Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

J.Bonnie

Krátce po zhlédnutí mě napadá, že se jedná o nejvtipnější díl Twilight ságy (to myslím zcela upřímně bez ironického podtextu:), bez dialogů ala "miluju tě tak, jak nikdo nikdy nikoho nemiloval" bych se obešla, Kirsten je zde krásná a ona "bitva" zabírá možná až příliš času.... jinými slovy, bylo to dobré, ale mohlo to být lepší, takže lepší průměr (a lepší než předchozí díly) a 4 hvězdy. ()

lenobia

Jelikož jsem zarytou fanynkou Twilight knih, tak berte hodnocení trošku s rezervou. Film se mi líbil dost, mrazení v zádech jsem taky měla, děj plynul docela rychle takže se nudit určitě nebudete a z knihy tam nic nechybí, jediné co mi opravdu fakt vadilo bylo digitální dítě, který pitomec tohle vymyslel by mě fakt zajímalo. Při bitvě jsem si pěkných pár minut poplakala abych nakonec zjistila že všechno dopadne dobře tak jak má :D ()

Lidus169

Rozhodně největší romance tohoto roku :-). Ráda si přečtu recenze a komentáře, ale u Twillight je to jiné. Ta má buď fanoušky nebo antifanoušky. Tak sakra odprostěte se od těch 5-ti hvězd a odpadů a vyjádřete se k filmové tvorbě bez předsudků. ()

max15

Jediné co se mně na celé Twilight sáze líbí je prostředí, ve kterém se film natáčí a hudba. Za to jsem udělil ty dvě hvězdičky. Jinak děj je pro mě celkem nudný a o obsazení ani nemluvě. ()

tomick33

Jasně, zopakuju skoro totéž jako hromada (hlavně) chlapů přede mnou a vysloužím si za to oči v sloup od těch, co moje řádky přelouskaj, ale nemůžu si pomoct. Nelíbí se mi vlkopes, co vypadá, jako by ho naprogramoval začátečník, nelíbí se mi, jak mají upíři rtěnku, bílý makeup a schopnosti vypůjčený z X-Mana, spousta klišé a přeslazenosti...ale na druhou stranu...tohle bylo natočený pro jasně danou cílovou skupinu, jíž (možná bohužel) už nejsem členem a proto se v tom nebudu víc patlat a nikoho zbytečně nasírat. Aby bylo jasno, jednička se mi líbí...a doufám, že mě za tohle prohlášení přítelkyně pochválí. :) Ale tohle byla prostě už jen křeč. ()

zulvisek

Když jsme se sestrou odcházely z kina říkala jsme jí "tak to bylo hustý,tohle budu dlouho rozdejchávat!" Mně se to prostě děsně líbilo a děj byl místy opravdu až velmi strhujcí.Při boji jsem vyděšená naskakovala na sedačce a drmolila si "ježiš to né" a strkala do sestry v šoku z toho že snad zabijí i Edwarda.Během těchto scén od nástupu armády až po její odchod mi běhal mráz (nejen) po zádech.Opravdu to bylo velmi působivé stejně jako záverečné titulky. Jediné co mi opravdu hodně vadilo byla malá zdigitalizovaná Renesmé .Jinak bych z mé strany asi nic až tak špatného nenašla.............. Původně jsem dala 4 *,ale po druhé návštěvě Rozbřesku v kině jsem to musela přehodnotit.Už jen kvůli té napìnavé a velmi emotivní bitvě si tento film (podle mého skromného názoru) prostě pět hvězd zaslouží!!! ()

kriss1313

Najlepší diel z celej série. Začiatok sa mi zdal až príliš rozstrihaný a Reneesme odporne počítačová. Všetky počítačové triky boli slabé (až na vlkov,tý sa mi zdali celkom realistickí). Páčilo sa mi že tu bolo použitých veľa viet z knihy. Koniec sa im naozaj podaril,takéto prekvapenie som nečakala. Záverečné titulky boli zrobené veľmi šikovne. ()

Brain32

Tak co napsat, byla to pro mě povinnost, jelikož jsem to slíbil přítelkyni a po skončení filmu jsem litoval peněz (kupodivu podobný pohled měla i přítelkyně a to už je co říct), triky zastaralé, děj nulový, prakticky celý film se čeká na závěrečnou bitku, ke které vlastně ani nedojde. Jediné co tam stojí za řeč je slušný výkon Pattisona a relativně povedený soundtrack. ()

9J9

Strašně dlouho jsem čekala.. čekala na konec této ságy. A dočkala jsem se. Po shlédnutí dokážu říct, že jsem viděla to nejlepší co jsem kdy vidět mohla a lituji všechny, kteří se ani nepokusí shlédnout film. Dokonalost. Jsem unešená. Z kina jsem odcházela s neskutečným nadšením, slzami v očích, dojetím a také zklamáním, že sága je u konce. Četla jsem i knihy a musím říct, že se málokdy povede natočit něco co je skoro tak stejně dobré jako kniha, Film se opravdu povedl! Povedl se tak moc, že doufám, že bude mít lepší úspěchy než má. Zaslouží si to.. a bude ještě dlouho trvat, než na tohle někdo zapomene... 5 HVĚZDIČEK! ()

Danulka01

Asi jako z jedinýho dílu série nejsem nijak odvařená. Což je škoda. Asi jsem měla moc velká očekávání. A hlavně jsem si, já kráva, četla spoilery. Nedělejte to, zkazí vám to zážitek. Segra vedle mě umírala napětím a bála se o své oblíbence v průběhu bitvy a já vesele chroupala popcorn, bo jsem věděla... Pořád jsem čekala, kdy se dostaví nějaký pocit, z tohohle "epického věčného finále" a nějak stále nic, a to jsem to pro sichr viděla 2x. Efekty hezký, kromě bambilionkrát zmiňované digitální Renesmee, hudba výborná, herci vpoho, hlavně Michael Sheen a Lee Pace a musím říct, že mě hodně baví i Christopher Heyerdahl - výborně zahraný znuděný a znavený starý upír. Jo a závěrečný titulky mě konečně nostalgií donutili vymáčknout pár slz :) Nepřijde mi, jak se tu hodně zmiňuje, že by si tam každou chvilku vyznávali lásku, ani že by nějak příliš blbli s tou jejich loukou. Jen celkový dojem je prostě průměrný... ()

cind.25

Jsem fanoušek, takže mé hodnocení prostě musí být kladné. Už kvůli tomu, kolik lidí tento film označuje jako odpad jen z principu...Knížka je rozhodně lepší, ale určitě jste si museli všimnout Kristen, která se velmi zlepšila, krásné hudby, perfektní kamery, vtipných scén atd. Na druhou stranu má film 2 chyby - Renesmee se opravdu nepovedla a ta druhá věc - proč to bylo tak krátké? Další etapa mého života skončila. Nejdřív Harry Potter, teď tohle. Co to nahradí? 98% ()

sinesis

Přestože patřím do skupiny nadšenců celé této upírské ságy a poslední díl shledávám za velmi povedený, prvnímu dílu se vyrovnat ani na čtvrtý pokus stále nedokázal. Čekala jsem díl od dílu, kdy se tak stane, ale k mé smůle jsem se nedočkala. Nicméně i tak naplnil poslední díl má očekávání. Naprosto mě dostal nečekaný spád boje obou znepřátelených upírských rodin a rozřešení v podobě Arova nahlédnutí do budoucnosti. Přiznám se, že tahle pasáž filmu mě po přeslazeném začátku, dokonale vzbudila a upřímně to bylo vlastně to jediné a podstatné celého dílu, kvůli čemuž dávám filmu tak vysoké hodnocení. Když opomenu závěr, který mě docela zklamal, snad proto, že jsem čekala něco bujařejšího, než jen nostalgický průlet minulostí, dávám filmu 4*. ()

Isbell

Ať jsem se snažila jakkoliv a to jsem pubertální dítě,neuronila jsem ani jednu slzu,na rozdíl od předchozích dílů. Jedna * za občasné vcelku vtipné scény jako např Jacobova svlékací scéna. Druhá * za opravdu neočekávaný konec a to i pro nadšené čtenáře jako jsem já. Tohle snad nečekal nikdo. A třetí * patří maskérům,kteří odvedli super práci a vydařeným počítačovým efektům. Scénář mohl být víc propracovaný. Klasický Happy End byl jen třešničkou na dortu. ()

TessieS

Přiznám se, že jsem fanoušek Twilight, sice nováček, všechny díly jsem poprvé viděla minulý rok, ale chytlo mě to.Přečetla jsem i knížky a o to víc jsem se těšila ná závěrečný díl, když ten rok čekání byl pro mě poprvé :). Musím říct, že mě nezklamal. Přijatelné zakončení pro takový obrovský projekt. Překvapení v podobě nedoržení knihy nadzvedlo celé kino. A já se bavila. Krom do očí bijících špatných triků v podobě umělého dítětě a občas táhlých romantických blafů - 70%, 4* ()

LuccaS27 odpad!

Tak stupidní sračku o upírech jsem dlouho neviděl... Celkově celá ta "sága" je na nic a celkem zbytečná... 0%, sorry! ()

Michalinkaa

No, co k tomu dodat, po první části se mi popravdě do kina ani moc nechtělo. Ale dostalo se mi obrovskému překvapení!! Pro mě nejlepší díl ságy, musím uznat, že prvních deset minut bylo opravdu trošku zbytečných, no řekněte která žena, která právě porodí dítě se nejdřív pomazlí s manželem a až po deseti minutách jí napadne, že má vlastně dceru a co se s ní děje...=D..Ale potom se to rozjede, a je to opravdu mnohem lepší. Hrozně se mi líbili ostatní upíři, především Benjamin, líbilo se mi jak se Bella učí novýmu životu,líbila se mi epická bitva, no která "dopadla" tak jak dopadla, ale za to jsem byla šťastná, protože nebylo hezký vidět padající hlavičky a mrtví psíčky.=).Kristen Stewart je opravdu čim dál hezčí, zajímalo by mě jak to dělá. Konec byl sice přeslazenej, ale kdo by nemiloval šťastný konce a ještě k tomu krásná písnička, takže pro mě velká spokojenost..!!.. ()

Strzengon

Rozbřesk 2. část je parádní zakončení (možná) celé ságy. Pěkné podání herců, dobrý scénář, střih i kamera, nemohu nic vytknout. - Romantika se vším všudy. Vřele doporučuji ()

vanile

Přiznám se, od posledního dílu jsem čekala trošku víc, ale i tak jsem odcházela z kina (neobvykle zaplněného:D) spokojená. Nevím, proč malá Renesmé byla umělá, působilo to jako pěst na oko a pokud chtěli extrémě pěkné miminko, myslím, že by to nebyl problém. K závěrečnému boji - musím trošku oponovat pánům tady, že jim tam chyběla krev - ale vždyť upírům přece v žilách krev nekoluje (je "zmrzlá" - viz přeměna Belly na konci předchozího dílu). Bitka tedy u mě dobrý - bylo docela prdel slšet v kině ze všech stran: "Ale ten přece nemůže umřít!!" :))..... takže u mě 80% ()

Gazzellka odpad!

Bez mucenia priznavam, ze som citala vsetky knihy a videla vsetky filmy. Niektore nielen raz. Ale tento posledny pocin..... Miestami ma tazko lamalo na spanok, miestami som bola nutena prekonavat nutkanie na davenie pri prestrihoch na stastne a milujuce sa dvojice a pri detailnych zaberoch na svadobne obrucky. EHM. Rozumiem samozrejme, ze cielova skupina kniziek aj filmov je partia slintajucich adolescentiek, ktore si predstavuju, ako do sviatosti manzelskej vstupuju s neposkvrnenym vencekom, ale co my ostatni???? Ziaden poriadny sex, ziadna krv a este k tomu aj pocitacovy infant. A Kristenka hnusna ako vzdy, napriek kniznej predlohe slubujucej brutalnu zmenu na krasku. ()