Kroutím hlavou nad tím co jsem právě viděl. Totiž... tak krvavou, špinavou a vulgární, RAW, nekompromisní akční jízdu už jsem v Hollywoodu dlouho neviděl. Co kritika a spousta z vás neunese a označí za krajně debilní a samoúčelný (a ono ať si třeba je), beru já rovnou za jeden z nej filmů letoška. Je to jak zhmotnělej sen všech milovníků bezduchých stříleček a drsňáren. Dokonce je tu pořád i ten Arnoldovskej hláško-humor, prostě... co chybí k dokonalosti. Vrcholně drze provokativní morální vítězství a celá ta pomsta na konci chutnala skvěle.(9.7.2014)

Docela slušný film. Škoda toho hloupého konce. David Ayer prostě dělá to, v čem je dobrý a to jsou tyhle militantní filmy. Akce filmu rozhodně nechybí. I herecké obsazení je dost slušné. Zápletka taky šlape, ale rozuzlení mohlo být lepší. Přece jen jsem asi čekal trochu víc. Naše komando se celkem zapotí. Někdo je jednoho po druhé zabíjí a nikdo neví, kdo je zrádce. Arnoldu Schwarzeneggerovi roli jejich šéfa celkem sedne. Jenom ten konec mohl být lepší... "Ty jsi striptérka?" :D(29.7.2016)

• sniper18

Je to podpriemerný akčný krimi thriller od Davida Ayera. Má dosť dobrý príbeh o prvotriednej policajnej jednotke z protidrogového, ktorej sa pri poslednej úspešnej akcii proti drogovému kartelu podarí ukradnúť veľké množstvo peňazí, lenže tie zmiznú a navyše sa agenti stanú terčom vyšetrovania. Po jeho skončení ale začnú postupne umierať a tak šéf jednotky a vyšetrovateľka prípadu spoja svoje sily a urobia všetko preto, aby vraha našli a zastavili. Spracovanie je ale veľmi slabé, podobný typ zápletky so skupinou ľudí so spoločným tajomstvom, ktorí začnú umierať a tak nikto nemôže veriť nikomu mám rád, tu je to navyše doplnené o profesionálov a drogové kartely, ale horšie to už asi ani dopadnúť nemohlo. Jedine ešte tých prvých pár minút vyzerá celkom nádejne, ale už po chvíli ma to prestalo baviť, Tu nefunguje vôbec nič, čo od podobných filmov očakávam, postavám sa kvôli ich prístupu nedá vôbec fandiť, alebo ich ľutovať, celé to vyšetrovanie je až zúfalo nudné, nezaujímavé a miestami aj dosť hlúpe a síce v druhej polovici sa to o trochu vylepší, ale stále to nedosahuje ani len priemer. A nanešťastie dojem z neho nevylepší ani vyriešenie prípadu, tvorcovia si už nič horšie snáď ani vymyslieť nemohli. Po stránke deja za celý čas za niečo stoja iba problémy z minulosti šéfa jednotky, toto je to jediné, čo ma celkom zaujímalo, ale samozrejme na tom film nestojí, takže je to iba doplnok, no v tomto poteší aspoň úplný záver, toto sa už vydarilo. Akcie tu nie je až tak moc, ale je celkom slušná. Síce mohla byť trochu nápaditejšia a rozmanitejšia, keďže ju tvoria hlavne podobné prestrelky v opakujúcich sa interiéroch, takže minimálne nejaké zaujímavejšie prostredie by jej len prospelo, ale zase v tomto type filmu sa to aj dá celkom chápať. Hlavne, že všetky akčné sekvencie sú vizuálne dobre zvládnuté, pôsobia realisticky a navyše aj nekompromisne a správne drsne s efektne pôsobiacimi zásahmi. Takže všetky akčné scény ma bavili, ale najviac si ma získalo úplné finále, ktoré je v inom a podľa mňa len lepšom štýle. S hereckým obsadením som dosť spokojný, ale veľkým problémom je väčšina ich postáv. Arnold Scharzenegger ten svoj náboj stratil už veľmi dávno a tá jeho snaha pôsobiť drsne neustálym zapaľovaním cigár mi už prišla aj celkom trápna, ale na rozdiel od jeho výkonu v Last stand ma tu aspoň nerušil a ako jeden z minima bol bez väčších problémov, inak celá tá skupina z protidrogového bola úplne mimo, to ich správanie a reči ma celý film len znechucovali. A ešte Olivia Williams ako detektívka ma tiež nesklamala. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, David Ayer tento štýl ovláda a v tomto žánri mi vyhovuje, takže nemám väčší problém. Veľké sklamanie, toto malo slušný potenciál, ale ten sa vôbec nevyužil. S výnimkou tých pár krátkych akčných scén, Ayerovho vizuálu a úplného finále ma tu nebavilo už takmer nič, prakticky celý čas som sa nudil a ten scenár a postavy nestáli za nič. 45%(12.7.2014)

John "Breacher" Wharton (Arnold Schwarzenegger) velí týmu DEA (DRUG ENFORCEMENT ADMNISTRATION), jehož členy jsou James "Monster" Murray (Sam Worthington), Lizzy Murray (Mireille Enos), Joe "Grinder" Philips (Joe Manganiello), Julius "Sugar" Edmonds (Terrence Howard), Eddie "Neck" Jordan (Josh Holloway), Tom "Pyro" Roberts (Max Martini), Bryce "Tripod" McNeely (Kevin Vance) a "Smoke" Jennings (Mark Schlegel). Tým při své poslední akci proti drogovému kartelu ukradne 10 milionů dolarů a ztratí Smokea, který je zabit. Pro schované peníze jde Breacher společně s ostatními, ale na předpokládaném místě v odpadním kanalizačním potrubí je nenajdou, protože jsou pryč. Ztráta milionů neujde pozornosti nadřízených a celý tým je postaven mimo službu a vyšetřován. Po několika měsících vyšetřování končí, ale členové znovuobnoveného DEA týmu začínají postupně umírat... Při akci se krví rozhodně nešetřilo a někdy je jí opravdu hodně, ale nepůsobí jakkoliv digitálně a rušivě. Arnold (John "Breacher" Wharton) neopomene navštívit posilovnu, kouří doutníky a hlášky se také povedly: "Shut the fuck up! Concentrate, it's pay day!", "Don't piss in my bushes anymore, okay?", "We are back in business." a "It's time to do the lord's work." Slovem "fuck" Arnold ve snímku rozhodně nešetří a závěrečná scéna se taky vydařila. Ve filmu si lze všimnout fotek z Arnoldova soukromého života, protože ve své kanceláři má mimo jiné fotku svého syna Patricka a v Breacherově domě jsou tři fotografie Arnolda s prezidenty (Ronald Reagan, Bill Clinton a Barack Obama).(8.7.2014)

• nash.

Těšil jsem se, protože eRková akční jízda s Arnoldem, který na střídačku hláškuje a mění zásobníky, co víc si divák může přát. No, teď už vím, že scénář. Bylo to sice drsné a krvavé, některé momenty byly působivé, některé postavy upoutaly, ale přes velmi slibný námět jsem od počátku měl pocit, že jako první si vystřelil mozek z hlavy autor scénáře. A pak teprve začal psát. Režisér se pak marně snažil nesmyslnost jeho výplodu utopit v krvi a střevech stejně jako nepřetržitě chrlenou vulgaritou přehlušit hloupost dialogů. Marně. Idiocie scénáře je patrná v každé scéně, kdy jsem jen nevěřícně zíral. Profikomando se hádá, kdo má jít při akci první do dveří, všichni, od padouchů po FBI přesně ví kolik zmizelo z hromady peněz, která explodovala a shořela. A to nemluvím o týmu nejlepších a nejutajenějších protidrogových agentů, kteří vypadají a chovají se jako parta zhulených primitivů. A ještě navíc se pohybují ve světě, který připomíná panoptikum z nějaké divoké noční můry. Ze které nejspíš pocházejí i všechny ty divoké a nesmyslné zvraty ve druhé polovině filmu. Toto se fakt nepovedlo.(14.11.2015)

• - Jedno ze střežených tajemství o filmu je skutečnost, že je založen na příběhu Agathy Christie s názvem "A pak tam byl žádný". (vofo)

• - Nůž, který má na taktické vestě John "Breacher" Wharton (Arnold Schwarzenegger), je RAT Cutlery model RC-4. Mireille Enos (Lizzy Murray) má pak také RAT Cutlery, ale menší model RC-3 (marushka90)

• - Film ohlásili pod názvom Ten, jeho pracovný názov bol Breacher, no nakoniec bol počas postprodukcie premenovaný na Sabotage. (m.a.t.o.)