Policejní divize Rampart

Rampart

Rampart

Drama / Krimi

USA, 2011, 108 min

Předesílám, že jde o opravdu těžkotonážní kalibr. Film je dlouhý, vleče se, je plný nedotažených rozhovorů, náznaků gest a člověk naprosto neví jak na tom s tím hlavním hrdinou vlastně je. Woody H. je zase naprosto dokonalý, jeho policejní "dinosaurus" zaseklý ve starých metodách a policejních přístupech, s rozvrácenou rodinou i morálními hodnotami, to je krása sledovat. Člověk má o čem přemýšlet, ta americká "multikulturní" společnost, to je lahůdka. Za dobu, co je náš hrdina ve službě, se z barevných lidí stali občané úzkostlivě chránění zákony, rasismus je noční můrou policajtů, těžko se adaptovat na nová pravidla. Jak hájit zákon a nebýt rasista, když člověk nastoupil službu v šedesátých letech? Bránit staré dobré americké ideály starousedlíků, když už vlastně není pro koho? Spousta zajímavých vedlejších rolí. 85%(27.6.2015)

• mcb

Tarantino was right. Neuvěřitelně zabitý film. Woody Harrelson je zlý policajt, jezdí v autě a nesnáší lidi. O druhého Bad Lieutenanta se ale v žádném případě nejedná. Jde vidět, že režisér nejspíš původně natočil tříhodinový psychologický opus, ale když se postprodukci zjistilo, jak je to brutálně nezáživné a nudné, tak to sestříhali na polovinu a vyhodili všechno, co alespoň trochu mohlo připomínat děj. Takže žádná psychologická sonda do duše policajta, policejní nebo rodinné drama, jen zdlouhavá a unylá honba za něčím, co by mohlo připomínat film. Nechápu, jak se podařilo do téhle útrpné nudy přemluvit Sigourney Weaver nebo Stevea Buscemiho. Ti se teď nespíš doma snaží přijít na to, jak tenhle "skvost" vymazat ze své filmografie. Škoda jen toho Woodyho mrhání talentem - ve své úloze je totiž výborný. Btw - The most corrupt cop you've ever seen on screen? Nechtějte, abych se zasmál.(14.2.2012)

Film o policajtovi, kterému se rozpadne profesní i osobní život. Kde je problém? Problém, a to dost vážný, je v tom, že většina scénáristických příruček je zcela za jedno v tom, že pasivní postavy, které nikam nesměřují a nijak se nevyvíjejí, prostě nefungují. Často vám v takovým případě nepomůže ani to, že si naverbujete charismatickýho Harrelsona. Zvlášť když z něj uděláte totálně zafixovaný charakter, který nedojde ani poznání ani vykoupení. Je sice hezký a z hlediska vyprávění i nekonvenční, že na místo obvyklé globální analýzy policejní korupce v L.A. po vzoru Tropy de Elite sledujeme vše lokálně prostřednictvím hlavní postavy, která nesleze z plátna, jenže je otázka, jestli je taková metoda úplně vhodná, protože takový film pak často připomíná to, čemu říkám „píchat s pérem na půl žerdi“. Nelze si nevšimnout, že filmové příběhy se svým úvodem, vyvrcholením a závěrem erekci skutečně připomínají, ovšem tady se ten příběhový oblouk odehrává někde ve druhým plánu nebo spíš úplně mimo obraz, zatímco hlavní postava je ve svý odevzdanosti a pasivitě pevná jak Gibraltarská skála v duchu Komenského proslulého výroku „všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest“.(5.6.2012)

CITÁT - Typicky tupé gangové mozky....... Woody Harrelson mi sice jako policajt moc nesedí, ale obsah filmu je tak vážný a "špinavý", že jsem si prostě na jeho postavu v příběhu zvykl. Tím, že film je točen na "real" kameru je nutné omluvit špatný střih a skoro absenci hudebního prokladu. Jinak je to silný zážitek. CITÁT - Pif Paf Brown.......(26.4.2014)

• FilmFan24

Temná studie rozkladu už tak dost nevyrovnané osobnosti jakou je policejní důstojník David Brown. Herecká příležitost jako vyšitá pro Woodyho Harrelsona. Ten se role chopil bravurně což o to, ale jaksi to ostatní, co mu scénáristé přichystali, mě nějak nesedlo. Problematický polda, problematické zásahy proti zločinu, problematické vztahy na jednu noc, problematický vztah k rodině, problémy a zase jen problémy...sakra co tady vlastně bylo bez problémů??? Některé postavy, které se ve filmu objevily tak nějak propluly odnikud nikam a chovaly se vesměs dost nenormálně. No a tak jak Brown klátil ve filmu jednu ženskou za druhou, já se zase horko těžko doklátil k závěru...Sakra proč mi "Rampart" tak nesedl???(6.6.2012)

• - Veškeré natáčení se odehrávalo v lokalitě Los Angeles v americkém státě Kalifornia. (Terva)

• - Příběh se odehrává v roce 1999, ale na začátku filmu lze zahlédnout Cadillac CTS z roku 2005 (Terva)

• - Woody Harrelson shodil skoro 15 kg, aby si mohl zahrát roli policisty Browna. (Terva)