Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

OG_Swifty

Další z těch filmů, u kterýho budou černoši křičet o propagandě nadřazenosti bílý rasy, zatímco běloši to odsoudí jako prvoplánový kýč s úmyslem dojmout. A svým způsobem to dojme, akorát spíš než film samotný dojme fakt, že se to opravdu stalo. Projížděl jsem různý portály fact vs. fiction o tomhle filmu a těch věcí, co si filmaři upravili, je skutečně minimum a povětšinou jsou to jen detaily. Sandra Bullock vypadala zatraceně sexy, ale obdobu filmového Oscara by měla dostat především ta dobrácká rodina z vyšší vrstvy (a nemyslím tím rodinu Angeliny Jolie s Bradem Pittem). ()

JOHN.NY

Neznát příběh skutečného Michaela Ohera, zařadil bych si tento příběh do škatulky přiblblých hollywoodských story. Ovšem onen Big Mike je skutečný a vážně obléká dres Ravens. Skutečná Leigh Anne Tuohy sice taková kočka jako Sandra Bullock nebyla, ale její srdce dokázalo přinést obyčejnému chlapci z ulice život, o němž ani nesnil. Tady nejde jinak než ***** ()

berusche

Možná bych se měla stydět, že jsem se nechala tak unést, ale je mi líto, přiznávám se bez mučení (a to jsem to musela vidět dvakrát). V prvé řadě je úplně úchvatná S. Bullock, nejen, že je to vážně kočka, ale dokonce v téhle roli tak zazářila, že ocenění, kterého se jí dostala, je zasloužené. Naivita bohaté rodinky z dobré čtvrti v kontrastu s chudým ghettem je sice typicky americky podaná, nicméně, i to v tomhle snímku má své kouzlo. Stejně jako dobro, soucit a důvěra, které samozřejmě zvítězí. A proč ne, Hancock si taky musí užít nějakou tu slávu a já mu ji tady ráda připíšu. ()

Lord.Jim

Sandra - dobrý, ale Oskar? Jinak ten malej spratek mi lezl neskutečně na nervy. A rozhodně nejsympatičtější postava byl tří tunovej černoch. ()

Muslicka

200 procentně americkej snímek, recyklace spousty příběhových klišé, předvídatelnost, jenom Sandra to trochu zachraňuje... Ale nominace na oscara za nejlepší film??? ()

MartinNDL

Rasistickej film nominovanej na Oscara? Academy rulez. Není důvod psát dlouhé věty a už vůbec ne hodně vět. Snímek natočenej podle starý dobrý knihy "Jak udělat cibulový lízátko, které bude chutnat všem, aneb nikdo neodejde z kina se suchým kapesníkem". Relativně zdařílý sportovní drama, který je vyjímečný pouze dvěma zajímavostma. A) Sandra Bullock hraje poprvé v životě dobře (a to velmi) B) Myšlenka filmu: Černoch má dvě možnosti. Buď bude hloupej feťák v pouličním gangu a brzo umře nebo se ho ujme hodná jižanská, křesťanská, konzervativní, prachatá rodinka a černoch pak vystuduje VŠ a vydělá miliony. ()

Hees

Dobre natočená športová dráma s oscarom pre Sandru Bullock nehovorím, že je určite zaslúžený na to by som potreboval vidieť úplne všetky filmy ale jej výkon bol výborný a zrejme sa do svojej role vžila. Dve hodiny utiekli ako nič ani som si to nevšimol. A zaujímavé je aj to, že je film v podstate podla skutočnej udalosti. ()

SallyZen

Bravůrně natočené drama na motivy skutečné události. Opravdu výborně vykresluje zařazení člověka do jiné společnosti než je zvyklý. Herecké výkony nějak není potřeba řešit. Jelikož všichni si zahrály svý(i když to hlavní herec měl těžké) a Sandra přidala ještě něco navíc. Není tu žádný obrovský zvrat a vůbec mi to nevadilo. Prostě klidný snímek, který má co do sebe a není jen o klukovi co začal hrát fotbal a stal se slavným, ale o klukovi, kterýmu se změnil život dobrou duší jedné rodiny a nadějí v lepší budoucnost, která z něj udělala ještě lepšího člověka než byl. 85% ()

Martin741

Slusna komedia so Sandrou Bullock na cele. Reziser Lee Hancock odviedol slusnu pracu, o tom zadna. A ze mam na tuto herecku stale rad, dam 79 % ()

kaposlav

Najväčšou slabinou tohoto filmu je fakt, že ten šport je v našich končinách španielska dedina a málokoho to zaujíma a vie pravidlá. Práve preto to nebolo pre mňa adekvátne atraktívne a 3* sú podľa mňa objektívne. Myslím si, že to nie je tak hodnotný film, aby to malo cez 80%. Prvá polovička filmu ma zaujala, ale potom to začalo byť také všelijaké a už som to viac menej len dopozerával. ()

M.i.k.e

solidní sportovní drama inspirované skutečností, ze kterého si nicméně budu pamatovat akorát velmi dobrou Sandru Bullock. Zbytek je takový standard sportovních životopisů, který neublíží, na jedno podívání slušně zabaví, ale ve finále nebude ničím víc než jen odškrtnutou položkou v seznamu restů...60% ()

Rocky88

Ač dvě hodiny plné klišé, stejně ten film chytne za srdce a potěší, dojme, rozesměje. Přesně jak to mělo být. A Sandra je naprosto skvělá - nevím, jestli byla sama sebou nebo musela hrát, každopádně předvedla perfektní výkon. ()

Petoss1

Možno tradičná americká továreň na slzy, ale aj tak je to dobrý film. To je fakt. Prispievajú tomu najmä herci. Tak dobre hrajúcu a vyzerajúcu Sandru Bullock som nevidel od ... je to jej najlepší film. A obor Aaron je taký istý objav ako jeho postava. Príbeh ma zo začiatku príliš nezaujal no s pribúdajúcimi minútami som si uvedomil, že sledujem celkom slušný film. Má to síce klasické črty dramatického dojáku a možno by sa dalo očakávať čo sa bude diať v ďalšej scéne, ale v jednom prípade som si nebol istý. Ešte jedna vec, o tejto hviezde NFL som nevedel, že vôbec existuje. Ja radšej NHL :) 85% ()

Jino

Nic proti Sandře nemám, ba naopak - ve svých letech vypadá skvěle, jako herečka taktéž není špatná, ale většinu jejich výkonů, co jsem měl možnost vidět, bych k Oscarovým měřítkám raději vůbec nepřirovnával (možná jen v žertu), proto je mi velkou záhadou jak je možné, že tuto cenu dokonce vyhrála. To opravdu není v Hollywoodu lepší herečky, která by si ji v roce 2010 zasloužila? Blind Side je povedené drama, které si rozhodně zaslouží pozornost filmového fanouška. Příběh o černošském chlapci (Quinton Aaron), který mimochodem herecky lehce přejíždí Sandru Bullock tam a zpět, je sice servírován v předvídatelném hávu, ale za to je řemeslně zručně zvládnutý, takže ve výsledku jsem byl mile překvapen. 70% ()

bourec

Jo,tohle je vážně bomba.I když sem do toho šel hlavně proto,že je to film se sportovním nádechem,nakonec to o sportu moc není,ale je to perfektní.Skvělá S.Bullock,skvěle obsazený ostatní role,zejména Sandřina rodina(vyzdvihnout musim hlavně jejího malýho syna),skvělej příběh,zbytečně citově nevydírající,prostě pecka.80%. ()

shyster

Ach jak ty předsudky jenom opravdu fungují. Jak já si myslel, jaká to budu ubulená limonáda se strašnou Bullockovou, a mě se nakonec dostalo filmu s kvalitně podaným poselstvím a s vynikající Bullockovou. ()

ProNotor

Silný příběh se silným dějem, podle skutečné události, trochu mi tam vadilo to křesťanství jakožto totální neznaboh. Celý film jsem se bavil a konečně po delší době objevil pěkný film se sportovní tématikou, který mě dokonce nějak nadchl, trošku chytl za srdíčko, že nějaká ta lidskost existuje, i když to bylo někde támhle za velkou louží. ()

Streeper

Zbožňuji tenhle film hlavně proto, že je podle skutečného a nádherného příběhu o dobrotě lidí, kteří dali jednomu hochovi šanci stát se někým jiným, lepším a úspěšným. Navíc film krásně celou dobu šlape, jsou tam vtipné momenty i velmi dojemné a Sandra Bullock předvedla svůj životní výkon, takže ten Oscar byl zcela zasloužený. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných