• MoniqueM
  *****

  Už ve filmech Madagaskar byla tahle tučňáčí partička to nejlepší zpestření jinak tuctových animáků, a proto jsem se na seriál vrhla s nadšením a s vervou mně vlastní sjíždím díl za dílem. V každém se najde několik dobrých gagů, některým se směju ještě teď, a dokonce už mě ani tolik nevytáčí ten samozvaný lemurů král. Navíc 10 minut na každou epizodu je naprosto ideální ve zkouškovém na pauzy mezi učením. Nemůžu jinak, než dát tomuhle elitnímu komandu elitních 5 hvězdiček!(26.5.2014)

 • dogrose
  *****

  Pěkně roztomile, hoši! Nejjednodušší cesta byla zabydlet zoo spoustou zvířat s problémy, kterým by tučňáci pomáhali. Naštěstí tvůrci použili tenhle osvědčený kolovrátek jen částečně a myslím velmi úspěšně (stálými obyvateli zoo jsou goriláci Bum a Bác, šimpanzi Phil a Mason, plameňák Růža, slon, nosorožec, pštros, koala, paviánice, chameleoni, paní kachna s káčaty a legendárním Vejcou...). Dali si práci i s rozkošatěním tučňáčích charakterů a zvyklostí. Miluju, když si Skipper míchá ranní kafe rybou. Když se Rico stará o svou panenku a plive nejrůznější předměty, Kowalski se zmítá nenaplněnou láskou k delfínici Doris a Vojín vyhrává svou roztomilostí vykoukanou z věčných seriálů o Lunorožcích. Tučňáci neváhají použít rozum, hrubou sílu, případně obětovat člena týmu, pakliže je zrovna po ploutvi, či cokoli jiného, jen aby se problém vyřešil. Dokonce se vyrovnávají i se sexismem, když se Skipper stane samičkou, alespoň dle Kowalskiho prognóz. Integrace postižených je přirozená (němý šimpanz Phil požívá vážnosti, neboť umí číst). Jsou to hrdinové, kterým se fandí, protože se s nimi dá ztotožnit - nejsou pojati jako supermanové, ale také se dopouštějí chyb. Ne všechny díly se mi líbí, ale celkově mne to uchvacuje. A to jsem ještě nehovořila o dětinském Jelimánovi, remcavém Mauricovi a hlupáčkovi Mortovi. A což teprve doktor delfín Hloubák a jeho přisluhovač ptakopysk, škodič papuchalk, Rudý Veveřák, přihlouplý veveřák Fred, sokolice slečna Kytka, hnusnej had Savio, máti vačice, africkej jedovatej žabáček, měsíční kočka Max, strýček Nigel, jezevčice, bobři... a samozřejmě kámoška vydra Marleen! A to jsem zdaleka nevyjmenovala všechny. Pokud se opakovaně vyskytují lidé, jejich chování je sporné (multifunkční ošetřovatelka Alice) nebo záporné (pracovník odchytové služby X, trapiči zvířat bratři Vesuvských). Celkově považuju seriál za velmi úspěšný a zábavný. A ještě o jednom fenoménu bych se chtěla zmínit: český překlad a dialogy. Nepamatuju seriál, v němž by si čeští tvůrci dali takovou práci se slovy. Je to rytmické, stylisticky čisté, názvy dílů nejsou většinou jen doslovným překladem, ale snaží se vystihnout podstatu. Naprosto skvěle použité jazykové prostředky v dialozích, včetně nejrůznějších novotvarů, přirovnání, frází. Texty občasných písní jsou taktéž fajn (Jelimánův song "Můj malý Jéjé"). V době, kdy Češi česky neumějí a svůj jazyk neznají, se to zdá až zbytečné... Ale já tomu tleskám a děkuju za to. Malý příklad za všechny: "Plavali jsme ve shodě, byl jsem z toho hin, pustilas mne ku vodě, nebyl jsem dost in." (báseň Kowalskiho pro delfínku Doris). Viděla jsem všechny díly, dokonce mnohokrát. A nejsem vůbec fandou animáčů o Madagaskaru.(29.12.2014)

 • Vejrrr
  ****

  Super ... tvůrci asi udělali průzkum veřejného mínění s anketou "kdo je vaše oblíbená postava z Madagaskaru " ? Myslím, že se podivili, že to nebyl nikdo z hvězdné hlavní čtveřice, ale pozoruhodné množství procent připadlo na odpověd "Tučňáci" V této imaginární (ale přeci pravděpodobné) anketě bych dal taky hlas Skipperovi, Kowalskému, Ricovi a Pěšákovi. A udělat z toho samostatný seriál? Sázka na jistotu!(5.6.2013)

 • blondboss
  **

  Toto je len jeden z ďalších seriálových nadviazaní na úspešný film. V tomto prípade sa jedná hlavne o detskú verziu "tučniakovských" dobrodružstiev v newyorskej zoo. Avšak oproti filmovému spracovaniu je to naozaj slabšie nielen vizuálne, ale aj príbehovo a naozaj je to skôr niečo ako americký večerníček. Takže mňa to veľmi nemohlo osloviť. Ale pre deti to môže byť fajn, nakoľko pár vtipných scénok sa v každej časti nájde. 45 %(11.9.2016)

 • rakovnik
  ***

  Podezírám tvůrce, že se chtěli jen napakovat na úspěchu postav z filmu, kde se tučňáčí komando objevilo původně. Takové je pro mě i celkové vyznění seriálu. Jednotlivé díly mě nenadchly, mockrát jsem se nezasmál. Humor je příliš prvoplánový a šroubovaný. Ve filmu příjemné zpestření, v hlavní roli omrzí. Kouzlo toho, že se ve filmu objeví jen několikrát je zde ztraceno tím, že je to pouze o nich. Já jsem očekával větší příval vtipu a hlášek.(29.12.2010)

 • - Vždy, když Skiper mluví o smrti Manfredyho a Jonesna, zmiňuje jiný způsob smrti. (legenda)

 • - V díle "Operace: Plyšová bouře" ve scéně těsně před tím, než jsou tučňáci z Jelimánem posláni zpět do zoo, je možné si všimnout, že pěšák mrknul. V závěru epizody je však uvedeno, že v zoo je plyšák, zatímco skutečný pěšák je stále v továrně. (legenda)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace