Znuděný k smrti

• USA Bored to Death
USA, (2009–2011), 10 h 2 min (Minutáž: 21–29 min)

Tvůrci:

Jonathan Ames

Kamera:

Vanja Cernjul

Hudba:

Pat Irwin

Jason Schwartzman, Zach Galifianakis, Ted Danson, Heather Burns, Olivia Thirlby, Oliver Platt, Bebe Neuwirth, John Hodgman, Kristen Wiig, Trieste Kelly Dunn (více)

Série(3) / Epizody(24)

Hrdina komediálního seriálu z produkce HBO je třicátník Jonathan Ames, spisovatel z Brooklynu, který bolestně prožívá rozchod s přítelkyní, má problémy s alkoholem a nedaří se mu napsat další román. Než by čelil realitě, raději se noří do svých fantazií a předstírá, že je soukromý detektiv jako vystřižený z románů svých oblíbených autorů Dashiella Hammetta a Raymonda Chandlera. A protože se chce stát hrdinou a mužem činu, ujímá se řady případů, které řeší s větším či menším úspěchem... Seriál byl natočen podle povídek skutečného Jonathana Amese, který dal fiktivnímu spisovateli své jméno, v hlavní roli uvidíme Jasona Schwartzmana (Darjeeling s ručením omezeným), jeho šéfa a vydavatele George Christophera ztělesnil Ted Danson a Jonathanova nejlepšího kamaráda, knižního ilustrátora Ray Huestona, hraje Zach Galifianakis. ... (HBO Europe)

Šakalík

Hodnocení PO PRVNÍ SÉRII: Po čtvrtém dílu jsem chtěl seriál zavrhnout, pač mě to moc nebavilo a chvílema mi to dokonce lezlo na nervy, ale jsem klučina vytrvalá a tak jsem nakonec viděl všech osm dílů. No, rozhodně to není nic světoborného a nikomu to nejspíš doporučovat nebudu, na druhou stranu když si člověk zvykne na ty poněkud ujeté postavy, tak se to docela i dá a ten závěrečný dvojdíl byl vlastně celkem fajn. Přesto tomu chybí trošku větší náboj, obsahově je to strašně plytké a hlavně dějově se to nikam neposouvá. Ale vzhledem k rozumné délce jednotlivých dílů (zhruba 28 minut) se to jako prostředek na zabití chvíle volného času využít dá. ()

Firebug

Velmi příjemný seriál, který se nesnaží být třeskutě vtipný, v každé druhé větě a není k divákovi přehnaně podbízivý, ale přesto po jeho zhlédnutí máte mnohem lepší náladu, než po kdejakému k-smíchu-uměle-nutícímu sitcomu zejména z Americké produkce.______ Pokud jste už někdy viděli Jasona Schwartzmana (ANO- znám ho z Andersonovek, NE – Tenhle seriál Andersonovkou jednoznačně není) a jeho ztvárnění nějakého toho „podivínského intoše“ vám nebylo zcela proti srsti, můžete být v klidu, stejným intelektuálním pošukem je i zde a je opět skvělý. Doplňuje jej božský Ted Danson (sakra, ten chlap by měl hrát VE VŠEM!) a za nimi trochu klopýtá postava Zacha Galifianakise, ke kterému jsem si prošlapával cestičku zdaleka nejdéle.______ Začínající soukromý detektiv (spisovatel v tvůrčí krizi, který má zřejmě dost načteno) řeší bezvýznamné nudné případy se zapálením hodným každého fanouška noir… Postupně to ale pochopitelně nabírá vyšší a vyšší obrátky a úplný závěr je jak z jiného světa! :-) ____Negativa? Kvalita (nebo spíše zábavnost) dílů kolísá. Třetí série už tlačí zbytečně moc na pilu a je zkrátka možná “až moc crazy”. Když na to ovšem přistoupíte, pořád se budete skvěle bavit a nově představené postavy jsou taky super.______ Škoda toho ukončení, ještě jednu sérii bych si s chutí dal… A málem bych zapoměl. Často se tam užívá alkohol (vínečko, whiskey...) a drogy (hlavně tráva), prostě pohodička :-) ()

vitekpe

Nenasilny, barevny, misty usmevny serial o nesikovnem spisovateli-soukromem detektivovi. Hodne se tam huli, coz ma byt jako vtipne, podle me je to zbytecne. Asi je to tam aby byl serial jakoby "cool"...skoda. 3- ()

Devadesát Dva

-Proč nejsme emocionálně dostupní? -No, jsme, jen ne ženám. (8.8.2012) Nejradši mám na tomhle seriálu to, že je takový lehký a netlačí v ničem na pilu. Prostě pohoda. ____ (8.3.2011) nezávislý a nepříliš známý, přesto vynikající seriál, který jen tak lehce ozobává a poletuje okolo a paroduje především vše umělecky pokleslé. věřím, že hlavní trojku těch bláznů si nakonec každý oblíbí, ale je jasné, že herecky dominuje fascinující i fascinovaný Ted Danson, Galifianakis v humoru nejdřív dost zadrhnutý, ale ukazuje, že v kombinaci s Dansonem funguje nejlépe, Schwartzman je příjemně ňoumovitý a naivní v hlavní roli, i když, oni jsou ostatně naivní všichni tři a možná to je na tom to hezké. Seriál docela škobrtá a upřímně mě překvapilo, když se objevila třetí série, protože vše nasvědčovalo tomu, že bude konec, takže doufám, že to dlouho vydrží a třeba se to ještě pořádně rozjede. Má to rozhodně na víc, než ukazuje, ale nemůžu skrývat své nevím odkud se beroucí sympatie pro hlavní hrdiny. S1/74%, S2/81%, S3/73% ()

Callas

8/10 Nový seriál z dílny HBO postavený na silné ústřední trojici a příjemně nevtíravém humoru. Mě si Bored To Death získalo skvěle napsanými dialogy a castingem. Zejména Ted Danson ukázal svůj cit pro tento typ humoru, hltal jsem každou jeho větu. Líbí se mi taky, že seriál nezapadl do rutiny co díl, to nezávislý detektivní případ, naopak případy jsou spíše na pozadí a pomáhají nenásilně dokreslit interakci mezi hlavními charaktery. Určitě vyzkoušejte, je to moc příjemná oddechovka. ()

Axident

Ač nijak originální nápad, přesto působí v pilotu vtipně a čerstvě i díky zmatenému loserovi v ústřední roli. Slibné. ()

Eeuanmainyaq

Príde mi to ako celkom nadpriemerný miestami dokonca aj vtipný a často celkom nenásilne prekvapivý sitcom. Pričom tá štvrtá hviezdička je bohužial iba za Jarmuscha v jednom dieli. ()

TomStrom

Se seriály z produkce HBO je to u mě složité. Tak jako nemám rád většinu filmů, kterou produkují Disneyovci (Princ z Persie, Piráti z Karibiku), u HBO seriálů ve většině případů dojdu k závěru, že daný seriál není špatný, ale je to prostě průměr, který mě není schopen nadchnout. Bored to Death je přesně ten případ. Nijak nenáročný seriál, u kterého se člověk občas trochu usměje. Pro mě je to takový ideální seriál k obědu, který za těch cca 25 minut stopáže stačím sníst. Po v nudě utopeném Pacifiku a výrazně lepším, přesto však ne úplně má očekávání splňujícím Nahoru a dolů mě ani Bored to Death nenadchnul. Teď doženu menší restík a podívám se na Game of Thrones, a jestli mě ani ten seriál nenadchne, tak už vážně nevím, jestli s v HBO proti mě nespikli. ()

josieaddms

Vlastně jsem teprve včera viděla poslední díl. Mám silnou slabost pro Jasona Schwartzmana, a vlastně i to byl důvod proč jsem celý seriál sledovala, a musím říct že jsem se na něm docela chytla. Musím říct že Schwartzman a Danson skutečně váleli, co se týče Galifiankise v téhle roli mi úplně neseděl. První série byla úplně nejlepší, druhá byla trošku slabší než první, nicméně třetí byla nejslabší. První sérii jsem si hodně užívala, bylo tam hodně vtipů, a hodně neotřepaným situací. Ale co musím celém seriálu vytknut, je kromě mnoha dost stupidních vtipů, i dost nahých scén, které si teda skutečně mohli odpustit. Jinak jsem samozřejmě jako divák ocenila všechny narážky na Beat Generation a na Woodyho Allena. Třetí série už tak trochu pokulhávala, a měnili se trochu charaktery hlavních postav, což je ta věc kterou na seriálech moc nemusím. Jinak jsem se docela bavila, a myslím si že to stejně byla myšlenka celého seriálu. Pár věcí bych upravila, ale celkově to nebylo špatný. ()

Uesbe

tento seriál nemá poriadny dej s poriadnymi zápletkami, slušnými dialógmi, ale jedno má poriadne: ansámbel fejkových náhrad za slávnych (a aj viac talentovaných hercov), za štyri prvé epizódy mi neušli fejkoví: tom cruise, mark strong, anne hathaway, anna kendrick, krl urban, amy adams, tim roth, katie holmes, holland taylor, angelica houston - niektorí herci boli vzhľadom a výkonom fejkov viacrých horeuvedených.... napokon boli Galifarnakis a Danson najmenej otravní...... ()

Mr.Roman

Po prvej sérii môžem povedať, že ide o (zatiaľ) jeden zo slabších seriálov HBO produkcie. Trojka Jason Schwartzman, Ted Danson a Zach Galifianakis je super, no seriál ako taký dosť prešľapuje a na prvý pohľad sa nič nedeje. Avšak, že by "nudil k smrti" sa nedá povedať. Chcelo by to viac noir atmosféry a o niečo viac (a zaujímavejších) zvratov. ()

Desmi

Dal jsem první čtyři díly a další nezvládnu. Vůbec nevím, proč se s něčím takovým někdo točí. Nemá to koule. Znuděný k smrti zkrátka k smrti nudí. ()

Mr. Zero

tohle je hrozná bomba:D hlavní trio je hrozná banda. každej z nich si ujíždí na alkoholu i trávě. nejspíš měnejvíc baví postava George. Shlídnul jsem obě serie za dva dny. Byl jsem nemocnej a neměl nic na práci a tohle byl fajn způsob jak zabít čas:)) ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození