Moc mě to nebavilo, akční filmy o speciálních jednotkách patří mezi mé nejméně oblíbené, protože i zde si nevybudujeme žádný vztah k postavám, takže absolutně nesoucitíme s někým, kdo umře. Krve je zde sice požehnaně,ale to je tak vše, místy to na mě působilo jako levný video film. Tuctové story, málo akce, arnie mi zde neseděl a místy i nuda, takže průměr. 55%(13.7.2014)

Pokud by mi nějaký drogový kartel vyvraždil rodinu, tak ho nakrájím na kostičky do mexického guláše ... anebo si půjdu lehnout. Ještě nevím. Ale Rebel ví a já mu přitom fandím, i když jsem bystře zaznamenal první vrásky na jeho nafouklých bicepsech. Také jsem poněkud nepochopil způsob, kterým se dá přesně spočítat množství výbušninou rozmetaných peněz, ale Arnoldovu tradiční neprůstřelnost, a jeho jediný "herecký" výraz, stále ještě dokážu ocenit čtyřmi hvězdami, i když tentokrát s poněkud obroušenými cípy.(12.10.2015)

Ale jo kurva! Je po obavách. Tenhle film jsem ze začátku vnímal rozporuplně, protože nakolik je Ayer oblíbený režisér, tak já si k němu cestu nenašel. Navíc co si budeme povídat Skip Woods jako autor scénáře taky velkou důvěru nevzbuzoval, ale říkal jsem si sakra Arnie si na sklonku kariéry bude sakra dávat bacha na to co si vybere za filmy a potvrdilo se to. Jenom škoda, že dnešní vypatlaný publikum (převážně to émerický) už to prostě neocení. Pro ně to je dědek za zenitem no a v ČR a SR postoupila demence natolik daleko, že tu pro jistotu film z největší akční ikonou všech dob ani neuvedli. Páni distributoři do pekla s vámi Arnold by vám měl rozstřelit ksicht, ale toto už není můj byznys. Každopádně můžu konstatovat, že Ayer konečně natočil film o policajtech kterej mi sednul. Na rozdíl od vyumělkovaný patroly kde můžem vidět ty nejhodnější fízly pod sluncem zde máme sakra tvrdej tým kterej se umí šikovně pohybovat na hraně zákona někdy i za ní s ničím se neserou a rádi dělají přepadovky. Líbilo se mi jak vždycky někam vtrhli a rozstříleli to tam na sračky. No a Arnold je přirozený kápo vyzařuje z něj úplně neskutečnej respekt. Film je na něm v podstatě postavenej a co si budeme povídat role Johna Breachera je Arniemu ušitá na míru. Oproti Konečný a Exp 2 kde se mi rovněž líbil, ale přeci jenom vypadal trochu strhaně se nebojím říct, že tady máme dávného mistra akce jak z dob jeho největší slávy. Svěžest a respekt je cítit na míle daleko Arnold s chutí fuckuje i brutálně zabíjí. Akce si fakt nebere servítky a kromě toho, že je exkluzivně drsná a krvavá, tak je i přehledně natočená. Občas sice Ayer použije ten svůj nešvar jménem ruční kamera, ale naštěstí jenom minimálně. Takže já jsem rozhodně spokojen v tohle jsem doufal a i když nečekejte film nabitý akcí od začátku do konce, tak se stejně nemusíte bát, že by jste se nudili. Dialogy jsou výživný příběhu jsem taky celkem porozuměl a hlavu a patu to rozhodně mělo. Takže co se mého hodnocení týče měl jsem velký dilema mezi 4 a 5* Jako nejsem zase tak nadšenej abych to cpal do topky. To ne nějaký chyby to má i když jich je minimum. Občas prostě i když je příběh dobrej se kecalo moc a akce mohlo bejt víc. Hlavně postrádám nějakej pořádnej rozsáhlejší souboj. Takže po celou dobu jsem se přikláněl k tomu, že dám silnější 4*, ale nakonec u mě rozhodl ten konec kterej mě fakt dostal. Závěrečný finále je neskutečně heroický a za to jak to Arnie celý zakončil prostě musím dát palec nahoru na tohle by Stallone prostě neměl koule a i to je jeden z důvodů proč Arnie vždy byl a bude jednička. Z jeho postavami jsem se prostě dokázal vždy maximálně ztotožnit. No každopádně si myslím, že ta závěrečná scéna má u Arnoldových skalních fanoušků velkou šanci zkultovnět a je škoda, že ti co nemají rádi staré akční hrdiny a tahle doba je pro ně mrtvá to prostě nemůžou ocenit a film tak pravděpodobně finančně propadne. No co už doba je zlá, ale milovníci Rakouskýho velikána nezoufejte. Tohle je prostě film pro vás, tak si pana Schwarzeneggera společně užijme dokud je tu s námi a pořád nám dělá radost no a na milovníky Tvajlajtů Transformerů a v neposlední řadě i na bandu artových hnidopichů z vysoka nasrat. Já a Arnie vám vzkazujem shut fuck up! 95%(21.4.2014)

Režisérovi se musí nechat, že se nebojí krve a vedlejších ztrát. Umí zaujmout a vzbudit zvědavost, která však s přibývajícím časem ubývá, protože se zdá, že příběh nemá rozumné řešení. On ho sice má, ale už nezachrání lehce průměrný dojem z viděného. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu ***(12.7.2014)

• tron

Teror, nekompromisne spáchaný na úbohom divákovi, nemajúceho šancu brániť sa, ani utiecť, nakoľko scenár je natoľko príšerný, že ostáva okamžite po prvých minútach paralyzovaný a cit do končatín sa mu vráti až s vyslobodzujúcimi záverečnými titulkami. Arnold je v tejto úlohe nevhodný, občas smiešny (zdalo sa mi to, alebo sa mu triasli ruky, keď držal búchačku?) a drevený. Ostatní sú na tom však ešte horšie; jeho tím pozostáva z vyložene nesympatických a odpudivých indivíduií. Chápem, že členovia TAKÉHOTO tímu musia byť čiastočne "zlí" a "zašpinení", ale toto bola jednoducho odporná prehliadka vrahov, magorov, psychopatov a kofotov. Jednotlivé vraždy boli čisté WTF a scenár, tak za scenár by som ubližoval. Nie fyzicky. Psychicky. Ale aj to by stačilo, Skip Woods.(15.11.2016)

• - Podle režiséra Davida Ayera byl film značně sestříhán, jelikož si studio přálo více akční film než mysteriózní thriller. Původní sestřih měl údajně mít skoro 3 hodiny. (S.U.E.S.)

• - Film ohlásili pod názvom Ten, jeho pracovný názov bol Breacher, no nakoniec bol počas postprodukcie premenovaný na Sabotage. (m.a.t.o.)

• - V "klubovně" Johnovi (Arnold Schwarzenegger) jednotky je na zdi plakát Ronbo - fotomontáž Sylvestera Stallona a Ronalda Reagana, který se ve své době pochvalně vyjádřil o filmu Rambo: První krev (1982). Jde o klasické pošťuchování mezi Arnoldem a Slyem. (Looka)