Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

Twilight sága: Úsvit - 2. čast

Twilight Saga: Breaking Dawn: Part Two, The

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2012, 115 min

Finále zahrané na jistotu. Pohledy do minulosti, usmiřování, ultradlouhé záběry na hlavní dvojici a snad nejméně komplikovaný scénář ze všech dílů. I poslední film má tradiční neduhy celé Twilight ságy, o kterých už bylo napsáno mnoho a tak nemá smysl psát o tomto tématu další řádky. V případě Breaking Dawn: Part 2 paradoxně trailer sliboval větší zlo, než to nakonec bylo. Vlastně to nebylo zlo vůbec, ale dost možná i jeden z nejkoukatelnějších dílů celé ságy.(15.2.2013)

Myslím že jako fanoušek této sagy jsem alpoň 4* musela dát, ale oproti prvnímu dílu ROZBŘESKU mě to nějak nenatchlo. Ta akce s trhání hlav kterou tam dali aby tomu přidali šťávu tam byt vůbec nemusela ba ani neměla být. :-( Opravdu jsem odchazela znechuceně z kina na druhou stranu pro ty co nečetli knihu možná dobré.(15.11.2012)

• Sinecod

Až na závěrečnou bitvu, která se vlastně neodehrála je ten film dost hloupá blitinka, která mě ničím nezaujala a od odpadu! to vytáhlo maloučko "scének". Jo a nesmím opomenout snad to nejhorší: to si maskérka nevšimla, že se obrovská vrstva světlého make-upu sráží hercům na ksichtě a tvoří tak nehezké mapy a vrásky? Poslední puntík k směšnosti..(26.9.2014)

Nenávist, kterou fenomén zpravidla vyvolává, bude tentokrát hodně umělá. Tady už nejde objektivně mluvit o nějakém extra průšvihu. Prostě průměrná fantasy pro teenagery, která si navíc trochu vypůjčuje z X-Menů, což z ní dělá pro pánské publikum zcela jasně nejstravitelnější díl série. Tradičně ubližují tupé dialogy, nucená romance, nechtěně vtipné situace, opravdu špatné triky (vládne malá Renesmee) a závěrečné (samo o sobě velice solidní) bitvě nesluší nízká krvavost (když se utrhne hlava, působí totální absence krve - ač předlohou podložená - prostě absurdně). Díky svižnému ději jsem se ale téměř nenudil a chvílemi dokonce dobře bavil. Bill Condon je zatraceně šikovný krejčí a je jen jeho zásluhou, že "pětka" většinu času docela funguje. 50%. Více zde.(14.11.2012)

• ReneeS

Chce to kamarády, alkohol a žít s vědomím, že vás ostatní naprosto nesnáší a opravdu si ten film užijete. Na rozdíl od předchozího dílu (či části) která byla špatná (a tím myslím hodně špatná)... zde dokonce člověk narazil na pár vtipných a s troškou fantasie i zajímavých scén. Přinejmenším u konce publikum jednou zalapalo po dechu a o pár scén později alespoň některým z nás prolétlo hlavou " Dallas!".(9.12.2012)

• - Na špeciálnych efektoch pracovala spoločnosť Tippet Studio, ktorá sa venovala aj predošlým filmom série, hlavne čo sa vlkov týka. (Greenpeacak)

• - Robert Pattinson povedal: „Existuje jedna vec z nakrúcania ságy, ktorá mi chýbať nebude. Je to množstvo bieleho púdru na tvári, ktorý zvýrazní každú jednu vrásku. Niekedy je to veľmi deprimujúce. Naozaj sa teším, že to už nikdy neuvidím." (Greenpeacak)

• - V závěrečných titulkách zazní Píseň ''The Forgotten'' od Green Day, která byla vydaná jako propagační singl na oficiálním soundtracku. Klip ke skladbě je také složen ze záběrů z filmu. (GreatestFan)