,,POSRALI JSME TO, ŽE JO?...“ /// Arnie je starej. A nevomládne, ani kdyby hrál s mateřskou školkou. Ovšem ten tým není špatnej! Třebas takovej Joe Manganiello je solidní magor (a Arnie je proti němu nějak scvrklej…). Taky se mi moc líbí slovník. Konečně má nějakej scénárista koule na pořádný dialogy! (voba scénáristi na to maj koule) Jinak si myslím, že ten film není ani tak drsnej, jako spíš sprostej a trošku násilnej (jako že tam je násilí vole!). Jednou jsem se lekl, že bude i dost brutální, ale naštěstí Arnie svoji bílou prdel nerozkmital a zůstalo jen u hubana. Tož béčko s kolísavým dějem a produkcí pro nás (jasně, pro mě taky) jednodušší. Akce? Arnie už není na tu ruční práci co bejval, takže si zastřílíme, projedem se… no čekáte vod toho, nějakou moudrost? Aha, tak to bych nedělal. 2*? 3*? 4*? Každýmu co jeho jest! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, kdo že to (prej) jsou ti největší kreténi na světě. 2.) Hledám aspoň jeden důvod, proč dělat poldu v Mexiku. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“ a ,,Araziel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(10.7.2014)

Režisérovi se musí nechat, že se nebojí krve a vedlejších ztrát. Umí zaujmout a vzbudit zvědavost, která však s přibývajícím časem ubývá, protože se zdá, že příběh nemá rozumné řešení. On ho sice má, ale už nezachrání lehce průměrný dojem z viděného. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu ***(12.7.2014)

Jsou to sprostá hovada bez vychování, která překračují zákon. Než ho však překročí úplně, platí za jednu z nejúčinnějších zbraní proti drogovému podsvětí. Pronikají v utajení a s úspěchem do drogových organizací. A to i díky tomu, že v jejich čele stojí šestašedesátiletý ranař Arnie. Jenže jedna akce, u které si uvědomí, že se dá žít i líp než jen z policejního platu, z nich začne dělat nepohodlné cíle. Jednotka se zužuje a Arniemu, který je zároveň stíhaný tragickou ztrátou rodiny, dochází trpělivost. A i jeho kroky budou mít doslova tragický rozměr. Režisér David Ayer (napsal Training Day, natočil Patrolu) už nejednou ukázal, že ho zajímají špinavé ulice plné děvek, zoufalců a vrahů. Znovu sází na atmosféru a snahu dostat diváka doprostřed intenzivní akce. A také na živočišnost jeho adrenalinem nadopovaného týmu zabijáků s policejními plackami na krku (jsou mezi nimi netradičně i Sam Worthington nebo Josh Holloway). Sabotage je rychlá a drsná škola, Arnoldovi to v týmu sluší (když si dá ale napříště zase nějakou sólovku, zlobit se nebudu) a Ayer za kamerou nešetří nikoho, tam to po nárazu na přední sklo odskáče cyklista, tam to do hlavy koupí ženská. Jen si musím rýpnout do scénáře, myslím, že se Skipem Woodsem (zpackal poslední Smrtonosnou past) se pánové zrovna dvakrát nesnažili, nelogičnosti a díry v ději si kupily, roztahané, a tak trochu neefektivní vyšetřování také příliš nepotěší. Přesto Ayer, který má mariňáckou minulost, znovu rád sahá po ruční kameře a svým dynamickým stylem, kterému estetizace neubírá na dojmu autenticity, získává potřebné body!! A já jsem tak trochu rád, že mým 8000. ohodnoceným filmem téhle databáze je kousek (ač má své nedostatky), ve kterém kraluje jedna z nejvýraznějších filmových ikon posledních třiceti let!!(2.6.2014)

Nadprůměrný film, ačkoliv s odřenýma ušima. Jeho zápletka sice připomíná kterýkoliv z nových děsivých počinů Stevena Seagala, nicméně provedení je po všech stránkách neskonale lepší, Arnold Schwarzenegger ty drsné pohledy prostě pořád umí a konec se obzvlášť povedl. Zážitek mi kazil akorát strašný český dabing (DVD nevyšlo a já si tedy musel Sabotáž nechat nahrát z televize jako za starých dobrých časů VHS), jehož aktéři se kolikrát snad ani nesnažili hercům správně strefovat do úst. Tři a půl.(2.8.2015)

Nečekal bych, že nejvíce zklamaný budu z Ayerovy režie, která je zde zcela rutinní a bezvýrazná (ovšem nezaměňovat se špatnou). Jeho předchozí filmy jsou pro mě typické mimo jiné vizuální vytříbeností a hutnou atmosférou a vzhledem k tématu filmu jsem tyto aspekty očekával i tady. Ale bohužel - obrazové pojetí SABOTAGE je naprosto obyčejné a ničím zajímavé (dle prvních ohlasů, v nichž se často zmiňovaly brutalita, krev či špinavost, jsem čekal a doufal, že minimálně akční scény budou řadně šťavnaté a adrenalinové, ale ani ty bohužel nejsou nijak zvlášť působivé nebo originální). Scénář mě naštěstí výrazně zklamat nemohl, protože kdo zná Skipa Woodse, ten ví, že tenhle pán žádný velký pisatel rozhodně není - i SABOTAGE obsahuje pro něj typické bizarní zvraty (hlavně ke konci), naštěstí zde nebolí tolik, jako v jiných filmech, s nimiž měl co dočinění. Nadprůměrně se ovšem povedl casting - Arnold sice herecky na svou nejednorozměrnou roli sice tak úplně nestačí (a jeho věk taky nehraje zrovna v jeho prospěch), ale zbytek osazenstva už pasuje velmi dobře - zejména Worthington se svojí potetovanou holou palicí a stylovou motorkářskou bradkou působí jako správný badass. :) Ovšem určitě bych uvítal, kdyby se mezi sebou snad všechny hlavní postavy v jednom kuse nebavily jako oplzlí a neustále nadržení burani... Ve výsledku se jedná o ucházející pokus o drsný akční krimithriller, který hodně slibně vypadá (viz skvělé trailery), ale bohužel svoje sliby nedokáže adekvátně splnit. 60 %(14.7.2014)

• - Tesne pred natáčaním z projektu kvôli tehotenstvu odstúpila aj Malin Akerman. Nahradila ju Mireille Enos (Lizzy). (m.a.t.o.)

• - Jedno ze střežených tajemství o filmu je skutečnost, že je založen na příběhu Agathy Christie s názvem "A pak tam byl žádný". (vofo)

• - Spoiler: Byly natočeny dva alternativní konce, kde postava Arnolda Schwarzeneggera niči postupně své parťáky, protože neví kdo dal kartelu informace o jeho rodině. (DEXTER099)