Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

Compadre

Dlouhej film o hodně přerostlým tyranosaurovi, co se promenáduje po městě....jen nafouklá bublina, která lidi už přes deset let lidi nějakým zvláštním způsobem láká k jejímu sledování... ()

sskrblik

Co jste viděl pane? Godzilla... godzilla :-). No pominu-li to, že je to docela kýčovitý snímek, pak na svou dobu spoustu lidí ohromil a destrukci New Yorku jsme ještě v té době neviděli tak masivní. Ale dnes je takový zlatý střed a možná jenom díky mému oblíbenému herci (Jean Reno). ()

JohnSmith

Čekal jsem trošku víc zábavy,přeci to byl letní blockbuster. Možná kdyby to nebylo tak dlouhý a byl lepší scénář. Chvílemi to bylo i dost nepřehledný a některý triky vypadaly jak z atari. A některý byly zase moc pěkný a výborně natočená akce. Vypadá to,jako by film dělali dva režiséři. ()

Mishqo

spomienka na detstvo :) ... ale objektívne slabý priemer...Emmerich si už dlhšiu dobú zakladá na tom že sa snaží spracovať čo najepickejší problém (2012, 10 000 BC, Deň potom, Deň nezávislosti,...), natlačí tam kopu vizuálnych efektov, čo by nebolo zlé keby sa na úkor efektov nevytrácala akákoľvek emócia, vtip, duchaplnosť, atď...a Jean Reno bolo ďalšie plus =D ()

philip.j.fry

Co se stane když skřížíte Jurský park a Rychle a zběsile?Vyjde z toho Godzila!Jelikož jsem přes příšerky,byl tenhle film pro mně veliká lahůdka.Nechápu tak nízké hodnocení a rád bych viděl Godzilu s červeným čtverečkem.Zvláště celá vymazlená sekvence v Madison Square Garden je jediná veliká pastva pro příšerkofily a při nejedné scéně se mi málem napětím zastavilo srdce.,,Proč žvejkačky?Je to Americké.'' ()

VanTom

Ani nezdravá destruktivní megalomanie neodvrátí pozornost od neskutečně přiblble pitomého příběhu / scénáře, tragických postav a nejapného rádobyhumoru. Jde opravdu o nebetyčnou koninu, jeden z nejhloupějších blockbusterů co znám, kde z nudy trochu probírá až závěrečná honička s taxíkem. ()

pravdovravny

Konečne Godzilla v plnej kráse a sile!!! Nie ako Godzilla s 2014teho, kde ju človek zhliadol na pár minút :D Tento film má veľmi dobré efekty ešte aj na dnešnú dobu, obsadenie hrá sviežo a zábavne, vlastne celý film je taký uvoľnený, neberie sa veľmi vážne. Jean Reno je francúz tak ako sa patrí a Emmerich je Pán deštrukcií!! :) ()

lykan9

Jako dítě jsem měl tuto verzi Godzilly rád, ale postupem času a vývojem vkusu musím konstatovat, že je to nabubřelá blbost. V tomto případě však nadále nostalgie ovlivňuje náhled a můj ročník si při shlédnutí rád zavzpomíná na to, jak film poprvé viděl na VHS a křenil se blahem. Jinak i po letech vtipy na americkou kávu a koblihy působí. Pro mě za tři hvězdy, ale pokud někdo bude hodnotit hůře, tak se mu divit rozhodně nebudu. ()

ganz

Emmerich opět prokazuje jak špatný je režisér a že od hvězdné brány jsou všechny jeho filmy katastrofou. ()

FrajerTom

Na Godzille je nejlepší její soundtrack s peckou Come With Me, což je předělávka songu Kashmir od legendárních Led Zeppelin.. ()

Kosmik 1

Tenkrát v kině to byl docela slušný zážitek, ale teď mimo kino už to není ani na domácí podívanou. Ale na svou dobu mírný nadprůměr. 55% ()

mirec88

Ja dávam nadpriemerné hodnotenie tomuto pre mňa výbornému sci-fi godzillovému filmu. Jasné, pôvodnej Godzille to nesiaha ani po päty, je to americké, hrdinské, ale ja som sa nenudil ani sekundu, Jean Reno je dobrá voľba (o ostatných pomlčím) a akcia je slušná. Dokonca niektoré scény sú takmer hororové, najmä s "malými" gorilačatami. A záver emotívny. Ja mám asi Emmericha rád. ()

Marrdaa

Nevim, proč by ne. Na rozdíl od většiny filmů, kde překousávám první půlku, abych si užil tu druhou, tady jsem se bavil celou dobu. A to že je to film plný nesmyslů, s tím se už tak trochu počítá už od roku 54. Super prequel k verzi 2014 a šťastná volba k malému jubileu "1400 hodnocení". ()

Autogram

Ďalší Emmerichov nezáživný a nelogický nepodarok, kde jedine efekty stoja za pozretie. V minulosti na nich ešte mohol byť postavený film, no dnes sa rýchlo okukajú a zostane len rozpačitý pocit z filmu. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze