Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

zombkiler

Tohle je můj velmi oblíbený snímek, vždycky se mi líbí jak Jean Reno na konci nastartuje taxík kuchynským nožem a začíná parádní honička New Yorkem až na ten most, kde to všechno skončí. ()

panMartin

Nevím no tohle se moc Emerichovi nepovedlo. Takový horší katastrofický film s velkou obludou, když jsem byl menší moc rád sem na to koukal teďka to je pro mě takový ohraný. Líbila se mi role Jean Rena hrál takového nemluvicího tvrďáka. Opět krásný efekty ale na to se ve filmem jen nehraje, Prostě asi už nenaváže na Den nezávislosti. ()

cinemag

Slušná popcornová zábava ve stylu Jurského parku. Jen by ta Godzilla nemusela být příště tak počítačová, jestli nějaké příště bude. Před 15 lety to své kouzlo mělo, těžko říct, jak by to dopadlo dnes. ()

Nivenx

Reklama úplně všude, v TV už měsíc předem hlásí jaký to bude megafilm a já když jsem to viděl, tak jsem jen kroutil hlavou co to je za neuvěřitelnou blbost. Zmutovaný leguán, který jako zvíře je mírný a rozhodně není nebezpečný se změní a místo po čtyřech začne běhat po dvou nohách a celou dobu je pouze ve městě a všichni do Godzzily střílí hlava nehlava, aby jí zabili a to bez jakéhokoli napětí, či pořádných nezapomenutelných akcí. Tento blockbuster u mě rozhodně nezanechal nic a totálně neuspěl. 40% ()

E=mc2

Dobrý film. Skvelo natočený. Chýba mu akorát napätie. Vydené znovu po niekoľkých rokoch. Vôbec nie zlé. Ale Emmerich nie je Spielberg. ()

HorrFi

Klasika mýho dětství na kterou je dobrý si občas zavzpomínat.. dneska už to žádnej velkej filmovej zážitek neni ale pořád to jsou poctivý 3*.. ()

Deyw

driv klasika mladi..ted furt prdel ale uz je to stare a to cgi je hnusny..ale zizalar a reno vladnou! 😀👌 ()

CinemaRanger

REXZILLA ÚTOČÍ. Na toto spíše komediální zpracování Japonské Gojiry jsem jako malej koukal na VHS a hrozně se mi to líbilo. Tehdá jsem to sledoval každou chvíli. Teď jsem se zhruba po pěti letech ke snímku vrátil a moc nadšen tedy nejsem. Mezi největší problémy filmu určitě patří nepěkné CGI a hlavně samotný vzhled Godzilly. Vypadá spíš jako T-Rex než původní monstrum. Stopáž je moc dlouhá. Rozhodně bych těch 140 minut zkrátil alespoň na 105. Dneska působí Emmerichova Godzilla spíš jako parodie, ale tenkrát to byl zábavnej biják. ()

eJacques

...Emmerich mě zklamal, není to prostě ono... Napětí žádné, od začátku víte, co bude za 5 minut... Nudný Broderick ve stylu "já nic, to on..." Zkouknout a zapomenout... ()

fantoci

Viděli jste někdy jak se ničí Chrysler Palace? Ne? Tak se podívejte buď na Gottzilu nebo Armagedon. Ale Na tu první variantu se podívejte i kvůli tomu, že v Madison Square Garden kde hrají třeba hokejoví Rangers je plno krásných kraslic ()

drexik

Tak to dopadá když je megalomanství v kurzu. Ne, že by mě to vyloženě nebavilo, ale občas toho bylo až příliš. ()

ing.Frosty

První polovina, která demonstruje naprostou neschopnost americké armády, je grandiózní. Jakmile se ale začnou líhnout malá godzillátka přepadne člověka taková vlna zoufalství, že by dobrovolně podstoupil lobotomii. A nepochybuji, že to je Emmerichův podpis u většiny jeho filmů. ()

miguel_111

Emmerichová Godzilla je celkom slušná akčná podívaná z občasnými komickými situáciami a solídnymi vizuálnymi efektmi na tú dobu. Sympaťák Matthew Broderick drží celý film na hranici priemernosti. Pre mňa 60% ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze