úplně jiný bez Orlanda a Keiry! Ještě že to v některých pasažích zachraňovali Johny s Geoffreym! Jinak nejslabší z Pirátů... ()

KOZEL84

První díl na který sem nebyl v kině,páč ta série upadala už předtím a tím,že se z příjemného dobrodružství čím dál víc stává jen zboží (jasně že je jich víc,no dneska už skoro všechno,ale z tohodle a H.P. to na mě vyloženě řve),které má naplnit nenažranou kapsu hollywoodských obchodníků,sympatie upadají ještě víc.Dobře sem udělal a film si užil o to víc.Není to bomba,ale ani průser a přišlo mi,že se Johnny vrátil k decentnímu humoru jedničky,než aby se sebe dělal jen šaška jako v obou pokračováních.Tradičně skvělý Rush a jeho noha,netradičně sexy (pro mě) Penélope,já se jí snad jedinkrát nepodíval do očí,a příběh s fontánou mládí je taková fajn dobrodružná klasika.Příjemně sem se bavil a tak přihodím čtvrtou.PS:at' zvedne šavli,komu chyběl Orlando ()

TaanStari

Chybí Keira, chybí Orlando, Johnnymu chybí vtip, z lidí neteče krev a mořské panny nemají bradavky. Blackbeard (a vlastně ani nikdo jiný) nemá backstory. 137 minut, primitivní děj a stejně nebylo dopiče nic vysvětleno. Chytnou jednu náhodnou pannu a jak se jmenuje? Syrena! Jak dlouho kurva asi trvalo vymyslet takové originální jméno? Keith Richards - takhle stupidní, zbytečné a stupidní cameo jsem dlouho neviděl. A navíc je to celé ve 3D, uvidíte asi zhruba tak dvě debilní zhoupnutí na laně a jednu ruku sahající do kamery, no neber to. Plus za to, že to aspoň nebylo tak únavné jako Na konci světa a potom taky za obsazení Astrid Berges-Frisbey (je jako Ellen Page a Jennifer Garner dohromady!), která po tomhle snad dostane i lepší role, než to, co točila doteď. Suma sumárum je to fraška, ale pořád ne taková, jako trojka, takže asi tak 2*. ()

MAJkLSON

Oproti predchozimu dilu je vyprava na Vlnach podivna sviznejsi a nejakym zpusobem i svezejsi. Akci strida akce, dlouhych a dementnich dialogu je mene (daleko mene) a otravna Keira s Orlandem jsou fuc. Jedine, co tomuhle filmu ublizuje je jeho delka, misty nesmyslnost a hloupost a absence namornich bitev, ktere by se uz konecne v nejakych Piratech mohly objevit! ()

joudas

Prokletí Černé perly je sice stále trošku někde jinde, ale i tak se jedná o důstojné pokračování pirátí série. A nějaké dojmy? Ty dvě hodiny utekly jako voda, Keira s Orlandem mi vůbec nechyběli, Zimmer opět nezklamal, mořské panny už pro mě nikdy nebudou stejné, Bruckheimer vydělal dalších pár mega a Johny Depp jako Jack Sparrow je stále naprosto geniální. ()

sNeDy

Za 250 mega to mohlo být i lepší, o tom žádná. Ale po zmršené trojce je tohle aspoň zábavná, pěkně vypadající a místy hodně vtipná příběhová vata. Já se bavil a víc od Pirátů doufám nikdo nečeká. Dělené druhé místo v žebříčku série. Jo a kdy bude pětka? ()

Snake.Charmer

Pirátská pohádka po čtvrté, ale bohužel pořád podle stejné předvídatelné šablonky. Technicky je to jako vždy skvělé, Depp je klasicky dobrej, ale momentů, které by film vymanili z šedého průměru je poskrovnu. Jediné co opravdu vyčnívá je Zimmerovo score. ()

Gastovski

Spíš by bylo výstižnější Suchaři z Karibiku: Na vlnách nudy. Herecky strašně mdlé, i Depp už nenabídl nic nového a ostatní už vůbec ne. Příběh obsahuje jen spoustu klišé a nějakou výraznou změnu v ději či akci raději ani nenabídne. V konečné bilanci 137 minutové nudy a churavějících hereckých výkonů jde o nejhorší Piráty. Jen doufám, že jsou poslední. ()

R4kosn1k

Málo kterému filmu se povede splést humor, akci a dobrý děj dohromady. A této tetralogii se to neskonale daří v každém díle :), jen škoda, že piráti z karibiku jsou jen o Jackovi Sparroovi. První tři díly měly společný příběh a čtvrtý úplně o něčem jiném, škoda :( ()

AndreyCSFD

Na další pokračování Pirátů jsem se hodně těšila. Příběh vypadal zajímavě a Roba Marshalla jsem vnímala jako zpestření na režisérské židli. Nicméně už začátek čtvrtého dílu mi napověděl, že Rob příliš štastnou volbou nebyl. Prosluněný Karibik nahradil zabláceným Londýnem, po kterém nechal běhat Jacka Sparrowa tak, že jsem měla chvílemi pocit, že sleduju Sherlocka Holmese s Johnym Deppem. Situace se trochu zlepšila s příchodem Geoffreyho Rushe a v následujících minutách to byl právě on, kdo obstarával veškerou zábavu. Svoji postavu Barbossy vypiloval k dokonalosti a zatímco Deppův Jack je už na úrovni karikatury, Rush se celou dobu baví a krade si film pro sebe. Nováček Penelope Cruz má se svojí postavou ten problém, že ji chybí blockbusterová jiskra a na to, aby to uhrála na roztomilost je už stará. Co se týče kněze, tak je pro mě jeho přítomnost záhadou - pseufilosofické tlachy a nehezký ksichtík nejsou zrovna atributy do blockbusteru. Navíc jeho romantická linka s mořskou pannou byla tak násilně vykonstruovaná, jenom aby tam nějaká ta romantika byla. Samotný scénář nebyl blbý, ale tatam byla rozmáchlá výprava předchozích dílů, což vrhlo na celý film jakýsi stín nižší kvality. Jediná efektní scéna byl útok mořských panen, kde jste si vzpomněli i na to, že se jedná o 3D - jinak se, kromě pár mečíků a jednoho pařátku, jednalo o klasické 2D s color boosterem . Přes tyhle všechny nedostatky se ale pořád jedná o celkem kvalitní odpočinkový film, který neurazí, znova si jej však pustí málokdo - to radši po desáté (asi) nedostižnou Černou Perlu. ()

Mr.Hudson

Ke všem dílům Pirátů z Karibiku jsem byl odjakživa trochu odtažitý. Považoval jsem je za komerční hlouposti, ale postupem času si k ním začínám pomalu nacházet cestu. Tento prozatím nejnovější díl mi ze začátku připomínal staré dobré začátky všech předchozích dílů. Trochu jsem se obával, že mi bude chybět Orlando Bloom a Keira Knightley, ale s přibývajícím dějem jsem si na ně ani nevzpomněl. Naopak jsem rád za zachování staré party a taky ojedinělého humoru, který je místy trochu hloupý, ale dobře charakterizuje a vystihuje všechny díly Pirátů. Celkově se mi tento díl teda velmi líbil a doufám, že pokračování budou přinejhorším stejná a nebo ještě lepší. ()

MovieFive

Ale jo, čekala jsem to horší. Film mě bavil, začátek a konec byl teda trochu roztahaný, ale Jack Sparrow se vrátil se vší parádou. Trochu mě mrzela role G. Rushe, řekněme, že jako pirát Barbarossa byl lepší. Naopak mě mile překvapila Penelope Cruz, kterou moc nemusím, ale nutno uznat, že role pirátky ji seděla. Pro Johnnyho Deppa jako Jacka Sparowa mám holt slabost a nikdy mě neomrzí. A pátý díl? proč ne, sem s ním :D ()

ElManiacus

Piráti z Karibiku se mi vždy líbili, bohužel tohle byl krok vedle, není to ani tak jiným obsazením, jako spíše... no a to je to co mi na tom vadí žádný jasně zřetelný mínus jsem nepostřehl, ale jak všichni víme detaily dělají celek úplným . A tady je těch chvilek zklamání celkem dost . V žádném případě mě Piráti z Karibiku Na vlnách podivna neodradí od pátého dílu série, ale jinak nic moc - 66% ()

melloun

No, horší než Piráti: Na konci světa to nebylo. Jack Sparrow se nám obarvil nebo vykoupal, kapitán Barbossa změnil outfit a zamilovaná dvojička Keira Knightley + Orlando Bloom se naštěstí neobjevila vůbec. Neřekl bych, že Penélope Cruz nějak zazářila, ale tolik potřebnou jiskru oživení vykřesala. Přestože zmizely zdlouhavé a někdy až nezáživné námořní bitvy z předchozího dílu, pořád je výsledek poněkud rozvleklý a natažený. ()

EvilMari

Nuda, s prvními díly pirátů to nemá nic společnýho. A konec jsem prospala. Možná za to mohl i český dabing, ale i tak mě samotný děj nijak nezaujal. ()

Mallyyy

Tak teď nevím jestli je to tím, že se nového dílu ujal někdo jiný, v režii nebo už je konec Blooma a Keiry. Každopádně je to druhý nejlepší díl. Dle mého názoru samozřejmě. Mezi Johnnym a Penélopou to jiskří. :) ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku