Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

Chrustyn

Pro mě takové menší guilty pleasure. Po Dni nezávislosti slabší ale stále to, co se nazývá blockbusterem. Povedené triky a slušné herecké obsazení i funkční humor. Takže rozhodně s hodnocením níže nejdu. ()

korbitch22

velkofilmy mám rád.omlouvám se ale katastrofická popcorná podívaná to je moje.tyhle velko béčka mám fakt rád.některý dialogy jsou vážne pitomoučký,ale jean reno je dokonalej a efekty jak by smet. ()

heyda

Solidní sci-fi akční jízda, která je opět výrazně podhodnocena. Vyzdvihl bych tady Jeana Reno, to je prostě borec, jak má být. Efekty a záběry na vrtulníky jsou až neuvěřitelně zdařené. Díky těmto skvělým efektům a slušnýmu náboji, který drží človéka celých 133minut ve střehu, dávám 4 zasloužené hvězdičky. ()

Stanislaus

Emmerichova úchylka v monstrózních efektech ve filmech bez nějakého stabilního smysluplného děje byla očividná už zde u Godzilly. Tento film je vlastně spousta scén, které byly udělány tak, aby vyhovovaly tvůrcům nehledě na to, jestli dávají či nedávají smysl. Prakticky celá Godzilla je o slušných vizuálních a zvukových efektech s příjemnou hudbou. Nic víc v tom nevidím! Scénář a herci ... nalijme si čistého vína, takhle by to v solidních filmech býti nemělo. Jedinou omluvou může být snad jen to, že jde o blockbuster, který nakonec pohořel natolik, že se další pokračování nemohla zrealizovat. Škoda, ten konec byl opravdu bránou k dalšímu dílu. Zkrátka film technicky zdatný, ale po umělecké stránce dosti tuctový. Ale i tak se na to jednou do roka kouknu. ()

Dr.film

Kdo chce vidět obří ještěrku, jak se pomalu kácí mezi budovami v New Yorku tak mohu jenom doporučit. Vizuální efekty to má, ale na děj Roland (opět) zapomněl. ()

MM11

Masivní reklamní kampaň, obrovská očekávání, velkohubé výkřiky a nakonec zase jen Emmerich... Ten napodruhé zkusil jinačí nestvůru - konkrétně Godzillu, to však dupnul do vosího hnízda, jelikož mnoho znalců původní Japonské klasiky chystali žihadla ještě před první minutou. Nakonec je ani nemuseli moc ospravedlnit. Casting nepovedený, triky příliš standartní. Stupidní scénář pak z možného velkofilmu dělá lacinou frašku. Takže Godzilla příště zaseje vítr zase pěkně v Japonsku, věřte sinpovi. ()

jonyyy

Nezlobte se, ale já toho chlapíka miluju. Na Godzille jsem byl dokonce v kině a druhý den jsem dostal první pětku ve škole v životě, ale určitě to nebylo tím, že by mě ten film tak znechutil a vystrašil. Mě se to líbilo a navíc mám rád Rena a Broderick byl taky fajn 80% ZHLÉDNUTO V KINĚ ()

Xeelee

Kam se hrabe na Gojiru od Ishirô Hondy z roku 1954. Jedna hvězdička za Rena a druhá za pár (neúmyslně) vtipných scén, efekty a soundtrack s Deeper Underground. ()

SOLOM.

Zrovna včera jsem jsem si to pustil a musím hned na rovinu říct, že jsem u toho opět usnul, jako před léty když jsem to viděl poprvé. Mě osobně se podobné filmy líbí, ale ty originální z Asie. Tyhle americké předělávky stojí většinou za vyliž p....Tenhle film se mi líbil zhruba do té doby, než Godzilla sežrala ten vrtulník. Od té chvíle se z toho stala trapárna nejvyššího kalibru u které jsem to raději zalomil. Musel jsem si to dopustit až napodruhé a zase na hodně dlouho tenhle film odložím zpět do futrálu na DVD. Škoda protože tohle je opravdu promarněná šance. Slabé 3* ()

ARI50

Nechci být nějak zlý ale ano starší Godzilla filmy jsou výbornými tématy a skvělými filmy které se nevyužily a stačí bohatě někdy jen věta, tady ale dostáváme i Americkou pomoc a film má skvěle výsledky v podobě herců a hlavně efektu, akční jízda je velká a super a Godzilla slušná potvora jsem spokojený a hodně. ()

Bauer

No jo, to by nebyl Roland Emmerich, aby nezničil nějaké to americké velkoměsto!!! Jednou nám naservíruje mimozemšťany, kteří ničí. Poté nám naservíruje zmutované monstrum, které ničí na co přijde a ještě ke všemu sežere plno ryb. Stejně jako u Dne nezávislosti mně zde udivuje, tak nízké hodnocení! Samozřejmně, najdeme zde opět několik nesmyslů ale pořád zůstáva faktem, že se jedná o skvělou porci zábavy s výbornými efekty, ucházejícimi hereckými výkony a slušným tempem, jenž nezpomaluje. V tomto snímku mi neseděl sympaťák Matthew Broderick, protože jeho výkon je nemastný a neslaný. Alespoň mi ho vynahradil výtečný Jean Reno. Myslím si, že 4* jsou dopovídajicí a těch 75% by si to zasloužilo. ()

duklak2

Tento film jsem nikdy neviděl celý. Myslím, že litovat toho ani nemusím. Nikdy nezapomenu na scénku, jak stařík leží na posteli a vyšetřovatelé se ho ptají, co se stalo. A on úplně vyděšeným hlasem. "Godzilla, Godzilla, Godzilla", nevím proč, ale děsně mě to rozesmálo. ()

MáŠa

Z dnešního pohledu už efekty tak super nepůsobí jako tenkrát, i víc vnímám tu debilnost některých částí děje, ale furt se dá na to dobře koukat, když člověk trochu vypne mozek, a jako malý jsem byl z toho docela paf ()

ScarPoul

U mna sa jedná o skvost ktorý ma držal celé detstvo a dodnes ho radím k emmerichovým naj kúskom. Celková kompozícia scén je zrozumiteľná a dejovo nenudí a krásne plynúci príbeh ktorého akčné scény sú dotiahnuté do dokonalosti a predovšetkým híria nápadmi. Od sekvencie v Medison Squere Garden až po koniec je to akčná jazda vypeckovaná na tej nablbšej ale zároveň aj najlepšie od Emmericha. Je vidno že takéto filmy ho bavia a že sa pre takéto filmy aj narodil. Je zárukou že keď si napíše scenár absolútne mu nie je čo scénaristicky vytknúť, pretože postavy snie sú plytké a svojim spôsobom sú aj mierne vtipné. Osobne mi kasting nevadil a u mna sa jedná o najlepšiu broderickovu úlohu. Hudba je pompézna a napravuje si u mna reputáciu po moc americkej z dna nezávislosti. Videl som Japonský originál a zatiaľ čo ten sa sústreduje na globálne problémy emmerich nám zase približuje nukleárny problém a celkom sa mi páči že američanov presviedča o svojej sprostosti takými to dielami, ktoré sú určené preto všedné publikum. Celkom zvláštny chlapík. Celkovo môžem pochváliť aj efekty ktoré na tu dobu aj keď už prišiel aj jurský park sú celkom obstojné a asi sa pýtate prečo 4*? no za prvé preto lebo emmericha mám rád a pri nom si vždy oddýchnem lebo je z bayom taký brain off director a ja to občas potrebujem a za druhé ked som bol malý fičal som na jurskom parku a keď prišla godzilla našiel som si obstojnú náhradu. skrátka srdcovka ()

Lacike

To boli zlate casy, ked Emmerich tocil skvele filmy. Velkolepe, blbe ale maximalne zabavne. Teda pokial nie ste suchar ako Wacoslav a spol.. A ze vraj ja som kverulant. Pche. Po Washingtone nastal cas zrovnat zo zemou nejake svetozname budovy aj v New Yorku. Len namiesto velkeho lietajuceho taniera si s miniaturami zablbne velky prerasteny jaster s krycim menom Gojira. Po trikovej stranke to je rovnaka parada ako Den nezavislosti a ten film skoro vôbec nezastaral. Hlavne u mojich oblubenych vrtulnikov si vôbec nie som isty v ktorych scenach boli skutocne a v ktorych digitalne. V tych casoch sa triky piplali dokial neboli dokonale. Zmienka o tom, ze najhorsou katastrofou v New Yorku do prichodu Godzilly boli bombove utoky na WTC pôsobi dnes dost tragikomicky. Velkolepe finale WTC este len cakalo. Na druhej strane pobavi, ze take velke hovädo akym je Godzilla sa dokaze v uliciach zakazdym schovat a armada nema tusenie kde je. Jedinou slabinou na celom filme je protivna Maria Pitillo a cela jej otravna linia. Normalne som zakazdym nasraty, ked sa s nou na konci Broderick da dokopy. Ved to je za trest. Ale aj Broderick a Azaria tu nemaju nejak extra zaujimave postavy. Azaria neustale blbne s kazetou v kamere (to viete deti, dakedy kamery natacali na kazety a v meste boli namiesto wifi zon telefonne budky) a Broderickove meno si nikte nezapamäta. Proste priemer. Cest postavam zachranuje tajny agent Jean Reno s legendarnym zuvackovym krycim manevrom, ktory ma zakazdym rozosmeje. A vtip na Siskela s Ebertom som pochopil az teraz. Predtym som ich nepoznal. Potesilo ma aj cameo legendarneho kaskadera Al Leonga. Tak uz aj Godzilla ho picla. Zo vsetkych scen je pre mna najpamätnejsia ta s rybarom, ktory ulovi Godzillu, kedze bola v teasery, ktory som videl bambilionkrat. Nakoniec spomeniem, ze som si prave u tohto filmu v kine vychutnal prvykrat dts zvuk. Bolo to dost hlasne. 7/10. ()

HateBreeder

Je videt ze tvurcum slo o poradne VELKOU vec a mysleli asi na stejny uspech jako u Titanicu. No ale i kdyz co do velikosti ma film opravdu malo konkurence, do kvality mu toho jeste hodne chybi. Efekty tu sou dobre a jeste s par hereckymi vykony to jedine co stoji za hodnoceni. Godzilla je skutecne velka, fluse ohen a prochazi se po Madison sqare, mimo jine a lidska armada se ji snazi zastavit. Nic noveho pod sluncem, a obcas mi to prislo docela nudne. Zabava se trochu rozjede, kdyz na scenu pricupitaji potomci monstra, ti maji uz tu "spravnou" velikost a sranda i opravdovy boj muze zacit. Dej nic moc - prostoduchy, ale tady mi to ani zas tak moc nevadilo. S hercu tu neco hraje jen Broderick a Reno, ostatni jen prihravaji, hlavne Reno se mi tu libil, co by francouzsky vyslanec obhajujici utoky jeho vlady ve francouzske polynesii, odkad se tato jesterka udajne priplazila. I kdyz mam Rena hodne rad, a vim, ze je to dobry herec, tak film takove velikosti ani on nezachrani, leda ze by vyrostl do velikosti Godzilliy a pak si to s ni rozdal na ferovku :) No proste prumerny film, jenz jeho slava znacne predesla. 55% ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze