Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

fox171cz

Od filmu jsem čekal hodně, jakmile jsem viděl nabušený trailer. Musím říci, čekal jsem spíše pouliční závody, srazy a pěkné holky, jako bylo u předchozích dílu, ale dočkal jsem se pouze a jen přestřelek, které mi opravdu do tohoto filmu neseděly. Říkal jsem si jestli se vůbec dívám na správný film. Ale nebudeme házet na film jenom špínu, protože když už byly nějaké akce z auty tak fakticky stály za to. Nezapomenu ani na skvělou hudbu, hlavně na skvělý Don Omar - Danza Kuduro. Bohužel to nestačilo a dostala se ke mě pouze nadprůměrná akce z Ria se známými herci z předchozích dílu. Pro mě zklamání roku. ()

Zombik.

Akční Dannyho parťáci se spoustou svalů, zmačkaných plechů a odéru ze spálených gum. Vin Diesel jako zastánce morálních hodnot a dobrých mravů už není takový drsňák jako dřív. Z Dwayna zase leje víc než ze záchodů na policejní stanici. Na druhou stranu musím uznat, že oživení skomírající série se vcelku povedlo. ()

BMAJTZ

Vypněte mozky tady je potřebovat nebudete a pokud toužíte po čisté akční jízdě rozhodně jste nesáhli vedle. Co se akce týče filmu není co vytknout, rychlá auta, přestřelky a sem tam výbuch, znamenají akční říz který není ale úplně přehnaný. Co se příběhu týče jsme tam kde jsme byli a zázraky nečekáme, proto se na to v prvé řadě dá vůbec koukat. Jinak není co říct, pokud jste viděli předchozí 4 díly pátý vás nepřekvapí prakticky ničím novým. Jediné co mi vadilo byla závěrečná jízda se sejfem, která byla už přeci jenom trochu moc. Několika tunový sejf utáhnou dva sporťáky, ale když do toho samého sejfu napálí jiné auto stojí jako přibitý. Nehledě na to, že celá premisa tahání tohoto sejfu je naprosto mimo, holt v Riu mají asi nejrovnější silnice na světe jinak by to ani možné nebylo. PS. To trapné nakousnutí na konci titulků a možnost dalšího dílu si mohli odpustit. ()

bloodvomit

Fyzikální zákony dostávaj na prdel a hlavní postavy jsou v rámci dramatičnosti nesmrtelný. Naštěstí plochost předchozích dílů nahrazuje výrazná dávka instantní akce a to dost drsný. Právě kvalitní akční scény film zachránily a je to to poctivých 70%. Další plus za Johsona. Sice působí až nepřirozeně napumpovaně, ale role mu skvěle sedí. Mrkněte na to :-) ()

slovan1

Přehnané scény ale natočené tak geniálně, že člověk nad nimi ani moc neuvažuje a vychutnává si film. Známé obličeje, řízná hudba k našlapané akci a máme z toho zatím asi nej akční kousek tohoto roku. Délka zde ani tak nevadí, člověk se aspoň těší na další průběh filmu, který nenudí ale baví až do konce. Za konec, který byl fakt super přihazuju 5. hvězdu jako bonus. Vychutnal jsem si ho z úsměvem degena v obličeji... :-) ()

ferero

Nehorázná akční smršť a rozhodně jedno z největších překvapení. Nemyslel jsem si, že se mi někdy z nějaké filmové série bude nejvíce líbit až pátý díl. Z filmu o pouličních závodech se stal akční trhák. 90% ()

mikulíšek

Film plný svalstva, potu, méně plný aut (oproti předchozím dílům) a absencí fyzikálních zákonů. Film který je tak cool, až je to vtipné, ale tak málo, aby to vyvolalo konzistetní pocit humoru. Film, kde je Vin Diesel tintítko, Jordana Brewsterová vypadá jako mamina, co patří spíš za plotnu a Dwayne Johnson tak, jakoby se mu už ani ten pod pod kůži nevešel. Čekal jsem trochu víc. Ačkoliv byly abmice asi větší, tak se jedná o další oddechovou akční zábavu s auty, stejně jako předchozí díly. ()

Ploutev

No tak když se člověk smíří s tím, že tady bude potkávat cca na 5 minut připadající jednu logickou krávovinu tak je to ok. Prostě vyřadit mozek. :))) ()

OughJay

Těžko hodnotit tenhle film... Fast Five oplývá asi nejlepší akcí ze všech jeho předchůdců a když se tam Vin Diesel a Dwayne Johnson začli řezat těma svejma kladivama tak musel bejt každej divák na vrcholu blaha, ale jen v případě, že už během úvodních titulků vypnul mozek. Kdo to neudělal, jako já, tak třeba odpověď na otázku proč má drogovej boss seznam všech skladů s penězma nahranej na čipu, kterej je ukrytej v nějaký káře, v žádnym případě nedostane. Taky působí trošku nepřirozeně, že při všech těch výbuších a bouračkách nikdo nezemřel. A jestli někdo zemřel, tak to všem bylo jedno... PG-13 tu hold zas odvedlo svoje. Justin Lin z tohohle statusu ale vyždímal asi naprostý maximum a i když už v Rychle a zběsile vůbec nejde o pouliční závodění, má tahle série zase docela šťávu. ()

Yeosol

Nikdy bych nevěřil, že série Rychle a Zběsile urazí takovou cestu a že jí budou diváci milovat po celým světě. A už vůbec jsem nevěřil, že pátý díl se stane mým vůbec nejoblíbenějším. Z Justina Lina se stal prvotřídní režisér, který dokáže natočit ty nejujetější automobilový honičky a akční scény, který vás tak přikovají do sedadel, jako žádná jiná akce. Co se mi tentokrát nejvíce líbilo? Úvodní scéna útěku vězňů v přeplněným autobuse, který pak dělá jeden kotrmelec za druhým. Propracovaná Loupež automobilových krasavců z rozjetýho vlaku, která byla moc a moc originální, pěší honička po brazilských chudinských slumech, alá BOURNEOVO ULTIMÁTUM. Velkým překvapením byl pro mě duel dvou namakanců Vina Diesela VS. Dwaynea Johnsona, který vypadal, jako kdyby se prali dva medvědi Grizzly, nebo T-101 a T-1000. :-) No prostě do poslední chvíle nevíte kdo bude mít navrch, když vypadají tak, jak vypadají. :-) Dále bych vypíchl úžasnou scénu pouličního závodu se čtyřmi policejními auty, ale jako absolutní vrchol celýho už tak rozjetýho filmu je nejlepší destruktivní automobilová honička v ulicích města, teda aspoň pro mě, jaká kdy byla natočená, kdy je obří trezor hlavního záporáka připevněný za dvě osobní auta a tažený přes celý město a během toho se zlikviduje tolik policejních aut a všeho možnýho kolem, že to není možný. Je úžasný sledovat jak takový trezor lítá ze strany na stranu a nic mu nestojí v cestě. Tohle jsou pro mě scény, který se mi ve filmu nejvíce líbily a kdybych mohl, tak tomu filmu dám i víc než pět hvězdiček. :-) ()

Toupi

Tohle už není ani tak o autech jako to bylo vždycky, ale hlavně o skvělé akci a krádeži alá Dannyho Parťáci i když ne tak geniální. Nejlepší díl série u kterého jsem snad poprvé po titulcích chtěl další porci takové akce. ()

kenkaku

Ukázkové "třetí pokračování" (vím že je to FF5ka, ale scenáristicky je to čisté č.3) kde je nutné pohnout dějem dopředu a přestavit nové postavy (Dwayne Johnson se opravdu povedl). Zapomeňte na "klasické" Rychle a zběsile = ten kdo původní FF zbožňoval, bude nadávat a naopak. Při sledování jsem měl prakticky pocit jako kdybych sledoval "Loupež po brazilsku" (parafráze na Loupež po italsku) a to se vším všudy. Já si nějak nemůžu vybavit jediný pouliční závod (myslím naplno zpracovaní jako v jiných FF, ne že by se okolo nějakého "neotřelo"). Když to celé shrnu "nové pojetí a směr" kterým se vydalo FF se mi líbí. Jediné co mě zamrzelo byl ten závěr. Ano, zákony fyziky nebyly nikdy u FF důležité, ale to co předvedli s deseti-tunovým trezorem na konci už hraničí se Sci-Fi. Takže ta pátá hvězdička unikla FF5 jen a jen kvůli tomu i na můj vkus až moc přitažené závěrečné honičce. ()

sedm.1

A to si tu všichni jako děláte prdel? Jo aha, prdel ne, kozy. Ta to jó! Po slušně našláple čtyřce jsem se těšil, že konečně autoři pochopili, o čem že by tak asi mohla celá tato série být. Nepochopili. Za úvodní dvacetiminutovku dávám ještě palec nahoru. Akční, dynamická jízda, kde sice tvůrci ztratili jakoukoliv soudnost v reálnosti, ale co na tom, vypadalo to zatraceně dobře a o to jde, takže začátek hodně slibný. Následujících neuvěřitelných !!!70 minut!!! se ale pak jen mele a mele a mele a co víc, to sakra nepodstatně, nezáživně a zdlouhavě. Celý tento úsek na mě působil jako nepovedená verze Dannyho parťáků, je s většíma kecama a menšími skutky. No a po té šíleně dlouhé konverzační nudě přišla na řadu konečně finální akce, ovšem pokud jsem na začátku tvrdil, že autoři ztratili v úvodu soudnost, tak v těchto momentech se definitivně posrali. Co je ale ještě daleko horší, ta závěrečná "megaakce" jaksi někde v té rychlosti asi ztratila i koule, takže místo zběsilé a dynamické jízdy jsem pochytával akorát tak zběsilou kameru, která chtěla stihnout všechno, ale stiha přitom akorát tak hovno a krom kupy neskutečných, nelogických kiksů nenabídla nic významnějšího, než co už tu bylo mnohokrát předtím a v daleko lepším, stylovějším a záživnějším provedení. Co se týče postav, setkali se téměř všechny postavy z přechozích dílů, nicméně vyloženě zábavný či jinak zajímavý mi nepřišel nikdo z nich a třeba přímo takový Paul Walker vypadal, že ho to už ale vážně nebaví. Ovšem největší zklamání přišlo v podobě nové figurky v podání pana božského, tedy Dwayna Johnsona. Sice každá scéna, ve které se objevil, vlila do filmu kurevskou dávku energie, ovšem z mého pohledu byl stejně krutě nevyužitý a všude zmiňovaný gigantický souboj mezi ním a Vin Dieselem mě nakonec ani trochu nestrhl. Já jsem zkrátka z Fast Five nehorázně zklamán, jednak to bylo nesnesitelně dlouhé, jednak to bylo málo akční, jednak se hlavní hrdinové tentokrát moc neodvázali a jednak, a to především, já se během filmu až přílliš často nudil. Možná veškerá má kritika pramení pouze z toho, že jsem čekal opravdu obrovskou adrenalinovou nálož, která se jaksi ale jemně nedostavila, takže pro mě je pátý díl jen průměrně působícím akčňákem, kde nějaký popleta zapoměl sešlápnout plný plyn, a tak to celé jednoduše nezafungovalo. P.S. Přišlo to jenom mě, že Vin Diesel nám přibírá na objemu místo svalovinou tukem? Tak chlápek mi fakt po celou dobu přišel jako pan Ovárek. ()

NALBERTik

Film, po jehož zhlédnutí 100 % fyzikářů okamžitě páchá sebevraždu. Film, u kterého, byť i na chvíli zapřemýšlíte proč postavy konají co konají, okamžitě ztrácí kouzlo. Film, u kterého musíte přestat přemýšlet a jen se kochat auty, slečnami a přestřelkami. Mě se to podařilo, proto dávám 4 :) ()

upson

Kdyby mi někdo mezi třetím a čtvrtým dílem této série řekl, že Justin Lin ji nakopne na vysokorozpočtovou úroveň a udělá z ní na sebe vydělávající pecku, ze které si budou producenti mnout ruce, asi bych nevěřil vlastním uším. No po čtvrtém a pátém díle jsem dokonce nevěřil i vlastním očím. Z Fast & Furious se stala důstojná série, která si našla jak zarputilé fanouškovské jádro, tak skupinu zatvrzelých nenávistníků holdujících na hodnocení odpadových vod. Na každém zvlášť k jakému z hodnocení se přikloní aneb proti gustu žádný diskutant :-) . Dalo by se říci, že se jedná o takové Dannyho parťáky na kolech a funguje to celkem skvěle, když mají za zády kráčející skálu Hobbse :-) 85% ()

danca044

Zatím nejlepší díl ze všech. Vin Diesel je prostě borec a bez něj by Rychle a zběsile nebylo to pravé. Oproti Dwaynea Johnsona moc ráda nemám, na můj vkus je až moc namakanej a vypadá jak přerostlá opice. Honičky, rvačky, útěky a napětí, to všechno zde nechybí. Opravdu se těším na další pokračování. ()

The Viper

Nevím kam tento ''seriál'' pro blbečky hodlá pokračovat, ale určitě beze mě. Jednička byla slušná - povedené krimi doplněné nadupanými kárami (ač mě tohle nebere). Od dvojky to absolutně kašle na jakékoliv snahy filmu něco dát a tak tu máme několik dílů, které se točí jen okolo rychlých aut, střílení, nelogických scén, nabušených efektů pro brzy ejekulující teen diváky. Nadhodnocený snímek doporučující 9 z 10ti českých madafaka gangsterů vozících si zadky ve vytuněných favoritech. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest