Po Konečné a Plánu útěku zde máme třetí Schwarzeneggerův film od návratu z politiky ve kterém si zahrál hlavní roli a musím říct, že pokud si i jeho další snímky udrží minimálně tuhle úroveň - máme se na co těšit. Sabotáž je krvavý thriller s dobrým příběhem a zanedbatelná zde není ani akce, která působí velice reálně a ani v jedné scéně není zbytečně přehnaná (na rozdíl od jinak skvělých třetích Expendables). Není to ale jen klasická střílečka - film má napínavý děj a docela překvapivý závěr. Finální scéna z baru pak dává vzpomenout na Williama Munnyho a Arnieho poslední pohled před závěrečnými titulky nepotřebuje žádných slov a povyšuje film o level výš. Já jsem si přišel na své a moc nechápu zdejší hodnocení, které vůbec nevypovídá o kvalitách filmu. Hodně silné čtyři hvězdy.(25.9.2014)

Tenhle biják se bude velmi dobře vyjímat ve filmografii diletanta Skipa Woodse, zklamat by neměl ani Arnieho fany, ale pro Ayera je to po nabušené PATROLE scenáristicky i vizuálně krok zpátky, byť ne kdovíjak tragický. Scénář nenudí, typově dobře osázený tým drsňáků dá vzpomenout na zábavná komanda z VETŘELCů nebo PREDÁTORA, je to příjemně brutální a bavilo mě to víc než KONEČNÁ nebo ESCAPE PLAN. Bohužel, Arnie si vybral svou slabší hereckou chvilku.(13.7.2014)

Jsou to sprostá hovada bez vychování, která překračují zákon. Než ho však překročí úplně, platí za jednu z nejúčinnějších zbraní proti drogovému podsvětí. Pronikají v utajení a s úspěchem do drogových organizací. A to i díky tomu, že v jejich čele stojí šestašedesátiletý ranař Arnie. Jenže jedna akce, u které si uvědomí, že se dá žít i líp než jen z policejního platu, z nich začne dělat nepohodlné cíle. Jednotka se zužuje a Arniemu, který je zároveň stíhaný tragickou ztrátou rodiny, dochází trpělivost. A i jeho kroky budou mít doslova tragický rozměr. Režisér David Ayer (napsal Training Day, natočil Patrolu) už nejednou ukázal, že ho zajímají špinavé ulice plné děvek, zoufalců a vrahů. Znovu sází na atmosféru a snahu dostat diváka doprostřed intenzivní akce. A také na živočišnost jeho adrenalinem nadopovaného týmu zabijáků s policejními plackami na krku (jsou mezi nimi netradičně i Sam Worthington nebo Josh Holloway). Sabotage je rychlá a drsná škola, Arnoldovi to v týmu sluší (když si dá ale napříště zase nějakou sólovku, zlobit se nebudu) a Ayer za kamerou nešetří nikoho, tam to po nárazu na přední sklo odskáče cyklista, tam to do hlavy koupí ženská. Jen si musím rýpnout do scénáře, myslím, že se Skipem Woodsem (zpackal poslední Smrtonosnou past) se pánové zrovna dvakrát nesnažili, nelogičnosti a díry v ději si kupily, roztahané, a tak trochu neefektivní vyšetřování také příliš nepotěší. Přesto Ayer, který má mariňáckou minulost, znovu rád sahá po ruční kameře a svým dynamickým stylem, kterému estetizace neubírá na dojmu autenticity, získává potřebné body!! A já jsem tak trochu rád, že mým 8000. ohodnoceným filmem téhle databáze je kousek (ač má své nedostatky), ve kterém kraluje jedna z nejvýraznějších filmových ikon posledních třiceti let!!(2.6.2014)

|93%| Tak konečně to tu je ! Nejdřív bych se chtěl vyjádřit na zkurvenou distribuci s prominutím. Jak tohle nemohlo jít pro Kristusovu šálu k nám do kin ? Je to přece Ayer ! Ale, ale ale - v Ayerovi problém není, že ne ? Je tu problém v Arnoldovi. To, že píšu problém, tím mám na mysli, že dnešní diváci už tyto old school borce neuznávají. Já v sobě vztek nezkryji, ale holt je to tak. No nic, nemá to cenu řešit. Konečná komerční propadák, Jedna mezi oči, Plán útěku nic moc a takhle bych pokračoval ještě hodně dlouho. Film se líbil, přesně tak jak jsem předpokládal. Klasický Ayerův styl. Kdy tu máme jednoduchý příběh a postupně rozvíjející se postavy. Takže upozornuji na další věc. Kdo čekal akční film, tak at si tá pozor, toto není akční film. Má sice více akce než v předchozích Ayerovkách, ale akční film to není. Já bych to zařadil jako klasický a drsný dramatický thriller. Prostředí je drsné, krev tu je, nekompromisnost, místy brutalita - tím myslím mučení ženy na videu atd. Takže krásně využité Rko. Diváci by měli vidět všechny předchozí Ayerovi filmy před tímto. Aby si zvykly na styl Ayera. Nemyslím to ve zlým, ale číst stupidní komentáře typu: Jee, malo akce, divnej Arnold, nuda atd - to je fakt peklo. Akční film to není. A mě to teda nevadí. Kvalita je vysoká. Samozřejmě, také závisí na tom jak si to divák přebere. Nemusí to sednout všem. Mě jen dopalují komentáře neznalců, kteřá nevědí jak to režisér pojal atd. Filmy Street Kings a Drsné časy jsou si dost podobné. Tam si Ayer vyhrál moc pěkně. U Patroly mi trochu adila ta kamera a tak, jinač jsem s filmem problém neměl. Zde mě to opět zaujalo od začátku do konce. Prostředí, herci nebyli žádní svatoušci. Sice Arnold neměl také nejsvatější postavu, ale fandil jsem mu od začátku do konce. Arnoldův návrat jsem vítal už v Expendables 2, kde měl menší roli. V Konečné jsem byl nadšen a o Plánu útěku už vůbec nemluvím. Zde měl drsnější roli a vypadal i drsně, takže naprostá spokojenost. Film nabízel zajímavé postavy - každá měla svůj prostor. Nuda zde rozhodně u mě nenastala, ikdyž měl film někdy mírnější tempo. A akce ? Na to, že to není vyloženě akční film se tu občas objevila a byla dobrá. Konečná vyvraždovačka v klubu byla skvělá. Film se nedá nějak zvlášt rozebírat. Mělo to zápletku, dvě menší pointy na konci - jen jednu z nich jsem uhodl. Hudba byla taková normální, hodila se. Rozhodně něco málo bych doupravil, ale to je detail. Tu 5* si film ode mě rozhodně zaslouží. I co se týče kamery - kamera zabrala vše podstatné - žádný technický problém jsem nenašel. Těším se na další Arnoldův film a rozhodně i na další Ayerovku, což bude příště: Fury. Dle trailer to vypadá na jeho styl trochu netypicky, ale dobře. No, nemám co už dodávat. Spokojen jsem víc než dost.(13.7.2014)

Páni, tak toto bola super krvavá a drsná akčná jazda špinavým prostredím drog a rôznych nechutností. Filmu vládne drsná "mluva", nadávky a husté vtípky, síce sa niekedy niečo takéto vyskytne aj v iných Švarcíkových filmoch, tu toho však bolo bezkonkurenčne najviac. Ich koncentrácia vás prikvačí na stoličku a celý čas riadne prefackáva. V tomto smere vynikol hlavne Joe Manganiello, ktorý zatienil aj Arnyho. Naproti tomu mi tu vadila Mireille Enos, ktorá tu pôsobila ako päsť na oko, jej husté reči som nezhltol, skôr tá jej "drsnosť" a "hrubosť" iritovali. Vôbec sa sem typovo nehodila. Celý film sa preto každým svojim akože hustým slovom utápala maximálne iba ak tak v trápnosti. Na jej miesto by som radšej preobsadil Michelle Rodriguez, ktorej by tá rola padla ako uliata. Škoda. Čo sa týka dejovej linky, tak na akčný film bola prekvapivo dobrá, zaujímavá a ladená do celkom slušnej krimi roviny s mierne prekvapivým vyvrcholením. Jej súčasťou bola samozrejme častá akcia a napätie. Arny opäť dokázal, že ešte nepatrí do starého železa, aj keď vo filme je už jeho vek riadne vidieť. Stále však točí skvelé filmy, len tak ďalej. 80/100(11.7.2014)