Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

lioncel

znám moc dobře původní Godzillu made in japan, hodně dlouho jsem z ní byl vyvalený a unešený, ale tohle je něco úplně jiného .. zde nás nemá děsit, ale bavit! .. samozřejmě to není žádný zázrak, štvou mě ty rozměry samotného ještěra i jiné maličkosti .. občas to trochu zadrhne, ale jak je mé krédo : nehledám chyby, pokud se bavím .. a zde to pro mě funguje .. tohle přece není film, kde vás chce někdo děsit .. tohle je pro zábavu a pobavení ... ... ta pátá hvězdička je ve skutečnosti za music video : Wallflowers "Hero" ()

Petrasuvicka

"Naprosto logicky a předvídatelně míří na východní pobřeží!!" "Jak to?" ptám se, "když se poprvé vyskytovala u Francouzské Polynésie na opačný straně USA? Správně by měla útočit na Californii a pochybuju, že to přepádlovala kolem Ohňové země a u Karibiku rovně a doleva." I tak se dá jednou otázkou rozcupovat zdánlivě kultovní příběh přerostlého leguána, který se příliš vyhříval na sluníčku. ()

rakovnik

Velkofilm jak se patří. Pěkný začátek, uspokojivý průběh, ale trošku hřeší na konci. Rozhodně mi bylo více líto Godzilláků než lidí, kteří způsobili všechny problémy. Líbí se mi nadhled filmu, který se promítá do ztvárnění a významu francouzského "komanda" v čele s charismatickým Jeanem Reno. Vypněte mozky, protože přešlapů je ve filmu dosti, a prostě se bavte. ()

SallyZen

Na tento film se jako malý koukal pořád. Zbožnoval jsem Véélikánskou příšeru, která ničí domy v té době pro mě neznámého města! Postupem času, ale zjišťuju, že tato Emmerichova "pohádka" nebyla pro mě pohádkou jen předtím. Ale je jí stále! Samozřejmě oceňuju nápad a celkem zvládnuté efekty společně s dalšími jinými faktory(závěr, nebo starý pán co říka "Godzilla, Godzilla"), ale přesto dávám 3*. Bylo tam až mnoho chybně vyřešených situací a levných či zbytečných záběrů, ale co. Rád se na to někdy zase podívám! 65% ()

Martin741

Film o tom, ako sa digitalna trochu vacsia jasterica /Godzilla/ rozhodla popremavat sa v uliciach New Yorku a trochu ponicit miestnu infrastrukturu. Jasterica bola fajn, ale herecke osadenstvo fajn nebolo, najma Matthew Broderick mi bol odporny. Asponze to reziroval Emmerich /Den Nezavislosti ....../ 5 % ()

Petoss1

No, na tento film sa vždy bude dobre pozerať, Godzo je urobený na ten rok dobre a keď som bol menší tak som tomu aj uveril. 60% ()

MrPierc

Byl to film té doby a docela pobavil, dobré triky, malí godzilláčcí a jedna velká máma, co nedostala přídavky a strašně se zlobí !!! Film je ideální, pokud nehledáte přemýšlivý film - svou úlohu splní = nenudí a pobaví. ()

lebowski!

Ať je to sebevíc pitomé, je to neuvěřitelně zábavné! Pravda Broderick ani Pitillo nejsou nejšťastnější volbou, ale Emmerichovi nejde o uznání kritiků. Jde mu o prachy a zábavu. Já mám tohle dílko prostě rád. ()

Attta

Pro mě příjemný Sci-fi film, s příjemnou hudbou, který má aspoň nějaký náboj. I přes některé scény, které měly spíše kazivě směšný dojem, jsem si pohodu při sledování nenechal zkazit. Film pro odreagování, takový rodiňák na večer, když si chce člověk vyčistit hlavu. U filmů mám rád když musím přemýšlet, tenhle film je vyjímka, kde mi jednoduchost připadá taky dobrá. Jednu hvězdičku navíc přidávám za písničku Kashmir od Led Zeppelin, která tam vyloženě sedla :) ()

Mefistofelle

Důvod pro jsem tomu dala 4 hvězdičky je především ten, že jako děcka jsme z toho já a mí kamarádi byli neskutečně nadšení a viděla jsem to asi patnáctkrát... a myslete si o tom co chcete:). Což o to, dvě hodiny to zrovna mít nemuselo, je tam spousta vaty, ale třeba závěrečná naháněčka v taxíku je bomba, stejně jako stadion zaplavený těma malými hladovými potvorami. ()

Rodriguez

Když v roce 1998 vtrhnul Emmerich se svojí Godzillou na plátna kin, byl jsem trošku zklamán z toho divného zpracování. Připadalo mi to spíše jako další díl Jurského parku. S odstupem let a příchodem nových verzí, musím uznat že tohle dílo pomalu dozrálo ke své dokonalosti! 80% ()

MadBigMax

Ale jo, má to svojí atmosféru, Reno je sympouš, Hanka Azariu mám rád, Brodericka ne, stejně tak Emmericha. Z mých dětských let na to mile vzpomínám. ()

Amroth666

Godzilla je jeden z vrcholů Emmerichovy komerční slávy. Tenhle film je komerční hodně. Taky to jde vidět. Je ale také hodně dobrý a má plno kultovních scén, kterých si na filmu vážím. No nebyl by to Emmerich, aby nevyužil svých plno vypůjčených penízek na triky. Nebyl by to Emmerich, aby sem tam také občas přestřelil. Nějaké scény byly fakt hodně nesmyslné, ale právě proto je obdivuju kvůli tomu, že lidé tomu snad i věří. Emmerich, věčný sci-fi hraničár a zastánce skutečností o katastrofách a fámech natočil něco, co si pustím každý rok, u čeho se dobře se bavím, ale nikdy tomu nedám plný počet hvězd. ____ The best scene - http://www.youtube.com/watch?v=7rW6_j1TQY0 ____ ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze