Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

PinokKio

Tohle musím pustit rodičům, aby se tolik nevzpírali, až je budu chtít šoupnout do domova důchodců : ) Uvidí, že tam není čas nudit se, že si občas mohou z/na někoho vystřelit a že tam bude o ně opravdu bezpečně postaráno. Jo, ke stáru život teprve začíná, jak vidno .. ()

Spooner

Stará garda v tak trochu oldschool akčňáku. Celý je to natočený s lehkostí, má to švih, je to vtipný, výborný akční scény a skvěle to odsejpá. Jenom ty dialogy občas drhnou. Schwentke se zase o kousek překonal a natočil akční překvapení roku, které se může směle měřit s letošní akční elitou. A navíc mu hodně pomáhají herci. Bruce Willis už dlouho nebyl tak cool, Malkovich si to vyloženě užívá, Karl Urban je drsnej, Helen Mirren nevypadá s bouchačkou trapně a Mary-Louise Parker se svým úsměvem nikdy nic nezkazí. Ostatní herci jsou taky fajn, už dlouho jsem neviděl tak nabušený obsazení, ve kterým by i tu nejvedlejší postavu hrál trošku známej ksicht. Sympatický akční nášup skoro jak ze staré školy, ve kterém se pořád něco děje a člověk se nenudí. Takové filmy mě nikdy neomrzí.80% ()

MMR

No žánrové zasazení mě zde sice mystifikovalo, ale absolutně nelituji shlédnutí tohoto filmu. Komedie to teda rozhodně není, je to prostě super akčňák. Bruce Willise mám rád a zde se to rozhodně potvrdilo. ()

HOCKEYKA

Tak trochu absurdna akcna komedia,ktora vlastne ani nie je komediou,ale chvilami drsnou a chvilami usmevnou parodiou na Willisovky osemdesiatych a devatdesiatych rokov.Skvele herecke obsadenie na cele so stale vybornym Bruceom Willisom a skutocne roztomilou Mary-Louise Parker,ktorym to spolu nesmierne pristalo.Malkowich,Freeman,Mirren a ostatni su len ceresnickou na torte.Najviac ma asi zaujal Karl Urban,zaujimavy to typek,ktory by to mohol niekam dotiahnut. Skvele bitky,dynamicky priebeh,bravurne zvladnute akcne sceny.Skratka dobre. ()

Wacoslav1

Ja nevim ale mne to proste nebavilo plesatej Willis je nudnej uz neni to co bejval a dochazi mu dech sice to je komedie o důchodcich v akci ale ja se moc nesmal jsem radsi kdyz si duchodci dopravaji drsnejsi akci tak jako napr v Expendables a neni nahoda ze prave Willis tam dela krovi pro mne jeho kariera skoncila s Die hard 4 a tak by to melo zustat to ale musi pochopit on sam no nakonec par akcnich scen uslo obcas preci jenom nejakej vtipek pobavi a predevsim duo Malkovich Freeman hrali slusne jinak nic moc tech 76% bude asi lehkej ustrel jinak druhej dil je tu co nevidet tak uvidime jestli se polepsi velka ocekavani nemam ()

petero

Bruce Willis na dôchodku? Ale no tak! A kde je sakra poriadny záporák? ... Je pekné, ako vidno, že všetci zúčastnený sa bavili, ale na komixový film tomu predsa len niečo poriadne trhlé chýba. Ešte že Schwentke akciu zvláda s prehľadom. ()

Davies182

Hellen Mirren chci za babičku, okamžitě! Karl Urban: hell, ten týpek vypadá jako utajený maldší bratr Brada Pitta! RED není moc akční film. Je to spíše komedie. Moc povedená svižná komedie s několika skvělými přestřelkami. Partička sympatických staříků se ohání pistolemi jako mladší kopie Jasona Bourna, vše je pravidelně prokládáno netypickými gagy a vtípky. Díky bohu, že to funguje na jedničku. Až na několik málo hluchých míst super. Jinak vedle Kick-Ass žánrově nejpovedenější konec za rok 2010. P.S. Brian Cox se v rozmezí dvou let objevil ve dvou snímcích se stejným názvem - cool! Hned, jak mi to v kině docvaklo, nesetřásl jsem z obličeje ten pitomý úšklebek. Maličkost, ale potěší. ()

gogo76

Režisérovi sa podarilo dať dokopy samé hviezdy a je vidno, že ich to bavilo. Tú pohodu sa podarilo preniesť aj na plátno a vznikla príjemná akčná komédia. Humor funguje, akčné scény sú fajn a potešilo ma, že vo filme zaznie moje meno Igor. Som rád, že ma B. Willis nezabil. Osobne ma najviac zaujal K. Urban, ktorému to tu seklo. Sympatický herec, ktorý sa v hollywode nestratí. V istých momentoch a uhloch kamery mi pripomínal B. Pitta... čím to je? Film ubehne ako voda, ale napriek tomu som čakal málinko viac. Na príjemný večer to ale stačí. 70%. ()

Xmilden

Eskadra starých pardálů nakopává prdel zelenáčům. Příjemné osvěžení spionážní tematiky. Ve filmu mě potěšili naprosto všichni, Bruce Willis jen potvrdil že prožívá velice kvalitní rok, John Malkovich potřeboval podobnou roli naprosto nezbytně a Karl Urban dokázal že se s ním musí opět do budoucna počítat. Film je místy trošku utahaný, ale jelikož se jedná o starší pány, tak bych jim tuto skutečnost prominul. Trošku netradiční týmovka, rozhodně povedená. 80% ()

Phobia

Když CIA vyvine snahu vyškrtnout penzionovaného skinheada z důchodového systému, rozhodnou se spřátelení i znepřátelení ex-agenti senioři ukázat zuby! Akorát je nejdřív musí vytáhnout ze skleniček a přilepit k dásním fixačním krémem Corega... Hned poté se vyzbrojí sadou inkontinenčních plen Tena Comfort Super, nasadí brýle s dioptriemi o tloušťce dna pivní lahve, pohodlné bačkory nahradí pevnější obuví, na posilněnou polknou pár tablet Geriavitu, popadnou francouzské hole a za zvuku vrzajících kloubů se odšourají těm mladým, bezohledným soplům nakopat zadele, zpřelámat hnáty a ustřílet ty drzé, vlasaté, nevrásčité hlavičky! Američani holt mají svůj předvolební spot: "Přemluv smrada!" Pár momentů mi příjemně rozhýbalo bránici, akční scény potěšily oko, pan Malkovich s prasátkem byl absolutně k sežrání, ale celkově se nemůžu zbavit pocitu, že "Red" mohl být silnější filmovou bombou. 67% ()

-bad-mad-wolf-

Chtělo by to být sympatické všem příznivcům oddechových akčních komedií a relativně často to dostatek šarmu má, ALE - je to strašlivě rozstřelené, nevyvážené a málo odvážné. Nejvíc bodů nakonec nečekaně uhrává Mary-Louise Parker... ()

darkrobyk

Svižný film, který člověka pobaví, pokud si nebude připouštět, že tohle se opravdu děje. Občas mi tak bylo smutno z vědomí, že svině vládnou světu a komando spravedlnosti je zapadlé kdesi v zámku šípkové Růženky... Kromě osvědčených matadorů mne potěšila H.Mirrenová. Scéna v garáži, kde ovládá těžký kulomet, je děsivá a komická zároveň. Ano, zde jsem cynicky vyprskl smíchy. Jinak jsem měl pocit, že tenhle film má v sobě více britského, než jen zmínku o MI6. Škoda jen, když si někdo tenhle snímek splete s artovým a dožaduje se vytříbeného scénáře s rafinovanou intelektuální zábavou... ()

kinej

Takový průměrný film na jedno shlédnutí. Akční komedie, která není moc akční a vlastně ani moc komická, ale na druhou stranu nijak neurazí a potěší milým hereckým obsazením. ()

cheyene

Pohodová akční jízda s velkou dávkou humoru a perfektním hereckým obsazením v pěkně střiženém kabátě, který padne každému divákovi, který je ochoten si odpočinout u jednoduché podívané, jež se tak trochu vysmívá béčkovým akčňákům, které nebyly ve svých scénách míněny nadsazeně. Bruce Willis dokazuje, že stále má co říct a Morgan Freeman mu na to odpovídá nápodobně - do starého železa ještě nepatřím! ()

Jamal

Ano Willis opět Willisem, Malkovich potrhlým Malkovichem a Freeman hodným staříkem Freemanem. Dávám "jen" tři protože před tímto filmem jsem byl na Social Network a nějak si nemůžu hvězdičkově pomoci. Jinak super scéna jak Willis tančí s bouchačkou kolem ve smyku točícího se auta.Trošku mi tam vadila ta jeho partnerka, že se z ní v krátkém průběhu stávala jedna z nich. ()

Fiftis

Trochu slabší pokus o špionážnu akciu po dvadsiatich rokoch. Herecká esá sú však v lepšej forme ako tím za kamerou, takže generická zápletka a televízna réžia podráža nohy pôvodnému zámeru. Premárnená šanca, ktorú bolo cítiť už od prvých ukážok. Niekedy je však smutné byť sám sebe úspešným prorokom. ()

Hunt

Hudba: Christophe Beck. V akčních komediích rozhodně nehledám logiku, ale takový guláš scének, kdy jednání postav je zkratkovité, nesmslné, zbytečně přehnané... kdyby to byl dobrý film, dobrá zábava, tak to člověku nevadí, ale tohle mělo obrovský potenciál (i prvních 20minut je velice slibných a zábavných), ale poté to jde prudce dolů, rozhodně zklamání. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)