poster

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část

 • USA

  The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

 • Slovensko

  Twilight sága: Úsvit - 1. časť

 • Nový Zéland

  The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

 • Velká Británie

  The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

 • Kanada

  The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

 • Austrálie

  The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

 • Irsko

  The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2011, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Payushka
  **

  Vlastně se stačí soustředit jen na hudbu a asi minutu stopáže, kde se objeví Michael Sheen. Z toho pochopíte jen jediné: buď jste fanynka a tuhle mašinu na peníze si i přesto užíváte. A nebo se musíte adaptovat tím, že nebudete všechno brát vážně a občas se s pár lidmi v sále zasmějete. Vždyť se tu rodí upír císařákem!(30.5.2012)

 • Isherwood
  *

  Není v tom předpojatost. Lidi (i ne-lidi) mají právo se zamilovat, tokat ostošest a chovat se jako idioti. Ale proč o tom proboha točit čtyři filmy? 4 a ½ nenavazuje na nadhled a údernost Sladeovy trojky, bohužel není ani tak srandovně pitomá, jako dvojka. Nejblíže to má k prvnímu dílu, nedospělé milostné tragédii, kterou oceňují především emočně nevyzrálé adolescentky, které se v hlavní hrdince zhlédnout jak v naleštěném zrcadle. Že si navíc v tak dějově vyprázdněném bijáku budu několikrát klást otázky, které mi zodpoví asi jen knížek znalé obecenstvo, to je na pováženou. Nemám tu ságu rád pro její „životní postoj“, mám ji rád pro tu naivní filmařskou nablblost. Tohle je ale regulérně nejhorší díl.(26.1.2012)

 • Jeanne
  *****

  Rozbřesk naprosto předčil očekávání a všechny předchozí díly nechal daleko za sebou. Dokonce i moje oblíbená první část by si teď zasloužila remake s větším rozpočtem. Rozbřesk přitom není okázalým blockbusterem, ale filmem, který veškeré scény udržuje na stejné, přirozeně vyvážené úrovni (od kouzelné lesní svatby, přes Brazílii, která přesně vystihuje atmosféru knihy až po porod a přeměnu). Necelé dvě hodiny utečou jako 20 minut a ještě štěstí, že současně natočená druhá část skýtá záruku totožné kvality - snad. Kdybych chtěla za každou cenu hledat chybu, narozené dítě nemuselo mít upíří výraz jako z cirkusu, ale pořád lepší, než předškolák v roli přebalovaného batolete z Dr. House. :) Na velkém plátně jsem už Rozbřesk viděla několikrát a zdá se, že ani v domácí podobě to není marné. K tomu zase jednou docela povedený soundtrack... Stručně řečeno, mi tu vůbec nic nechybělo (když chci totiž koukat na sexy pány, pustím si True Blood).(19.11.2011)

 • Molly
  ****

  Vězte, že následující slova psal člověk se slabostí pro svět stvořený Meyerovou (ne, není mi -náct, ne, nejsem emo, a ne, s inteligencí na tom nejsem špatně). Knižní Rozbřesk je nejslabším článkem ságy, jeho převedení na plátno (respektive jeho první půlky) však nedopadlo vůbec špatně. Condon je schopný režisér, kterému se podařilo vnést humor a nadhled do scén, které mohly lehce sklouznout do trapnosti: např. svatba díky úsměvným proslovům nepůsobí nikterak pateticky (předsvatební noční můra navíc vnuká jakousi neblahou předzvěst), první milování je také podáno s vtipem a spousta narážek a odkazů k předchozím dílům pozorného a znalého diváka rozesměje. Herci se snaží, kredit musím dát především Lautnerovi, který svůj part zvládl přesvědčivě a vůbec poprvé mě jeho Jacob neiritoval. Hudební stránka filmu je skvělá a efekty zase o trochu lepší. Na druhou stranu je však třeba říct, že Condon není režisér schopný natolik, aby se vyvaroval failů: "smrt" Belly je rádoby zdramatizovaná a úplně zbytečně natahovaná, Jacobovo otisknutí snad nemohlo být blbější a závěrečná parody scénka je wtf. Objektivně za tři, subjektivně za čtyři. P.S.: Je zajímavé, kolik haterů chodí na jednotlivé díly ságy dobrovolně do kina. Sebemrskačství je nová sportovní disciplína? (ehm-ehm-pozéři-ehm).(18.11.2011)

 • Rosaviva
  ***

  Upřímně jsem z toho trochu v rozpacích. Plus je, že se to téměř bezvýhradně drželo knihy, pokud tam bylo něco vynechané, ani to tam nechybělo. Rozhodně to bylo lepší než druhý nebo třetí díl, ale něco tomu chybělo. A to něco je pochopitelně lepší příběh. Byla jsem proti aby se tenhle díl, značně nejhorší ze všech, rozdělil, a ukázalo se, že jsem měla pravdu. Na můj vkus až moc dlouhé, myslím, že kdyby do těch dvou hodin nacpali celou knihu, výsledek by byl mnohem lepší. Kristen to ve svatebních šatech děsně slušelo. A ten porod byl opravdu nechutnej, pravěpodobně nejhorší co jsem kdy ve filmu viděla (ano, mám dojem, že to předčilo i Záložní plán). 3*(27.4.2012)

 • - Film získal cenu MTV Movie Award 2012 pro nejlepší film. (Sekyra)

 • - Stephenie Meyer, autorku původní knihy, je možné zahlédnout na svatbě mezi hosty ve chvíli, kdy Bella (Kristen Stewart) prochází uličkou. (Kirstin)

 • - Velký zájem o spolupráci projevila Sofia Coppola, avšak byla ochotna režírovat pouze jednu část Twilight ságy: Rozbřesk a z dohody tak sešlo. (oje)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace