Další z řady nepovedených pokusů, kterak vytřískat z populárního a úspěšného filmu další peníze. Ve filmu byli tučňáci skvělí a ohromně vtipní, v seriálu jsou ovšem, stejně jako všichni ostatní účinkující, průměrní. Není to ani zdaleka tak vtipné jak, sem očekával a nic jiného už tučňáci nabídnout nemohou.(3.1.2011)

Madagaskar jako takový má dvě výrazně vtipné postavičky. Jelimána a skupinku 4 tučftáků. Producenti tedy vzali ty nejvtipnější postavy ze série a dali prostor v seriálu. Kvalita animace šla samozřejmě dolů i zábava není tak "třeskutá" jako ve filmu (přece jen nelze si vystřílet všechen prach najednou). Přesto to podle mě funguje protože už jen samotné hlášky Jelimána by zasluhovaly vydat v knize...(24.7.2012)

• unclejack

Dostatok priestoru pre samostatný seriál Tučniaky majú - ved ich čaká v roku 2015 samostatný film. Druhou stranou mince je laksný prístup scenáristov, ktorí seriál vyplnili kašírkou zloženou z veľmi naivných zápletiek, rádoby vtipných slovných výmen a vždy s nejakým tým pochybne podaným morálnym posolstvom. Korunu tomu nasadil hrozný - ale že fakt hrozný - slovenský dabing. Z môjho hľadiska ide o ždiemanie Madagaskaru v štýle ať nám z toho i neco kápne.(20.8.2014)

• RedHot

Není skoro o čem mluvit - to, že u diváků nejpopulárnější tučňáci dostali vlastní seriál, je úplně jasně zdůvodnitelný. Točí se v tom prachy a značka si o pár let prodlouží život. Zacíleno je publikum s jednociferným číslem věku, takže i kvalita už nemusí být tak výrazná a na lecčems se ušetří. Kšeft.(24.11.2013)

SIce původní Madagaskar mě tak moc nebavil, tak tahle série se mi líbila o něco víc. Jednu dobu jsem tento seriál sledoval a bavilo mě hlavně ty části, jak se gorily chtějí pomstít, nebo jak Jelimán dělá naschvály a ve srovnání s původním Madagaskarem to není tak moc násilné a není vůbec vulgární. Teď se už na to zas tolik nedívám.(9.7.2015)

• - V díle "Operace: Plyšová bouře" ve scéně těsně před tím, než jsou tučňáci z Jelimánem posláni zpět do zoo, je možné si všimnout, že pěšák mrknul. V závěru epizody je však uvedeno, že v zoo je plyšák, zatímco skutečný pěšák je stále v továrně. (legenda)

• - Vždy, když Skiper mluví o smrti Manfredyho a Jonesna, zmiňuje jiný způsob smrti. (legenda)