Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

PogoJoe

4.5/5 || Nemám rád americký fotbal, nepřehlednou kupu do sebe vrážejících nafouklých borců pokrytých chrániči. Přesto se mi tento výborně natočený a hlavně typově herecky obsazený a zahraný film už dvakrát tolik líbil. A přitom tu ani není nic originálního - bohatá bílá rodina z Memphisu se ujme velkého černošského chlapce, který si to kráčí v dešti po silnici promočený až na kost a nemá kam jít... Ale tvůrcům se tu podařilo natočit bezva příjemně pohodový snímek vyzdvihující rodinné hodnoty, který mě dokázal citově zahřát a sednul mi. A Sandru Bullock si tu snad musí zamilovat všichni. ()

dawe04

Patetičnost a srdceryvnost z trailerů se v celém snímku naštěstí rovnoměrně roztekla a nikdy nepřekročila hranici únosnosti. Prostý příběh o chudém černošském klukovi, co u zámožné bílé rodiny ke štěstí přišel je natočen tak bezprostředně a nenuceně, že není důvod se nijak ošívat a zanadávat si na amerikanismus. Navíc, když rázná a zásadová postava Leigh Anne Sandry Bullock poprvé řekne "Don´t you dare to lie to me," máte chuť poslechnout a ještě přišoupnout nějakého toho Oscara. ()

Murrro

Niekoľko problémov mám s The Blind Side... V prvom rade absolútne nezvládnuté vedenie hercov, ktoré je možno jedným z dôvodov, prečo Sandra tak žiari (ďalšími sú nesporná atraktívnosť jej role a talent, ktorý doteraz utápala v ešte väčších brakoch), ale vďaka ktorému som škrípal zubami pri každom afektovanom geste malého S.J. a pri každej rozvitej vete, vychádzajúcej z Michaelových úst. Neuveriteľne naivný scenár síce zachraňujú svižné repliky, ale ani tie celkom nezakryjú, že hoci sa čierna a biela vo filme pekne prelínajú, ďalšie farby úplne chýbajú. V skutočnosti, ktorou sa tvorcovia vehementne oháňajú, Michaelov príbeh taký desaturovaný určite nebol. Možno by trefnejším názvom, než športová "Slepá strana", bola medicínska "Farboslepota". ()

m@rz

Jedna z nejlíp zahraných rolí co jsem v poslední době viděl. Perfektní charisma. A když jsem na konci zjistil, že je to inspirovány skutečnými událostmi, tak jsem docela hleděl. Bohužel byl ale hodně pomalý rozjezd (na úkor toho, že dobře poznáte hlavní postavu), což byla fakt smůla. ()

FilmFan24

Ani se jednomu nechce věřit, že "Zrození šampióna! je natočené podle skutečných událostí. Ale je to tak! Důkaz místo slibů je k vidění v závěrečných titulcích. Sandra Bullock suveréně dominuje v roli Leigh Anne Tuohy, která řídí a diriguje celou rodinu a vlastně je to i ona, kdo se ujme opuštěného černošského chlapce přežívajícího na ulici. Celý film je potom sledem více či méně vtipných a dramatických střípků vedoucích až k závěrečnému šťastnému konci. Vadila mi snad jen laciná předvídatelnost situace, kdy Michael (mimochodem dobře ztvárněný Q. Aaronem) způsobí autonehodu a dost nepravděpodobné chování Leigh Anne... ()

Derek

filmy z prostredia americkeho futbalu mam rad (napriklad remembering the titans je skvely), ale toto bola tazka nuda, navyse s absolutne priemernou sandrou (dokaz ze oskary sa davaju vacsinou za zasluhy) ak sa radi nechate dojimat tak je to pre vas, ale uz som videl o dost lepsie filmy na zaklade skutocnych udalosti... ()

hunty

Na to, jak Bullock nemám rád, tak mi zde povětšinou nevadila, jen nechápu, jak může útočit na oscary... Taky by mě zajímalo, kde se v tom filmu vytratilo drama, bylo zabalené do takovýho divnýho kabátu a celé to bylo hrozně "americké". Že je to natočeno podle skutečné události je sice pěkným dodatkem, ale ten film působil nějak nevěrohodně a moc urychleně. Škoda, pomalu se to klubalo moc dobrým směrem. ()

Skip

Sice se až moc hrálo na city, ale docela dost mě to bavilo. Přesto je mi jasné, že ten film je v podstatě sračka. Ale takovéhle příběhy prostě na lidi fungují. Takže vypnout první signální a nechat se jen vcelku příjemně dvě hodiny blbnout dobře udělaným filmem a vůbec o něm radši nepřemýšlet, protože to by se člověk jedině rozčílil. A proč se pořád jen rozčilovat, že? ()

grogodil

Taká príjemná športová rozprávočka šikovne balancujúca na hrane ťažkého vtieravého gýču, náboženskej moralitky a vrúcneho "forrestgumpovského" sentimentálneho dojáku o tom ako jeden veľký prosťáčik s rovnako veľkým srdcom k šťastiu prišiel...Občas všetko to to samaritánstvo, rozdávanie sa pre druhého, objímanie, slzenie, vústretovosť, súcit a sladké žiarivé usmievanie sa už prekypuje cez okraj únosnosti, no našťastie je po ruke vždy vynikajúca Sandra (aj keď tie oscarové chválospevy som začal chápať až pomerne neskoro), alebo všetkých obmäkčujúci buldozér "Big Mike", ktorým happyend v tom ich vzájomnom zbližovaní prajete snáď od prvej spoločnej minúty. ()

Želik

Sandra Bullock super, Jae Head skvele vyjednával podmienky :) Quinton Aaron chytil za srdce hneď prvým úsmevom a Kathy Bates ma zas potešila. Ale stále mi nie je jasný ten americký futbal. Asi potrebujem názornú ukážku s korením :). ()

Aleee89

(viděno v lednu 2010) The Blind Side jsem si nechtěla nechat utéct hlavně kvůli Sandře Bullock. Ne že by byla mou oblíbenkyní, ale přece jenom za tuto roli sbírá různé ceny a já si to chtěla sama u sebe porovnat s Meryl Streep, která ty ceny letos (vůbec ne překvapivě) sbírá taky. Nakonec mě zaujal i příběh a mému dívání se nic nebránilo v cestě. A začnu se Sandrou. Ano, je to pro ni konečně role, kterou se může chlubit, nehraje v žádné romantické ptákovině, nepitvoří se a neproducíruje především své tělo místo hraní. Konečně ukázala, a že bylo načase, že to není jen hezká tvářička. Oscarová porota mile ráda oceňuje mladé (u Sandry už to je relativní) herečky, které doposud moc nehrály, ale spíše oslňovaly krásou, a které najednou ukážou, že mají na víc. Stačí si projet seznam vítězů z poslední deseti patnácti let. To hovoří pro Sandru. Ovšem na druhou stranu se ptám - je ta role opravdu tak vynikající? A tady si už nejsem tak jistá. Sandře sice odbarvená čtyřicátnice, která je trochu od rány, ale přesto prostě máma od rodiny, sluší, ale nějak se mi nezdá, že by to byla TAKOVÁ role, za kterou je potřeba oceňovat tolika cenami. Nepřipadá mi to jako pořádná dramatická role, já nevím jak to říct, vždyť ona je tu spíše normální, nepředvádí se, ale ani nemusí řešit extra dramatické konflikty. Když se vrátím k filmu samotnému, na jednu stranu hodně dojemný a milý, na druhé straně ze všech stran čisí to amerikánství, které je většinou protivné, je tam milion klišé, šablonovitost postav, to u mě film trochu degraduje. Původně jsem přesto uvažovala o 80 %, teď si po sobě čtu svůj názor a zjišťuju, že ani moc nechválím. Ano, film jsem si užila, nenudila jsem se, ale má chybičky, které neumím jen přehlédnout. A Sandra, ač jí tleskám za změnu role (konečně!) podle mě nepředvedla něco, z čeho bych se měla stavět na hlavu. Takže nakonec dávám lepší tři hvězdy s tím, že si to třeba časem rozmyslím a hodnocení zvednu. ()

Fanucci

Cukrkandlový, prvoplánový, klišoidní příběh o dokonalé bílé rodince z buranského redneck jihu, která se nezištně ujme černoškého chlapce. Maminka je rázná, tolerantní, dobrosrdečná křesťanka. A jde o velmi statečnou osobu, protože i černocha v ghettu osloví výrazem "bitch" když se špatně vyjádří o jejím černém synovi. Mimořádně špatný a nedůvěryhodný film. A špatně zahraný (hl. chlapec, který ztvárnil Ohera by měl dostat nějaký zákaz pohybu před kamerou). ()

Huntelaar

No tak to je úlet. Sandra za to vzala během jednoho roku pěkně zvostra, aby mi zmizla ze seznamu s Mariah Carey, Paris Hilton, Lindsay Lohan, Jennifer Lopez, Madonna (asi víte proč?!). S pomocí blond přelivu, který jí konečně po pár letech vzhledově přiblížil k věku biologickému, což jen dokreslovalo precizně ztvárněnou postavu v příběhu, kterýmu se snad ani nedá věřit. I když vím, že ve filmu nějaká ta kudrlinka je, tak před skutečnou Leigh Anne Tuohy smekám. Z tohotu důvodu dávám * navíc. ()

Mikarda

Myslela jsem, že to měl být stupidní americkej film s americkým happy endem a americkým fotbalem... Naštěstí jsem myslela špatně :) Story působivá (je mi jedno, jestli to byla přimázlá true story, prostě je miluju), Michael a jeho umučený výraz a ,,I don´t know" bylo srdcervoucí a Sandra... dokázala, že i když jí na hlavě vytvoří sebezrůdnější kreaci, tak je to skvělá herečka. Byla jsem absolutně okouzlena a přes veškeré snažení, nebulet, tekly potoky slz. Ale jsem ochotná obětovat krabici kapesníků, protože to musím vidět znovu a znovu a znovu... Pro mě favorit na Oscarech, a i když se nezadaří, tak pro mě osbně jsou obě nominace už proměněné :) ()

Eldrick

Bezkrevná americká reklamní agitka na morálku a hodnoty. Žánr drama je totálně mimo, spíš by sedělo předvídatelná šablonovitá nuda. Oscar Sandry je asi za zásluhy, ikdyž nevim za jaký, herecký rozhodně ne. Navíc tady nepředvádí vůbec nic světobornýho. ()

Parlay

Snímek je inspirován skutečnými událostmi. Pokud se autoři snažili poctivě držet co nejvíce faktů na úkor vyumělkovaného „pohollywoodštění“, tak se jedná o úžasný příběh. Ale, čert to vem… I kdyby tomu tak nebylo, snímek na své působivosti nijak neztratí. Milý a dojemný film, kterému nechybí humor ani přesvědčivé herecké výkony. Samozřejmě tím mám na mysli především Sandru Bullock, která zde předvádí zřejmě nejlepší výkon její kariéry, avšak nesmím opomenout pochválit ani ostatní členy její sympatické rodinky, do které patří i Velký Mike. Tedy vlastně pardon... Mike :-) ()

kalap

Ten film urobila Sandra Bullock, svojou eleganciou, vrcholom ženskosti a všetkého, čo k tomu patrí. Premňa je žena so všetkými písmenkami abecedy a nielen s P a v tom BMW bola úžasná . ()

kapsomut

Sice předvídatelný a tuctový příběh, trocha naivity ale mě se to velice líbilo. Navíc úžasná Sandra Bullock, která je ještě hezčí než když byla mladší + další sympatičtí herci. 85% ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných