Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Autogram

Skompletizoval som si znalosti moderného fenoménu a ... a nebolo to až také zlé. Čakal som, že prst z tlačítka fwd ani nepustím, ale nekonalo sa. Na rozdiel od predchádzajúcej časti očné dialógy a bezduché zamilované alebo nenávistné pohľady boli obmedzené na minimum a pár sa ich dalo vydržať. Dej odsýpa a keby Úsvit spojili do jednej časti, tak to mohlo byť aj za 4*. Horšie už dopadli erotické scény bez erotiky a krvavé scény bez krvi okrem jednej roztomilej flashbackovej ale krátkej. Záver prekvapí každého, kto nepozná predlohu a neorientuje sa v problematike, príjemne prekvapil aj mňa. Sklamaní zostali len chlapci, čo budú musieť počkať ďalších 1500 rokov. ()

Magniel odpad!

Hodnoceno po první polovině. Na druhou začínám sbírat nové síly. Dodatek po druhé polovině: Na závěr série jen to nejhorší... ()

stitch7

/// Tak druhá část rozbřesku je už na pěkné čtyři hvězdy. Něco se děje a není toho málo! Jakože jsem byl párkrát i zaskočený tím, jak brutální a nemilosrdné byly některé scény. Finální plot twist byl taky hodně fajn. Takže bych vlastně i řekl, že jsem Twilight ságu zhlédl rád. Jen by mi fakt nevadilo, kdyby ty první tři filmy (knihy) byly dva, nebo co si budeme povídat, klidně i jen jeden. ()

Styxos

Ano, je to dobrý film. Ne, nejsem na drogách. Ano, ten film je dobrý - má super kameru a hudbu, lámají se tu vazy, dokonce i krev teče a člověk má konečně pocit, že konečně sleduje film o upírech. Jak vidno Bill Condon téhle série fakt prospěl a je škoda, že přišel až na poslední díl. Ne, ještě stále nejsem na drogách. Rozbřesk by byl super film... ano fakt nekecám - tu bitvu jsem si fakt užíval a byla to jedna z nejlepších věcí, co tahle série nabídla. Jenže pak scénáristka nebo autorka spáchá obrovský podraz, za který by zasloužila zlámat obě ruce a pořádně diváka nakopne do rozkroku. A právě v ten moment jsem si přál být na drogách a nevnímat to či si to vymazat z paměti... ()

zuza99

Původně jsem na to vůbec nechtěla jít, ještěže jsem šla, protože si myslím, že to je nejlépe natočený díl. Takové důstojné zakončení. Samozřejmě že to nebylo skvěle zahrané, ani tam nebyly výborné dialogy, ale ten konec... o máj. Po skončení bitvy jsem měla ještě další den tíseň na hrudi. Co mi hodně vadilo bylo příšerně umělé dítě, k jejímu jménu se snad radši vyjadřovat nebudu. Ještě bych chtěla zmínit zlé upíry, šla z nich hrůza, a dali tomu šťávu. Za mě 3,5 *. ()

latvar

Nuda, nuda, nuda. Závěřečný díl je jeden z těch slabších z této ságy, zaujala mě pouze bitva, která je viděna v budoucnosti. Největším mínusem bylo ztvárnění lásky mezi Edvardem a Belou, na můj vkus až moc přeslazené. 35% ()

Sheffield odpad!

Rozpočet 120 milionů musel padnout na drogy pro celý štáb i náhodné kolemjdoucí, jinak si nedokážu výsledek jejich snažení vysvětlit. Možná kdybych taky dostal na lžičku, mluvil bych úplně jinak. To už se ovšem nikdy nedozvíme. A teď mne omluvte, jdu se napravit na videích bengálských sodomitů obcujících na hospodářských zvířatech. ()

fiLLthe3DD

První Twilight, co má děj :D Nicméně, "teen" už dávno nejsem a tak se dle mého dá snímek jen těžko přetrpět... Akce, jenž byla pro tvůrce této série doposud cizím slovem je sice dobře natočená, nicméně kazí to přehršel postav a scénář... Každopádně Kristen v pohodě, Lautner je dle mého větší herecké poleno a Patizón sexy :D ()

danca044

Jelikož jsem velký fanoušek Stmívání, musela jsem na poslední díl prostě zajít do kina. Když jsem viděla lidi vycházet ze sálu jak brečí, říkala jsem si "co se sakra stalo?" Doteď nechápu proč někteří lidi brečeli. Začátek filmu byl trochu nudný, potom se to konečně začalo rozjíždět. Nejvíc se mi líbilo to jak si Bella dávala páku s Emmetem a samozřejmě závěrečný souboj. Když jsem viděla, že nejdříve zabili Carlislea a potom Jaspera, říkala jsem si co se to sakra děje? O pár minut později naštěstí přišlo vysvětlení. Taky se nedá zapomenout na Jacobovu svlékací scénu, u které slintalo snad celé kino. Co se mi naopak nelíbilo, jsou laciné triky, velice rychlý spád a završení filmu. Musím přiznat, že první část se mi líbila více než tahle druhá. Hlavně kvůli tomu, že se tam toho stalo více a měla také lepší efekty. Osobně si myslím, že završení Stmívání by mohlo být lepší a více propracovanější. ()

Maynard.

Tááák už mám za sebou poslední díl této prazvláštní upírské série. Nevěřil bych, že se dočkám toho, že půjdu na premiéru, ale co už :o). Po totálně průserovým předchozím dílu jsem fakt mile překvapen. Nejen, že mě vlastně i film zajímal, ale fakt se mi i líbil. Asi nejvíc to, když se novopečená upírka probudila a začala mít upírský vnímání. Super zajetí kamerou na jednotlivý detaily. To se fakt povedlo. Co se mi ale líbilo ještě víc, tak ten konec. Bitka jak zvon, která se vlastně ani nestala, to se povedlo ještě víc. No, ale nejvíc mě pobavilo to, když ten mladej vlk musel předvíst Belinýmu fotříkoj, co je vlastně zač :o)). Jinak samosebou romanťárna první třídy, láska, která vydrží navěky, prostě slaďoučký jak tureckej med. Ale s tím na to přece každej jde... A musím uznat, že tohle je asi nejpovedenější díl, řadím stejně vysoko jako originální jedničku. ()

Cejny

Poslední a rozhodně nejlepší díl této ságy. Hlavní plus vidím v tom, že se děj nijak zvlášť nevlekl (přestože to tak po prvních pár záběrech nevypadalo). Finální "bitva" rozhodně stála za to a byla tou nejlepší věcí na této sérii, ale ještě zábavnější byla následná reakce kina. 65 % ()

h0n24 odpad!

Plusy: Akční záčátek. (Trochu) více děje. Konečná vřava, která se nestala. Shakespeare. Condonova řemeslničina. ░ Mínusy: Předloha. Z ní plynoucí dialogy, trapné (vtipné) situace. ()

Fisek

Nestydím se říct, že se mi poslední díl Twilightu docela líbil. Dovolím si tvrdit, že se jedná o rozhodně nejstravitelnější díl z celé ságy. Může za to především fight dostaveníčko na konci filmu. Bohužel zbytek filmu je stále ubohá slátanina, kde se to hemží stupidními scénami a dialogy. Z globálního hlediska bych musel film ohodnotit jako odpad, ale jelikož mám tu čest s romantickým fantasy a konečně jsem se dočkal smysluplného děje, je rozumné tuto druhou část hodnotit jako průměr. ()

mikulíšek

Snad nejnudnější díl série... první 2/3 se neděje víceméně nic zajímavého, pravděpodobně jde jen o to aby se divák znova sžil s postavami a jejich problémy... bohužel je to spíš přehlídka nechtěné vtipnosti. Závěrečná bitva včetně překvapivých zvratů předchozí nezajímavost filmu nezachrání, navíc bitva upírů a vlkodlaků s přístupností pro malé děti opět působí trochu legračně. Rozbřesk - 2. část je film především zbytečný (z Rozbřesků mohl být krásně jeden film) a uměle vytvořený, z čehož plyne spousta problémům, kvůli nimž je to pro nefanouška takřka nakoukatelný. ()

MsUtahraptor

Ani já si nemohla nechat ujít poslední část poslední části „rozpohybované" a „zobrázkované" Twilight ságy. A u takové události jsem si nemohla odpustit dělat poznámky, takže v bodech: · Úvodní lov ve mně vyvolal představu lovecké sezóny dle National Geografic... · Chudák Charlie se při Jacobově striptýzu tvářil úplně stejně vyděšeně jako já... :-P · Co má za logiku skočit po nicnetušícím člověku a vrčet na něj? Jako by nestačilo, že je z toho téměřnudisty najednou přerostlý černobylský mutant, eh, „vlk". ??? · Odrostlá Renesme obdivuhodně odpovídá mé na knize založené představě (To je pochvala! Má to i svá pozitiva!!! :D ) · Ach ten make-up! Pořád všichni upíři vypadají jak týden starý utopenec (Ne, nemyslím to jídlo...)... :( · Po hodině filmu si lámu hlavu, jak chtějí stihnout zbytek knihy?! Falešné doklady, finální bitva-nebitva... · Volturiové definitivně potvrzují titul nejmizernějších neúmyslně nejúchylnějších záporáků („Áááách, Bellllllááá!"). · Odlamování hlavičky ála zip- jeden z nej"vtipnějších" momentů. =D · Bod pro tvůrce- skoro mne přesvědčili (a v jistých ohledech nasr***), že změnili konec. !!! · Bod dolů- Alice v předloze nebyla schopná vidět budoucnost vlkodlaků a poloupírů, ani lidí s nimi spojených => odporná úlitba pro ještě slaďáčtější konec. >:-( · U závěrečných titulků žasnu nad tím, že se nakonec vše stihlo (Další drobné, bezvýznamné plus.)verdikt: Primárním účelem sledování nebyl kinematografický požitek ani vychutnání dobré adaptace, ale pobavení (Zdůrazňuji POBAVENÍ, ne zábava!) a to se více než zdařilo. Dám tomu tři hvězdy. Sice hodně přízemní a extrémně neobjektivní, ale za tu lekačku se zmrveným koncem si je to zaslouží. :D ()

sedm.1

První část Rozbřesku jsem pěkně rozcupoval a doufal, že druhý Rozbřesk, jako vyústění celé Twillight ságy se svou kvalitou vrátí k prvním třem částím, které považuji za skutečně působivé snímky. Bohužel, nestalo se a finální část snad dopadla ještě hůř než první Rozbřesk. A mohu použít prakticky ta samá slova jako pro Robřesk 1, tedy rozvlečená nuda, plná nastavované kaše. Nejsem znalec knižní předlohy, ale v té filmová podobě je to vážně škoda, že byl Rozbřesk rozdělen do dvou částí, neboť výplň obou dílů je z 50% skoro nepodstatná a pro děj a veškeré porozumění děje lehce vyjmutelná, takže jsem přesvědčen, že nějaký jeden třeba i dvou a půl hodinový Rozbřesk by byl daleko působivější a zábavnější, než toto nehorázné rozblemcání do dvou dílů. Prostě kvantita zvítězila nad kvalitou a důvod rozdělení této látky do dvou filmů je asi všem jasný, kasičky praskaly ve švech, a o to šlo v první řadě, že? Když bych se měl ale tedy blíže zmínit o vyvrcholení Twillight ságy, vezmu to asi takto. Dějově a atmosféricky prázdné, herecky nevýrazné (a Pattinson je navíc snad film od filmu odpudivější), efektně trestohudně špatné a odfláknuté, emočně nedotažené a především, romanticky již zcela nepůsobivé. Oba dva díly zkrátka v mých očích celou tuto slibně rozjetou sérii docela ošklivě pohřbily a můj výsledný dojem z Rozbřesku nemohu označit za nic jiného, než za silné ZKLAMÁNÍ. ()