Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

ill Nino

Shlédl jsem to jen kvůli tomu pejskovi, kterého měla ta Remesmé, nebo jak se jmenovala, přál bych si k Vánocům stejného.......Jinak film o zimních radovánkách a kupě sněhu ()

tuntik

Myslím, že všetci, fanúšikovia i odporcovia, sa nevedeli dočkať tohto posledného dielu Twilight ságy. Úvod začal naozaj kvalitne, a to aj po umeleckej stránke. Úvodné titulky skvele dopĺňali záverečné scény predposledného dielu, kde sa Bella menila na upíra. Zvyšok filmu mal dobrý spád a záverečná bitka bola kvalitne spracovaná s (aspoň pre čitateľa) prekvapivou pointou. Len mi vadil veľmi zhustený dej. Na jednu stranu oceňujem nápad rozdelenia štvrtej knihy na časť pred premenou a po premene, na druhej strane mi vadí, že v štvrtom filme je príliž veľa vaty, kým do 115 minút piateho dielu sa snažili napchať veľa akcie. Niekedy som mal výrazný pocit neucelenosti. Z hercov vynikal Michael Sheen. Vidno, že je po hereckej stránke o level vyššie ako Patison a Stewartová, o zvyšku hercov nehovoriac. Celkovo však podľa mňa tí, čo hodnotia poslednú časť ako odpad, robia tak skôr z celkovej averzie voči tejto ságe. ()

rakosabasta

Rozum mi říká, že celá sága je blbost. Ale jako by v sobě měla nějakou dívací drogu. Jsou filmy, které jsou úžasné (je jich mnoho), jsou filmy, které jsou ze své podstaty naprosto debilní (těch je ještě víc) a pak je zvláštní sorta (velmi nepočetná) filmů, která ve mně dokáže vzbudit závislost - sága Stmívání spadá do této třetí kategorie. Všechno funguje, scénář, kamera, hudba, herci, chemie... Co víc chtít od filmové ságy? Co víc chtít od (de facto) fantasy příběhu? ()

pirate

Nejspíše nejlepší díl. Proč? Protože je poslední, díky čemuž se vše dotáhne do konce. A vrátí se hromada efektů, opět díky finále. Nejzáživnější a nejzajímavější z celé Twilight ságy. Shrnutí: myslím si, že na děj, který obsahuje zamilovaný pár, jednoho vlkodlaka, který se jim do toho plete a občas v pozadí, občas vepředu válku mezi znepřátelenými rasami, je to na nějakých zhruba devět hodin až velmi zbytečně dlouhé. Chápu, že někdo romantiku přímo miluje, ale i někteří z těchto lidí určitě také souhlasí, že je toho moc. A samozřejmě, několik postav se už ani neobjevilo. Za poslední "kapku" - 65%. ()

ktulinka

NENE!! Bella se zatvářila i jinak než její strč-mi-ho-tam-z-boku-přes-kalhoty face! Byl to opravdu zážitek a jak už tu bylo napsáno, buďme rádi, že to máme za sebou.... i když.... celkem se mi to i líbilo, tři si to zaslouží si myslim :) ()

johnyoss

Epické finále? Pro mnoho lidí jistě kontroverzní, avšak když se zamyslíme nad zpracováním a závěrečným zvratem myslím , že je splněno to co autoři slibovali, ale to bych předbíhal. Potom co se Bella probudí jako upír a musí ovládat svou žízeň se vše mění, no vlastně jen pár věcí. Zamilovaný příběh přetrvává a krom toho, že už není taková "kamarádka" s Jackobem, a toho, že pije krev, tak vlastně nic jiného. Bella si žije vysněný život s Edwardem a jejich dcerou Renesmee. Ale nic netrvá věčně, takový klasický příběh avšak s fantastickým koncem. Hodnocení 9/10 ()

Suchic

Hvězdu za to, že už to konečně skončilo. Twilightové šílensví je u konce Kristen už může zase kontrolovat svoje emoce, Robert v klidu zestárne a svět se pohne o kus dál. ()

teseth

Přetrpěl jsem poslední díl. Bohudík za ty dary a můžu s poklidem říct "vystřihněte všechny ty bláboly a nekonečné pohledy, přidejte trochu víc do závěrečné bitvy a bude to film jak víno". Ano poslední díl se na posledních cca 20-25 minut stal konečně něčím na co se dá koukat! ()

Valetol

Plnej počet kvůli těm rádoby kritikům, dávajícím z principu odpad. Optimální hodnocení bych viděl na solidní trojku. ()

Mernque

Kristen Stewart - stále jeden a ten istý výraz tváre s pootvorenými ústami. Neskutočne mi to liezlo na nervy. Všetci mali tváre bohovsky napúdrované s oblúčikom ako podľa kružidla, deliaci im biele čelo od vlasov. V niektorých záberoch mali ľudskú farbu, hlavne na tele. Miestami sa im tváre až pýrili. Bolo to prehnane dlhé, nudné, nič sa tam nedialo, až ku koncu bohu vďaka aspoň za ten zvrat z vidiny do reality. Efekty slabo spracované, jediné čo bolo pekné, boli tie ich vilky v lesoch. Prišlo mi to trápne a vhodné tak pre 12-ročných. ()

Nathani

Oproti minulým dílům vtipné, hezky akční a vcelku dobře zpracované. Není to na pět hvězdiček, ale oproti předchozím dílům a knižní předloze je to filmový skvost, takže za pět bez černého svědomí. ()

Kraliczech

*Obsahuje spoiler* Na emoce Twilight působí skvěle, o tom neni pochyb, chtěl se mi smát i brečet. Upozorňuji, že k tomu abyste tento film mohli prožívat, musíte být plně vžití s realitou filmu. Celý se to točí kolem toho, jak teď Bella jako upír rozbíjí kameny a že je fakt krásná, a její dcera napůl upír/napůl člověk/napůl animovaná postavička, kterou si asi vypůjčili z anime, je vážně roztomilá. Náznak zápletky byl, ale 3/4 z ní byla pouze vidina, takže vlastně nebyla a film skončil u toho, jak si teda rodina Cullenových žije. Mrzí mě, že ten film nemá vyšší ambice než ukojit mladé, nebo s životem nespokojené slečny. Na nic víc si ani nehraje a veškeré všechno filmu přizpůsobuje. Dvě hvězdičky za to, že to (bohužel) funguje. ()

KREI

Tak konec jedné nenáviděné a milované ságy. Ať je knižní předloha jaká chce tak pro mě ta filmová verze celou sérii bylo spíše více to první i když nijak zvlášť, fantasy je moje a proto sem se ani nebránil na toto dívat s přítelkyní ale u vytržení sem z toho taky nebyl. Příběh je fajn ale celý film má pachuť toho pro na jakou skupinu je cílený, zkrášlování a přibarvování zde nezná hranic, dlouhé monology a dialogy plné lásky a cítění běžného diváka buď znudí nebo rozesmějí. Toto je naštěstí díl kde je těchto scén méně a je zde o něco více akce a ta akce není až tak špatná a jistá epičnost zde je, i když je stále načichlá tím hezounkářstvím, počínaje scénou kde Bela letí lesem a je zde několik zpomalených záběrů jak si to užívá a jak nádherné je vlastně být upírem a pak trochu bystřejšího diváka napadne... Jakto že když letí lesem stovkou tak se jí vlasy nádherně třepotají do stran a nevlajou za ní? A takových momentů je zde víc, můžete se jim zasmát a v klidu je přejít. Nakonec se přes tohle vše v podání nijak závratných hereckých výkonů prokoušete až do závěru, kde vám je předvede v celku ucházejí bitva která je v celku zvládnutá po technická stránce pěkně, horší je to opět s hereckými výkony, herci zde rvou ruce a trhají hlavy bez jediné kapky krve což mi tolik nevadilo protože to zde je odůvodněno ale co na tom bylo horší že to bylo bez jediného mrknutí oka, jedinou pohnutkou ve tváři, naprosto chladnokrevné a navíc naprosto bez nápadu, proč proboha když mají všichni super schopnosti si nakonec rvou hlavy a mlátěj se pěstmi jak bezdomovci na andělu? Toto vše nakonec pošle do horoucích pekel asi nejvíc přeslazený happyend ve filmové historii kterému eště přidá na sladkosti vize v které hlavní hrdinové běhají štastně na pláži... Proboha proč? Nechat závěr přirozeně dojít tak jak začal tak by z tohohle byla výborná emocionální lomcovačka, takhle je z toho leda žaludeční obracečka. CO se hudby týče není špatná smůla je že se v celém filmu opakuje jedna a ta samá takže ani na tomto poli se zázrak nekoná. Přesto přezevše, ať si kdo chce říká co chce, je tento díl asi nejlepších dílem série, škoda jen toho že to konec pošle uplně do háje. Hodnocení: 55% ()

Stupet

Zatím co u první části tohoto dílu jsem se dost nudila, z té druhé jsem byla nadšená! Moc hezky natočené a narozdíl od knižní předlohy to není tak přeslazené. ()

ostroz

Konečný díl ságy Twilight mě velmi potěšil. Jako příznivec všech vampírů a filmů o nich, hodnotím tento film velice kladně. ()

7benjamin7

Nominace za nejhorší herecké vykony si odnesl jak Robert Pattinson tak Kristen Stewart která nominaci dostala i za film Sněhurka a Lovec . ()

james11

No další sága je za mnou, ale tuhle jsem si asi opravdu měl nechat ujít .-) Poslední díl není opravdu nic extra, ale odpad tomu nedám, i když sem po skončení filmu neměl na celý film ten nejlepší názor. Rozleželo se mi to v hlavě a hodnotil bych kolem 50ti procent. Film ale nefunguje vůbec tak, jak by měl, takže takové štědré hodnocení nejspíš za závěrečnou část. *spoiler* Závěrečná bitva byla docela zábavná a zajímavá, ale to že se odehrála jen v něčí hlavě mě trochu zklamalo. A vůbec nechápu, proč se ti upíři pohybovali "lidským tempem", když tam byli sami a pro ně to bylo tak nepřirozené. Myslím především to vyjednávání... No v tomhle bych mohl pokračovat asi dlouho, ale nemám chuť se o tom už moc rozepisovat. Je tu opravdu hodně věcí, co působí fakt vtipně, i když by neměly.*spoiler* ()

Neel

Ale jo, to už se dalo... Mělo to švih, spád, akci. Jen si myslím, že nemusela být tolik vidět ta umělost vlků a v tomto díle i dítěte (wtf?). Mohli trochu víc zainvestovat. Kristen a Robert jsou stále stejně prkenní, ale já věřím, že v nich něco je... Oba už dokázali, že umí hrát jakž takž obstojně, když jim to scénář dovoluje. Tady moc ne, ale to půjde. Já bych nad těmi jejich dvěma výrazy, které se v této sáze naučili, ještě nelámala hůl... Trochu nadprůměr za tu krajinu a úžasnou hudbu, ó Bože... ()