Misfits: Zmetci

Velká Británie, (2009–2013), 29 h 12 min (Minutáž: 43–51 min)

Tvůrci:

Howard Overman

Hudba:

Vincent Pope

Série(5) / Epizody(37)

Philoun1

Něco takového tady asi ještě nebylo. Pretty cool. Postupem času a střídáním postavu kvalita upadá, ale pořád je seriál hodně nad průměrem. ()

prasacimor

Je to v podstate veľká blbosť, ale natočená tak atraktívne, že keď raz začnete, musíte to dopozerať. Vlastne ktorý súčastný seríal taky nie je? A keďže dielov je veľmi poskromne, tak som s tým ani ja, čo si väčšinou na seriály čas nenachádzam, problém nemal. Veľkým plusom je skvelý soundtrack, ktorý si púšťam dookola. Zatiaľ videná prvá séria....Po druhej sérii, kde bolo na môj vkus až priveľa wtf momentov, znižujem na 3. A zároveň u mňa upadá záujem o tento seriál, čiže tretia séria je odložená na neurčito. ()

BuryGol

Po dlouhý době kvalitní seriál z Ostrovů, kterej zpracováním převyšuje současnej brak. Originální Heroes jsem viděl asi 17 minut a moc mě to nenadchlo. Naopak tady jsem se bavil celý dvě série (třetí bude až za dlouho) a užíval si dobrej nápad, kvalitní zpracování a hlavně neokoukaný tváře. Nejvíc jsem si oblíbil Iwana Rheona (v tom klukovi něco je) a Lauren Sochu (jejíž akcent mě fakt bere). Myšlenka superschopností obvykle končí průšvihem, ale tady to tvůrci ukočírovali na jedničku. Už jsem si řikal že dám plnej počet hvězd, ale občas jsem se přistih že vim, co bude následovat a to je špatně. Seriál je založenej na logice, ale i na návaznosti a když vim co přijde, je to škoda. Další černá kaňka je tolika lidmi opěvovaný Robert Sheenan, neuvěřitelně přehrávající herec, pro mě nepříjemná postava a hlavně jeho pokus o americkou výslovnost, ačkoli je z Irska, skoply hodnocení na nadprůměrný 4 hvězdy. Ale pokud bude třetí sérka stejně kvalitní, asi to hodim o stupínek vejš. ()

Wlck

Hudba je super, ale tempo je strašně divné.I když má díl 45 minut, uběhne strašně rychle, furt mi přijde, že se tam něco děje, když vzpomínám, tak se toho zas tak moc nedělo a ty záběry taky nejsou dlouhé. WTF?! ()

Masrii

Tenhle seriál mě pohltil. Na téma nadpřirozených schopností jich tu už sice bylo mnoho, ale tehle je výjimečný. V Misfits se opravdu neřeší mluva mezi hlavními hrdiny, skupinkou nevychovatelných teenagerů, a právě v tom je ta originalita. 3. série se vážně nepovedla, Rudy nedokáže nahradit Nathana ani kdyby se mohl roztrojit (a to jsem ještě nevěděl, že to vážně dokáže :D). Navíc nesmyslné výměny schopností a podprůměrný děj několika dílů (například ten s nacisty). 4. série začala prvním dílem na stejné úrovni jako ta třetí. Kelly se z příběhu nenápadně vytratila do Ugandy a samozřejmě o Simonovi s Alishou už nepadlo ani slovo. Místo nich nastupuje do děje další dvojice Flynn a Jess, která mi moc sympatická nepřijde. Zato Rudy už místy začíná být vtipný. Kvalita dalších dílů různě kolísala, opravdu podprůměrný byl ale 4. díl a Curtisova smrt. Hrdinům již zjevně nevadí jen tak někoho umlátit k smrti. Naopak se mi velmi líbil 6. díl na motivy Donnieho Darka aneb psycho králík v saku a golfovou holí. Celkově nejsem ze čtvrté série ani nadšen ani zklamán. 5. série mě dá se říct ani nenadchla, ani nezklamala, akorát Alex má fakt schopnost na houby :D To, že se s další sérií už nesetkám, jsem se dozvěděl až po zhlédnutí poslední série, ale popravdě musím říct, že mi Misfits nijak zvlášť chybět nebudou. 75% ()

Beer Ceps

Heroes jsem neviděl, tudíž nemohu srovnávat. Možná dobře pro mě, nebo spíše pro Misfits? Whatever..... Hodnotím první dvě série které jsou neuvěřitelně zábavné a po proslovu Nathana na střeše přemýšlím, kdy jsem se takhle naposled zasmál. „We're young. We’re supposed to drink too much. We're supposed to have bad attitudes and shag each other's brains out." Třetí sérii jsem ani nedokoukal. I miss you Nathan! ()

VooDoom

První série nebyla špatná. Nenudila, ale taky jsem se nemusel za břicho popadat. Příjemný odpočinek na tři hvězdičky :) a nějaké to pivko, aby to bylo vtipnější :)) ()

Specs

Hlášky: Nathan: - "Je mi ctí tady být, byl jsem takový loser. Ty drogy, sex, pche. Jedl jsem fastfood, byl jsem tak nešťastný." Curtis: - "Chápu, byl jsi otravný dacan." Nathan: - "Hih." & Simon: - "Něco se mi taky stalo." Nathan: - "Konečně sis vrznul? Tak to z tebe mám velkou radost." & (Nathan hodí na Sallyino auto cihlu a rozbije přední sklo.) Sally: - "Co je to s tebou? Jsi mentálně zaostalej?" Nathan: - "Kdybych byl mentálně zaostalej, tak bych se netrefil." & (Jiný vedoucí přinese oblečení, co mají roztřídit.) vedoucí: - "Jestli máte nějaké dotazy, ptejte se." Nathan: - "Kdyby byla bitka mezi medvědem a žralokem. Kdo by vyhrál?" & (Nathan vzal Simonovi mobil.) Nathan: - "Udělám s tebou rozhovor. První otázka: Měls někdy sex s ovocem?" Simon: - "Vrať mi můj mobil." Nathan: - "Druhá otázka: Byl to meloun?" & Nathan: - "Ale Charles Darwin řekl - Neuděláš omeletu, aniž bys rozbil pár vajec. A o tom to všechno je, o rozbíjení vajec. A tím rozbíjením vajíček myslím ožrat se do němoty jak dobytek." & (Kelly sedí naproti Nathanovi a čte mu myšlenky.) Nathan: (myslí si) - "Nemysli na to, že jí chceš vopíchat, nemysli na to, že jí chceš vopíchat, myslíš na to ty idiote." & Nathan: (na Simona) - "Tušim, že tvýma kámošema se myslí okruh pedofilů." Simon: - "Nejsem pedofil!" Nathan: - "Jo? Ty bys ošukal i vlastní ségru za kus sejra." Simon: - "Nemám sejra rád." Nathan: - "O to je to horší, ty slizkej úchyláku!" & Nathan: - "Myslete si co chcete, ale já mám taky superschopnost. Jen zatím nevím jakou." Alisha: - "Možná jsi jen superdebil." & Nathan: - "Máma otevřela dveře a udělala: Áááááá! Tak jí říkám: 'Jsem nesmrtelnej!'. Pak omdlela ksichtem přímo na rádio. Všude po zemi byla krev a zuby." Kelly: - "Je v pořádku?" Nathan: - "Jo, je v pohodě. Je v pohodě. Teda až na ten ksicht…" & Alisha: - "Vypadala jako ufon." Nathan: - "Nebuď hnusná!" (Chvíle ticha.) "Vypadala, že jo?" & (Nathan se snaží odvést pozornost partičky kluků tím, že jim nabízí platbu za sex.) Nathan: - "Tak jo, a přidám další dvacku, když mě svážeš a budeš mě mlátit kaktusem do koulí." & Nathan: - "Copak ti najednou narostli koule?" Simon: - "Vždycky jsem měl koule, jenom jsi je neviděl." Nathan: - "To je ta nejteplejší hláška všech dob!" & (Curtis se naštval na Nathana, který sedí na vozíčku.) Nathan: - "Přece nebudeš mlátit vozíčkáře!" & Nathan: - "Proč by mě někdo chtěl zabít?" Curtis: - "Pár důvodů bych si našel." Alisha: - "To teda." Kelly: - "Kurva dost důvodů." Simon: - "Lezeš lidem na nervy." & Laura: - "Takže, je tu ještě něco, co bych měla vědět?" (Nathan se přihlásí.) "Ano?" Nathan: - "Těsně, než jsem nastoupil na veřejně prospěšné práce, s jednou holkou se mi přihodila taková věc…" Laura: - "Jaká věc?" Nathan: - "Fakt? Sbalil jsem ji v čekárně u zubaře. Byla na nějaký operaci s pusou. Tak jsme si vyšli, dali jsme si pár drinků, několik kebabů a potom jsme si to namířili k ní a vlítli jsme na to. Určil jsem si pěknej rytmus... A když už jsem skoro byl, těsně na krajíčku... A bum. Všechny brzdy povolily. Potrojčil jsem se." Laura: - "Pardon, ale význam tohoto termínu mi nějak uniká." Nathan: - "Vždyť víte, potrojčit. To je když se uděláte, poblejete a poserete najednou." Kelly: - "Proboha." Nathan: (na Curtise) - "Tobě se to nikdy nestalo?" Curtis: - "Ne!" Nathan: - "Stejně jsem jí neřekl svoje jméno, takže si mě nejspíš ani nepamatuje." Alisha: - "Řekla bych, že na tebe nikdy nezapomene." & Nathan: - "Sice jsme s našimi schopnostmi udělali kulový, ale nikdy jsme je nezneužili. Nikdy jsme nikoho neznásilnili nebo nezavraždili." Curtis: (ukazuje na Alishu) - "Ona mě znásilnila a zabili jsme plno lidí." () (méně) (více)

IMPAIRED

První serie byla dobrá a vtipná, druhá se zvrtla v epizodickou teenagersky romantickou slátaninu bez nápadu, která těží jen na solidním základu prvních dílů... s02e03 vypínám. ()

klose182

Američtí seriáloví tvůrci by si měli vzít příklad z britských kolegů. 6 dílů na sérii je ideální počet. Navíc, když disponujete tak geniálním scénářem, jako mají pánové od Misfits, nemusíte se bát, že by Váš seriál nezabodoval. Plus Nathan a Rudy v týmu, to znamená, že míra vulgarity, nechutnosti a smíchu bude zaručeně vysoká. Nepouštějte dětem. První série - 5 hvězd, druhá série - 5 hvězd, třetí série - 4 hvězdy. ()

Madlene

SKvělá britská odpověď na Heroes... Obzvlášť první série. Bohužel, po druhé půlce druhé série už příliš nemá smysl dívat se dál na údapek imperiální tvorby. ()

DeathTheKid

Fakt, že celý seriál táhne na svých bedrech Rob Sheenah je nepopiratelný. Proto jsem zkoukl jen 2 série, ve kterých válí právě Sheenah a tomu těch 5* dám. ()

VAC0

Misfits jsou pro každého fanouška britského humoru jasnou volbou. Třešničku na dortu, oproti klasickému britskému humoru, tvoří břitkost, sarkasmus a geniálně trefná vulgarita. Pro mě nejvýraznějšími postavami jsou Nathan a Rudy, přičemž Nathan je tahounem prvních dvou sérií a Rudy je tahounem třetí a čtvrté série. Humor a vyjadřování obou těchto postav vás prostě dostane do kolen. Nesmím však opomenout Simona, jehož postava prochází vývojem od introvertního malého psychopatka s širokou škálou psychedelických obličejových grimas až po sebevědomého a cílevědomého hrdinu. Edit: 4. ale především 5. série už stojí za pendrek. Sem tam nějaký šprým od probačního, pár klasických Rudyho hlášek, ale zbytek týmu pokulhává. Scénář už také bohužel vaří z vody a hlavní dějové linky jednotlivých epizod jsou horší než ty vedlejší, u kterých se paradoxně více bavím. Proto odebírám hvězdičku. 5. série fenoménu Misfits už spíše jen škodí. Dodívám se z respektu. ()

Vercinix

Třetí série by byla na 4* (ovšem škoda odchodu toho drzého floutka, který nota bene nebyl ani vysvětlen). Jinak je to od A do Z divné a nesporný potenciál hlavního námětu dle mého zůstal v půli cesty. Ale času stráveného s obskurdní bandičkou, jejíž nejčastější slovo je "shag" a neoblíbenější spotřební zboží jsou probační pracovníci, vůbec nelituji. ()

Andrew_Deer

Skončil jsem po odchodu posledního z původní pětice. Rudy byl teda jen chabá záplata, ač taky docela šel, ale v kombinaci s novejma tvářema to bylo na prd. Prostě neba, Nathan ftw! EDIT: Tak jsem to dokoukal, Abbey byla fajn, což jsem nečekal. ()

manonfire

Některé nápady jsou zábavné, ale celé je to zkrátka až příliš do prdele lezoucí všem těm po sexu, vulgarismech a univerzální rebelii lačnícím mladistvým divákům. Pro většinu vyspělejší populace jsou bohužel dialogy hloupé a místy i přes ten cirkus kolem nudné, o nelogických zvratech nemluvě. To, na čem je celý systém úspěchu postaven, tedy fakt, že hrdiny jsou antihrdinové z přesvědčení, kteří jsou ale v jádru vlastně lidštější, než ti okolo bez škraloupů a oranžových vest, je stejně tak maličko průhledné, určitě však méně, než "nesejmutelné" podprsenky všech těch permanentně kopulujících rajdiček. -(Zato kokůtka černého nám tam klidně ukážou, zřejmě v rámci nekonečného začleňování se v populaci.)- Oceněná Lauren Socha je ze skupiny nejhorší herečkou i hercem, za to ten jediný opravdu talentovaný je odškrtnut po druhé sérii, což je dobře pro něj a špatně pro seriál, který tímto končí, ač jej čekají ještě tři série. Sheehanův Nathan sice ony výše zmíněné "hodnoty" ceněnné postpubertálním publikem propaguje a vyřvává ze všech nejvíce a zdaleka ne tak vtipně, jak si myslí, nicméně jeho představitel je herecky i charizmatem trochu jinde, než zbytek a jeho nahrazení podivně nezáživným Rudym Wadem v podání Josepha Gilguna definitivně ztvrzuje úpadek celého projektu, který zejména v úvodu dokázal zaujmout. 60%. ()

Drnqonovic

První dvě série? Super! Po odchodu Nathana, superotravného frajera, který tohle všechno držel pohromadě, strašlivá nuda. ()

Hollohlaway

Hledal jsem nějaký seriál na dlouhé nudné večery, ovšem tento se jím nestal. Postavy jsou sice zajímavé a je to místy skutečně originální a dramatické, ale já jsem očividně čekal něco jiného. Naprosté minimum vedlejších postav a málo humoru mě neudrželi déle než jednu sérii. ()

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V