Nečekal bych, že nejvíce zklamaný budu z Ayerovy režie, která je zde zcela rutinní a bezvýrazná (ovšem nezaměňovat se špatnou). Jeho předchozí filmy jsou pro mě typické mimo jiné vizuální vytříbeností a hutnou atmosférou a vzhledem k tématu filmu jsem tyto aspekty očekával i tady. Ale bohužel - obrazové pojetí SABOTAGE je naprosto obyčejné a ničím zajímavé (dle prvních ohlasů, v nichž se často zmiňovaly brutalita, krev či špinavost, jsem čekal a doufal, že minimálně akční scény budou řadně šťavnaté a adrenalinové, ale ani ty bohužel nejsou nijak zvlášť působivé nebo originální). Scénář mě naštěstí výrazně zklamat nemohl, protože kdo zná Skipa Woodse, ten ví, že tenhle pán žádný velký pisatel rozhodně není - i SABOTAGE obsahuje pro něj typické bizarní zvraty (hlavně ke konci), naštěstí zde nebolí tolik, jako v jiných filmech, s nimiž měl co dočinění. Nadprůměrně se ovšem povedl casting - Arnold sice herecky na svou nejednorozměrnou roli sice tak úplně nestačí (a jeho věk taky nehraje zrovna v jeho prospěch), ale zbytek osazenstva už pasuje velmi dobře - zejména Worthington se svojí potetovanou holou palicí a stylovou motorkářskou bradkou působí jako správný badass. :) Ovšem určitě bych uvítal, kdyby se mezi sebou snad všechny hlavní postavy v jednom kuse nebavily jako oplzlí a neustále nadržení burani... Ve výsledku se jedná o ucházející pokus o drsný akční krimithriller, který hodně slibně vypadá (viz skvělé trailery), ale bohužel svoje sliby nedokáže adekvátně splnit. 60 %(14.7.2014)

Ze současnejch akčních pokusů, co na nás stará garda včele se Slyem a Arniem v poslední době chrlí, asi nejlepší kousek. O dost lepší než Konečná i Bullet to the Head a vlastně asi i než Expendables. Parádní a dost brutální akce, Arnold je tu takovej civilnější a když de do tuhýho a začne se střílet, nestrhává na sebe zbytečně pozornost a pěkně splyne se svojí našlápnutou bandou parťáku a nestrhává na sebe zbytečně pozornost, přesto z něj de mega respekt. Možná bych jen trochu vystříhal scény s tou policajtkou, co mi přišla jak nesympatická mužatka, ale jinak se mi to líbilo moc.(10.7.2014)

Ale jo kurva! Je po obavách. Tenhle film jsem ze začátku vnímal rozporuplně, protože nakolik je Ayer oblíbený režisér, tak já si k němu cestu nenašel. Navíc co si budeme povídat Skip Woods jako autor scénáře taky velkou důvěru nevzbuzoval, ale říkal jsem si sakra Arnie si na sklonku kariéry bude sakra dávat bacha na to co si vybere za filmy a potvrdilo se to. Jenom škoda, že dnešní vypatlaný publikum (převážně to émerický) už to prostě neocení. Pro ně to je dědek za zenitem no a v ČR a SR postoupila demence natolik daleko, že tu pro jistotu film z největší akční ikonou všech dob ani neuvedli. Páni distributoři do pekla s vámi Arnold by vám měl rozstřelit ksicht, ale toto už není můj byznys. Každopádně můžu konstatovat, že Ayer konečně natočil film o policajtech kterej mi sednul. Na rozdíl od vyumělkovaný patroly kde můžem vidět ty nejhodnější fízly pod sluncem zde máme sakra tvrdej tým kterej se umí šikovně pohybovat na hraně zákona někdy i za ní s ničím se neserou a rádi dělají přepadovky. Líbilo se mi jak vždycky někam vtrhli a rozstříleli to tam na sračky. No a Arnold je přirozený kápo vyzařuje z něj úplně neskutečnej respekt. Film je na něm v podstatě postavenej a co si budeme povídat role Johna Breachera je Arniemu ušitá na míru. Oproti Konečný a Exp 2 kde se mi rovněž líbil, ale přeci jenom vypadal trochu strhaně se nebojím říct, že tady máme dávného mistra akce jak z dob jeho největší slávy. Svěžest a respekt je cítit na míle daleko Arnold s chutí fuckuje i brutálně zabíjí. Akce si fakt nebere servítky a kromě toho, že je exkluzivně drsná a krvavá, tak je i přehledně natočená. Občas sice Ayer použije ten svůj nešvar jménem ruční kamera, ale naštěstí jenom minimálně. Takže já jsem rozhodně spokojen v tohle jsem doufal a i když nečekejte film nabitý akcí od začátku do konce, tak se stejně nemusíte bát, že by jste se nudili. Dialogy jsou výživný příběhu jsem taky celkem porozuměl a hlavu a patu to rozhodně mělo. Takže co se mého hodnocení týče měl jsem velký dilema mezi 4 a 5* Jako nejsem zase tak nadšenej abych to cpal do topky. To ne nějaký chyby to má i když jich je minimum. Občas prostě i když je příběh dobrej se kecalo moc a akce mohlo bejt víc. Hlavně postrádám nějakej pořádnej rozsáhlejší souboj. Takže po celou dobu jsem se přikláněl k tomu, že dám silnější 4*, ale nakonec u mě rozhodl ten konec kterej mě fakt dostal. Závěrečný finále je neskutečně heroický a za to jak to Arnie celý zakončil prostě musím dát palec nahoru na tohle by Stallone prostě neměl koule a i to je jeden z důvodů proč Arnie vždy byl a bude jednička. Z jeho postavami jsem se prostě dokázal vždy maximálně ztotožnit. No každopádně si myslím, že ta závěrečná scéna má u Arnoldových skalních fanoušků velkou šanci zkultovnět a je škoda, že ti co nemají rádi staré akční hrdiny a tahle doba je pro ně mrtvá to prostě nemůžou ocenit a film tak pravděpodobně finančně propadne. No co už doba je zlá, ale milovníci Rakouskýho velikána nezoufejte. Tohle je prostě film pro vás, tak si pana Schwarzeneggera společně užijme dokud je tu s námi a pořád nám dělá radost no a na milovníky Tvajlajtů Transformerů a v neposlední řadě i na bandu artových hnidopichů z vysoka nasrat. Já a Arnie vám vzkazujem shut fuck up! 95%(21.4.2014)

Nadprůměrný film, ačkoliv s odřenýma ušima. Jeho zápletka sice připomíná kterýkoliv z nových děsivých počinů Stevena Seagala, nicméně provedení je po všech stránkách neskonale lepší, Arnold Schwarzenegger ty drsné pohledy prostě pořád umí a konec se obzvlášť povedl. Zážitek mi kazil akorát strašný český dabing (DVD nevyšlo a já si tedy musel Sabotáž nechat nahrát z televize jako za starých dobrých časů VHS), jehož aktéři se kolikrát snad ani nesnažili hercům správně strefovat do úst. Tři a půl.(2.8.2015)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $10,508,518Tržby Celosvetovo $21,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,391,874Tržby za predaj DVD v USA $4,285,953║ tešil som sa na to, doteraz vždy u mňa režisér David Ayer bodoval ale tu to je také nemastné neslané ani dobrý thriller ani dobrý akčný film, dosť rozpačité, s Arnoldom sa mal vybrať skôr do odľahčenejších akčných vôd, toto mu nesedí /45%/(16.7.2014)

• - O úlohu, ktorú si zahrala Mireille Enos sa uchádzali Kate Mara a Isla Fisher. (m.a.t.o.)

• - Nůž, který má na taktické vestě John "Breacher" Wharton (Arnold Schwarzenegger), je RAT Cutlery model RC-4. Mireille Enos (Lizzy Murray) má pak také RAT Cutlery, ale menší model RC-3 (marushka90)

• - Jedno ze střežených tajemství o filmu je skutečnost, že je založen na příběhu Agathy Christie s názvem "A pak tam byl žádný". (vofo)