Bella Swanová a Edward Cullen se konečně vezmou. Svatba je nádherná a jediný, kdo s ní nesouhlasí, je Jakob. Po svatbě pár odletí na svatební cestu. Edward vezme Bellu do Ria de Janeira, projdou se městem a pak jedou na malebný ostrov, kde jsou jen sami dva. Bella přemluví Edwarda, aby se spolu milovali. I když má Bella po těle modřiny, je šťastná. Edward se však cítí špatně. Po 14 dnech na ostrově Bella zjistí, že je těhotná. Okamžitě si sbalí věci a odletí spolu zpátky domů. Bella poví svému otci, že si dovolenou prodlužují, protože se necítí dobře. Jakob si o Bellu dělá starosti, nechce, aby byla proměněna v upíra. Jde do domu Cullenových. Bella má velké břicho a vypadá nezdravě, plod v ní roste velmi rychle a hrozí, že ji zabije, ale ona se ho nechce vzdát. Bella musí pít lidskou krev, aby mělo dítě potravu. Jakob je rozzuřený, je mu jasné, že Bella zemře. Jeho smečka se rozhodne plod zabít dřív, než se narodí. Jakob varuje Cullenovi. Carlisle, Esme a Emmet se musí vydat na lov, protože už dlouho nikdo z nich nic nepožil. Bella upadne, praskne jí plodová voda a zlomí se jí některé kosti. Rosalie s Edwardem dítě vyndají císařským řezem – je to holčička Renesme. Pak Bella zemře, Edward do ní vpíchne svůj jed. Samova smečka zjistí, že Bella zemřela, a napadne dům Cullinových. Carlisle, Esme a Emmet se vrátí právě včas. Jakob chce dítě vzít, ale do holčičky se vtiskne. Dá tak vědět ostatním vlkům, že Renesme je jeho chráněnkou, a tím ukončí celou rvačku… (TV Prima)

Trailer 4

Tom Hardy

Tak za tohle se klidně postavím. Nejenže je Rozbřesk nejlepší díl série, ale hlavně je to konečně film, který vede od bodu A k bodu B, něco se tam děje, občas zafunguje dramatická strunka, triky nejsou k smíchu a i ten vizuál si Condon výrazněji hlídá (kupa mrtvých těl, porod). V první půli je to až na pár okamžiků „starý, dobrý Twilight“, tzn. nefunkční romance plná patetických keců, ale Condon vše šperkuje hudebně, takže to aspoň není taková nuda. A druhá půle, tam už se děj nezastaví. A bez mučení přiznávám, že celá ta linie s baby-upírem a válkou mezi rody mě bavila a jsem zvědavý, jak to tvůrci zakončí. Pod 60 nejdu. Dát tomuhle filmu odpad je ryzí předpojatost… ()

Cervenak

Všetko tu uvedené myslím smrteľne vážne: Najlepší Tvajlajt. Prvý Tvajlajt, ktorý nie je totálna sračka. Áno, je to námetom a celou svojou podstatou hrozný hnoj. Ale o to viac skladám klobúk pred Condonom, že to natočil ako nie-nechcene-smiešnu romantickú drámu s veľmi slušným tempom, dokonca napínavými scénami a viac ako znesiteľnými hereckými výkonmi. Inak povedané: Bavilo ma to bez toho, aby som sa tvorcom vysmieval. ()

Isherwood

Není v tom předpojatost. Lidi (i ne-lidi) mají právo se zamilovat, tokat ostošest a chovat se jako idioti. Ale proč o tom proboha točit čtyři filmy? 4 a ½ nenavazuje na nadhled a údernost Sladeovy trojky, bohužel není ani tak srandovně pitomá, jako dvojka. Nejblíže to má k prvnímu dílu, nedospělé milostné tragédii, kterou oceňují především emočně nevyzrálé adolescentky, které se v hlavní hrdince zhlédnout jak v naleštěném zrcadle. Že si navíc v tak dějově vyprázdněném bijáku budu několikrát klást otázky, které mi zodpoví asi jen knížek znalé obecenstvo, to je na pováženou. Nemám tu ságu rád pro její „životní postoj“, mám ji rád pro tu naivní filmařskou nablblost. Tohle je ale regulérně nejhorší díl. ()

Malarkey odpad!

Twilight je pojem, který mě s prvním dílem bavil. Knižně to je šílenej brak, ale první film ušel. Pak už to šlo z kopce a knižně na tom byl ještě hůř. Líbí se mi, jak si Stephenie Meyer nebrala servítky a přestože věděla, že příběh bude zfilmovaný, se rozhodla závěr udělat tak brutálně šílený, jak je patrné na tomhle díle. Kdyby Rozbřesk byl jeden film, asi bych to překousnul, ale jelikož je na dva, tak prostě nemůžu jinak. Ten odpad je naprosto záměrnej. Ono je totiž těžký sledovat příběh, kde Bella otěhotní a zárodek jí rve břicho a upíři a vlkodlaci kolem ní poletují jak splašený vopice a vlastně s neděje vůbec nic. Vím, že mě na to trailer upozorňoval, ale některé fantasy příběhy prostě zfilmovat nejdou ať už kdokoliv dělá cokoliv. A pokud už někdo udělá cokoliv, tak to většinou dopadne takhle. Doufám, že závěr bude zajímavější, vypadá na to. Já se ale teď pár měsíců budu muset zpamatovávat z tohohle filmu. Větší hrůzu, která to myslí naprosto vážně, jsem totiž dlouho neviděl. ()

T2 odpad!

Rozpočet $110miliónovTržby USA $281,287,133Tržby Celosvetovo $712,171,856Tržby za predaj Blu-ray v USA $33,458,286 //počet predaných kusov 1,461,276Tržby za predaj DVD v USA $110,633,601 //počet predaných kusov 5,494,179║ Márnosť šedivá, "a zas som naletel" som myslel že horšie než 2 a 3 diel to už nemôže byť a mýlil som sa, fakt strach a hrôza, pri tomto skvoste aj telenovely majú svoju kúzlo. Nenormálne nezmyselná absurdita, kde sa skutočne nič závažné neudeje a je to len o bezduchom kočkovaní medzi upírmi a vlkmi. A čo na tomto takpovediac výzorovo TV výtvore mohlo stáť $110miliónov. /0%/ ()

• Hlavný výtvarník Michael Wilkinson mal na starosti všetky šaty, ktoré sa objavili na filmovej svadbe, s výnimkou tých, ktoré mala na sebe Bella (Kristen Stewart), o tie sa postarala Stephenie Meyerová. (Greenpeacak)
  • Herečka Kristen Stewart prohlásila, že natáčení milostné scény mezi Edwardem (Robert Pattinson) a Bellou (Kristen Stewart) pro ni bylo značně nepříjemné a neměla ani pocit, že by právě natáčela vášnivou scénu. (Stirek45)
  • Během natáčení hlídala Mackenzie Foy tzv. Swear Jar, tedy sklenici, do které se dávají peníze za sprostou mluvu. Mackenzie ale odmítla prozradit, kdo zaplatil nejvíce. (Cheeker)