Reklama

Reklama

Děj se odehrává v roce 1999 v Los Angles. Hlavní hrdina, veterán z Vietnamu, v současné době policejní důstojník si vykládá právo po svém a často se octne na hranici mezi dobrem a zlem. Jednoho dne je však chycen při něčem, co by ho mohlo stát místo. (code2)

Videa (3)

Trailer

Recenze (83)

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Temná studie rozkladu už tak dost nevyrovnané osobnosti jakou je policejní důstojník David Brown. Herecká příležitost jako vyšitá pro Woodyho Harrelsona. Ten se role chopil bravurně což o to, ale jaksi to ostatní, co mu scénáristé přichystali, mě nějak nesedlo. Problematický polda, problematické zásahy proti zločinu, problematické vztahy na jednu noc, problematický vztah k rodině, problémy a zase jen problémy...sakra co tady vlastně bylo bez problémů??? Některé postavy, které se ve filmu objevily tak nějak propluly odnikud nikam a chovaly se vesměs dost nenormálně. No a tak jak Brown klátil ve filmu jednu ženskou za druhou, já se zase horko těžko doklátil k závěru...Sakra proč mi "Rampart" tak nesedl??? ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Rozhodně nekonvenční snímek s depresivní příchutí a s vynikajícími hláškami. Navíc Harrelson vykresluje hlavní postavu tak přesvědčivě, že měl dostat přinejmenším nominaci na Oskara. Bohužel je to docela nuda, kde se nedočkáme morálního ponaučení (to je fajn) a v závěru nedojde ke katarzi (to už fajn není). RAMPART prostě skončí a šmitec. To, ale neznamená, že není perfektně napsaný a herci vynikající. Chybí tu akce, postrádá to napětí. P.S: Shane (Jon Bernthal) z THE WALKING DEAD před tím než skončil u policie v Atlantě v L.A. cvičil psy. ;) Nejsem rasista. Popravdě nesnáším všechny lidi stejně. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Trochu ti to shrnu. Takže všechno, co opravdu musíš vědět o všech těchto opálených hnědokožcích je, že Mexičan nenávidí Hondurasana, stejně jako Guatemalci nesnáší Salvadorce. Skutečně jsou mezi nimi jisté rozdíly, že Mexičan nenávidí Hondurasana. I tak všichni prodávají drogy stále. Jakoby si zde otevřeli obchod. A každý je nadržený na LAPD.... '' ----- Toto je úvodní proslov policejního důstojníka Davida (Woody Harrelson) k čersvě nastoupivší policistce, když jí ukazuje rajón policejní divize Rampart. A myslí, že dokonale vystihuje prostředí ve kterém se náš hrdina David pohybuje každý den. Harrelson táhne celý film na sobě a to skvěle... Scénář místy skřípe, ale to zkrátka nevadí, protože ani skutečný život sám se neodvíjí tak aby se to divákovi líbilo a pěkně to na sebe navazovalo. David je poldou už dlouho. Vyhořel. Neustálý styk s grázly nejhrubšího zrna ho naučil fungovat jinak. Zákony jsou dobré, ale v každodenní džungli pokud má člověk přežít musí občas překračovat hranu pravomocí. Jen tak mají gauneři respekt. Snad je to dáno zážitky z Vietnamu, snad povahou, ale David je prostě drsňák a surovec. Navíc jako polda začal mít projevy vyhoření, přestal vnímat co ještě je únosné a co už není. Velení si toho všímá, ale má výsledky a tak jej kryje. Parťáci z ulice se jej snaží brzdit s tím, že už nejsou šedesátky a policie si nemůže už dělat co chce. Do toho se mu začíná sypat rodina a nejhorší na tom je, že surovce v něm začínají vidět i jeho dvě dospívající dcery. Neví jak z toho ven. LAPD mu nabízí důchod, ale on jednak nemá pocit že něco provedl a pak LAPD je mu vším. Nic jiného nemá... A tak brázdí ve svém policejním křižníku ulice, chlastá a upadá do čím dál větších depresí a nechápe... Vždyť celý život věrně sloužil svě zemi, městu, rodině a teď je za póvl....kde se to sakra posralo? A tady je ta nejosobnější rovina a jakési poselství divákovi. Někdy prostě as to ani nemusíte být David v LAPD a chytat dealery drog, se prostě tohle může stát každému. Navzdory tomu, že se snažíte co to dá, s vámi občas život vyjebe a vaše zásluhy byť tvrdě vydřené jsou jen vzduch... Tohle hvězděně obsazené osobní drama jednoho muže je zvláštní. Asi nebude bavit jako každý jiný film o drsném poldovi, který se trochu utrlh ze řetězu a kterých jsou desítky. Jeho výpověď je niternější, osobnější, Harrelson tu dal ze sebe všechno... a proto mně tenhle jiný druh výpovědi mile nadchnul. 4 lahve whisky * * * * ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Předesílám, že jde o opravdu těžkotonážní kalibr. Film je dlouhý, vleče se, je plný nedotažených rozhovorů, náznaků gest a člověk naprosto neví jak na tom s tím hlavním hrdinou vlastně je. Woody H. je zase naprosto dokonalý, jeho policejní "dinosaurus" zaseklý ve starých metodách a policejních přístupech, s rozvrácenou rodinou i morálními hodnotami, to je krása sledovat. Člověk má o čem přemýšlet, ta americká "multikulturní" společnost, to je lahůdka. Za dobu, co je náš hrdina ve službě, se z barevných lidí stali občané úzkostlivě chránění zákony, rasismus je noční můrou policajtů, těžko se adaptovat na nová pravidla. Jak hájit zákon a nebýt rasista, když člověk nastoupil službu v šedesátých letech? Bránit staré dobré americké ideály starousedlíků, když už vlastně není pro koho? Spousta zajímavých vedlejších rolí. 85% ()

Pedestrian odpad!

všechny recenze uživatele

Ono to asi opravdu má vypadat jako seriálový Shield. Podobné záběrování - tj. pohyblivá kamera, věci „překážející" v záběru, střídavé sledování postav buď ze značného odstupu (přes ulici, skrz okno) nebo naopak z detailů jejich tváří. Ale zatímco Shield se díky tomuto režijnímu vedení stával „intimním" pohledem do života špinavých poldů a jejich rodin a zároveň nás vrhnul přímo do centra akce a klidně nás nechal hezky zblízka ochutnat chodník, Rampart se o to jen snaží a všechny postavy přitom sledujeme z dvoukilometrové vzdálenosti a nikdy nám do nich tvůrce nedá ve skutečnosti nahlédnout. A natočené je to naprosto strašně. Nekoukatelné. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Film je natočený podľa skutočných udalostí, ktoré sa odohrali v deväťdesiatych rokoch a pojednáva hlavne o gangu CRASH. (Slunkoo)
  • V momentě, kdy jde Brown (Woody Harrelson) dolů po schodech do místního klubu, je možné slyšet píseň "Esther's: z repertoáru Amon Tobin. Píseň vyšla v roce 2007, příběh se v3ak odehrává v roce 1999. (Terva)

Související novinky

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru

16.09.2010

...aneb „L. A – Pořád přísně tajné“. Scénárista a režisér Oren Moverman (foto) debutoval loni nenápadným, ale spoustou cen a nominací ověnčeným dramatem The Messenger. Vítězný tým se nemění, a tak… (více)

Reklama

Reklama