Madagaskar jako takový má dvě výrazně vtipné postavičky. Jelimána a skupinku 4 tučftáků. Producenti tedy vzali ty nejvtipnější postavy ze série a dali prostor v seriálu. Kvalita animace šla samozřejmě dolů i zábava není tak "třeskutá" jako ve filmu (přece jen nelze si vystřílet všechen prach najednou). Přesto to podle mě funguje protože už jen samotné hlášky Jelimána by zasluhovaly vydat v knize...(24.7.2012)

Některé díly jsou slabé, některé naopak geniální. Postavy samotných tučňáků se konečně rozehrály a každý už má i propracovanější povahu, za což vděčí především svým dabérům (největší pochvalu zaslouží Jeff Bennett za Kowalskiho), kteří se při práci očividně velmi dobře bavili. Taky jsem ráda, že Skipper už není jediný ve světle reflektorů, ale dává prostor i ostatním. No a pak jsou tady ještě místy vtipný, místy navíc King Julien, jediný "normální" Maurice, nezničitelný Mort a zástup postav nových. Humor je dost dětský (proč taky ne, když je to pro děti že?), ale stačí si na něj jen pár dílů zvyknout a sem tam se taky objeví i nějaký ten dospělejší vtip. Před spaním naprosto ideální. 6/10 poznámka: udělejte si laskavost a NEDÍVEJTE SE NA TO S PŘÍŠERNÝM ČESKÝM DABINGEM(16.1.2015)

Za poslední sérii musím dát hvězdičku dolů, a to proto, že už mi to nepřijde tak dobré jako na začátku, už to prostě není ono, a také proto, že se dělaly změny v CZ dabingu - nechápu, proč to už nedabuje Pantůček, který Maurice daboval naprosto skvěle. Proti němu Juřička je, tedy v tomto seriálu, katastrofální.(22.12.2012)

Už ve filmech Madagaskar byla tahle tučňáčí partička to nejlepší zpestření jinak tuctových animáků, a proto jsem se na seriál vrhla s nadšením a s vervou mně vlastní sjíždím díl za dílem. V každém se najde několik dobrých gagů, některým se směju ještě teď, a dokonce už mě ani tolik nevytáčí ten samozvaný lemurů král. Navíc 10 minut na každou epizodu je naprosto ideální ve zkouškovém na pauzy mezi učením. Nemůžu jinak, než dát tomuhle elitnímu komandu elitních 5 hvězdiček!(26.5.2014)

• Vojťas

Oproti ostatním Madagaskarům (Madagaskar, Madagaskar 2: Útěk do Afriky a kraťasu The Madagascar Penguins in a Christmas Caper) veeelice slabé, a to jak po animační tak po humorné stránce. Už prosím konec tohohle výplodu!(26.5.2009)

• - Vždy, když Skiper mluví o smrti Manfredyho a Jonesna, zmiňuje jiný způsob smrti. (legenda)

• - V díle "Operace: Plyšová bouře" ve scéně těsně před tím, než jsou tučňáci z Jelimánem posláni zpět do zoo, je možné si všimnout, že pěšák mrknul. V závěru epizody je však uvedeno, že v zoo je plyšák, zatímco skutečný pěšák je stále v továrně. (legenda)