Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Shakers

Film Red ma po ruke skvelých hercov, dobré nápady a moment prekvapenia.Problém vidím len v uťahanom tempe filmu (chcelo by to svižnejší nárez) a v Johnovi Malkovichovi. Jeho hlášky keď sa sním prvý krát zoznamujeme išli trochu mimo mňa a celá jeho postava mi prišla trochu praštená na hlavu. No ku koncu už bol fajn ako záverečné finále, ktoré sa tu hodilo ako soľ a tvorcovia presne vystihli moment, kedy sa treba vytiahnuť s niečím dobrým. Starí páprdovci ešte vedia. 80% - 4* ()

lamps

I mistr tesař se někdy utne. Bruce Willise mám dlouhodobě zařazeného jako naprostou akční ikonu, jehož snímky bývají přesně to pravé ořechové v mém filmovém jídelníčku. Ovšem Red je jedna z nežádoucích výjimek.Bruce sice předvádí svůj standart a vesměs si na něj nepřijde ani celá FBI a CIA dohromady, ovšem příběhová linie filmu je příliš slabá, skutečně kvalitní a zábavné akce je vyloženě poskrovnu a nelíbilo se mi, jak se příběh snažil být celou dobu strašně moc cool. Freeman tu má zoufale malou roli, aby to vytáhl někam výš, a co se týče záporáckého syndikátu, nevýraznost je to pravé slovo. Kromě Willise tak stojí za zmínku jen pekelný "dědek" John Malkovich, jehož dokonale (ne)odměřené přehrávání v podobných akčních titulech si pokaždé zaručeně užívám. Každopádně jsem zvědavý na dvojku, s nápaditější režií a hereckým osvěžením nemusí být ještě všechna munice zdaleka vystřílena.. ()

Big Bear

Nastal čas dohánět staré resty a tenhle mnou doposud neviděný film byl jedním z nich. Red je velmi příjemnou a roztomilou záležitostí o pár důchodcích, kteří sice  už nemají co ztratit, ale ještě by tu rádi chvilku byli... :-). Film balancuje na hranici komedie a akčních špionážních thrillerů. Z těch si víceméně celou dobu utahuje, ale dělá to velmi noblesně i díky opravdu hvězdnému obsazení. V podstatě to mělo vše co takový film má mít. Velkou lásku (ty jsou tam dokonce dvě), agenty CIA v důchodu se kterými je třeba ale ještě pořád sakra počítat  i protějšky z KGB z dob kdy velmoci s prsty na červených tlačítkách na sebe mířily nukleárními zbraněmi. Bruce byl fajn jako vždy ve filmech z těch časů, seklo mu to v téhle roli. Je škoda, že s dalšími roky začal hrát v čím dál větších sračkách a dnem pomyslné žumpy zatím byla jeho účast ve válečném filmu točeném Číňany - 大轰炸  Ta chung ča (2018)...  Ostatní samozřejmě taky super :-) Freeman, Helen Mirren, samozřejmě John Malkovich a můj oblíbenec Brian Cox. Karla Urbana nějak blíže neznám, ale ve filmu byl taky super. Náhledem do jeho filmografie jsem zjistil, že jsem už viděl hafo filmů, kde hrál... ?! Ale asi nějak nenápadně... :-) . Dávám za 4 jména ze seznamu s označením RED "Retired Extremely Dangerous" - "V důchodu, ale extrémně nebezpečný" .-) . * * * * ()

Niles

Totálne uletená akčná komédia, ktorá má našťastie výborných hercov (od Brucea Willisa, cez zdrogovaného Johna Malkovicha a naozaj extrémne nebezpečnú Helen Mirren, až po Briana Coxa), ale bohužiaľ nezaujímavý scenár. RED netreba brať vážne, skôr s poriadnym nadhľadom. Toľko vystrieľanej munície som už dávno v žiadnom filme nevidel. A pozrel by som si aj pokračovanie v Moldavsku. ()

sheen

Staří páprdové nakopou prdel FBI i CIA. Ta ženská u toho těžkého kulometu byla brutální:) Maximální spokojenost akční a zábavný film. ()

petaspur

"Stýská se mi po starých časech. Už rok jsem nikoho nezabil. - To je smutné." Bývalým agentům CIA se jejich důchodový život příliš nepozdává a proto je rozveselí skutečnost, že je chce někdo zabít. Je to důvod k odkrytí nasyslených zásob zbraní, osvěžení vzduchu čerstvými hláškami a cestě tradičně jednoduchým akčním příběhem. Tento princip bude mé stále ještě nedospělé duši pravděpodobně vždy vyhovovat. ()

hippyman

no, co do akčních komedií letošního roku to nebyl nejlepší snímek, jak sliboval poster, nicméně na pomyslných stupních vítězů se dělí s expendáblama o stříbro za kralujícím machete... no ale k filmu: odlehčený, pohodový žánr, u něhož je na mušce jediné - pobavit diváka bez zbytečné REDundance - a to se prostě povedlo. snímek kápne do noty snad každému, od právníků přes hipíky pacifisty až po křehké učitelky :-) spokojenost. 80% ()

Pilda17

Po dlouhé době akční film s Bruce Willisem, který stojí aspoň za zmíňku. Vše natočené skvěle a po akční stránce perfektní. Pár slušných zvratů a hlavně se skvěle dívalo na Johna Malkoviche. Stará garda Bruce Willis, Morgan Freeman, Helen Mirren a John Malkovich se do rolí hodili skvěle i se všemi vedlejšími postavami.. 8/10 = 80% ()

Rosaviva

Začátek byl poměrně zdlouhavý a pomalu se to rozjíždělo, pak se to naopak rozjelo až moc rychle. Morgan Freeman mě docela zklamal, čekala jsem, že si tam zahraje víc, stejně tak jsem doufala, že tam Julian McMahon bude víc. No, nakonec se na to dalo dívat, pro někoho jako jsem já, kdo se na akční filmy dívá jednou za půl roku, to bylo dostačující. Dám tomu 3* Scény, kdy si jeden z těch Extrémně nebezpečných vysloužilých (na jméno si teď opravdu nevzpomenu), nese to růžový prasátko byli nejvtipnější, škoda, že ho pak nechali v tý přestřelce. ()

Aky

Jedna z těch povedených amerických komedií-pohádek o tom, jak ti staří kocouři strčí všechnu iniciativní a ambiciózní omladinu do kapsy. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Akce 7/10/// PLUS: Ernest Borgnine a vůbec parádní herecká sestava, snaha o vtip a humor se cení MÍNUS: trochu delší a je tu více (nezábavných) dialogů na úkor akce/// Shrnutí: Trochu mi to připomíná film Můj soused zabiják. Taky tam hraje Willis a schéma je, co si aspoň pamatuji, v něčem podobné (nenápadný soused je zabiják). Na film jsem se dlouho těšil a pořízené DVDčko víc jak deset let sušil v poličce. Myslím si, že před těmi deseti lety bych si film užil víc, dnes z něj tak unešený nejsem a přináší i slabší momenty. Jinak je ale super, že se taková herecká parta sejde a společně se zabaví./// Celkem 66%/// ()

Cappuccino

Kožušina starých hviezd bola oprášená. Výborné obsadenie, nie tak časté, ale za to veľmi efektívne, akčné scény a občasné humoresky potešili viac než si dokážem pripustiť. Kvalitná, akčná-komédia na vypustenie "vnútorných démov". Just watch and relax.. Viac tu http://csfdkofein.blog.cz/1010/red-2010. ()

666teen

Až se příště budou v Tescu důchodci kočkovat u zlevněnejch vajec, vyhnu se jim obrovským obloukem a pěkně počkám, až co na mě zbyde. Nerad bych hledal kousky svejch tělních tkání někde mezi Veselou krávou a Dobrou mámou. Dneska už si člověk nemůže bejt jistej ničím. ()

Ruut

Já chci vidět Rambo 5, ve kterém bude hrát Helen Mirren Johnovu maminku ... Nejlepší Willisův film, mimo Smrtonosné pasti, za posledních 10 let. Nejhloupější a nejprostřihanější role pro Morgana Freemana vůbec. ()

vteco

Zajímavý a svěží nápad, který byl zrealizován se skvělou skvadrou hereckých es a velikánů. Hlavní předností je rozhodně nadhled a častá parodie akčních filmů, která není ani trapná, ani přehnaná a ladně se doplňuje s postavou Johna Malkoviche, který předvádí neuvěřitelně vtipné kousky. Všechno pozitivní je bohužel proloženo mnoha otravně nudnými a ukecanými pasážemi a až příliš ohranou a nezajímavou zápletkou. /55%/ ()

Allien.9

Odeberte známé tváře (+ cool provedení některých scén) a zbude vám pouze nevtipná akční nuda s nezáživným příběhem a prapodivnými přechody, která bude kvalitní asi jako večerní kanadské drama na "Nova Cinema". Dokonce ani Willis s Malkovichem (oba mají své čestné místo v mé TOP 10) nikterak nezazářili a všechnu práci oddřela trojice Cox-Mirren-Urban. No, podruhé už si "Red" asi vážně nepustím... Alespoň ne dobrovolně.;-) ()

HAL

Důchodci by neměli chodit do hrobu se zvukem umíráčku, důchodci by tam měli chodit za staccata střelby a explozí. Obzvlášť ti zasloužilí z hollywoodu, protože koukat na vysloužilou hereckou elitu posledních třiceti let anglo-americké kinematografie jak si jen tak pro srandu na stará kolena blbne s kulomety v rukou a bazukami na zádech je nesmírně osvěžující. RED sice není mezi akčními týmovkami největší pecka, nemá v druhé půlce pořádný drajv a vlastně ani žádného záporáka, ale k čertu, i to dialogové špačkování pár starých páprdů tu baví mnohem víc než všechny letošní blockbustery dohromady. A k tomu i akce jim jde dost slušně od ruky. 7/10 ()

Javert

Akční komedie roku (po nudařinách typu Knight and Day bylo něco podobného potřeba). Pořádný drajv, setsakra cool hlášky a Malkovich v té nejlepší ujeťácké podobě. "Old man, my ass!" ()

Goldbeater

Red je dobře natočené setkání se starými akčními hrdiny (Bruce Willis), starými neakčními hrdiny (Morgan Freeman, John Malkovich) a hodně starým sympaťákem Ernestem Borgninem. Místo Red by se to vlastně mělo jmenovat Old, ale komu by ty léta navíc vadila, hlavně že je to zábava. Místy jsem se i pěkně nasmál. PS. Nikdy bych nevěřil, že vždy roztomilý Richard Dreyfuss může zahrát takovýho hajzla. ()

mzss1

Sakra, tohle mi fakt nesedlo, byla to taková nuda ... Willis trochu akční no .. první třetina filmu docela ušla, pak to byla natahovačka. Ve filmu se objeví dost hvězd, trochu potěší, ale velký zázrak se nekoná. Mé hodnocení je pouze 34% = ** ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)