Zajímavě drsný thriller plný krve a uvěřitelných přestřelek tak, jak to zkrátka od Ayera známe. Bohužel, a říkám to velice nerad, účast velkého Arnolda, mého velkého oblíbence a idola, ten film kazí. Snímek postrádá jakýkoliv emoční prvek, který vás donutí udělat si k postavám vztah, tedy se o ně strachovat, prožívat to s nimi a tak si film dokonale užít. To by se povedlo jen tehdy, kdyby klíčové role obsadili skutečně skvělí herci, podobně jako kdysi Heat pozvedli Al Pacino a DeNiro na vrchol pyramidy obyčejných stříleček. A Ayer to umí, o čemž svědčí třeba obsazení jeho Training Day. Arnold v situaci, jak jej současný divák vnímá, "funguje" už jen jako akční harcovník, který si tropí žerty ze sebe sama, třeba jako v Expendables, je tedy nesmysl, aby zkoušel role, kde ho máme brát vážně - ne, tahle ikona už vážně ne. V této roli ve mně vyvolával rozpaky, nebyl ani akční ani charismatický, ani vtipný, ani prostě nijaký. To nebyl Arnold Swcharzenegger. To byl Robert Duvall nebo nějaký jiný neakční geront... Přišlo mi to, jako když nechali Havla natočit si své "Odcházení". Sabotage tedy ztrácela svou konzistenci, blamovala se sama všemi svými nelogickými chybami ve vyprávění, ukazovala postavy, o kterých si říkáte, aby už konečně chcíply, než abyste jim fandili, sabotovala sebe samu. Minulost postav je vám šumafuk a vztah Breachera s policistkou, co ještě navíc vypadá jako MUDr. David Rath, je jen červivou třešničkou na dortu. Přesto však musím říct, že jak jsem se na Arnyho nový hit těšil, tak jsem si jej i vychutnal. Je to prostě syrově drsná sonda do života superdrsných agentů DEA, kde se něco posralo a vy do poslední chvíle nevíte co. Přesto všechno to udrží vaši pozornost a nakonec alespoň jeden den o tomto velmi zvláštním filmu přemýšlíte. Říkáte si: líbilo se mi to, nebo nelíbilo? Nedá vám to spát. A to se cení. Dal bych tři, ale z fanouškovské lásky k starému pánovi dávám čtyři.(14.7.2014)

|93%| Tak konečně to tu je ! Nejdřív bych se chtěl vyjádřit na zkurvenou distribuci s prominutím. Jak tohle nemohlo jít pro Kristusovu šálu k nám do kin ? Je to přece Ayer ! Ale, ale ale - v Ayerovi problém není, že ne ? Je tu problém v Arnoldovi. To, že píšu problém, tím mám na mysli, že dnešní diváci už tyto old school borce neuznávají. Já v sobě vztek nezkryji, ale holt je to tak. No nic, nemá to cenu řešit. Konečná komerční propadák, Jedna mezi oči, Plán útěku nic moc a takhle bych pokračoval ještě hodně dlouho. Film se líbil, přesně tak jak jsem předpokládal. Klasický Ayerův styl. Kdy tu máme jednoduchý příběh a postupně rozvíjející se postavy. Takže upozornuji na další věc. Kdo čekal akční film, tak at si tá pozor, toto není akční film. Má sice více akce než v předchozích Ayerovkách, ale akční film to není. Já bych to zařadil jako klasický a drsný dramatický thriller. Prostředí je drsné, krev tu je, nekompromisnost, místy brutalita - tím myslím mučení ženy na videu atd. Takže krásně využité Rko. Diváci by měli vidět všechny předchozí Ayerovi filmy před tímto. Aby si zvykly na styl Ayera. Nemyslím to ve zlým, ale číst stupidní komentáře typu: Jee, malo akce, divnej Arnold, nuda atd - to je fakt peklo. Akční film to není. A mě to teda nevadí. Kvalita je vysoká. Samozřejmě, také závisí na tom jak si to divák přebere. Nemusí to sednout všem. Mě jen dopalují komentáře neznalců, kteřá nevědí jak to režisér pojal atd. Filmy Street Kings a Drsné časy jsou si dost podobné. Tam si Ayer vyhrál moc pěkně. U Patroly mi trochu adila ta kamera a tak, jinač jsem s filmem problém neměl. Zde mě to opět zaujalo od začátku do konce. Prostředí, herci nebyli žádní svatoušci. Sice Arnold neměl také nejsvatější postavu, ale fandil jsem mu od začátku do konce. Arnoldův návrat jsem vítal už v Expendables 2, kde měl menší roli. V Konečné jsem byl nadšen a o Plánu útěku už vůbec nemluvím. Zde měl drsnější roli a vypadal i drsně, takže naprostá spokojenost. Film nabízel zajímavé postavy - každá měla svůj prostor. Nuda zde rozhodně u mě nenastala, ikdyž měl film někdy mírnější tempo. A akce ? Na to, že to není vyloženě akční film se tu občas objevila a byla dobrá. Konečná vyvraždovačka v klubu byla skvělá. Film se nedá nějak zvlášt rozebírat. Mělo to zápletku, dvě menší pointy na konci - jen jednu z nich jsem uhodl. Hudba byla taková normální, hodila se. Rozhodně něco málo bych doupravil, ale to je detail. Tu 5* si film ode mě rozhodně zaslouží. I co se týče kamery - kamera zabrala vše podstatné - žádný technický problém jsem nenašel. Těším se na další Arnoldův film a rozhodně i na další Ayerovku, což bude příště: Fury. Dle trailer to vypadá na jeho styl trochu netypicky, ale dobře. No, nemám co už dodávat. Spokojen jsem víc než dost.(13.7.2014)

Woodsi ty starý patlale... Sabotage má potenciál. Příběh inspirovaný Deseti malými černoušky od Agathy Christie naroubovaný na vychcanou DEA jednotku slibuje dlouho hutný závěrečný twist, ale tam bohužel (a to se divím Ayerovi, že to nepohlídal) totálně selže. Ukazuje příliš mnoho. Překombinuje to tak, že se stává parodií na akční béčko. Krácením a sestříháním (nebo možná naopak rozšířením...) by se z toho dala vytřískat obstojná detektivka se slušným závěrem. Škoda mluvit. Arnold se snaží jít proti proudu a své tradiční póze. Vychází mu to, hodně dlouhou dobu nepodal tak "soustředěný" výkon. Tým je obsazený výborně. Manganiello je obrovské hovado a snad dostane šanci ještě někde jinde. Mireille Enos po KILLING v hodně netradiční poloze. Akce naturalistická, diváka nešetří krvavých detailů, ale co z toho, když po ní zůstane po konci taková nepříjemná pachuť. Nejslabší Ayerův film a promarněná šance.(11.7.2014)

Režisérovi se musí nechat, že se nebojí krve a vedlejších ztrát. Umí zaujmout a vzbudit zvědavost, která však s přibývajícím časem ubývá, protože se zdá, že příběh nemá rozumné řešení. On ho sice má, ale už nezachrání lehce průměrný dojem z viděného. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu ***(12.7.2014)

Dobrá podívaná. Švarcik je tam drsnej a dělá akční kousky, které mu jeho věk dovoluje a vůbec to nepůsobí nepatřičně. Celé to je opět ayerovsky předrsněné, plné špinavých poldů a drog. Škoda trochu slabšího scénáře (furt nechápu, kdo tam teda poslal ty Guatemalce), ale já byl fakt spokojenej. Daší mínus za to, že obě hlavní ženský role hrajou hnusný, nesympatický košťata.(9.8.2014)

• - Režisér David Ayer po Arnoldovi Schwarzeneggerovi (John) chcel, aby bol jednoducho "iba" šéfom tímu SWAT a bodka, žiadny Arnold. (Zdroj: Cinema) (gogo76)

• - Tesne pred natáčaním z projektu kvôli tehotenstvu odstúpila aj Malin Akerman. Nahradila ju Mireille Enos (Lizzy). (m.a.t.o.)

• - Film ohlásili pod názvom Ten, jeho pracovný názov bol Breacher, no nakoniec bol počas postprodukcie premenovaný na Sabotage. (m.a.t.o.)