Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

donkocicak

Nejkrvavější a nejdrsnější Arnoldův film... Žádná uspávačka typu 6. den nebo "hláškovací" Komando... Brutální a vulgární příběh, který má mezi všemi jeho filmy bezpochyby zvláštní postavení... Je natolik jiný a odlišný... Nápad originální, ale přesto pro mě průměr... ()

RAFT

Sabotage: Arnold v hlavní roli akčním filmu ,lépe si akčního hrdinu 80.let vybrat nemohli .Režisér takové filmy umí dost dobře natočit,jen tak dál ,sice škoda ,že film nebyl o pár hodin delší a nebylo to spíš hozené na thriller.Uvidíme po dalším zhlédnutí ,jestli nepůjdu o jeden level výš. ()

Shredder

Warning, spoilers ahead! Sabotage sa tak prekombinovane snazi oklamat divaka az sabotazuje sam seba. Kto spachal zlocin? Cierny muz a jeho crack whore. Dovod? Pomsta zalozena na mylnom predpoklade a navyse znacne prepiata. Tieto typy thrillerov zvyknu byt atmosfericke s velkou davkou napatie a paranoje. Predpokladom vsak su kvalitna rezia, scenar a herecke vykony. Ayerovi, ktory zaziaril s End of Watch sa to vsak kompletne vymklo z ruk. Soderbergh dokazal zmanazovat all-star tim, Ayer ma vsak problemy aj s tym svojim beckovym. Mireille Enos sa svojim bizarne presvihnutym, az komickym hereckym vykonom moze ist zaradit medzi turecke akcne hviezdy, dobrakovi Arniemu rolu lakonickeho pomstitela neverim ani na chvilu. Cely cas sa film snazi byt Gritty a potom v zavere dostaneme tragikomicky remake Unforgiven, ktory slabe zaludky oznacuju za brutalny, takze predpokladam, ze nepozeravaju Banshee, lebo to bol cisty cukrkandl. ()

crjules

Prekvapeni! David Ayer se s tim nemazlil.U nekterych scen a zaberu jsem byl az prekvapeny jejich brutalitou. Akce na jednicku.Herci uveritelni, Mireille Enos byla husta :) . A samozrejme tezky neherec Arnold (je to Arnold, tak co :), ktery se pro mne timhle filmem plnohodnotne vratil do sveta akcniho filmu! Zaver filmu v temer "Eastwoodovskem" stylu !!! **** ()

masekjc

Pár hluchých míst ale jinak hodně syrové a brutální. Arnoldovi tohle sedlo parádně, ale ajťáka hrát fakt neumí :-D Každopádně spokojenost a doufám, že ještě pár alespoň stejně kvalitních snímků dědek přidá, určitě na to ještě má! ()

Alojs

Dilema. Silné tři hvězdy versus slabé čtyři. Začátek filmu je v každém případě na nekompromisních pět. S přibývajícími minutami to ale začne haprovat (podezírám vrchního mrviče - Skipa Woodse). Což je škoda, protože... tady to měl Arnie rozjeto na výbornou. ()

TSZ

Akční střílečka se stárnoucím ex-guvernérem, který se po nejistém tápání v Konečné pevně uhnízdil v rolích,, které mu sedí. Tým ultradrsných DEA agentů v pouliční válce... žádné digitální efekty, žádné kompromisy, 80´léta jsou zpět i s jejich akčním symbolem. ()

vZeč

Bože to je utahaná sračka. Nedává to smysl. Všichni jsou tu nesympatický kreténi. Skip Woods je oficiálně největší dement, co nemá absolutně ponětí, jak stavět příběh, Ayer se ani nepokouší z toho blafu něco vymáčknout, sympatický herci jsou absolutně k ničemu, neuvěřitelně směšný drsňáctví a gore. Dementní žvásty, dementní zvraty, dementní všechno. A nuda. Pátá past je proti tomu klenot, protože se aspoň snaží vyprávět triviální akční jednohubku. To, o co se Woods s Ayerem pokouší tady, to je opravdu naprosto příšerná asociální šlichta. Co to ku*va pořád všichni vypouští z huby za bullshity??? Na úplnym konci se navíc ještě ukáže, že to vlastně mělo velkej potenciál a mohla to být opravdu řádná pecka. Tohle fakt nebrat. Do třiceti let šikanovaný sociopat Woods napíše scénář s jakž takž uvěřitelným chováním postav až ve chvíli, kdy napíše scénář bez postav. A Ayer by se měl stydět. ()

departed

Nejslabší Ayer, což nutně nemusí znamenat špatný film, ale přes všechna má vysoká očekávání a po všech těch dobrých trailerech jde o mírné zklamání. V technických aspektech je film naprosto v pohodě, od kamery až po ozvučení při přestřelkách. Nicméně příběh je tak zdrblej, že i já se svým nízkým sebevědomím si myslím, že bych po pěti pivech dokázal sesmolit daleko zajímavější zápletku. Další věc je špatné uchopení tohohle fádního příběhu (laciné scénáristické berličky), zbytečnost některých dialogů a určitých scén, a ani ten humor mi nesedl, ale humor je detail, který dokážu překousnout, na rozdíl od všeho předem zmíněného. A ten Arnie... jó, ten je hodně špatnej. Doufám, že s Furym se Ayer vytáhne víc. ()

Hisnuklusi

Začínají se objevovat lidé, co mají s tímhle filmem kdovíproč obrovský problém. Pro mě bylo spojení Ayer a Arnold velice zajimave a nakonec i rozumne. Psát tady jak Arnold neumí hrát a tuhle postavu nezahrál tudíž dobře, nebo Ayer, jak sám sebe a svoji tvorbu tímhle laciným filmem shodil ? Ještě jsem zapomněl napsat to, že má terminátor už 150 roků a tak nesmí hrát akční role, které hraje celou svoji karieru, ano. No. Nebo šli prostě najistotu, ale neuvědomili si, že je dnešní společnost tak hrozně zhýčkaná vším možným, včetně sebe samou, že třeba nebudou muset obstát. Pro mě osobně tohle není film, který by nějak oplýval dokonalostí a umem, na druhou stranu je to pro mě film, který přinesl to, co se od něj dalo očekávat. A já už můžu otevřeně říct, že jediné co mě rušilo u filmu, nebyl Arnold, rozhodně ne, nebyl to scénář a ani režie, ne, byla to debilní kvalita. PS: Tenhle film do kin patří ! Je ostuda, že nebyl v kinech. V dobách, kdy jedou filmy jako Královna zloba magie, je to opravdová ostuda, nevyrovnanost a hloupost českých distributorů. ()

john.h

Od Ayera zatím nejslabší film, což ale neznamená, že je špatný. Mrzí mě, že byl v Evropě tak špatně distribuován. Nejen v ČR, ale i ve Španělsku, kde je v některých kinech premiéra až nyní. Film byla solidní jízda a příjemné osvěžení, jednak takové komornější old school akční filmy chybí a druhak byl Schwarzenegger v hodně netypické roli. Žádný superkladný hrdina ani superzáporný Terminátor či Mr. Freeze. Žádnej černobílej charakter. Jeho herecký schopnosti jsou samozřejmě omezený, ale charismatu a statutu hvězdy má na rozdávání a nerozumím, proč takové zajímavé role nedostával už dřív. Co tomu hodně chybělo byly Ayerovy nápady z jeho minulých filmů. Tady snad jen v jedné přestřelce byly různé netradiční záběry z hledí směrem k oku střílejícího a podobně. ()

Colchack

Má to nejakú tu typickú Ayerovskú črtu, avšak dalo sa z toho vyťažiť viac. Scenár ujde, neni to prehláškované až po strop, čo je iba plus. Na Arnoldovi badať nejaký ten rôčok navyše, ale stále je to pán drsňák :) ....Priemerná podívaná po (pre mňa skvelej) Patrole a pred (pre mňa očakávaným) FURYm. Oddychovka za 3*. ()

oldy

Akční sceny ok,zbytek slabší. Od Ayera jsem teda čekal vic. Je to brutalní a sprosté,ale i někdy debilni. 6/10 ()

vozralec

Nářezový dirty film plný nekorektních hlášek. Alois věk nezapře, přesto mu to dobře pálí. K tomu stihne i krátký pumping iron. Rozhodně palec nahoru. ()

Maniik88

Panebože, to čo za výmelovia napísali scenár k tomu filmu. Celú slušnú akciu, zápletku, sympaťákov polišov zabil dokonale idiotský scenár. Taký WTF koniec by som nečakal ani v Bollywoode. Vydno, že scenár písali nejakí tupálkovia, čo na matematike nedokázali spočítať dva čísla pod sebou, pretože v celom filme nie je štipka logiky. Škoda, lebo za začiatku sa na to dobre pozeralo a malo to rozbehnuté k čomusi väčšiemu. Navyše ženské postavy boli hodne škaredé a nesympatické. No a Arnold sa nenaučil po Anglicky ani po 45 rokoch v Amerike. ()

joelly01

Jako prudce sofistikovana lejdy neco takoveho normalne nerikam, ale zde udelam vyjimku, neb to mozna do jiste miry vysvetli proc a jak hodnotim tento film. Ac mam skvely geneticky zaklad a fantastickou plet, tak jsem o par let starsi nez si bodry lid mysli. Jsem dite osmdesatek. Arnold a Sylvester byli hrdinove meho detstvi a vsechny jejich filmy jsem milovala. Z ucty k tradici si je i postupne porizuji na DVD/BluRay ve vselijakych tech moznych uncut a directors cut verzi.. No, timto se slozite snazim rict ze jsem proste velky fanousek osmdesatkovych akcnaku a "vzkrisence" posledni doby (Expendables, Last Stand, Escape Plan) kvituji s velkym povdekem a optikou nostalgie tyto filmy proste miluju! Ovsem Sabotaz se tak nejak nepovedla.. Ne, neni to uplne trapny film, ale pro me uz na te hranici trapnosti tak trochu balancuje a atrofovaneho Arnieho mi bylo az lito. Uplne me srdce rozbolelo, kdyz jsem sledovala tuto slataninu. No tak Arnie, vzdyt to neni tvuj prvni film po znovuvzkriseni. Neztracim nadeji a verim ze priste bude lip! ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

21.09.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)