Uznávam, animácia nieje bohvieaká a občas je tam trápny humor. Ale ja tento seriál takmer milujem. Hlavné postavy (tučniaky ;) ) sú velmi vtipné a roztomilé, a úprimne sa mi páčia aj vzťahy medzi nimi, zdajú sa mi zaujímavé. Lemury sa mi velmi nepáčia ( okrem Maurica ) ale majú dobré momenty. :) Seriál je vtipný, často akčný a sú tam aj dojímavé momenty (sú VELMI vzácne, ale o to som radšej, keď tam sú ). Odporúčam. Nie velmi, ale odporúčam. Z mojich vlastných dovodov dávam 5 hviezdičiek(3.3.2015)

Po šesti dílech dokazují tučnáci, že to oni drží Madagaskar. Animace je slušná a díky krátkým dílům je vždy zápletka. Osobně mě nejvíc pobavil díl, kdy tučnáci letěli na Měsíc. Pokud se vám král Jelimán příčí tak tady je trapnější než ve filmu. Důvod je ten, že spolu s tučnákama, vydrou a opičákama se objevují v každém díle Jelimán a jeho kumpani. Kdy suverenně z nich vede Mort. Každopádně povedený spin-off a snad to bude dále pokračovat co se týče kvality a dílů. Osobně bych dal tučnákům ještě vlastní film.(11.4.2009)

Je to sice jenom sled rutinních historek viděných v různých obměnách všude možně, občas s nějakou tou parodií a občas s nějakým opravdu vychytaným vtípkem nebo záběrem, ale pořád jsou tu Vojín, Rico, Kowalski a Velitel, a s nimi ještě král Jelimán s Mortem a Mauricem, kteří v českém dabingu fungují jako zbraň hromadného ničení;) Nemůžu si pomoct, ale tihle hoši prostě patří do červeného. 70%(9.9.2012)

• RedHot

Není skoro o čem mluvit - to, že u diváků nejpopulárnější tučňáci dostali vlastní seriál, je úplně jasně zdůvodnitelný. Točí se v tom prachy a značka si o pár let prodlouží život. Zacíleno je publikum s jednociferným číslem věku, takže i kvalita už nemusí být tak výrazná a na lecčems se ušetří. Kšeft.(24.11.2013)

Čtyři tahouni humoru ze série animáků Madagaskar dostávají svůj vlastní celovečerák a není to úplně zlé. Bohužel to není ani úplně strhující zábava, nejlepší vtip byl vidět v traileru (ve filmu se vůbec neobjevil). Je to úplně průměrné, ničím nepřekvapí, ale děti se pro jednou zabaví. (CZ dabing) Rozpočet : $132 miliónů, Tržby: $373,529 miliónů(27.4.2015)

• - Vždy, když Skiper mluví o smrti Manfredyho a Jonesna, zmiňuje jiný způsob smrti. (legenda)

• - V díle "Operace: Plyšová bouře" ve scéně těsně před tím, než jsou tučňáci z Jelimánem posláni zpět do zoo, je možné si všimnout, že pěšák mrknul. V závěru epizody je však uvedeno, že v zoo je plyšák, zatímco skutečný pěšák je stále v továrně. (legenda)