Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

kaylin

Roland Emmerich se vyprdnul na základní pravidlo kaiju filmů a rovnou nám ordinuje monstrum v prvních minutách. Připravuje se o silnou zbraň, která bohužel časem pohořela i na tricích, které jsou místy hodně zlé. Tohle by se ještě dalo přejít, kdyby to vlastně nebyla jen blbina s velký monstrem, kde většina scén nedává moc velký smysl, a jsou na sebe vršeny jen díky scénáristům. "Godzilla" z roku 2014 není geniální, ale mnohem lépe chápe žánr a přenáší ho do moderní podoby. ()

Toyotomi odpad!

Varování: Následující komentář obsahuje vulgární slova... Emmerichu! Ty hajzle! S tímhle rádobyfilmem jsi mě napůl nasral a napůl rozesmál, protože větší koninu jsem sakra dlouho neviděl! Jsi prachsprostý filmový zloděj, který nesahá Ishiru Hondovi ani po paty! Hondova Godzilla je mnohomiliardakrát lepší, a to je z roku 1952! Emmerichu, jsi mamrd a nesnáším tě! ()

stration

Otřesný film. Emmerich je fakt magor. Proč se nevěnje režii, ale jenom tupým efektům a ještě tupějším dialogům? Pouze pro američany a lidi, kteří nechávají mozek v šatně... EDIT: Po tom, co jsem viděl Monstrum, snižuji o hvězdičku. ()

Mr.Pumpkin

Když jsem tento film viděl před osmi lety v kině, to mi bylo 12 let, tak se mi to líbilo a fakt jsem se u toho pobavil. Jenže pak jsem to viděl po x letech znovu a nedokázal jsem pochopit, co se mi na tom filmu tak líbilo. Scény, u kterých jsem se smál nebo mi přišli zajímavé, se mi najednou zdály naprosto nicneříkající. Dvě hodiny a dvacet minut jsem se až na pár momentů poctivě nudil. 50% ()

kajas

Dost dlouhé a chvílemi i nudné, nesympatická hlavní ženská hrdinka by zasloužila tak akorát pár facek, ne miloučkého Brodericka. Emmerich zkrátka neumí točit takové velkofilmy jako Bay, přesto jsou jeho filmy tak trochu kultovní a mají něco do sebe. ()

Aleee89

Na tenhle film jsem byla opravdu dávno v kině a nebylo pro mě ani tak důležité, na co jdu, ale s kým jdu. No nic, film má efekty na tu dobu více než dobré, ba přímo vynikající, ale tak nějak celkově to není ono, je to typický a stokrát omílaný příběh, který nepřinesl nic nového, a tudíž mě ani nijak moc nezaujal. ()

Dont

Z počátku jsem si říkal, že by to nemuselo být ta zlé, směřovalo to někam ke slabším třem hvězdám. Během filmu jsem to přehodnotil na dvě, ale nesmyslně přetažený závěr na stadionu mě donutil k dalšímu snížení. To už fakt bylo moc. Nekonečná hra na schovávanou s mláďaty mě nebavila ani trochu. Neuvěřitelně zbytečně a neefektivně utopené peníze. Herci taky mizerní. Jak mohlo někoho napadnout angažovat Marii Pitillo, nad tím mi zůstává rozum stát (s pobavením teď čtu, že za to „vyhrála“ i cenu). Dlužno dodat, že tak debilní roli naivní husy by asi nezahrál vůbec nikdo. ()

fmash

Před lety jsem ocenil aspoň tu povedenou potvoru, což mohu i dnes, ale dost mi v tom překáží všechna ta vata kolem, na kterou se snad museli složit všichni hollywoodští snovači klišé, co jich tam je. Demolice všemožných neworských pamětihodností mě neohromí, z roztomile naivního mladého vědátora mám puchýřky a bojové vrtulníky unikající před zkázou smykováním křivolakými uličkami, protože jsou dvě dé a neumí vystoupat nad střechy, mě nejspíš tak leda naserou. Ostatní vychytávky se mi vyjmenovávat nechce, Godzilla je vyumělkovaná nuda a je to škoda, protože to tak nemuselo být. ()

dyfur

...v kine som sa nudil,vadilo mi: dlžka filmu a to,že stále vo filme prší a je to v tme./i keď som vedel,že to uľahčuje triky/ s odstupom času a po piatom pozretí -v kľude doma -sa mi to celkom zapáčilo.Dobrý námet,super triky,herci...ok štyri hviezdy.A Jean Reno hviezdil :) ()

OG_Swifty

Jursky Park fungoval, tak proc nefungovala tahle prerostla jesterka, ktera ma v Japonsku takovej popularni kult? Inu sam nevim, me to i s odtupem casu docela bavilo... takovej akcni film s dobryma kulisama, kde obri jester drti velky jabko - clovek na nic nemusi myslet nebo nad necim premyslet, protoze to boli. Gojira zdatne unika / honi bojovy vrtulniky, ale nedokaze chytit taxik, kterej klickuje sem a tam rozjebanym mestem - to bohuzel neslo prehlidnout... Ale to je jedno, proste odreagovacka s mizernyma necharismatickyma hercema (s vyjimkou francouze). ()

ilemas

Z téhle komediální Godzilly jsem hodně zklamaný, ale když nic lepšího zatím není a na efekty je to nejlepší film o Godzille, musím dát pět. Jinak to stojí za prd. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze