Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

Burrows

Absolutně nekorektní a nekonvenční! Velmi zapamatovatelní hrdinové ocitnuvší se na okraji společnosti s nadpřirozenými schopnostmi. Výborné charaktery - především Nathan se svým někdy až "zhovadilým" humorem a nevyzpytatelný, velmi introvertní Simon a ... Naprosto netypické situace a "zbraně" užité proti antihrdinům (Buráky jako prostředek vítězství? Největší wtf seriálová situace roku!) Co na tom, že se v seriálu objeví nelogičnosti, to mě trápí nejméně. Největší chybou je nedostatek dílu, chci více! 4,5* ()

Scorp11

Tak se mi zase potvrdilo, že v Británii uměj spoustu věcí líp než jinde. Už od úvodních titulků skvělá atmosféra. Dobře zvolené postavy, kdy jsou všeci tak nějak protivní hajzlíci a looseři a přesto nejsou divákovi lhostejní. ()

Eilem

Veľká schopnosť upútať diváka aj napriek nedostatkom.Seriál je zdravo drzý a konečne do hrdinskeho žánru prišlo niečo iné a nové.Výborná hudba.Neváhajte!!! ()

Mr.Roman

Až do minulého týždňa mi existencia Misfits unikala. To sa zmenilo odporučením známeho a hneď po prvom dieli som vedel, že mi unikalo niečo výnimočné. Výnimočné nie ani tak námetom, ktorý pripomína variáciu na Heroes, ale najmä charaktermi s obrovskou kadenciou hlášiek, nadhľadom, bezprostrednosťou a nekorektnosťou. Na logiku sa tu moc nehraje, divák je veľa krát postavený pred hotovú vec a musí ju akceptovať, čo však neprekáža ani v najmenšom, keďže by zbytočným vysvetľovaním stratil svižné tempo. Prvá séria nemá chybu, od prvého dielu až po záverečný (najmä brilantný preslov na streche v poslednom dieli si budem pamätať dlho) vďaka rôznorodým jednotlivým dielom a vzájomným vzťahom medzi postavami. Druhá v nastavenej kvalite pokračuje, no mdlými poslednými dvomi dielmi si to u mňa trocha pokazila. Pre teraz však nemôžem hodnotiť inak, než maximom, hoci mám taký pocit, že viac už nemá čo ponúknuť. Uvidíme.. ()

mchlumak

První série - Dokonalost sama, samozřejmě se jako první nabízí srovnání s Heroes, ale srovnávat oba seriály nejde, už jen proto, že s každým dílem se neobjevují desítky dalších postav se superschopnostmi. Při sledování prvního dílu jsem si sice postavy zařadil do kategorie "takovejm týpkum se radši vyhybat, tuplem v noci," ale to s dalším dílem přešlo a už jsem si s nimi jen užíval. Možná nejsou moc chytří, v některých případech hezcí, ale jako celek si poradí s čímkoliv a ještě přitom pobaví. Druhá série zdaleka nedosahuje kvalit první. ()

4k7

Den jako každý jiný - ovšem pro partu mladistvých delikventů asi ne. Zrovna jim začínají veřejně prospěšné práce, které mají na háku stejně, jako loňské počasí. Avšak to letošní má pro ně speciální překvápko. Že někoho kousne pavouk a stane se z něj Spiderman, je už asi běžná věc. Ale bouřkový mrak co dodá každému nějakou zvláštní super schopnost? Hm, novinka říkám si... a i když to může působit divně jako ponožky v sandálech, je zajímavé sledovat partičku výtržníků, jak s novými schopnostmi naloží navzdory nepříjemnostem, které spolu přináší. První dvě série jsem zlikvidoval za pár dnů, takže pokud si pokračování zachová svou důstojnost, jdu do toho zase ()

Queendom

Jestli máte problém s inkontinencí, pořiďte si před sledováním pleny. Tohle je "must see" záležitost. U druhýho dílu první série, kde exceluje Robert Sheenan, jeho ksicht, květák a hereckej talent, jsem se málem počurala smíchy. ()

FortKnox

Představte si nějakou absurdní situaci, která se vám nikdy nemůže stát. Britský seriál zní udělá zcela běžnou věc, kterou neustále pitvá až vznikne trapno. Někdy se vtip geniálně povede, až tak, že máte co vyprávět kolegovi z práce, když mu budete seriál doporučovat. Někdy je to slabší, ale naštěstí 6 dílu uteče jako voda. ()

DominikCZ

Nevim, jestli je tenhle seriál skutečně dobrý, ale je tak originální a neobvyklý, že na to hvězdičky nestačí. Po druhé sérii... Jo, je i dobrý ;) ()

Dashiella

Nathan ma vždy hneval, Rudyho ľúbim. Má lepšie pozadie (áno, chápeme sa) a vôbec ma nerozčuľuje. Teším sa z nových vecí v tretej sérii a som rada, že ma tvorcovia nesklamali. Ponechávam hodnotenie 5 za prvé dve série, o pár týždňov uvidíme či sa tento počet potvrdí :) ()

ToTo4ever

Proooooooč musí dávat na konec každého dílu ukázku z dalšího dílu. Já musím někdy spát! Ano, díky Misfits jsem docela málo spal a ve škole spoustu hodin zameškal. Seriál u kterého si řeknete - ještě jeden díl a ještě jedeeeen a ještě, tak to pokračuje a pokračuje a .... pak to končí vyčerpáním z toho jak se člověk furt směje. Je to prostě dokonalé! Skvělá hudba, kamera, herci - mimochodem Rudy do seriálu fakt dobře zapadl, je to borec! U něj se tolik nasměju, co řekne, jak mluví, jak se chová, geniální! Strašně se těším na další sérii, doufám že se nic nepokazí a že to půjde i s "obměnou" herců. Misfitt! Držím palce! ()

nakiniki

Ano,ano,ano... Takhle nějak si představuji dobrý seriál. Hlavně první, druhá série stála opravdu za to. 3.série mi již přijde promyšlená příliš za pochodu, možná i přitažená za vlasy. Vlastně z mého úhlu pohledu se blíží k amerických končinám kinematografie... Což je docela škoda. Přesto, 80% :) ()

ikilledjenny

Britové poslední dobou docela válí, a tohle je jeden z důkazů. Misfits si neberou servítky, jsou sprostí a jsou vtipní. Když mluví Kelly nerozumím jí ani slovo a to mě sakra baví. 3 série trochu ztratila, protože mi chybí ten *prick* Nathan, ale stále se na to dá dívat a já čekám na další díl. ()

Shaama

Konečně někdo nevyužívá své nadpřirozené schopnosti k záchraně světa, boji proti bezpráví a podobně, ale většinou jen pro své vlastní potřeby tak, jak by to asi reálně vypadalo u většiny lidí. Seriál je nabitý akcí, kterou často střídá pro mě naprosto dokonalý styl humoru v podání Nathana (Robert Sheehan) a nezapomenutelné hlášky Kelly(Lauren Socha) s výborným britským akcentem. Bohužel v půlce třetí série musím řict, že pomalinku docházejí nápady, ale uvidíme, třeba se to ke konci série ještě zlepší. ()

Wovo

Když jsem slyšel poprvé vyprávět o tomto seriálu plném superhrdinů, představoval jsem si trapnou podívanou plnou barviček a blbých hlášek. Jak jsem se tehdy mýlil. Z barviček můžeme vidět většinou jen šedou a krvavě rudou, blbou hlášku jsem za celou dobu sledování nepostřehl a trapnost je možná jen v tom, jak je tento seriál boží. Opravdu jeden z nejlepších seriálů posledních let, ve kterém jsou všechny hlavní postavy tak nazabití, až je milujete. Humor hrubší než šmirgl, nechutnosti a sex v každém díle a nápady, u kterých netuším, jakej magor je mohl vymyslet. První dvě série jsem zkouknul během pár dní a pak jsem o to déle čekal na tu třetí. Nakonec jsem se dočkal a nemohl jsem věřit vlastním očím. Díl s Hitlerem mě odrovnal. Zombíci jakbysmet. Nevím, jak vydřím do další série. MISFITS jsou u nás prostě kultovní záležitost a taky jeden z důvodů, proč miluju Británii. ()

yaqwsx

Hodnotím po třetí sérii. Můj pohled na tento seriál se hodně měnil v průběhu jeho sledování. Z počátku jsem byl nadšený, je to nové, neotřelé, zbavuje se starých klišé superschopností. Všichni proklamují, jak "cool" tento seriál je. A on je. Cool kamera, cool hudba, cool efekty, cool mluva, cool prostředí, cool děj, cool schopnosti, cool zabíjení (tolik způsobu smrti jsem snad ještě ani neviděl) a cool bůhví co ještě. Jenže toto je přesně to, na čem tento seriál padá. Je tak cool, až se všechno cool navzájem vyruší. Napadá mě přirivnání k pořadu Re-play, kde je situace stená. Netvrdím, že je špatný, to ne, ale je trochu překombinovaný. První 2 série jsou za 4, avšak ta třetí začíná kulhat, je nudná, není již příliš vtipná. Změna postav také nepomohla. A děj se do sebe začíná zamotávat a scénáristé neví jak z toho. Scénář je pak děravý jako cedník. A autoři si pomáhají spoustou naprosto zbytečného a nelogického zabíjení, které tuto sérii ještě více potápí.*SPOILER*Seriál měl skončit po druhé sérii, jak všichni prodal své schopnosti. Scéna se zabitím Curtisovy přítelky ně tam už být neměla.*SPOILER* ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V