Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Grid

Skoda toho konce. Uz jsem se tesil, ze ta bitva byla zavrsenim sagy. Bohuzel to byla jen vize a nakonec byl happyend. ()

Kanec.Pumba

Epické zakončení čtvrtého dílu, potěší skalní fanoušky i odpůrce série. Film se přesně držel linie knihy, na nic se nezapomnělo. Potěšilo mě, že o každém upířím "kamarádovi" Cullenů padlo alespoň pár slov, minimálně byli představeni, což dodávalo na efektu. Myslím, že Kristen svou roli zvládla dobře a na Robertovi bylo vidět, že ji opravdu miluje, ať už filmově nebo i skutečně. Našla bych pár detailů, které byly trošku umělé, viz mini Renesmee, která se představuje Belle, ale to se dá odpustit. Finální bitva byla opravdu geniální a pro ty, kteří tvrdí, že krev tam chybí: "V upírech krev neproudí." Navíc se jedná spíše o ženskou doménu, takže se nedivím, že se nikdo nesnažil předvádět Gladiátora či Tróju. Abych to shrnula: "Nevěřím, že fanoušek filmu, bude z kina odcházet zklamaný." PS: Soundtrack na jedničku! ()

Sarinkaa31 odpad!

Jako jedinou knížku z této ságy jsem četla, ale nebylo to nic extra. Takže jsem věděla co se stane...Kdybych to nebrala jako komedii, u které se dobře pobavíte je to strašné. Dialogy nemají hlavu ani pato, často to jde pouze o jednoduché věty. Jinak to bylo víc akční než jsem čekala . ()

Gr.Martina

Po předchozích čtyřech dílech Twilight ságy, jsem na tento díl šla takřka z donucení. Jaké mě to ale nečekalo překvapení! Světe div se, ale bylo to ohromující, napínavé a naprosto nečekané. Tentokrát opravdu nelituji, že jsem se k návštěvě kina nechala přemluvit. Twilight sága se tedy nakonec dočkala důstojného završení. Škoda jen těch předchozích dílů. ()

tixi

Zatiaľ čo prvá časť bola o zakladaní rodini druhá časť je o jej ochrane a udržaní.Zatiaľ čo prve štyri časti boli o romantike a o vedení celkom nudných dialogov posledná časť naberá na obratoch a konečne som sa dočkal toho čo som od tejto dobrodružnej fantasy očakával,výborne vyvážený príbeh s dobre fungujúcou vizuálnou a zvukovou stránkou,perfektný zaverečni súboj tak trochu pokazení prekvapujúcim zvratom a sexi vyzerajúca Kristen ma donútili dať tomuto filmu 80%. ()

Linsang

Předesílám, že nejsem zasněná teenagerka, tudíž ani primární cílová skupina, a toto se zákonitě na mém vnímání filmu odráží. Nad přeslazenými zamilovanými scénami jsem se trochu útrpně usmívala, ale to zejména proto, že v nich naplno vyniklo, jak ústřední herecké duo prostě neumí hrát. Na druhou stranu by v podobném filmu asi bylo "skutečné herectví" trochu nepatřičné. Hlavní požadavek na teenagerské hvězdy, tj. pohlednost, oba herci splňují, takže dejme tomu... Co se týče děje, spousta naprosto zbytečné vaty, která je tam nejspíš jen proto, aby ospravedlnila rozdělení knihy na dva filmy, aby mohli producenti vytáhnout z diváků peníze nadvakrát. Když už konečně nastala pořádná akce, tak jsme se za pár minut dozvěděli, že to vlastně byla celé jen vize možné budoucnosti. V tu chvíli se půlka kina zasmála a ta druhá to poměrně zhnuseně komentovala. Filmy jsem viděla všechny, ale poslední díly už víceméně jen ze setrvačnosti, kvalita šla podle mě dolů. Ale pokud šla dolů i kvalita knih, tak zase asi není tvůrcům moc co vyčítat... ()

Viiny

Celkově mám Twilight ságu ráda, je to taková ta pohádka, o které mnohé slečny sní (krásný upír, krásnější vlkodlak a budeme žít věčně). ALE - celou ságu mi dost vadí prkené hraní Pattinsona a Stewart. Edward jako kdyby měl umřít pokaždé, když vyznává lásku a Bella při některých scenách vypadá zfetovaně. Co si budeme povídat o použitých tricích ... upíří běh mě rozesměje pokaždé, kdy ho vidím a to digitální dítě? děláte si ze mě legraci? .. praštilo mě to do očí hned v první sekundě a nemohla jsem se zbavit dojmu, že si z nás tvůrci filmu dělají srandu. Ale budu objektivní - poslední díl se mi líbil ze všech nejvíc, Bella vypadala skvěle (dokonce mi v jedné chvíli přišla sexy - když lovila), malá holčička byla úžasná (nemyslím digitální batole) - oči bych na ní nechala, a celkově i boj na konci byl dobře zpracovaný. Je to pěkných 70% :) ()

A.lis

Rozhodně nejlepší díl celé ságy! A proto ho hodnotím zcela odlišně než běžné filmy, tahle teenromance má totiž svá vlastní kritéria. Trochu jsem se bála, jak tvůrci naplní cca 1,45 hodiny, ale povedlo se. Kristen konečně, po čtyřech dílech, kdy se jenom kysele tvářila, prokázala, že má i nějaké jiné výrazy. Malá Renesmé byla trochu jako obluda z hororu – a vůbec Pattinson a Stewart působili jako rodiče poněkud strojeně a nepřesvědčivě, ale co od někoho, kdo nedávno odrostl pubertě, čekat?! Závěrečná bitva byla udělaná famózně, ale jako čtenářka knihy jsem tušila, že takhle diametrálně odlišný konec peacemakerka Meyer nepřipustí (zvlášť když by udělal z ústřední dvojice „úředně“ ověřené sobce, takhle mohou naoko předstírat, že sobečtí nejsou). Takže nakonec to byl docela důstojný závěr, na čemž se asi shodnou všichni, kteří se Twilight fenoménu nevyhnuli. ()

katy72

Poslední díl,je opravdu nejlepší z celé ságy. I když jsem věděla jak to dopadne,tak jsem to ve finále fakt nečekala :). Opravdu povedené. A musim říct že postava Belly je tu nejvíc zajímavá ze všech dílů. Renesmee mě trochu zklamala,čekala jsem trochu víc. Ale jinak super. Bitva mi vyrazila celkem dech a jsem ráda že to dobře dopadlo! Hudba dokonalá,tak jak to u Twilight bývá. ()

Sathine

Od tohoto filmu nehledám žádný extra kulturní a duchovní zážitek. Jdu se na film pobavit, zapomenout na běžné starosti a užít si přeslazenou romantiku věčného života. Proto jsem byla s filmem spokojena a z pojetí konečné bitvy velmi nadšená. Někdo tady psal, že když se utrhne hlava, tak je málo krve - ehm, jak může být krev z někoho, kdo krev vlastně nemá :-) Nejsem žádný fanatik, ani puberťačka, jsem i ráda, že už sága skončila, ale poslední díl hodnotím velmi kladně. ()

desnik

Tak přišlo to nejlepší zakončení, jaké mohlo!!!! Četl jsem knížku, ale to se nedá srovnat!!! Kniha je totálně nudná a zdlouhavá, film tentokrát totálně předčil literární předlohu.... Má to neskutečné grády, filmaři si opravdu vyhráli...myslel jsem, že podruhé už takový zážitek mít nebudu, ale včera jsem byl na tomhle díle už podruhé v kině a musím říct, že to byla pecka i podruhé!!!! ()

Katcha_89

Ano opravdu jsem se bavila, ale nad bezduchými a stupidními dialogy hodnými mexické telenovely. Docela se divím hodnocení, které poslední díl ságy dostal, protože za mne to víc jak za 2 není. První hvězda je za hudbu a druhá za kameru, které se vcelku vyvedly. ()

NeverEver

Dobra komedie! I kdyz myslim ze neplanovane:-) Digitalni dite, dialogy uplne o nicem, pohledy (ach och ich) a dva nactileti predstirajici rodice. Uz dlouho jsem se tak nepobavila. Ale kupodivu to jako celek bylo milionkrat snesitelnejsi nez jakykoliv predchozi dil. Zaverecna bojova scena byla fakt zajimava a krome jejiho zaveru ( kdy cele kino vybuchlo smichy) docela napinava a realna ve smyslu- nejake ztraty proste byt musi.... Dva dialogy u me ovsem vedou "tys dal me dceri prezdivku po nejake jezerni nestvure" a "Mam ti od ted rikat tati?";-) Ze nestrikala krev, ze nebyl poradny sex, ze tam nebylo napeti, mi nevadilo. Vim ze tohle je detska verze, ja si musim pockat do cervna az mi vyjde 6.serie True Blood, do te doby preziju i na tomhle sunaru... Takze cele, poctive zaslouzene 3*! ()

jazzuSKA

Dvojka je po všech stránkách koukatelnější než jednička... U kterém jsem se bavila jen díky povzdechům nactiletých slečen a skvělých komentářích mé kamarádky.. Dvojka nebyla nuda , nečekejte světobornou romanci ani trikově dokonalý film. Je to spíš tuctovej film s tuctovými herci a naprosto strašnými dialogy. Přesto je fenoménem, který i mne donutil jít do kina. Nečekala jsem nic. Odešla jsem lehčí o 100 korun. Přišla jsem, viděla jsem, zvítězila paní Meyerová. Jediné co mi zůstalo v hlavě, bylo proč mne nenapadlo napsat knihu, která po umělecké stránce nemusí být nic moc,ale umí se stát takovým fenoménem a hlavně vydělat tolik peněz..;-) ()

Lailath

V konečnom dôsledku to nebolo až tak zlé...ale zachránila to len druhá polovica filmu. Prvá polka bolo romantické, presladené utrpenie, miestami úsmevné, miestami až trápne. Hudba skvelá, tam nieje čo vytknúť, ale najväčším potešením, pre mňa osobne boli dvaja upíri zjavne asi rumunského pôvodu s čudesným ruským prízvukom a šialeným kukučom, ktorí sa tam ale nanešťastie objavili, len niekde ku koncu, a nedali im ani veľa priestoru na ,,sebarealizáciu,,...keby dostali vo filme viac miesta, boli by z toho aj 4 hviezdy :) Ľudovo povedané, nemali chybu... ()

shinlove

Závěrečný díl série, která nikoho nebavila, nebo naopak všechny. Já jsem blíže k té druhé skupině. Bavilo mě to od začátku až do konce a tohle bylo finále jak se patří! Opravdu mě bavila závěrečná bitva, celý film k tomuto finále gradoval a stálo to za to. Jsem příjemně potěšen, dostal jsem vše, co jsem potřeboval a chtěl. Takže dávám pěkné 4* ()

John2y92

Stále se nemůžu rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami... Na jednu stranu je to asi nejvydařenější film celé ságy, ale na stranu druhou obsahuje mnoho věcí, které bych mu vyčetl. Knihy jsem nečetl, tudíž nemohu srovnávat jestli se držel knižní předlohy, ale například závěrečná bitva podle mě nemusela být vůbec budoucnost, ale mohla se takto opravdu stát. Zatím hodnotím třemi a po dalším promítaní uvidím. ()

mufrody

Jasně, včera jsem na jeden zátah dala všech 5 dílů...jasně, ty dialogy, a plytké milostné scény...jasně, počítačové efekty z let minulých...ale víte co? Mě se to líbí...líbí se mi ta představa silný lásky, která vám nedovolí spát a myslet...sice Bella je chvílemi jako vosková panenka s IQ 28, když absolutně všechno bere s nadhledem (dítě jí žere vnitřnosti a ona leží a usmívá se...musí pít brčkem místo koly krev, a pořád se usmívá...v každým díle jí upír prokousne ruku nebo jí Edward způsobí modřiny a ona se pořád zamilovaně usmívá...), ale miluju tuhle ságu, dokáže ve mě vzbudit ty mnou pečlivě schované romantické představy a ze mě se stává stejná troubelína jako patnáctiletá paštika ze střední. ()