Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Sharinka

Jedna hvězdička možná proto, že jsem tento film viděla zrychleně (po sedmihodinovém maratonu Twilightu se už opravdu nedalo koukat na celý film v kuse), ničemu to však neuškodilo, a také proto, že to je konečně film poslední. ()

playboy_05

kvalitativně asi nejlepší díl, ale to rozhodně neznamená, že jsem z toho nějak odvázaný. Opět neskutečně komorní podání...a bohužel to horší z první části zůstalo, naštěstí to chytlo zhruba od půlky jakž takž tempo a ten závěr to vcelku zachránil, i když ta krev mi v těch soubojích vážně chyběla...nemusela to být žádná jatka, ovšem takhle to vypadá šíleně nepřirozeně. Jinak Kristen je nesympatická snad ještě víc než v předchozích dílech a ani se nedivím, že narážky na její neherectví a blbý výraz už jsou takovým internetovým evergreenem...ta holka má snad regulérně ochrnuté mimické svalstvo. Co je ovšem podivující, je fakt že Pattinson je poprvé celkem snesitelný (to brzo), ukázal, že hrát celkem umí a možná už nebudu jeho budoucí filmy předem zavrhovat...Závěrem je nutné samozřejmě říct, že celá série je pro mě naprosto nic neříkající, zkouknul jsem to, zkritizoval a jdu dál...v paměti ale asi chvíli zůstane, vzhledem k tomu pochybnému kultu, který Twilight vytvořil. ()

Franche

Nejhorší díl celé série. Alespoň podle mě. Digitální děcko, neměnná mimika Kristen a její pernamentní znuděnost. Do toho ta 'bojová' scéna. Oh my. ()

Petus

Upřímně má to vůbec cenu hodnotit? Cílová skupina bude nadšena a bude odsuzovat všechny, kteří to prostě "nechápou". Většina, a to zejména mužská část populace bude své komentáře směřovat k nejbližší popelnici. A zbylá část, která se to pokusí objektivně zhodnotit, to schytá nejhůř, protože bude z hlediska obou výše jmenovaných skupin totálně mimo. Tohle je zkrátka naprosto poplatné knižní předloze a jejímu primárně pubertálnímu určení a jakákoli odborná debata ohledně technických či uměleckých kvalit tohohle dílka je stejně na pendrek. Přesto si jednu poznámku neodpustím - pořádného herce aby člověk v téhle skvadře opravdu pohledal. Minimálně romance hlavních hrdinů totiž víc než co jiného připomíná sondu do hlubin žáka dramatického kroužku na základní škole. ()

SpikeX6

Nikdy jsem nebyl fanouškem této série, ale nikdy jsem ji zbytečně neodsuzoval a po znechucení, které přinesla první část rozbřesku, která na mě udělala dojem nejhoršího dílu série, přichází naopak příjemné překvapení v podobě druhé části rozbřesku, kterou bych zhodnotil přesně opačně. Takže i přes zbytečnou přeslazenost a celkem sentimentální finále, nekončí tato sága s ostudou.. ()

Colchack

A máme to tu znova - najzamilovanejšia sága zo všetkých :D (just kidding). Všetky otrepané klišé z predchádzajúcich dielov, dialógy postáv stále rovnaké...(avšak Bella sa asi konečne naučila plynulo rozprávať :D ), pohľadov stále požehnane, digitálne dievčatko nám pekne rastie, no čo viac si priať :) Ku podivu som sa aj pár krát zasmial :P. Záverečná bitka bola podľa mňa slušne spracovaná, hoc iba v Alice-inej vízii. Dalo by sa povedať, že pán režisér solídne zakončil tento "fenomén". Plusom je slušný soundtrack. Druhý najlepší, ak nie NAJlepší film série. 60%. ()

Zombiepod

Sága, ktorej som nikdy neprišiel na chuť, úspešne zakončená. Okrem hromady peňazí žiadny veľký prínos do kinematografie, ale ak mám hodnotiť Breaking Dawn II ako samostatný film, vôbec to nebol najhorší diel. Áno, dialógy boli znova tupé, triky na dnešné pomery trochu biedne a celé to pôsobilo trápne a komicky, dalo sa na to príjemne dívať. Ak odpustím tvorcom prvú polovicu, ktorá bola priam neuveriteľne hlúpa, tá druhá sa dá označiť aj za nadpriemernú. Svižne, prehľadne a štýlovo nakrútená bitka (škoda, že bez krvi - fuck off PG) bola fantastická jazda, ktorá ma nesmierne bavila. Gýčový záver, prehrávajúci herci a odpudivá Kirsten - neprekvapivý kolobeh klišé, ktoré sa však dalo čakať, rovnako ako aj mizerný koniec. Ako samostatný diel dobré, ale vzhľadom na to, že práve toto je "epické vyvrcholenie" ságy, (ne)prekvapivé sklamanie. Tvorcovia si naplnili vačky, teenagerky vrieskali, a predstava o upíroch bola absolútne pošľapaná. Dej natiahnutý do piatich pomerne dlhých filmov, ktorý by sa zmestil do jednej trojhodinovky (ktorá by v takomto prípade u mňa možno svietila aj v červených číslach) bol už jednoducho neznesiteľný a vydýchnime si, že sa to konečne skončilo. ()

TEKAS

SPOILERS! Začátek neměl šťávu, nechtělo se nám to rozjet. Přestože chápu, že film prostě není kniha, nikdy nebude a nemůže být, chyběly mi tam některé oblíbené pasáže, na které jsem se vážně těšila. Musela jsem si je "jenom" představit. Na druhou stranu mi vadily některé scény, které se mi zdály docela přehnané, třeba když nová upírka Bella házela Jacoba přes půlku lesa a rodinka se tomu hihňala, to bylo solidně out of Cullen world. Ovšem očividné nadšení celé rodiny z nového čerstvého člena, který sám svou novou existenci objevuje, se mi zase líbilo moc. Jacob byl poprvé zcela přirozený sympaťák, ne jenom horda svalů. Takový měl být od začátku! Závěrečná bitva mi málem způsobila záchvat vzteku. Chtělo se mi ničit nábytek kolem sebe a řvát. To přehnali! Tak to přece nebylo vůbec... Zpracování bylo skvělé, to ano, ale trpěla jsem při ztrátách na "naší" straně. Obzvláště tedy jednalo-li se o roztomilého vlčka. Naopak jsem si královsky užívala každou smrt italské bandy, především v případě významnějšího člena. Marcusova reakce na přicházející konec byla nonšalantní a poměrně očekávaná a velice důstojná. Ocenila jsem krásnou spolupráci Cullen party, kdy jsme dokonce mohli sledovat synergický efekt! :) To třeba v případě zabití big bosse Ara, ze kterého se stala rodinná událost.. Ještě více, než jeho odchod ze světa příšer, jsem si užila "Miss Pain". Zákeřná suverénka každým coulem s neochvějnou jistotou svého postavení po boku Ara, ale když slečince došlo, že každou chvílí přijde o hlavu, totálně se strachy potentovala a její sebevědomý úšklebek byl ten tam a zbyl jen panický strach. Ha, dobře ji tak. Tímto bych chtěla pochválit Dakotu Fanning, mám ji ráda a byla neskutečně uvěřitelná. Když jsem se nakonec dozvěděla, že to všechno byla jen budoucnost v hlavě Alice a nikdo nám neumřel, málem mi vyletěl mozek z hlavy. Vytřeli se mnou podlahu, pánové, to jsem nečekala, ale ne jak Kája Gott své Slavíky, ale jako vážně. Ani na vteřinu mě to nenapadlo. Tak mě to vtáhlo. Byla to pecka. Finální scéna na louce mi pak připadala zbytečná, ale chápu pokus o jakési shrnutí celé ságy. Sečteno a podtrženo, zpočátku dost velké zklamání, co si budeme povídat, všichni víme, že hodně dialogů stojí za velké prd, i když některé momenty především vedlejších postav stály za to. A jejda to digitální dítě byla výhra v loterii, to jako fakt a vidina šťastné rodinky s dospělou Renesmé byla totální digitální vražda.. Nakonec se to ale neslo v dobrém tempu, obzvlášť kolem hodiny se to dobře nakoplo a bitva, která se vlastně nakonec nekonala, byla PECKA. Hlavně díky ní ohvězdičkovávám v hojném počtu. Nebylo by možná špatné, kdyby ta bitva skutečně proběhla, utnout tipec Volturiovým by nebylo od věci, ale NE, ne přes ta vlčata... Mno a na závěr ještě jeden můj výlev... Hate který tady čtu není o nic lepší než ty holčičky, které z téhle ságy udělaly to, co z ní v povědomí lidí je. Hate hate hate jenom z principu je vážně dospělé. Tenhle film nepatří mezi skvosty filmové tvorby, ale odpad už si rozhodně nezaslouží. Urážet všechny, kteří si dovolili dát vyšší hodnocení, protože se jim to snad i líbilo... Já jsem si putování s těmito filmy do podivuhodných a uhozených zákoutí užila, bavila jsem se, i přes všechny nedostatky, kterých jsem si víceméně vědoma jsem na to budu ráda vzpomínat a ano, nestydím se za to. Žijte si to svoje a nechte žít ostatní to jejich. () (méně) (více)

TommyDiamond odpad!

Upřímně se ani nedívím, že Rozbřesk 2 dostal tolik zlatých malin. Rozbřesk 2 svým nesmyslným příběhem sérii doslova potopil. Celá Twilinght sága měla skončit tím ,že se Belle narodí dítě a konec se ponechá otevřený. Bylo by to mnohem důstojnější... Co se týká filmu samotného, tak je to u mě tentokrát jasný odpad. Už mě maximálně omrzelo vrčení vlků a dokonalost úpírů.....připomínalo mě to už pomalu X-mana.... I závěrečná bitva upírů, která byla jen na oko, tak působila tak trochu bizarně. Největší korunou všeho bylo, ale jméno Renesmé....když si to vše opět vybavím, tak si říkám, že ty zlaté maliny jsou vážně zasloužené ()

odvedle odpad!

Uvazoval som nad jednou hviezdou, ale neda sa inak, postavy staticke, dialogy nefunguju, chemia medzi hercami nefunguje, dej je slaby a taha sa ako sopel z nosa, a celkovo je film horsi nez niektore juhoamericke telenovely. ()

Kozy9

Nasledujúce riadky píšem ako nezaujatá osoba s neutrálnym postojom k celej ságe, tým pádom by mala byť táto recenzia objektívna a možno aj viac profesionálnejšia. Twilight ako jeden z moderných ošialov, pre niektorých priam fenoménov ma žial nikdy moc neoslovil. Prvá časť bola pre mňa kvalitným romantickým fantasy no s ďalšími to išlo doslova doel vodou a preto bolo dosť ťažké zhľiadnuť posledný snímok veľkolepej ságy. Po dopozeraní sa staviam k Breaking Downu pt. 2 s určitou rozpoltenosťou. Bolo vidieť, že autori potrebvali natiahnuť prvú pólku filmu keďže sa z komerčných dôvodov rozhodli rozdeliť poslednú knihu na dve časti. Najsilnejší a najzaujímavejší prvok celého filmu je samozrejme záverečná bitka. Bez nej je toto dielo lepšia Rosamunde Pilcher. Najviac asi vyčítam filmu veľa prirýchlo vytvorených zápletiek. Tá hlavná je jednoducho spomenutá len tak medzi rečou počas jednej scény čo mi prišlo takmer komické keďže som si povedal klasickú americkú frázu: "that escalated quickly boy". Áno, film má síce neskutočnú dvojhodinovú stopáž, no z toho je zaujímavá asi tak stvrtina, ostatok sú zdĺhavé bezduché dialógy, romantické scény, ktoré mi prišli ako nekonečné a zvyšok ľudovo povedané klábosenie o hlavnej zápletke. Dejovo teda očividne film stroskotáva a vystupuje ako epizóda zo seriálu, nie ako kvalitný film. Mimo deja som taktiež pocítil nedostatky v animácii vlkov, ktorá bola proti sersti a pôsobila umelo, na druhej strane efekty správania sa upírov boli dostatočne prepracované. Čo sa týka hereckých výkonov, moc som nečakal a moc sa mi ani nedostavilo. Klasický pohoďák Pattinson, vyzlečený a zazerajúci Lautner a krásna i Stewart, ktorej mŕtva tvár bez emócií konečne zapadlo do role novozrodenej upírky. Hudba a kamera lepší primer, niet čo hodnotiť. Zhrnutím, posledná časť ságy dopadla lepši ako som očakával, je na úrovni prvej časti (možno o trošku nižšie), no v svetovej kinematografii je snímok naozaj slabý, a pri danom rozpočte pôsobí až amatérsky, chýba mu určitá iskra, divák sa bude pravdepodobne pár chvíľ dokonca aj nudiť. Samozrejme pre fanúšikov hotový skvost a povinnosť. OPLATÍ SA KÚPIŤ NA DVD/BD: Iba ak ste fanúšik. CELKOVĚ HODNOTENIE: 50% ()

xylofonka

Rozhodla jsem se přidat komentář až k poslednímu dílu a dobře vím, že se u Odborné veřejnosti budu blamovat, ale mně se to prostě líbilo. Milý mix romantiky, fantazy a hororu, prostě prima oddech. Pravda, nebylo to v kině ale u TV, pravda, potřebovala jsem si vymýt mozek, pravda, byla jsem nesnesitelně unavená. Ale nejdůležitější je, že to fungovalo. Odpočala jsem si a mozek mám čistý jako dětskou prdýlku :-). Nečekala jsem filosoficko-sociologickou studii paralelních světů, nečekala jsem sofistikované filmové vyprávění a zřejmě právě proto nejsem zklamaná a docela se těším, že si mozek vypláchnu znovu. ()

sunfreedom

Pojmu to jako hodnocení celé té... série. Víc nevyvážené dílo jsem snad ještě nezažil. Dlouho jsem se tomu celému vyhýbal a podíval jsem se na to jednak proto, že jsem chtěl něco na dlouhé zimní večery u čeho nemusím přemýšlet, a taky proto abych se přesvědčil, jestli je to fakt tak špatné. Od prvního dílu, který měl i hodně dobrý trailer, přes nic neříkající dvojku, lepší trojku, šílený porod (a to doslova) v první části finále, až k docela obstojně zvládnutému konci, všechno jsem poctivě shlédl. A nemůžu napsat nic než "nevím". Všechno je tak nějak z poloviny. Je to z poloviny ztracený čas, z poloviny blbost, z poloviny pro dvanáctileté holky... místy je to ale i trochu vtipné. Určitě bych to nikomu nedoporučoval, ale až jednou nepůjde v neděli večer nic v televizi, a na tomhle jediném se zastavíte při přepínání, asi to nebude tak hrozné, jak si myslíte. A jak jsem si myslel i já. ()

Megynka

Naprosto, ale naprosto nejlepší díl ze všech!!! 5* ... já se celou dobu klepala jak blázen, musím říct, že tohle jsem necítila u filmu už dlouho, celou sérii jsem musela co nejdřív dokoukat, nemyslela jsem na nic jiného a u tohohle posledního dílu jsem málem zešílela ... sakra, chci ještě, další díly, i kdybych se měla dívat jen na to, jak se líbají na louce ... A chtěla bych také pochválit naprosto všechny herecké výkony, protože to napětí např. mezi Edwardem a Bellou bylo až neuvěřitelné, to jsem u žádného filmu ještě takto necítila. ()

Amynka

Nejradši mám tenhle díl,tak napíšu komentář sem...Jsem psychopatická fanynka téhle ságy!Jak jde o Twilight,tak jsem jak třináctiletá puberťačka a NESTYDIM SE ZA TO!!!!Nebudu sem psát,jak je skvělá a proč,páč to fandové ságy vědí:-)A těm,co mému milovanému Twilight sází odpady vzkazuji jediné:"FUCK OFF":-))) ()

JimDeNiro

Tak jsem dokoukal 5x píčovinu typu Twilight. Nejlepší díl byl, a to jsem teď masochista Zatmění, a to díky režii Davida Sladea, a toto si říkám, poslední díl - no aspoň se to uzavře a bude tam náznak aspoň nějaké řežby, a hovno. Až ta řežba skončila (samozřejmě bez krve - je to romantika pro krávy a přístupno dětem, nevím proč je to od 12 let, to můžou rovnou pouštět ve školce), tak se vlastně zjistilo, že to byla vize, co by se těm zlejm upírkům stalo - a já jim tak fandil, těm zlejm, hlavně Dakotě Fanning - a všichni se rozešli ve zdraví a lásce a šli asi prcat... Já mám újmu a moribundus. Nevím proč nedám odpad, ale ten si to asi nezaslouží, protože je to tak strasně tupý, celá sága, že je mě líto spisovatelky a lidí co se dali přemluvit k natočení, včetně režisérů a pár herců.... 25% ()

TaNya_

Ok, jediný co na tomhle díle stojí za hvězdičku je ta bitva navíc, o které vlastně v knížce nebyla ani zmínka. No nevadí, třeba jim aspoň tohle zachránilo finále. ()

MAAUZ

Hrozná hlína. Konečně jsem se přemohl a dokoukal po letech Twilight ságu. Musím podotknout, že díky kamarádce, která je tak trochu ve čtyřicetileté pubertě, twilight fan a četla všechny předlohy. Ani nebylo o co stát, každopádně final fight, kde si upíři navzájem rvali hlavy, byl docela funny. ()