Twilight sága: Rozbřesk - 1. část

• Belgie

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2011, 112 min

• Falko

Ked sa tak nad tym zamyslim, tak tento rozbresk mohol kludne trvat polhodinu a nic by som proti tomu nemal. Ani romanticke filmy ma nenudia, pokial nie su zbytocne natahovane, ale toto bolo taaaaak dlho a zbytocne natahovane, ze nemozem dat ani 3 hviezdicky. Snad bude druha cast lepsie natocena. Viem si predstavit, ze pre dievcata to musel byt ohromny romanticky zazitok hlavne pri pohlade na Pattinsona, ale pre mna to bola dlhotrvajuca nuda, aspon ze poslednych 40 minut bolo zaujimavych. ________ Kristen Stewart - (Bella Swan) +++ Robert Pattinson - (Edward Cullen) +++ Taylor Lautner - (Jacob Black) +++ Billy Burke - (Charlie Swan) +++ Nikki Reed - (Rosalie Hale) +++ Gil Birmingham - (Billy) +++ Sarah Clarke - (Renée) +++ Ty Olsson - (Phil) +++ Ashley Greene - (Alice Cullen) +++ Jackson Rathbone - (Jasper Hale) +++ Peter Facinelli - (Dr. Carlisle Cullen) +++ Elizabeth Reaser - (Esme Cullen) +++ Kellan Lutz - (Emmett Cullen) +++ (Videl v kine 26.11.2011)(26.11.2011)

Kdo by to jen řekl, že upíři souloží a jsou potentní? Hmm. Nadšená vážně stylovým „Stmíváním“ a potom více méně zklamaná více méně trapnými dalšími díly této ságy, upírskými filmy (nepočítám-li Murnaua) a knižní předlohou nedotčená, se celkem těším na závěr příběhu. Vím, že bych se měla rychle vzpamatovat a konečně si pustit „Nový Babylon“, ale co naplat, když mě Bella a spol. baví. Jinak už mám ale vážně plné zuby rozpůlených filmů nacpaných vatou a uváděných s několikaměsíčním odstupem, jenže dnes večer jsem dobře naladěná, tak budu hodná, zapomenu na všechno, co mi vadilo nebo mne rozesmávalo, zapomenu, že jsem nula negativní... a zaokrouhlím nahoru.(27.11.2011)

• GilEstel

Člověk by čekal, že jak se blíží hvězdná sága ke konci, kvalita bude gradovat. A ono ejhle. Rozdělení závěrečného dílu na dva filmy, s evidentní snahou vydělat, se ukázalo být silně kontraproduktivní. Dnes už tradiční Hollywoodská poprava prostřednictvím nesmyslně natahované stopáže a plakátovou vábničkou pro teenagery, udělala z již tak průměrného filmu totální béčkovou sračku. Nudné líbánky Edwarda a Belly se táhnou nekonečně dlouho. Již tradičně bezpohlavní, unylej a nudnej Pattison neustále musí bojovat s výčitkami, jak svou milou zabít co nejcitlivěji. Tomu se říká láska až za hrob. Jen by mě zajímalo, co by na to řekl Hugo. Asi nic lichotivého. Závěr lze chápat jako neplánovanou parodii snímku Rosemary má děťátko. Vskutku pitoreskní podívaná, která je asi tak stejně příjemná, jako Belly porodní bolesti. Škoda, že jí z toho břicha nevytáhli vetřelce. To by teprv bylo něco. Dosud nejslabší díl celé ságy. 35%(7.8.2012)

• MMR

Sám pro sebe si říkám, proč já si tohle vlastně pouštím, když předem vím, že se mi to bude protivit. Tento díl byl nudný, skoro nic se nedělo, až ke konci trochu. Dávám 2 hvězdy, což je mé tradiční hodnocení tohoto "díla", dle mého názoru to je ještě nadprůměr, ale řekl bych, že si to méně nezaslouží. Když to shrnu, předchozí dva díly jsou mnohem větší zlo, i když jsem hodnotil stejně (ten první ještě v rámci možností ušel).(9.4.2012)

Rozbřesk naprosto předčil očekávání a všechny předchozí díly nechal daleko za sebou. Dokonce i moje oblíbená první část by si teď zasloužila remake s větším rozpočtem. Rozbřesk přitom není okázalým blockbusterem, ale filmem, který veškeré scény udržuje na stejné, přirozeně vyvážené úrovni (od kouzelné lesní svatby, přes Brazílii, která přesně vystihuje atmosféru knihy až po porod a přeměnu). Necelé dvě hodiny utečou jako 20 minut a ještě štěstí, že současně natočená druhá část skýtá záruku totožné kvality - snad. Kdybych chtěla za každou cenu hledat chybu, narozené dítě nemuselo mít upíří výraz jako z cirkusu, ale pořád lepší, než předškolák v roli přebalovaného batolete z Dr. House. :) Na velkém plátně jsem už Rozbřesk viděla několikrát a zdá se, že ani v domácí podobě to není marné. K tomu zase jednou docela povedený soundtrack... Stručně řečeno, mi tu vůbec nic nechybělo (když chci totiž koukat na sexy pány, pustím si True Blood).(19.11.2011)

• - Svadobné scény boli natáčané ako posledné. (Greenpeacak)

• - Záujem naspievať soundtrack k filmu prejavila hudobná skupina Evanescence. (Greenpeacak)

• - Ve scéně na líbánkách u vodopádu, kdy Bella (Kristen Stewart) skáče Edwardovi (Robert Pattinson) na záda, je vidět, že má na nohou tenisky. Ale když o několik vteřin později s Edwardem skočí do vody a potopí se, je už bosá. (Stirek45)