Mann je taky milovník drsných chlapů, tvrdé akce a syrového military feelingu, stejně jako Ayer. Oba mají nakoukáno/nastudováno/zažito a umí realistickou atmosféru. Každý na to jde ale z opačného konce. Mann z horních pater sociálních vrstev (narkobaroni, profesionální lupiči, tajní cops ve Ferrari), Ayer z těch dolních (loosers gorily bez vyšších životních cílů). Jako akci David zvládá bravurně, to ne že ne. Tak syrové přestřelky plné kulek a destrukce tu nebyly dlouho, ale ostatní parády už jsme viděli v jeho jiných filmech, takže feeling neohromí a ty jeho převratné steady cam/FPS záběry taky nejsou žádnou novinkou. Furt by to ale byla slušná jízda nebýt hloupého scénáře. Arnold nevadí. Nerve se, jen střílí, takže ok.(15.8.2014)

Kroutím hlavou nad tím co jsem právě viděl. Totiž... tak krvavou, špinavou a vulgární, RAW, nekompromisní akční jízdu už jsem v Hollywoodu dlouho neviděl. Co kritika a spousta z vás neunese a označí za krajně debilní a samoúčelný (a ono ať si třeba je), beru já rovnou za jeden z nej filmů letoška. Je to jak zhmotnělej sen všech milovníků bezduchých stříleček a drsňáren. Dokonce je tu pořád i ten Arnoldovskej hláško-humor, prostě... co chybí k dokonalosti. Vrcholně drze provokativní morální vítězství a celá ta pomsta na konci chutnala skvěle.(9.7.2014)

Arnold schytal relativně náročnou roli a často vypadá, že ho stáří nevyhnutelně dohnalo. Když má šlehnout o stůl s dvoumetrovým Joem Manganiellem, vypadá celá scéna vtipně, ba až absurdně; navzdory věku však legendární exguvernér docela dobře funguje na pozici vnitřně rozervaného fízla, jehož každodenním budíkem je touha po pomstě. Toliko k hlavní postavě, jež je jedinou rozvinutější v celém filmu. Sabotáž vytrvale bojuje s diváckým vděkem - příběh je stupidní, vrahovi hlavních postav fandíte, protože jsou to všichni bez vyjímky tragédi a neustálá potřeba fekálně-brutálního humoru je v některých chvílích směšná. Potěšilo: určitě naturalistickým drajvem obdařené akční scény, krev, která je všude tam, kde by jí člověk čekal (tedy na zemi, zdech, stropě a občas i v člověku), šikovně zasazené flashbacky a satisfakční závěr, jenž je neskrývanou jednohubkou pro fanoušky Arnolda Schwarzeneggera. Za ten a hudbu nechávám třetí hvězdu, byť by tady jednoznačně měly být dvě.(27.1.2015)

Páni, tak toto bola super krvavá a drsná akčná jazda špinavým prostredím drog a rôznych nechutností. Filmu vládne drsná "mluva", nadávky a husté vtípky, síce sa niekedy niečo takéto vyskytne aj v iných Švarcíkových filmoch, tu toho však bolo bezkonkurenčne najviac. Ich koncentrácia vás prikvačí na stoličku a celý čas riadne prefackáva. V tomto smere vynikol hlavne Joe Manganiello, ktorý zatienil aj Arnyho. Naproti tomu mi tu vadila Mireille Enos, ktorá tu pôsobila ako päsť na oko, jej husté reči som nezhltol, skôr tá jej "drsnosť" a "hrubosť" iritovali. Vôbec sa sem typovo nehodila. Celý film sa preto každým svojim akože hustým slovom utápala maximálne iba ak tak v trápnosti. Na jej miesto by som radšej preobsadil Michelle Rodriguez, ktorej by tá rola padla ako uliata. Škoda. Čo sa týka dejovej linky, tak na akčný film bola prekvapivo dobrá, zaujímavá a ladená do celkom slušnej krimi roviny s mierne prekvapivým vyvrcholením. Jej súčasťou bola samozrejme častá akcia a napätie. Arny opäť dokázal, že ešte nepatrí do starého železa, aj keď vo filme je už jeho vek riadne vidieť. Stále však točí skvelé filmy, len tak ďalej. 80/100(11.7.2014)

Árný už chodí jako Pinokio a vrtulník smí parkovat na místech pro invalidy, to však jeho milce nezastaví, ba ani nepřibrzdí. Stále v něm vidíme fešného Cimeřana, co pěstí uspává slony a halenu má šitou jen z panenských blan. On to ví, kujón jeden, pročež si zkouší k tomu uhlobaronství ještě trošku přivydělat jako ,,stárnoucí charakterní herec". Sežvýkal jsem již horší kumrdoviny než Sabotáž, tedy děkuji a těším se na další eskapády pana guvernéra.(2.10.2014)

• - Natáčalo sa od 15. októbra do 13. decembra 2012 v amerických štátoch Georgia, Connecticut a New York. (m.a.t.o.)

• - Jedno ze střežených tajemství o filmu je skutečnost, že je založen na příběhu Agathy Christie s názvem "A pak tam byl žádný". (vofo)

• - Režisér David Ayer po Arnoldovi Schwarzeneggerovi (John) chcel, aby bol jednoducho "iba" šéfom tímu SWAT a bodka, žiadny Arnold. (Zdroj: Cinema) (gogo76)