Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

Gemini

No, že David Ayer scénáristicky podává poněkud nevyrovnané výkony, to je celkem známo. Ale že si ke spolupráci na "filmu s Arnoldem" pozve klokana Skočdolesa, který kloudný příběh s bídou vykřesal před víc jak deseti lety u Swordfishe (což taky nebyla kdovíjaká geniálnost), to je ekvivalent pokusu o vraždu vlastního filmu. Je přitom vidět, že Ayer, tak jak je pro jeho drsné policejní příběhy typické, nechtěl jen natočit "další akční béčko" - v tomto případě se vydává cestou skoro by se dalo říct mysteriózní zápletky. I samotný název filmu se významově několikrát promění způsobem, který je potřeba hodnotit pozitivně. Jenže díky témuž scénáři, vršícímu v rovině dějové jednu nelogičnost na druhou, to celé jde totálně do kytek, význam nevýznam. A nejde o drobnosti, začíná to už u úvodní premisy, kdy by "motherfucking best undercover DEA agents", čili ti, kdo by měli pracovat indivindy a v maximálním utajení, měli tvořit tým, který osobně podniká nájezdy na sídla drogové mafie, a samozřejmě se ani neobtěžuje s kuklami, maskami amerických prezidentů, klaunů nebo čímkoliv na ten způsob. Hned za tím je spinpoint s gigantickou spálenou hromadou peněz, u které si "agentury" v záchvatu jasnozřivosti spočítají, že z ní chybí deset mega. A pak už jsou to jen "drobnosti", jako kdo sakra a kdy poslal ty Guatemalce, a kdo je odrovnal. Nebo to, že by zmíněné krutopřísné profikomando během pár měsíců zapomnělo naprosté základy čištění prostoru, kdo jde první, kdo má jaký roh, a tak dále... Potoky krve a haldy vnitřností, stejně jako nebývale realistické obrazy brutálního mučení (ačkoliv jinde byly k vidění i horší věci), pak působí jako naivní pokus o záchranu - a vzhledem k persóně pana exguvernéra to nejde nezmínit - a natočení něčeho jako byl Rambo IV. Tenhle pokus ale bohužel nevyšel. A je to škoda, protože Arnold se tu moudře, jak praví klasik, nepouští do žádných větších akcí, a "jeho" finále je správně žánrově namíchané od prvního do posledního záběru. Mireille Enos hraje svoji věčně zfetovanou killing bitch taky výborně. Vůbec celkově vzato je obsazení na úrovni, celé to evidentně stálo dost peněz, a pokud jde o kameru, tak je to podobně vychytané jako End Of Watch. Jenže to nic nemění na tom, že těch logických lapsů je skutečně příliš, a že ambice filmu dalece předčily jeho konečnou podobu. Ještě jednou - je to škoda, protože úplně zatratit Sabotage nemůžu, a ke slušné podívané chybělo "jen" nepodcenit přípravu. Což ostatně každá správná zvláštní jednotka ví a ctí;) Dám 60%, ale přiznávám, že tím jiným filmům trochu křivdím. ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $10,508,518Tržby Celosvetovo $21,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,391,874Tržby za predaj DVD v USA $4,285,953║ tešil som sa na to, doteraz vždy u mňa režisér David Ayer bodoval ale tu to je také nemastné neslané ani dobrý thriller ani dobrý akčný film, dosť rozpačité, s Arnoldom sa mal vybrať skôr do odľahčenejších akčných vôd, toto mu nesedí /45%/ ()

Malarkey

Arnold se po návratu z kanceláře guvernéra rozhodl točit zajímavý filmy. A musím říct, že mu to docela jde. Ayer je totiž dost zajímavý režisér na to, aby v jeho filmech stihl vyniknout. Sabotage totiž nemá nijak náročný příběh. Arny tu má na starost bandu bukvic, kde jeden je debilnější jak druhej. Respektive jsou to všichni strašný paka. No a tahle jednotka je údajně tou nejlepší protidrogovou jednotkou v Americe. Co se ale stane, když všichni začnou umírat dost divnými způsoby? Arny to jako největší z největších začne řešit a konečně se skrz všecky ty roztrhaný těla najde také cesta k tomu, aby mi film přišel trošičku sympatický. S takovou realističností třeba pro změnu není vůbec žádný problém. V tu chvíli se totiž rozjíždí solidní kriminálka, kde se v tom nejvíce vyžívá právě Arnold a právě v ten moment já jsem přemýšlel, jestli se mi ten film vlastně líbí nebo nelíbí. Akce totiž není vůbec zlá. Horší je to s herci, kde jedinej, na koho jsem zvědavej, je snad fakt jenom ten Arnold. Díky němu se to ale nakonec zvedlo na solidní čtyři. Mám ho rád a tady to na jeho postavě vysloveně stojí, což mi udělalo radost. ()

Lima

Film stejně směšný, jako Schwarzeneggerovo herectví a jeho předstírané tvrďáctví. Jinak nic proti Arnoldovi, mám ho rád v jeho starších a časem prověřených filmech, kde ho nelimitoval jeho omezený herecký rejstřík, ale na komplexní postavu, stíhanou démony a frustrací ze smrti jeho milované ženy, prostě herecky nemá. Navíc se svojí uvadající fyziognomií působí mezi těmi mladými nadrženými vlčáky (a jednou hodně divokou „fenou“ v podání – pro ní nezvyklém – Mireille Enos) jako pěst na oko. A béčkový scénář, který s postupující stopáží dává čím dál méně smyslu, mu taky nepomáhá. Je to ve výsledku taková upocená hra na syrový thriller, s velkou porcí dějové vaty a hluchých míst, kde i ty rádoby drsňácké hlášky působí nuceně a násilí samoúčelně. ()

verbal

No a co, že děj je tupý jako nůžky nabroušené potulným cigošem. No a co, že drsně údernou protidrogovou Urnu naplňuje popelem skoro sedmdesátiletý trilobit, na kterém visí kůže jako na švábovi s MiB a na krku má vytetovaný melanom. No a co, že jediné dvě ženské postavy vypadají jako čerstvě exhumované, mohly by závodně odpuzovat hmyz, plašit ptáky a strašit nezbedné děti, aniž by udělaly nějaký příšerný obličej. No a co, že jeliman z Avataru vypadá pořád jako buzna, i když si na bradce uplete francouzský cop. No a co, že nám závěrem udělali z Árního totálního debila. No a co, no a co, no a co! Je to přeci Děda Konan ilegal komando, volové! ()

• Jedno ze střežených tajemství o filmu je skutečnost, že je založen na příběhu Agathy Christie s názvem "A pak tam byl žádný". (vofo)