Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• Belgie

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2012, 115 min

• liskam

Když Jeane Grey konečně dokázala oběvit svou skrytou sílu, kterou samozřejmně použila k ochraně své lásky Logana, a v bitvě proti Erikovy Lensherovy a jeho nohsledům také Ororo Munroe, Kurta Wagnera a Roberta "Bobby" Drakea. Mé náctilété srdíčko opravdu zaplesalo štěstím. Sice jsem po chvilce zjistil, že celá ta (dětsky provedená mela), byl jen trik Carlese Xaviera, ale i tak mi bylo jasné, že ti dobří X-meni zvítězí nad těmi ošklivými a zlými X-meny. A ANO dobře to dopadlo, a já jsem na konci filmu mohl utřít mé uslzené tváře.... ... Počkat........Cože..???...... Tohle nebyl remake na X-men poslední vzdor...??? ... ááááááha......:-( ....tohle byla vlastně Twightlight sága - rozbřesk č.2.. No, takhle jsem to asi vyděl.... tak nějak nemastný neslaný konec. Místo napětí (v knize..ano četl jsem jí) pouhá slaďárna. Z Epické bitvy se stalo dětské hraní s cínovými vojáčky. A to se ani nebudu zniňovat na některými naprosto zbytečnými scénami. Ale to se dalo čekat když někdo z jednoho dělá dvě.. Takže za mě 45%(18.11.2012)

• virus10

Strašná chujovina. Aby se upíři bratříčkovali s vlkodlaky? Nemyslitelné!! Jacobe, nechceš k nám zajít na návštěvu? Jasně, musíme promyslet strategii. Co to sakra je? :D Dobře, předloha, beru na vědomí. Další zásadní problém druhé části Rozbřesku je to, že se po celou dobu filmu vlastně vůbec nic nestane. Postavy jsou nesympatické a ani nemam potřebu někomu fandit (a to mam například Kristen Stewart rád). Jediný co mě aspoň trochu zaujalo je finální ( ale bohužel ne opravdová) bitva a trhání hlav, jenže v tomhle světě krev neexistuje.(22.3.2013)

Finále zahrané na jistotu. Pohledy do minulosti, usmiřování, ultradlouhé záběry na hlavní dvojici a snad nejméně komplikovaný scénář ze všech dílů. I poslední film má tradiční neduhy celé Twilight ságy, o kterých už bylo napsáno mnoho a tak nemá smysl psát o tomto tématu další řádky. V případě Breaking Dawn: Part 2 paradoxně trailer sliboval větší zlo, než to nakonec bylo. Vlastně to nebylo zlo vůbec, ale dost možná i jeden z nejkoukatelnějších dílů celé ságy.(15.2.2013)

Jediná časť, ktorú som videla v kine. Pochváliť musím titulky na začiatku filmu, ďalej muzika bola fajin a aj Jacob mal výbornú košeľu ( konkrétne tú na šiestej fotke v galérii :-)). Renesmee ... jej výzor ... to čo boloooo a celkovo to bolo také nejaké fotošopové, doupravované, dokonalé, jedným slovom otrasné. Čiernobiele rozlúčkové titulky na konci filmu ma skoro rozplakali :-)))). Keď to zhrniem, tak knihy som čítala, lebo som chcela byť v obraze, čo to ten tvajlajt je a boli zadarmo. Čo začnem čítať, vždy dočítam. A s filmami je to rovnako. Zbohom.(29.1.2014)

• Ellesime

Nějak nechápu, proč je to rozděleno na dva díly. A jo, vlastně chápu, prachy jsou prachy. Oba filmy jsou utahané, vleklé a do dvou hodin by se daly zhustit úúúúplně v klidu. Trochu mi taky vadilo to umělohmotné bejby - copak nešlo udělat nějak přirozeněji? O Kristen Stewart, která snad už neumí pusu vůbec dovřít, se raději nebudu zmiňovat, jen řeknu, že jakmile se přeměnila na vempájrku, tak mi vadila ze všech filmů asi nejmíň. Jo a ještě něco -to byl opravdu Patizón zvolen nejvíc sexy mužem planety? Brrr....(2.1.2014)

• - Záver filmu sa líši od toho v knihe spisovateľky Stephenie Meyer. Pre zmenu sa rozhodla samotná spisovateľka spolu so scenáristkou Melissou Rosenberg. Robert Pattinson okomentoval situáciu slovami: „Keď som prvý raz čítal scenár a dostal som sa k tej pasáži, povedal som si 'Čo?' a vrátil som sa v čítaní o stranu dozadu". (Sufferer)

• - V domnění, že se do role Edwarda nebude muset Robert Pattinson nějaký čas vracet, si nechal herec ostříhat vlasy. Protože však režisér nebyl spokojen s některými záběry, musel Pattinson přetáčet několik scén s parukou. (FMJ)

• - Tvorcovia uvažovali o využití tretieho rozmeru, no nakoniec z toho zišlo. (Sufferer)