Twilight sága: Rozbřesk - 1. část

• Austrálie

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2011, 112 min

• Kaka

Dějově asi nejpřímočařejší a nejjasnější díl. Žádné zbytečné peripetie kolem, vše jasně směřuje do finále, resp. taková decentní příprava na díl poslední. Na kolik je předposlední Twilight dobrý, či špatný film je nutno nechat na každém z nás. Je to fenomén (celá sága) této doby takový jaký je. Technicky je určitě minimálně diskutabilní a dějově velmi jednoduchý, leč plný v současné době ultra cool věcí/lidí, takže je těžké takto opojnému mixu nepodlehnout, specielně pak v USA. Znovu bych si to určitě nepustil. Ač se to nezdá, je to relativně plytký a plochý film, podobně jako všechny ostatní díly.(7.12.2013)

• Morien

Cože? Cože?! COŽE?! Tohle je ten snad nejvíce závadný film, co jsem kdy ve svém životě viděla, když uvážím cílovou skupinu a obsah sdělení. Na tohle se mají dívat třináctileté holky? O tomhle mají snít po nocích a takhle si představovat svou první lásku? Ideál (ženské) krásy? Vzor, jak se chovat? Jak (ne)jíst a co pít, aby byly hubené a chtěné fešáckými třpytivými muži? Pane Bože, zastav to, prosím! Tady se už nebavíme v kategoriích, jestli je to blbě sestříhaný nebo po kolika minutách se začal člověk nudit, tohle je společensky a psychologicky závadný a krajně, krajně nevhodný materiál!(20.1.2012)

• Pepinec

Tvůrcům, kéž všichni prominou, definitivně jeblo... Moc se omlouvám (kdo není příznivcem tuningu, obzvláště pak spoilerů, ať dál nepokračuje), ale půlhodinová svatba, hodinové líbánky, neuskutečněná předem domluvená řež a smysl nedávající porod, to vše zabaleno do růžovoučkého odéru zetlelého kýče a orámováno pekáči buchet s inteligencí na úrovni pekáčů buchet, tak to celé dohromady mně nejenže přijde nezábavné, prvoplánové a hloupé, ale navíc ještě de-bil-ní. Víc nemám, co bych dodal. Snad jen, že jestli v tomhle blivajzu nějaká holka vidí romantiku, ať mi neleze na oči. P.S: Jsem rád, že se kluci nakonec naučili nosit košile. Moje dopisy tak přeci jen nebyly zbytečné.(19.12.2012)

Překvapivě solidní drama, i když stále s pořádnou špetkou naivity. Nahatí vlci už nejsou cool. Soundtrack je stále záruka kvality. Krev konečně stříká. Edward není impotentní blbec. Masky se povedly. Triky nestojí ani za zlámanou grešli. Bitky nejsou už tak stylové, jako tomu bylo v podání Davida Sladea. Zkrátka tříhvězdová guilty pleasure. A ano, na druhou část jsem zvědav.(5.2.2012)

• Faustka

Jak řekl King, který si takovou kritiku může dovolit… Meyerová píše slátaniny a proto ani filmaři nejsou schopni tu její úsměvnou upíří romantiku převést do snesitelnější podoby. Dva plusové body dávám za křečovitě útrpný výraz unylé Kristen Stewart a zničující touhu mdlého Roberta Pattinsona… to je skutečně výkon.(27.4.2012)

• - Když Bella (Kristen Stewart) rodí, má úplně odkryté břicho. Když je na ni pohled ale shora, má ho zakryté šaty a na břiše krvavou skvrnu. (tyna97)

• - Natáčanie svadobnej scény sprevádzala strašná zima. Herci museli vynaložiť veľa námahy, aby sa netriasli, a keď mali príležitosť, odskočili si po veľkú zimnú vetrovku, aby sa zahriali. (Greenpeacak)

• - Režiséři, s nimiž se zástupci studia a autorka předlohy Stephenie Meyer kvůli obsazení pozice režiséra také setkali, byli Mark Waters a Gus Van Sant. (oje)