Reklama

Reklama

Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

(více)

Videa (21)

Trailer 2

Recenze (582)

Psema 

všechny recenze uživatele

Sledovat Arnolda hrát těsně před důchodem je skoro stejně ubíjející jako poslouchat Woodsovy dřevěné dialogy a být svědkem z řitního otvoru tahaných zvratů (posledních 40 minut musí být parodie), potažmo nekončícího závalu brutality, která v takhle blboučkém příběhu nepůsobí drsně realisticky, ale spíš jako trapně samoúčelná vějička pro milovníky eRkových řezničin. Dokoukáno s velkým sebezapřením. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Arnold schytal relativně náročnou roli a často vypadá, že ho stáří nevyhnutelně dohnalo. Když má šlehnout o stůl s dvoumetrovým Joem Manganiellem, vypadá celá scéna vtipně, ba až absurdně; navzdory věku však legendární exguvernér docela dobře funguje na pozici vnitřně rozervaného fízla, jehož každodenním budíkem je touha po pomstě. Toliko k hlavní postavě, jež je jedinou rozvinutější v celém filmu. Sabotáž vytrvale bojuje s diváckým vděkem - příběh je stupidní, vrahovi hlavních postav fandíte, protože jsou to všichni bez vyjímky tragédi a neustálá potřeba fekálně-brutálního humoru je v některých chvílích směšná. Potěšilo: určitě naturalistickým drajvem obdařené akční scény, krev, která je všude tam, kde by jí člověk čekal (tedy na zemi, zdech, stropě a občas i v člověku), šikovně zasazené flashbacky a satisfakční závěr, jenž je neskrývanou jednohubkou pro fanoušky Arnolda Schwarzeneggera. Za ten a hudbu nechávám třetí hvězdu, byť by tady jednoznačně měly být dvě. ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Woodsi ty starý patlale... Sabotage má potenciál. Příběh inspirovaný Deseti malými černoušky od Agathy Christie naroubovaný na vychcanou DEA jednotku slibuje dlouho hutný závěrečný twist, ale tam bohužel (a to se divím Ayerovi, že to nepohlídal) totálně selže. Ukazuje příliš mnoho. Překombinuje to tak, že se stává parodií na akční béčko. Krácením a sestříháním (nebo možná naopak rozšířením...) by se z toho dala vytřískat obstojná detektivka se slušným závěrem. Škoda mluvit. Arnold se snaží jít proti proudu a své tradiční póze. Vychází mu to, hodně dlouhou dobu nepodal tak "soustředěný" výkon. Tým je obsazený výborně. Manganiello je obrovské hovado a snad dostane šanci ještě někde jinde. Mireille Enos po KILLING v hodně netradiční poloze. Akce naturalistická, diváka nešetří krvavých detailů, ale co z toho, když po ní zůstane po konci taková nepříjemná pachuť. Nejslabší Ayerův film a promarněná šance. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Takový normální Ayer s bonusem v v podobě příjemně nadsazeného ultragore, nadsazených ultradrsňáků v hlavních rolích, a Arnolda v další roli která by mohla být ikonická, kdyby... kdyby dostal pořádný scénář a kdyby uměl pořádně hrát. Ale těžko po něm chtít herectví, to mu nikdy nešlo, takže tuhle kriminálku (nikoli akční rubanici, je to pořád Ayer) zachraňuje spíš herecký tým kolem něj, a záměrná stylizovanost všeho. Jo, navzdory negativním ohlasům mě to bavilo, a to o dost víc než primitivně černobílá Patrola. 7/10 ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kondice nečekaně krvavé Sabotáže závisí na kondicionálech. Kdyby se nesnažila neustále vystavovat své dvě obrovské bimbající se koule, které ji táhnou ke dnu. Kdyby se Ayer nespolčil se Skipem Woodsem (jako by se orel vydal na lov s kulhajícím pštrosem). Kdyby producentské akce-chtivé zásahy z toho neudělaly místy pomatený mišmaš. Kdyby kompletní herecké obsazení nebylo největším castingovým omylem dekády. Pak, v jiném čase na stejném místě, možná… Holé pleco Arnie si vybral slabší hereckou chvilku, ale ta nám, řekněme si na rovinu, trvá od roku 1969.. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (12)

  • Tesne pred natáčaním z projektu kvôli tehotenstvu odstúpila aj Malin Akerman. Nahradila ju Mireille Enos (Lizzy). (m.a.t.o.)

Související novinky

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Poslední snímky režiséra Davida Ayera (Drsný časy, Králové ulice) nebyly přijímány vůbec dobře. Sypat se to začalo už Sabotáží z roku 2014, následovala komiksárna od DC Sebevražedný oddíl, který se… (více)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (více)

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)

Reklama

Reklama