Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Poutnice odpad!

Ačkoli kniha je skvělá, film je absolutní propadák. Nejenom, že se autorům povedlo příběh rozdělit na nesmyslném místě (v knize je lehce rozeznatelný skok v příběhu, kde by to nepůsobilo tak uměle), ale ještě ho úplně zmatlali! Proto jsem nedokázala uvěřit, když se v titulkách objevila autorka jako spolupracující. Co?! Jak u toho mohla sedět a dopustit, aby přidali scénu, která spoustu lidí přesvědčí o to, že je čas odejít z kina? Když pomineme fakt, že je příběh předělaný, tak film je dost odfláknutý i zpracováním. Nevím, jestli tak moc chvátali, aby už byl v kině, nebo si prostě řekli "stejně je to trhák, tak proč se nějak snažit?", ale opravdu udělat polovinu filmu jako animaci, vytvořit počítačově dítě, "domalovat" dům...to už bylo prostě moc. Takže přestože normálně slovo "odpad" nepoužívám ani u filmů, který se mi nelíbili, tak tady je na místě. Prostě hnus. ()

RoxaNie

Nemám rada celé toto, z vlastnej vôle som to nevidela, ale jedine tento hodnotím viac ako troma hviezdičkami kvôli koncu, a kvôli výkonu Michaela Sheena. Keby som čítala knihu, pohrdnem nad koncom, no ako neovplyvnený divák si za kúsok, ktorý si Bill Condon dovolil, dávam 4. ()

spacefall

Šaráda podaná hromadami načančaných upírů a vlkodlaků v podání s tou nejvíce nesympatickou hl. hrdinkou kterou jsem kdy viděl.. ach.... dal jsem jednu hvězdičku jen kvůli tomu že je o něco lepší než předchozí díly!!! ()

clarinetist odpad!

Kristen Stewart se celý film tváří, jak kdyby měla žaludeční problémy a Robert Pattinson jak kdyby si konečně už potřeboval dojít na vyčištění střev. Celý příběh filmu je úplně k ničemu a má za úkol jen pobláznit náctileté slečny k víře, že každej trochu bílej kluk je upír. Taky celá pointa v tom kdo je upír vymizela. Upíři přece nezářej, ale rovnou umřou, když jdou na to sluníčko. Nechápu, co tím básník chtěl říci. Pro mě jednoznačně odpad. ()

Flagrin

Možná mě ovlivnilo to, že jsem to viděl po Wolverinovi, který mě doopravdy zklamal. Dá se na to koukat i bez shlédnutí předchozích filmů, což je trošku zavádějící na to, že je to závěrečný díl. Viděl jsem a na Stmívání ságu hodnotím asi jako nejlepší film. Do odpadu bych to neházel, minimálně filmová bitva byla nádherná, jen bych si tam dovolil klidně zabít i důležitější postavy. ()

magis

Bezpochyby nejlepší díl celé ságy. A přesto má jednu ošklivou chybu - Renesme - to nenašli žádný živý dítě? Porodnice a školky jsou jich plný. No a lepší grafici se určitě taky najdou, když už nic jinýho. Třeba nějkej neznámej, kterej se chce prostadit, přecejenom je to nejkritizovanější film, takže i reklama. A za takhle mizerně odvedenou práci bych je teda nezaměstala. Co se týče obsahové stránky tak znalost a pochopení předlohy je viditelné. Milovníci předlohy si opravdu přijdou na své i přesto, že závěrečné vize (jak bitvy tak budoucnosti), které byly úžasné, nemohla Alice vidět, což je drobnej detail. První díl nastavil učitou laťku, druhej jí totálně pohřbyl, třetí se pokusil o nápravu a poslední dvojdíl to dotáhl do v celku dobrého konce. Takže je jasné, že dobrej režisér by mohl předlohu zpracovat tak, aby byla koukatelná celá serie. I když osobně doufám, že už se toho žádnej neujme - protože se obávám že bychom mohli očekávat mnohem horší paskvil. Takže 4 hvězdy, ta Renesmé se prostě nepovedla a kazí celkový dojem jinak opravdu dobře odvedené práce. ()

jillenys odpad!

Po čtyřech poměrně ucházejících dílech, přichází takový, který vás dokonale znudí, protože celý film čekáte na něco, co nakonec vůbec nepřijde. A když už se zdá, že situace dostane alespoň trochu zajímavý spád, zjistíte, že se jedná pouze o Alicino vidění do budoucnosti, které chce zabránit. Katastrofa! ()

Lollaa

Opravdu nechápu jak rádoby filmový znalci a kritici to mohou označovat jako odpad. Je to do očí bijící dmc. ve srovnání k opravdovým béčkovým brakům. Není to kdejaké promyšlené veledílo, ale tohle si rozhodně nezaslouží. Je to velmi příjemná fantasy pohádka, která nenechá leckteré oko suché. Efekty, hudba, vizualizace a atmosféra by si konkrétně u finálového dílu min dvě hvězdy zasloužila. Mám soudnost i k filmům co mě neosloví a nedávám odpad všemu co nepatří do mého žánru. ()

BlackVelvet

To male dite je fakt nesympaticke. Souboje pekne, nicmene clovek zjisti, ze to byla jen vize, takze se zase nic nestalo a zase je to jen nastavovani kase z niceho. Nejvic fakt na tomhle celem veledile ocenuji hudbu, jak score tak sountrack, to je podle mne oboje fakt povedene a filmum to preci jen dava zajimavou atmosferu. Sem asi divna, ale zpetne jsem zjistila, ze sem na to asi chodila kvuli zaberum prirody a hudbe k tomu, takze takove scenicke zabery s melodii pro poteseni oka a ucha. ()

Čako odpad!

Stoupajícím počtem nahých vlkodlaků klesá úroveň a hodnota celého filmu na úkor stoupajícímu počtu navlhlých dívek v kině? ()

Kaculis odpad!

Víc než zlých upírů jsem se bála počítačově udělané Renesmé. Bohužel, tento film se nedá pustit ani jako kulisa při usínání, proto to hodnocení. ()

judy

Jednoznačně nejlepší díl celé série, ač je i tady pár "vatových" míst, celkově je to slušný film, který jako by ani naneležel k předchozím 4 více či méně utahaným dílům (celá sága by dala sestříhat do 2-3 dílů, ale vzhledem k tržbám za jednotlivé díly to natahování chápu). Vtipná je už úvodní sekvence Belliina užívání si nových schopností (rychlost běhu a délka skoku, lovecké schopnosti - skolení ne lovné zvěře, ale rovnou lovce /pumy/), příprava na návštěvu Belliina otce (nácvik normální rychlosti pohybu, imitace dýchání, hrbení se /lidé nesedí tak rovně/). Jinak sympatický Jacob konečně přestal být Belliiným trpkým ocáskem. A mezi Bellou a Edwardem to konečně začalo pořádně jiskřit. Závěrečné rozuzlení mi vzalo dech právě v okamžiku, kdy už se mi chtělo křičet "proč jste zabili Jaspera!". ()

RozaMadMax

Tento díl bych hodnotil jako jeden z nejlepších. I pro nezasvěceného diváka se to dá bez vážnější újmy jednou vidět. Odpad si to rozhodně nezaslouží a nechápu místní odpadáře. Jedinej důvod proč jsem tuto sérii shlédnul, byl pro to, abych zjistil, co na tom ty ženský maj. Takže tento díl 3* s klidem. Nejvíc jsem tu žral Ashley a drsnou Dakotu :-). ()

mcamino

Tak vida co se nám z toho vyklubalo, poslední dva díly byly hodně na úrovni a já nemužu než dát plný počet, super zakončení, akce, dost škoda že kvůli prvním dílům mají i tyto lepší díly horší hodnocení. I proto je pro mě jasná věc 5*. ()

flouny8 odpad!

Tohle je totální průser a zneuctění jakýchkoliv filmů o vlkodlacích a upírech. Dracula se musí obracet v hrobě. Romantická slátanina pro tlustý holky a starý panny. Kdyby měl Pattinson trochu soudnosti, tak spáchá sebevraždu. Debilní vyvrcholení debilní série, konečně... ()

svist10 odpad!

Na tomto místě původně měl být obsáhlý a velmi znechucený komentář, obsahující vše, co je na tom filmu špatně, ale po střízlivé úvaze jsem došel k závěru, že tomu týden usilovné práce věnovat nehodlám. Takže jsem jen rád, že to mám za sebou, a že mě moje mizerná paměť škodolibě nezklame a urychleně to zapomene. ()

2Bullets4U

Odpady uživatelů se už trochu táhnou nad touto ságou spíše z principu... Ne, opravdu... Poslední díl této ságy byl po předchozích dílech tím příjemnějším překvapením. Nečekal jsem, vlastně ani nedoufal, jak snadno mě do sebe vtáhne. S tím, jak se naložilo s předchozími díly, bylo toto téměř z mrtvých vstání. Bylo příjemné pozorovat vývoj a rozvoj jak některých jednotlivých postav, tedy spíše rodiny, tak i celé ságy a blíže nám byly představeny i další vedlejší postavy. A nápady byly, ne že ne! Pro mne zároveň spolu s prvním dílem nejlepší díly celé Twilight ságy. Závěr dílu, ona bitva, na kterou se asi všichni těšili, stála za to. Ti, kteří zpočátku trpěli pak mohli být nakonec relativně spokojení. ()