Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• Austrálie

• Belgie

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2012, 115 min

Nenávist, kterou fenomén zpravidla vyvolává, bude tentokrát hodně umělá. Tady už nejde objektivně mluvit o nějakém extra průšvihu. Prostě průměrná fantasy pro teenagery, která si navíc trochu vypůjčuje z X-Menů, což z ní dělá pro pánské publikum zcela jasně nejstravitelnější díl série. Tradičně ubližují tupé dialogy, nucená romance, nechtěně vtipné situace, opravdu špatné triky (vládne malá Renesmee) a závěrečné (samo o sobě velice solidní) bitvě nesluší nízká krvavost (když se utrhne hlava, působí totální absence krve - ač předlohou podložená - prostě absurdně). Díky svižnému ději jsem se ale téměř nenudil a chvílemi dokonce dobře bavil. Bill Condon je zatraceně šikovný krejčí a je jen jeho zásluhou, že "pětka" většinu času docela funguje. 50%. Více zde.(14.11.2012)

Osobně se považuji za obrovského odpůrce filmového spracování celé této nechvalně známé ságy, avšak s druhou částí Rozbřesku na mne čekalo nečekané (až děsivě nečekané) překvapení. Pomenu-li tedy nudný a (hodně) patetický začátek a fakt, že upíři holt stále září jak světlušky v noci, Rozbřesk se stal z dětinské nesnesitelné slátaniny překvapivě přijatelnou romantickou podívanou s nádherným soundtrackem a hodně nevyzpytatelnou (pro děti ne zas tak vhodnou... ehm...) bojovou scénou.(16.2.2013)

• ReneeS

Chce to kamarády, alkohol a žít s vědomím, že vás ostatní naprosto nesnáší a opravdu si ten film užijete. Na rozdíl od předchozího dílu (či části) která byla špatná (a tím myslím hodně špatná)... zde dokonce člověk narazil na pár vtipných a s troškou fantasie i zajímavých scén. Přinejmenším u konce publikum jednou zalapalo po dechu a o pár scén později alespoň některým z nás prolétlo hlavou " Dallas!".(9.12.2012)

X- Men, kde je Profesorom X Pattinson a Wolverinom Lautner(chápeme, problém, však?) versus bratranec Draculu z Van Helsinga( už nikdy nepoviem, že Roxburgh prehrával:). Film tak dobrý ako mu to predloha, cieľovka a Taylor Lautner dovolia.Nebyť záverečného podrazu na diváka dal by som aj Guilty Pleasure piatu*:) P.S. Twilight ma (až na štvorku) nebavil ale ani mi nevadil(až na dvojku).(15.11.2012)

• Kamca_

Jsem ráda, že už je to konečně poslední díl ságy. Nejvíc se mi líbil první díl. U tohoto dílu jsem se opět nudila. Tady to nezachránila ani Kristen. Víc se mi líbila jako člověk než jako upír ... A nechápu tu dlouhou stopáž. Děj se začal táhnout už po půl hodině. Kristen Stewart mám jako herečku ráda, ale svůj herecký talent ukázala v jiných filmech než ve Stmívání. Bohužel kvůli této sérií si jí bude hodně lidí spojovat právě s Twillight. Sečteno, podtrženo - tenhle díl byl totální propadák. 25% (ze soucitu).(13.11.2014)

• - Druhý trailer k filmu byl uveden 20. června 2012, kdy hlavní postava Edward Cullen (Robert Pattinson) oslavil 111. narozeniny. (kklepkaa)

• - Natáčení prvního a druhého dílu probíhalo zároveň. Začalo 1. listopadu 2010 a skončilo 15. dubna 2011, a to v Baton Rouge v Louisianě, Riu de Janiero v Brazílii a také ve Vancouveru v Kanadě. (Verunka1995)

• - Robert Pattinson povedal: „Existuje jedna vec z nakrúcania ságy, ktorá mi chýbať nebude. Je to množstvo bieleho púdru na tvári, ktorý zvýrazní každú jednu vrásku. Niekedy je to veľmi deprimujúce. Naozaj sa teším, že to už nikdy neuvidím." (Greenpeacak)