Reklama

Reklama

Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

(více)

Videa (21)

Trailer 1

Recenze (581)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Docela slušný film. Škoda toho hloupého konce. David Ayer prostě dělá to, v čem je dobrý a to jsou tyhle militantní filmy. Akce filmu rozhodně nechybí. I herecké obsazení je dost slušné. Zápletka taky šlape, ale rozuzlení mohlo být lepší. Přece jen jsem asi čekal trochu víc. Naše komando se celkem zapotí. Někdo je jednoho po druhé zabíjí a nikdo neví, kdo je zrádce. Arnoldu Schwarzeneggerovi roli jejich šéfa celkem sedne. Jenom ten konec mohl být lepší... "Ty jsi striptérka?" :D ()

verbal 

všechny recenze uživatele

No a co, že děj je tupý jako nůžky nabroušené potulným cigošem. No a co, že drsně údernou protidrogovou Urnu naplňuje popelem skoro sedmdesátiletý trilobit, na kterém visí kůže jako na švábovi s MiB a na krku má vytetovaný melanom. No a co, že jediné dvě ženské postavy vypadají jako čerstvě exhumované, mohly by závodně odpuzovat hmyz, plašit ptáky a strašit nezbedné děti, aniž by udělaly nějaký příšerný obličej. No a co, že jeliman z Avataru vypadá pořád jako buzna, i když si na bradce uplete francouzský cop. No a co, že nám závěrem udělali z Árního totálního debila. No a co, no a co, no a co! Je to přeci Děda Konan ilegal komando, volové! ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

Ty sračkoidní scénáře Skipa Woodse semelou opravdu každého. David Ayer si navíc po výtečné Patrole připisuje svůj výrazně nejslabší snímek, který se po slibném úvodu propadá do čím dál většího scenáristického bahna, co nedává smysl. Režie je matná, postavy neskutečně otravné a herci vlastně nemají ani co hrát, Člověk se až diví, že se zde ukáže tolik povědomých ksichtů, když takový Terrence Howard zde prohodí sotva pět vět. Velké zklamání a zasloužený propadák. 50% ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Moc mě to nebavilo, akční filmy o speciálních jednotkách patří mezi mé nejméně oblíbené, protože i zde si nevybudujeme žádný vztah k postavám, takže absolutně nesoucitíme s někým, kdo umře. Krve je zde sice požehnaně,ale to je tak vše, místy to na mě působilo jako levný video film. Tuctové story, málo akce, arnie mi zde neseděl a místy i nuda, takže průměr. 55% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Jsou to sprostá hovada bez vychování, která překračují zákon. Než ho však překročí úplně, platí za jednu z nejúčinnějších zbraní proti drogovému podsvětí. Pronikají v utajení a s úspěchem do drogových organizací. A to i díky tomu, že v jejich čele stojí šestašedesátiletý ranař Arnie. Jenže jedna akce, u které si uvědomí, že se dá žít i líp než jen z policejního platu, z nich začne dělat nepohodlné cíle. Jednotka se zužuje a Arniemu, který je zároveň stíhaný tragickou ztrátou rodiny, dochází trpělivost. A i jeho kroky budou mít doslova tragický rozměr. Režisér David Ayer (napsal Training Day, natočil Patrolu) už nejednou ukázal, že ho zajímají špinavé ulice plné děvek, zoufalců a vrahů. Znovu sází na atmosféru a snahu dostat diváka doprostřed intenzivní akce. A také na živočišnost jeho adrenalinem nadopovaného týmu zabijáků s policejními plackami na krku (jsou mezi nimi netradičně i Sam Worthington nebo Josh Holloway). Sabotage je rychlá a drsná škola, Arnoldovi to v týmu sluší (když si dá ale napříště zase nějakou sólovku, zlobit se nebudu) a Ayer za kamerou nešetří nikoho, tam to po nárazu na přední sklo odskáče cyklista, tam to do hlavy koupí ženská. Jen si musím rýpnout do scénáře, myslím, že se Skipem Woodsem (zpackal poslední Smrtonosnou past) se pánové zrovna dvakrát nesnažili, nelogičnosti a díry v ději si kupily, roztahané, a tak trochu neefektivní vyšetřování také příliš nepotěší. Přesto Ayer, který má mariňáckou minulost, znovu rád sahá po ruční kameře a svým dynamickým stylem, kterému estetizace neubírá na dojmu autenticity, získává potřebné body!! A já jsem tak trochu rád, že mým 8000. ohodnoceným filmem téhle databáze je kousek (ač má své nedostatky), ve kterém kraluje jedna z nejvýraznějších filmových ikon posledních třiceti let!! ()

Galerie (60)

Zajímavosti (12)

  • Tesne pred natáčaním z projektu kvôli tehotenstvu odstúpila aj Malin Akerman. Nahradila ju Mireille Enos (Lizzy). (m.a.t.o.)
  • Podle režiséra Davida Ayera byl film značně sestříhán, jelikož si studio přálo více akční film než mysteriózní thriller. Původní sestřih měl údajně mít skoro 3 hodiny. (S.U.E.S.)

Související novinky

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Poslední snímky režiséra Davida Ayera (Drsný časy, Králové ulice) nebyly přijímány vůbec dobře. Sypat se to začalo už Sabotáží z roku 2014, následovala komiksárna od DC Sebevražedný oddíl, který se… (více)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (více)

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)

Reklama

Reklama