Hra o trůny - Série 7

(série)
USA / Velká Británie, 2017, 7 h 10 min (Minutáž: 56–80 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Alfie Allen, Jacob Anderson, Pilou Asbæk, Hafþór Júlíus Björnsson, John Bradley, Jim Broadbent, Keisha Castle-Hughes, Gwendoline Christie, Emilia Clarke (více)

Epizody(7)

Noční král a jeho družina jsou blíže, než kdy dříve. John Sníh se pokouší sjednotit rody, aby mu pomohli v boji proti nim. Ovšem je tu ještě Cersei Lannister a její touha ovládnout všechna království. Daenerys se se svojí družinou vrací domů... (Varan)

Razzor_82

Sedmá řada servíruje úchvatný vizuál a akci. Staré chmury mrazí jako zima za zdí, kdy se společné časy postav opět protnou. Vše má větší spád ale menší logiku. Nostalgie tady čiší proudem a divák už tuší, že se zde chystá půda na velkolepé finále. "Spoiler" Velká škoda předčasného odstranění Malíčka, který hrál od první do páté série s Varysem nejlepší Hru o trůny. Jeho intriky ale poslední dvě série byli naprosto hloupé. 8/10 ()

Likan7

S přehledem nejlepší, nejdražší, nejakčnější a divácky nejvděčnější série. Koukám na GoT kvůli epickým fantasy bitvám, drakům, nemrtvým a výpravě. Dočkal jsem se toho až v předposlední sérii, která je údajně nejslabší. Pokud je osmička pro svět omyl, tak se nemůžu dočkat, protože moje dosavadní hodnocení seriálu je přesně opačné od zbytku diváků! ()

gemi

To jako došly prachy, nebo co?! Sedm sérií se schyluje k něčemu, co se prostě utne v momentě, kdy to začne a nashledanou?! Jak můžou takto ukončit sérii? OK, jako pozvánka na tu osmou dobré, ale to bych nesměl vědět, že ta vyšla až dva roky poté, a s odřenýma ušima. ()

1mArc0

Margarey je preč, z nej zostal prach. The King in the North. Fanúšikovia GOT nariekajú prečo to nie je tak prepracované, už len bojovú scénu spraviť je finančná šibenica. Priaznivci filmu nepohrdnú, ani nosom, aby si to pozreli, málo umelecké a krvelačné, je to jednoducho GOT. Skutočne neviem, ako prežijú zimu, dlhú noc a to peklo, čo sa šíri zo severu, ako mor. Mnohí považujú toto za mor, už od začiatku celého GOT to bolo hlavne o bielych chodcoch, a čo s nimi... Danareys žiadala o poklonu, a sama sa poklonila. V poslednej časti som mal zimomriavky z toho, ako začal padal sneh v hlavnom meste, Raminov vynikajúci soundtrack, v danej scéne nás pripravuje na blížiace sa peklo. /80 %/ ()

existimi

Po tom, co se GRRM přestal podílet na scénáři, jde Hra o Trůny strmě dolů. Koukám už jen ze setrvačnosti, protože tahle série a její řešení zápletek à la Deus ex Machina je výsměchem televizní tvorby. ()

papadoce

Na moje prekvapenie je to druhá najlepšia séria zo všetkých. Najlepšou epizódou bola štvorka. Draky sa konečne ukázali ako nie zbytočné, bojov a vojen bolo dostatok a dobro dokonca občas už aj víťazilo nad zlom. No stále platí, že Hry o tróny sú až príliš ľahko predvídateľné. Chcelo to trochu viac prekvapivých mŕtvol. Kto by to bol po prvých dvoch sériách povedal, že uznám kvalitu týchto hier. Nuž, drakáris. ()

0verseer

Absencia knižnej predlohy a ukončenie spolupráce s G.R.R.Martinom sa na siedmej sérii plne podpísalo. Hra už nie je hra, ale boj, kedysi najlepší "hráči" ako Littlefinger, Varys, a koniec koncov aj Tyrion už sú len do počtu, kým sa Cersei a Daenerys bijú medzi sebou a Jon verbuje všetkých do boja proti armáde nemŕtvych. Dialógy, na ktorých stáli predchádzajúce série už žiaľ gro seriálu netvoria, miesto toho predstavujú akési nutné zlo, ktoré divák musí pretrpieť, kým neuvidí ďalšiu akciu. O tom, že GoT sú z formy svedčí aj zredukovanie tradičného počtu desiatich epizód. Oficiálne síce pripočítané na vrub finančnej náročnosti po tom, ako si hlavné herecké obsadenie výrazne polepšilo, pravda je však niekde úplne inde. Po vzhliadnutí siedmich epizód siedmej série jasne vidno, že aj keby tvorcovia chceli, jednoducho nemali čo viac ponúknuť. GoT sa po 6 rokoch zmenilo z temnej fantasy, kde sa divák každým novým dielom obával o prežitie svojej obľúbenej postavy na kvalitou krivkajúci, ale (našťastie pre HBO) nesporný mainstreamový blockbuster. Väčšina divákov, ktorí to ako ja poctivo sledujú od začiatku to už nejako zo zvedavosti vydržia až do konca, hodnotením však musím poukázať na to, že to už jednoducho nie je ono... ()

Mkartaylas56

Ano, mé obavy se naplnily. Ačkoliv tady na čsfd má tato řada 86%, což je vcelku úctyhodná a stále vysoká cifra, tak kdykoliv jsem o ní něco zaslechl, tak to byly z větší části negativa. A údajně za to mohl odchod George Martina z HBO, jenž se kvůli tomu nemohl dále podílet na tvorbě scénáře a zároveň ani neměl své slovo při samotném natáčení. A já s tím (bohužel) plně souhlasím. Všechna práce teď totiž spadla pouze do klínů dosavadních tvůrců seriálů a to Davida Benioffa a D. B. Weisse. To na první pohled určitě nepůsobí jako věc, která by měla zkazit Hru o Trůny, vždyť sice za Georgeovi asistence, ale přece právě oni stojí za každou doposud vydanou epizodou a ty byly přece skvělé no ne? No... realita je taková, že bez autorovy asistence má Hra o Trůny v budoucnu šanci se zhroutit jako domeček z karet, protože jestli i v poslední osmé sérii Beinoff s Weissem budou pokračovat v psaní takto slabého scénáře, tak teda nevim nevim. Čeho jsem si každopádně v průběhu této série všiml, tak to byla občasná děravost scénáře, který občas nedovysvětlí některé nesrovnalosti, postavy se od minula naučili cestovat rychlostí dosud neviděnou, některé z nich se začaly chovat naprosto nesmyslně, což vyplodilo nejedno pitomé rozhodnutí a o občasné nereálnosti, které šli proti veškerým fyzikálním zákonům ani nemluvím. Abych ale jen a pouze nekritizoval, tak teď zmíním aspekty, díky kterým tuto sérii i přes ty negativa hodnotím tak, jak hodnotím. Asi bych začal technickou stránkou, po které snad ani nemám výhrady a je vidět, že v průběhu let si na ní tvůrci dali záležet. Rovněž se nezapomnělo na povedené dialogy, skvělou výpravu a i bojové sekvence ve své kvalitě neklesají (i když ve své kvantitě bohužel ano). Zároveň musím konstatovat, že spoustu mínusů jsem ochotně přehlédnul jen kvůli tomu, že se po těch všech nakoukaných dílech a sériích považuji za fanouška Hry o Trůny. Jednoduše tento seriál mě doposud nesmírně bavil a i když tady v sedmé sérii byl ten kvalitativní pokles opravdu znát, tak i přes to jsem neměl to srdce dát některým epizodám horší známky, než by si možná zasloužily. No, celkem jsem se rozepsal, takže bych už ten můj tok myšlenek zarazil (aby ten komentář nebyl ve finále moc úmorný) a jen ještě na závěr řeknu, že sedmá série je určitě tou nejhorší, kterou jsme doposud mohli vidět, každopádně až na ten horší scénář a v některých případech špatné vykreslení postav se mezi seriály stále jedna alespoň po stránce řemeslné o jeden z nejkvalitnějších kousků a doufám, že se zakončení tohoto devítiletého eposu povede jak nejlépe to půjde. 70% ()

murkl

Konečně dračí královna narazila na nepřátele co nejsou parta pod maskou nebo banda otrokářů a je na co dívat. Draci v bitvě vypadají prostě skvěle. Sansa je tu jako nejschopnější postava a pravá vládkyně severu. Neuvěřitelný výkon podal Theon Grejoy. Hezký vykoupení tragické postavy. Velkým zklamáním je konec Baeliše. Týpek co má vždycky plán B se nechá tak hloupě nachytat. Hloupý bylo také první setkání draků s armádou mrtvých. Proč trefit lítající cíl, když před noční králem přistál největší drak co existuje. ()

DoubleJack

Značnou výhodou 7. série je fakt, že byly karty perfektně rozdány po konci předchozí řady. Ale pojďme si to říct na rovinu - řada velmi zajímavých postav je ukončena a s nimi i polovina dějových linek. To se děje prostřednictvím rychlého sledu bitev a dalších akcí, které jsou důsledkem zrychleného tempa. Tento fakt se bohužel line celou sérií. Chybí set-upy, trestuhodně se přestávají řešit vztahy a postavy se dokáží dostat z jihu na sever během jediné scény (!). Jen pro srovnání - v předchozích sériích to postávám trvalo třeba i celou sérii. Svět se tak stává rázem výrazně menší. Hnacím motorem se místo vztahů postav stalo světové dění a to ke škodě mnohých z nich. Dochází tak ke zkratkovitému (a občas velmi zjednodušenému) jednání postav a to ubírá na jejich zajímavosti. Zejména je to vidět u postav Daenerys a Sansy, které se chovají zcela mimo svojí archu. Stále jsem přesvědčen, že se jedná o úroveň kvalitnější seriál než je většina, ale nemůžu se zbavit dojmu, že nabral zcela jiný směr. ()

PaTeXx

Určitě se nejedná o nejlepší sérii, ale who fuckin' cares? Je pravda, že některé části scénáře byly poměrně uspěchané (na mysli mám samozřejmě enormní časové skoky), ale (opět) who fuckin' cares? Ano, ano, souhlasím, že některé plot twisty byly docela předvídatelné, ale who fucki... oukej, tohle už mě trošilililinku sralo. Každopádně všechny chyby v sedmé sérii byly zdemolovány perfektníma akčníma fightama nebo špetkou toho amateur-love porna (i když to čurákem občas nejde:(( že ne Grey Worm?) Tímto komentářem v žádném případě neshazuju komentáře druhých. Každý má svůj názor a já ho samozřejmě respektuju. ()

rashaverak

Autori zcela opustili knizni predlohu, konekoncu ani nemohli jinak. Tam kde autor predlohy vytvarel fantasy svet zalozeny na jasnych pravidlech kde platila logika, vsak autori serialovi naprosto selhavaji, uveritelnost byla nahrazena levnou (ackoliv financne drahou) hrou na efekt. Je to skoda, me osobne to velmi vadi, v prave zhlednutem sedmem dile, ktery byl v tomto jeste jeden z tech lepsim byl nejhorsim nejspise theonuv souboj ala Rocky, unavim soupere tim ze do me bude busit, pak prisla originalita, pouziju tajnou bezkouli obranu a soupere jiz notne unaveneho a naprosto prekvapeneho zasypu udery. To bylo opravdu extremne hloupe. Ale co, vytky stranou, je to stale strhujici a i pres vsechno utrpeni je to proste skvele. ()

Sady1993

SPOILER!!!!! Jak ohodnotit sérii, u které se mi šest ze sedmi (kromě 6. - Za zdí) velmi líbilo, ale jako celek to podle mě nefunguje? Seriál ztratil to, na čem bylo od začátku postavené jeho největší kouzlo - napětí spojené s možností, že jakákoliv hlavní postava může kdykoliv zemřít. Kór když se v této sérii někteří chovají jako opravdoví idioti? Bohužel za celou sérii nezemře ani jedna z hlavních postav a to si o to přitom prosím koledují mnohokrát. Je mi jasné, že v poslední sérce zařvou skoro všichni, ale to už prostě není ono, protože už je to konec seriálu...Nemluvě o velmi, ale velmi špatné dějové lince na Winterfellu, kdy zvrat s Malíčkem a Aryou byl tak směšný, až mi z toho bylo smutno. Kde jsou ty dokonalé dějové intriky a zvraty, které známe z knih a prvních čtyř sérií? :((( Je to strašná škoda. Jde vidět, že už se vyčerpala knižní předloha a pravděpodobně unavení scénáristi si s tím již nevědí rady.....Pořád je to skvělé, ale je to o třídu níž. ()