Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• Austrálie

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2012, 115 min

• Stanislaus

Poslední díl (uvzdychanými náctiletými puberťačkami adorované a téměř všemi dalšími nesnášené) Twilight ságy se mi v rámci možností líbil. Tuna vzdechů, nespočet hloupých a prázdných pohledů, množství WTF scén ... prostě klasické Twilight! Soundtrack byl opět pěkný, zejména hudební doprovod k závěrečné rekapitulaci postav. Rozhodující "bitva" byla velmi drsná, akční a drastická, vůbec se nedivím tomu, co následovalo, protože by asi většina fanynek (fanoušků?) utrpěla infarkt. Zkrátka poslední díl upírsko-vlkodlačího (nevím proč?) fenoménu mě nepřekvapil, ale ani nezklamal, takže jsem byl vlastně s výsledkem spokojený.(24.7.2013)

• kingik

Pozor+++pozor+++ po završení celé antihororové ságy hrozí nepřipraveným divákům krystalicky čistá sugesce debility a nahlížení na ženské tvůrce, jako na surrealisticky pitomé bytosti. Stojím u děkovačky letošních anticen Zlaté maliny a děkuji spisovatelce Stephanie Meyer, scenáristce Mellisse Rosenberg (podle mě nemá vyšší IQ než někdejší pornoherec) a v neposlední řadě také režisérovi Bill Condonovi, jaký mě připravili nevídaný zážitek v podobě nového 3DDD rozměru. Za film jsem si totiž prošel třemi fázemi a všechny byly Debilní. První fáze (cca úvodních 30 min.) sestávala z debilních, a podotýkám vážně míněných dialogů, kdy co replika, tak to nevídaná perla. Druhou fázi (cca 45 min.) bych označil nejen za maximum debilum stupidum, ale také, jako za maximálně zmatenou. Dokonale jsem se ztratil v ději, nechápal jsem, o co jde, namátkou se, mimo jiné, na scénu dostavily zcela nefunkčně, nepochopitelně, a jak jinak, než zmateně, dvě amazonky, anebo se objevily prvky z "x-menů". Třetí fáze (posledních cca 30 min.) byla asi nejméně debilní, ale za to vrchol celého filmu. Avizovaná epická bitva Cullenovi versus Volturiovi, ke které se schylovalo, se v reálném ději neodehrála a byla jen budoucí vizí jedné z kladných ženských postav!!! Plátnem v té době sice létalo na tak korektní sérii množství utržených hlav, ale v podstatě to prachmizerný dojem nijak nevylepšilo. Poté následovala opět pro mě nepochopitelná rekapitulace a jakési připomenutí předchozích dílů, respektive vztahu Bella & Edward. Pak už následovaly vysvobozující závěrečné titulky a i ty byly opět zmatené. Objevily se v nich totiž tváře herců, kteří se v závěrečném dílu vůbec neobjevily. Obludný děj pak už jen dorazila nepovedená digitální animace (vlci + potomek s digitálním obličejem ústřední dvojky jménem Renesma). Ještě jednou tvůrcům díky za nevšední zážitek u filmu. Tohle jsme opravdu nečekali!!! Klady: série skončila + zajímavě nastajlovaná Maggie Grace+Dakota Fanning + MyAnna Buring + Casey Lebow + pěkný vizuál + utrhané hlavy se také počítají + zavolejte duo Friedberg & Seltzer, aby to ještě jednou zparodovali. Zápory: maximálně debilní + zmatený + smysl nedávající děj + zmatená režie + absurdně vystavěný scénář + příšerný námět + nejhorší herecké výkony všech (dob) zúčastněných bez výjimky v čele s Michaelem Sheenem + legračně zrychlený "upíří" pohyb Belly + Billy Burke jako otec, co v lese spustl a neholí se, respektive nemá čím se holit + nasupené a zlostné pohledy Kristen Stewart vyvolávající smích + svlečené tričko a trapná muskulatura Taylora Lautnera + amazonky + zvláštní paruka Nikki Reed +Jackson Rathbone + nepovedená a příliš okatá digitální animace vlků + pumy + Renesmy + porušování zásad pro upírské filmy + nefunkční doladění děje prvky z jiných filmů, respektive z jiných časových období + celé je to hovadina. Mé hodnocení: 0%(26.2.2013)

• M.a.t.t.

Bill Condon bol vlastne dobrou voľbou pre posledný dvojdiel Twilight, aj jeho zásluhou je finále vlastne relatívne dôstojnou bodkou s divácky najvďaćnejšou scénou celej ságy (zaver) Podľa očakávania však zlyháva vo všetkom čo Condon ovplyvniť nemohol - nezmyselný dej či dialógy pri ktorých sa ani nie je možné diviť hercom, že hrajú, tak ako to hrajú. Najviac však zamrzí hlavne to, že navzdory všetkému sa ani v poslednom dieli nič významné neudeje a určite nič čo by obhájilo vznik až piatich filmov. Možno keby príbeh Meyerová posúvala úplne iným smerom a potenciál na niečo viac by nenaznačila až v úplnom závere, výsledok by nemusel byť až tak sterilnou a neškodnou záležitosťou. A síce si stojím za tým, že až takú kritiku si celá sága nezaslúži, ale chválu rozhodne tiež nie.(28.1.2013)

X- Men, kde je Profesorom X Pattinson a Wolverinom Lautner(chápeme, problém, však?) versus bratranec Draculu z Van Helsinga( už nikdy nepoviem, že Roxburgh prehrával:). Film tak dobrý ako mu to predloha, cieľovka a Taylor Lautner dovolia.Nebyť záverečného podrazu na diváka dal by som aj Guilty Pleasure piatu*:) P.S. Twilight ma (až na štvorku) nebavil ale ani mi nevadil(až na dvojku).(15.11.2012)

• ReneeS

Chce to kamarády, alkohol a žít s vědomím, že vás ostatní naprosto nesnáší a opravdu si ten film užijete. Na rozdíl od předchozího dílu (či části) která byla špatná (a tím myslím hodně špatná)... zde dokonce člověk narazil na pár vtipných a s troškou fantasie i zajímavých scén. Přinejmenším u konce publikum jednou zalapalo po dechu a o pár scén později alespoň některým z nás prolétlo hlavou " Dallas!".(9.12.2012)

• - S prvními oficiálními fotkami Renesmee (Mackenzie Foy) vznikl její fanouškovský tábor, tzv. "Team Renesmee", jehož hlavní zábavou jsou úvahy, zda a kdy se malá upírka dá dohromady s vlkodlakem Jacobem (Taylor Lautner). (Sufferer)

• - Mackenzie Foy povedala: „Chcela by som byť aj v skutočnom živote upír, pretože by som nespala a rodičia by ma tak už neposielali každý večer do postele." (Kacenka616)

• - V domnění, že se do role Edwarda nebude muset Robert Pattinson nějaký čas vracet, si nechal herec ostříhat vlasy. Protože však režisér nebyl spokojen s některými záběry, musel Pattinson přetáčet několik scén s parukou. (Wade)