Ale jo kurva! Je po obavách. Tenhle film jsem ze začátku vnímal rozporuplně, protože nakolik je Ayer oblíbený režisér, tak já si k němu cestu nenašel. Navíc co si budeme povídat Skip Woods jako autor scénáře taky velkou důvěru nevzbuzoval, ale říkal jsem si sakra Arnie si na sklonku kariéry bude sakra dávat bacha na to co si vybere za filmy a potvrdilo se to. Jenom škoda, že dnešní vypatlaný publikum (převážně to émerický) už to prostě neocení. Pro ně to je dědek za zenitem no a v ČR a SR postoupila demence natolik daleko, že tu pro jistotu film z největší akční ikonou všech dob ani neuvedli. Páni distributoři do pekla s vámi Arnold by vám měl rozstřelit ksicht, ale toto už není můj byznys. Každopádně můžu konstatovat, že Ayer konečně natočil film o policajtech kterej mi sednul. Na rozdíl od vyumělkovaný patroly kde můžem vidět ty nejhodnější fízly pod sluncem zde máme sakra tvrdej tým kterej se umí šikovně pohybovat na hraně zákona někdy i za ní s ničím se neserou a rádi dělají přepadovky. Líbilo se mi jak vždycky někam vtrhli a rozstříleli to tam na sračky. No a Arnold je přirozený kápo vyzařuje z něj úplně neskutečnej respekt. Film je na něm v podstatě postavenej a co si budeme povídat role Johna Breachera je Arniemu ušitá na míru. Oproti Konečný a Exp 2 kde se mi rovněž líbil, ale přeci jenom vypadal trochu strhaně se nebojím říct, že tady máme dávného mistra akce jak z dob jeho největší slávy. Svěžest a respekt je cítit na míle daleko Arnold s chutí fuckuje i brutálně zabíjí. Akce si fakt nebere servítky a kromě toho, že je exkluzivně drsná a krvavá, tak je i přehledně natočená. Občas sice Ayer použije ten svůj nešvar jménem ruční kamera, ale naštěstí jenom minimálně. Takže já jsem rozhodně spokojen v tohle jsem doufal a i když nečekejte film nabitý akcí od začátku do konce, tak se stejně nemusíte bát, že by jste se nudili. Dialogy jsou výživný příběhu jsem taky celkem porozuměl a hlavu a patu to rozhodně mělo. Takže co se mého hodnocení týče měl jsem velký dilema mezi 4 a 5* Jako nejsem zase tak nadšenej abych to cpal do topky. To ne nějaký chyby to má i když jich je minimum. Občas prostě i když je příběh dobrej se kecalo moc a akce mohlo bejt víc. Hlavně postrádám nějakej pořádnej rozsáhlejší souboj. Takže po celou dobu jsem se přikláněl k tomu, že dám silnější 4*, ale nakonec u mě rozhodl ten konec kterej mě fakt dostal. Závěrečný finále je neskutečně heroický a za to jak to Arnie celý zakončil prostě musím dát palec nahoru na tohle by Stallone prostě neměl koule a i to je jeden z důvodů proč Arnie vždy byl a bude jednička. Z jeho postavami jsem se prostě dokázal vždy maximálně ztotožnit. No každopádně si myslím, že ta závěrečná scéna má u Arnoldových skalních fanoušků velkou šanci zkultovnět a je škoda, že ti co nemají rádi staré akční hrdiny a tahle doba je pro ně mrtvá to prostě nemůžou ocenit a film tak pravděpodobně finančně propadne. No co už doba je zlá, ale milovníci Rakouskýho velikána nezoufejte. Tohle je prostě film pro vás, tak si pana Schwarzeneggera společně užijme dokud je tu s námi a pořád nám dělá radost no a na milovníky Tvajlajtů Transformerů a v neposlední řadě i na bandu artových hnidopichů z vysoka nasrat. Já a Arnie vám vzkazujem shut fuck up! 95%(21.4.2014)

skip woods je fakt divný pavouk (!) dokáže napsat jak nahláškovanou zábavnost (a-team) tak naprostou hovadinu (pátá die hard) a sabotage je bohužel ten druhý případ ..jinak je vše ok a ve finále z toho vylezlo takové špinavější Komando s reálnýma mrtvolama, hektolitry krve a sprostou mluvou (!) ayer je hračička, jeho kamerové prostocviky mě hodně baví, casting povedený a závěr neskutečně ikonický (!) takže ještě jednou: škoda toho debilního scénáře (80%)(16.7.2014)

• tron

Teror, nekompromisne spáchaný na úbohom divákovi, nemajúceho šancu brániť sa, ani utiecť, nakoľko scenár je natoľko príšerný, že ostáva okamžite po prvých minútach paralyzovaný a cit do končatín sa mu vráti až s vyslobodzujúcimi záverečnými titulkami. Arnold je v tejto úlohe nevhodný, občas smiešny (zdalo sa mi to, alebo sa mu triasli ruky, keď držal búchačku?) a drevený. Ostatní sú na tom však ešte horšie; jeho tím pozostáva z vyložene nesympatických a odpudivých indivíduií. Chápem, že členovia TAKÉHOTO tímu musia byť čiastočne "zlí" a "zašpinení", ale toto bola jednoducho odporná prehliadka vrahov, magorov, psychopatov a kofotov. Jednotlivé vraždy boli čisté WTF a scenár, tak za scenár by som ubližoval. Nie fyzicky. Psychicky. Ale aj to by stačilo, Skip Woods.(15.11.2016)

Nový Arnieho film ma dlho obchádzal, vyčkával som i ja sám. Chystal som sa do kina, no premiéry sme sa nedočkali. Čakal som prúser, mnohí filmu riadne naložili, ale tak zle to nevidím. Scenár nie je veľmi silnou stránkou, ale ruku na srdce, koľko premakaných scenárov ste videli v akčných thrilleroch? Film je občas drsne krvavý, to sme od Ayera čakali a často sa snaží byť zbytočne chytrý, čo mu veľmi nepristane. Arnold minimálne do polovice filmu pôsobí skutočne ako jeden z členov týmu, mimochodom bandy magorov, vyčnievať začína neskôr, aby sa v samom závere predviedol svoje klasické krvavé sólo. Natočené boli 3 hodiny materiálu a na okresanom výsledku to trochu vidno. Rozhodne tu chýba pár minút navyše. Je otázne nakoľko štúdio zasahovalo Ayerovi do jeho vízie. Má to pár chýb, ale sklamaný rozhodne nie som. Ako Arnieho fanda sa prikláňam k slabším štyrom, ale chápem aj priemerné hodnotenia. 70%.(22.10.2014)

Arnold se po návratu z kanceláře guvernéra rozhodl točit zajímavý filmy. A musím říct, že mu to docela jde. Ayer je totiž dost zajímavý režisér na to, aby v jeho filmech stihl vyniknout. Sabotage totiž nemá nijak náročný příběh. Arny tu má na starost bandu bukvic, kde jeden je debilnější jak druhej. Respektive jsou to všichni strašný paka. No a tahle jednotka je údajně tou nejlepší protidrogovou jednotkou v Americe. Co se ale stane, když všichni začnou umírat dost divnými způsoby? Arny to jako největší z největších začne řešit a konečně se skrz všecky ty roztrhaný těla najde také cesta k tomu, aby mi film přišel trošičku sympatický. S takovou realističností třeba pro změnu není vůbec žádný problém. V tu chvíli se totiž rozjíždí solidní kriminálka, kde se v tom nejvíce vyžívá právě Arnold a právě v ten moment já jsem přemýšlel, jestli se mi ten film vlastně líbí nebo nelíbí. Akce totiž není vůbec zlá. Horší je to s herci, kde jedinej, na koho jsem zvědavej, je snad fakt jenom ten Arnold. Díky němu se to ale nakonec zvedlo na solidní čtyři. Mám ho rád a tady to na jeho postavě vysloveně stojí, což mi udělalo radost.(1.9.2014)

• - Jedno ze střežených tajemství o filmu je skutečnost, že je založen na příběhu Agathy Christie s názvem "A pak tam byl žádný". (vofo)

• - Natáčalo sa od 15. októbra do 13. decembra 2012 v amerických štátoch Georgia, Connecticut a New York. (m.a.t.o.)

• - Arnold Schwarzenegger a Sam Worthington si oba zahráli postavu Terminátora. Arnold v letech 1984, 1991, 2003 a 2014, Sam v roce 2009 (JohnSmith)