Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)
USA, 2012, 115 min

vanile

Přiznám se, od posledního dílu jsem čekala trošku víc, ale i tak jsem odcházela z kina (neobvykle zaplněného:D) spokojená. Nevím, proč malá Renesmé byla umělá, působilo to jako pěst na oko a pokud chtěli extrémě pěkné miminko, myslím, že by to nebyl problém. K závěrečnému boji - musím trošku oponovat pánům tady, že jim tam chyběla krev - ale vždyť upírům přece v žilách krev nekoluje (je "zmrzlá" - viz přeměna Belly na konci předchozího dílu). Bitka tedy u mě dobrý - bylo docela prdel slšet v kině ze všech stran: "Ale ten přece nemůže umřít!!" :))..... takže u mě 80% ()

Gazzellka odpad!

Bez mucenia priznavam, ze som citala vsetky knihy a videla vsetky filmy. Niektore nielen raz. Ale tento posledny pocin..... Miestami ma tazko lamalo na spanok, miestami som bola nutena prekonavat nutkanie na davenie pri prestrihoch na stastne a milujuce sa dvojice a pri detailnych zaberoch na svadobne obrucky. EHM. Rozumiem samozrejme, ze cielova skupina kniziek aj filmov je partia slintajucich adolescentiek, ktore si predstavuju, ako do sviatosti manzelskej vstupuju s neposkvrnenym vencekom, ale co my ostatni???? Ziaden poriadny sex, ziadna krv a este k tomu aj pocitacovy infant. A Kristenka hnusna ako vzdy, napriek kniznej predlohe slubujucej brutalnu zmenu na krasku. ()

Inhoofer

Včera jsem byl v kině v Olympii v Brně. Celá série má dle mého názoru vzestupnou tendenci. Ze začátku se mi to moc nebavilo, ale díl od dílu to bylo lepší a Twilight se mi dostával pod kůži.Jako zakončení celé série je to myslím skvěle natočené a podobnost s knižní předlohou je opravdu značná. Neberte to moc vážně, je to film o upírech a vlkodlacích OMG. Je to o lásce. Kdo je zamilovanej, nebude se patlat v detailech a tenhle film si užije. ()

TONYNKO

OBSAHUJE SPOLIERYNajlepší diel celej ságy! Od začiatku drží diváka v napäti, nové postavy su sympaticke ( a ich predvadzanie schopností super ). Bella je ako upír dokonalá. Presne vystihla tuto vetu: Narodila som sa aby som sa stala upírkov. Bella už neni ta naivná pubertačka ( hlavne v New Moon a Eclipse bola strašne otravna ) ale konečne je ŽENA. Za zmienku stojí Bellin prvý lov. Bella v ňom pôsobí ako hororové monštrum ( alebo ako povedala Jacinda ako Samara lezie zo studne. Nehovoriac o tom že každý rozumný muž by sa nechal od Belli s velkym potešením zabiť :-). Potom je tu samotné finále. V diskuzii niekto písal že by bitka mohla byť iba z Alicinej vízie. Povedal som si že by to bola pekná blbosť. A keď už teda začala "epická bitka" a zomrel Carlise povedal som si že je fajn že niekoho nechali umrieť ale potom ked uz zomrel Seth mi to prišlo neuveritelne luto a nakonie ked sa odhalila pravda neskutočne sa mi ulavilo a strašne som sa rozosmial na Arovi jak si zrazu dava pohov. Šak kdo by chcel dopadnuť jako on v tej teraz už "alternativnej buducnosti". Jedna z naj Fantasy všetkých čias. Fantasy s najlepším predstavitelným záverom :-). A nech si kdo hovori čo chce mne sa to lubi a lubit bude. 10/10 ()

Khaleesy

Z 1 *, ktorou som označkovala pomaly celú ságu Twilight som to tentoraz zmenila na 2 *, a to len a len pre záverečnú scénu (áno hlavy lietali bez krvavej asistencie, ale predsa je to robené pre násťročných) hudbu a nárast upírskej populácie so schopnosťami...a nezabudnuteľným smiechom Volturiovského vodcu Ara, kedy kinosála vybuchla do hurónskeho smiechu :DD Ale, čo si budeme nahovárať knihy a filmy niekedy fakt nejdú ruka v ruke toho je príkladom aj Twilight, niet nad čaro kníh a vlastných predstáv. Ja osobne upírov jednoducho zbožňujem. Na poličke mi hrdo svieti Stokerov legendárny Drákula či Tajomný hrad v Karpatoch od J. Vernea, nesmrteľná fotka s Nosferatom na Oravskom hrade :D dvakrát mám ten istý film v EN a CZ jazyku (Dracula 1992).........., aleeeeeeeeé nie som konzumentom obzvlášť teenegerských filmov z dielne vybliskaneho Hollywoodu s vyfintenými hercami na striebornom podnose (síce malebnou krajinkou), ale aj tak im to žrať nebudem. Raz som sa zakusla a stačilo. Bola som, videla som, prežila som, dokonca som sa nad niektorými scénkami musela doširoka :) – Rénesmee ako animované batoľa jednoducho vyhralo „top filmový trik tohto roku“. Ako vravím žiaden zázrak sa nekonal, nebolo veľmi načo pozerať, takže narozdiel od HP vôbec by mi nevadilo keby z finálovej verzie urobili jeden celovečerný film. Mne sa z celej "filmovej" ságy Twilight najviac páčil veľký boss upírskeho podsvetia ARO - Michael Sheen vymenil transformáciu na chlpatú beštiu v Underworlde za jediného charizmatického, červenookého upíra, ktorý behá po svete rýchlosťou Speedy Gonzaleza už tisíce rokov a robí poriadky s nevychovanou upírskou mládežou :D Celý Twilight treba brať ako chvíľkovlú zábavku (zase moji kamoši by si mohli dakedy vyberať aj lepšie filmy, čo už). Ja to vnímam niečo ako vstupenku na reťazovku, presne viem čo ma čaká a čo neminie. Taká horská dráha to bude HOBBIT :). ()

kyzi

Wow, to nejlepší na konec. U této ságy to opravdu platí. I přesto, že jsem četla knihu dříve než jsem shlédla film, neodcházela jsem z kina smutná (ačkoli tvůrci přidali, jako u každé zfilmované knihy, nějakou tu scéničku). Herecké výkony odpovídali žánru, hudba byla neskutečně krásná a všechny triky či vylepšení byla dokonalá (nepočítám-li malou počítačovou Renesmé). Sice jsem věděla, jak film dopadne, ale i tak jsem v některých okamžicích tajila dech. Nelze nezmínit něco k tzv. bitvě. Na můj vkus trochu moc morbidní, ale krev mi rozhodně nechyběla. Jinak celkově podařené. Takový film se prostě bez bitky neobejde...na co by pak koukala mužské část diváků?:-D Už teď jsem zvědavá na dabing kdy film shlédnu znovu! ()

Maestricek

I přes nelibost z předchozích dílů musím říct, že tento díl mne opravdu překvapil. Samozřejme tragický herecký výkon Kristen Stewart a Maggie Grace (jako ve všech ostatních filmech), sympatický herecký výkon Michaela Sheena, Christophera Heyerdahla, Ramiho Maleka, Leeho Pace a Joe Andersona a průměrný herecký výkon ostatních + krásná Ashley Green :) dělají z posledního dílu co jsem nečekal. Pravda je to přehlídka superhrdinů ale možná i to přidává na "koukatelnosti". Závěrečná scéna s bojem který je jen vizí mě opravdu dostal.. :) - dobře málo krve na upíry ale i to se dá překousnout... Myslím že poslední díl se podařil a pokud jste skeptik ohledně Twilight jako já a nevadí Vám fantasy svět, rozhodně se podívejte.... min 80% ()

mg6683

Dávam 4 hviezdy - nakoľko kniha bola na 5, film miestami trošku zaostával, 5 hviezd by som dala akčnej scéne - tá sa mi naozaj páčila a aj Jacobovej vyzliekacej scéne, nakoľko tam som sa zchuti zasmiala :-) Filmu uberá trošku ťažkopádny začiatok a ako tu už bolo spomenuté - aj trošku nepodarená digitálna malá Reneesme. Ale inak som rada, že som tento film videla, myslím, že to bolo dôstojné zavŕšenie tejto ságy :-) 80% ()

sshelbyy

Ač jsem čekala opak, tento díl pro mě byl nejslabším z celé série. Vůbec nedokázal navázat na předchozí (podle mne hodně podařený) Rozbřesk - 1. část. Začátek byl na můj vkus zbytečně přehnaný a spousta scén by šla jistě natočit věrohodněji (viz Bellin šílený běh nebo malá Renésmé). Ale co naplat, Jacob se ukázal jen v trenýrkách a tak se mi i závěrečný díl Twillight ságy nakonec líbil. ()

Bubugirl

Nemám co bych vytkla a ani nechci. U tohoto filmu nelze přemýšlet proč a jak je to vůbec možné. Při porovnávání první dílu zjistíme, že tento díl je něco úplně jiného. A to překvapení po boji mě málem zvedlo ze sedačky. Začátek a konec byl lépe promyšlený ( ukázka všech postav které v sérii hrály ). Postavy jsou téměř dokonalé. Škoda jen, že Bella byla taková chladná z urvaných hlav v boji netekla krev a škoda, že už to skončilo. Renesmee je jako miminko vážně k nakousnutí :) ()

icemaner87

Nechci vypadat jako člověk, který jde s tím, co se mu řekně, ale pro mě osobně, poslední díl ságy hodně velké překvapení, poměrně slušně udělaný příběh (i když ta romantika tam prostě smrdí pořád), ale hlavně zvrat u bojovky, jaký jsem snad ještě neviděl a dlouho na to budu vzpomínat! Určitě stojí za to jít do kina :) ()

Mrs.Christie

Šla jsem se podívat, jak to celé skončí a ujistit se, že to skončí úplně. Ale, po předchozích dílech, které stály za prd, přišlo překvapení. Občas jsem se i spontánně zasmála, uronila slzu a poprvé jsem laškovala s myšlenkou, že bych si to snad i přečetla (i když raději to nebudu riskovat). To se o předchozích dílech rozhodně říct nedá. Ač nejsem fanynka, tento díl považuji za nejzdařilejší. Dokonce ani afektovaná vychladlá kráska Kristen Stewart mi tu tak nepila krev - ač na to má v tomto dílu nárok. Na 5 to není, ale na 3 podle mě ano. ()

effel odpad!

Asi nejvic to zabila kompilace nejblitkovejsich scen z minulych filmu. Nikdy jsem nepatrila k vylozenym odpurcum, ale i bitevni scena byla desna a pusobila strasne nepresvedcive. A na oblicej Pattisona uz zacinam mit alergickou reakci, doprovazenou davivym efektem. Omlouvam se timto vsem skalnim fanynkam, ale lepsi hodnoceni vazne dat nemuzu, ()

malinkaaa

Film byl úžasný. Bitva mu skutečně dodala přesně to, co v ostatních filmech chybělo, poprvé jsem na twilightu seděla s otevřenou pusou. Perfektní nápad. Ubylo trapných momentů, ubylo převypravovaných částí knihy, občas se člověk zasmál - když se Jakob přeměňoval před Charliem, to se mi fakt líbilo:) Nebo když Belle vysvětlovali, jak se má chovat před lidmi. Zatím jsem to viděla jen jednou, ale dokonce se mi zdálo, že Kristen hraje, no minimálně se občas zasmála, což po všech předchozích dílech byla příjemná změna, a Pattinson ani moc nevraštil obočí. Celkově jsem odcházela nadšená, očekávala jsem průšvih a ten se nekonal. Jo a ještě hudba se mi moc líbila, že pan Burwell použil motivy všech předchozích filmů byl též výborný nápad, i ukolébavka pro Renesmee, kterou hráli čtyřruč, byla hezká, celkově se těším na soundrack. Až mě mrzí, že už další film nebude. ()

neli13

Pro mě obrovské zklamání. Příběh takřka o ničem, kde je zápletka tvořena jednoduchým nedorozuměním, které je natáhnuto na 115 minut. Jestliže předchozí díly byly pro mě příjemnými filmy na oddech, tento film mě takřka nadzvedl ze židle. Natěšen na závěrečný souboj, který dopadl, tak, jak dopadl. Jednoduše - kdo má rád nastavované kaše nebo je fanouškem ságy, prosím... Pro mě tohle není... ()

reno112

Já bych to dával za vinu Kinoripu. V takové kvalitě jsem film viděl takže jsem neviděl některé detaily filmu například některou detailní mimiku herců. Asi proto můj dojem z filmu nebyl nejhorší :D. Jelikož jsem viděl i předchozí díly kvůli ženským donucovacím prostředkům řekl jsem si že by bylo na místě dokoukat serii tentokrát bez donucení. Nebyl jsem zklamán. Nebudu lhát nejvíc jsem se těšil na zavěrečnou akci, ale celkově film nebyl vůbec nejhorší. Byl jsem napjatý (hlavně u konce) a celkem mile překvapený. Můj popis odpovídá 3 hvězdičkám, ale jak vidím některé hanebné hodnocení a komentaře tak si rád přidám :). ()

Nargaroth odpad!

viděl jsem tři předchozí díly a všechny dostaly hodnocení odpad. Tento díl jsem neviděl a ani vidět nechci a za tu drzost udělat další film s těmi stejnými netalentovanými herci hrajícími ve filmu s naprosto trapnou zápletkou která se hádám doteď nevyřešila a bude následovat další trapné pokračování za které by autor zasloužil křeslo, hodnotím jako odpad ()

marcelita

Ani nevím co si mám vlastně myslet..........bylo to dobré nebo strašná pí....na? Asi obojí protože začíná to jako vždycky romanticky krásná bella-divný edward se milují............fajn......pak se jen tak mimochodem zeptá na svoji dceru a oni jí přinesou nějaké digitální dítě?Mrkne se a šup do postele a pak to začíná.Bella je upírka a je strašně trapná jak je důležitá a ,,drsná".....nevěřím jí to ani hovno a chce se mě neustále smát.Děj se pak poměrně nudně točí okolo dokazování že dcerka není nesmrtelná a pak jako,že ta bitva,která je asi nejlepší částí filmu,ale co ty hlavy?Je to divné!A nakonec takový sladák,že to bylo jen vidění alice mě fakt dostalo.Myslím,že půlka kina chtěla zhnuseně vstát a říct si o kilo za vstupné zpět.Jediné co mě drželo na sedačce fakt pevně byl krásný Jake :-) ()

madline24

Tenhle film je příklad toho, jak se dá dobře řemeslně natočit úplná slátanina. :) I když mám knižní předlohu ráda díky své slabosti pro upíry a podobnou havěť, při čtení posledního dílu mi bylo až trapně, proto jsem se bála, co s příběhem udělá filmové plátno (navíc poté, co jsem viděla všechny předchozí díly). A ono to nakonec není tak zlé:) Kdyby dialogy nebyly tak zoufale naivní a neuvěřitelné a triky tak hrozně špatné, tak bych možná dala ještě o hvězdičku víc, protože celé ztvárnění je celkem uvěřitelné a mnohem míň "mimo realitu" než předchozí díly. ()