|93%| Tak konečně to tu je ! Nejdřív bych se chtěl vyjádřit na zkurvenou distribuci s prominutím. Jak tohle nemohlo jít pro Kristusovu šálu k nám do kin ? Je to přece Ayer ! Ale, ale ale - v Ayerovi problém není, že ne ? Je tu problém v Arnoldovi. To, že píšu problém, tím mám na mysli, že dnešní diváci už tyto old school borce neuznávají. Já v sobě vztek nezkryji, ale holt je to tak. No nic, nemá to cenu řešit. Konečná komerční propadák, Jedna mezi oči, Plán útěku nic moc a takhle bych pokračoval ještě hodně dlouho. Film se líbil, přesně tak jak jsem předpokládal. Klasický Ayerův styl. Kdy tu máme jednoduchý příběh a postupně rozvíjející se postavy. Takže upozornuji na další věc. Kdo čekal akční film, tak at si tá pozor, toto není akční film. Má sice více akce než v předchozích Ayerovkách, ale akční film to není. Já bych to zařadil jako klasický a drsný dramatický thriller. Prostředí je drsné, krev tu je, nekompromisnost, místy brutalita - tím myslím mučení ženy na videu atd. Takže krásně využité Rko. Diváci by měli vidět všechny předchozí Ayerovi filmy před tímto. Aby si zvykly na styl Ayera. Nemyslím to ve zlým, ale číst stupidní komentáře typu: Jee, malo akce, divnej Arnold, nuda atd - to je fakt peklo. Akční film to není. A mě to teda nevadí. Kvalita je vysoká. Samozřejmě, také závisí na tom jak si to divák přebere. Nemusí to sednout všem. Mě jen dopalují komentáře neznalců, kteřá nevědí jak to režisér pojal atd. Filmy Street Kings a Drsné časy jsou si dost podobné. Tam si Ayer vyhrál moc pěkně. U Patroly mi trochu adila ta kamera a tak, jinač jsem s filmem problém neměl. Zde mě to opět zaujalo od začátku do konce. Prostředí, herci nebyli žádní svatoušci. Sice Arnold neměl také nejsvatější postavu, ale fandil jsem mu od začátku do konce. Arnoldův návrat jsem vítal už v Expendables 2, kde měl menší roli. V Konečné jsem byl nadšen a o Plánu útěku už vůbec nemluvím. Zde měl drsnější roli a vypadal i drsně, takže naprostá spokojenost. Film nabízel zajímavé postavy - každá měla svůj prostor. Nuda zde rozhodně u mě nenastala, ikdyž měl film někdy mírnější tempo. A akce ? Na to, že to není vyloženě akční film se tu občas objevila a byla dobrá. Konečná vyvraždovačka v klubu byla skvělá. Film se nedá nějak zvlášt rozebírat. Mělo to zápletku, dvě menší pointy na konci - jen jednu z nich jsem uhodl. Hudba byla taková normální, hodila se. Rozhodně něco málo bych doupravil, ale to je detail. Tu 5* si film ode mě rozhodně zaslouží. I co se týče kamery - kamera zabrala vše podstatné - žádný technický problém jsem nenašel. Těším se na další Arnoldův film a rozhodně i na další Ayerovku, což bude příště: Fury. Dle trailer to vypadá na jeho styl trochu netypicky, ale dobře. No, nemám co už dodávat. Spokojen jsem víc než dost.(13.7.2014)

Ze současnejch akčních pokusů, co na nás stará garda včele se Slyem a Arniem v poslední době chrlí, asi nejlepší kousek. O dost lepší než Konečná i Bullet to the Head a vlastně asi i než Expendables. Parádní a dost brutální akce, Arnold je tu takovej civilnější a když de do tuhýho a začne se střílet, nestrhává na sebe zbytečně pozornost a pěkně splyne se svojí našlápnutou bandou parťáku a nestrhává na sebe zbytečně pozornost, přesto z něj de mega respekt. Možná bych jen trochu vystříhal scény s tou policajtkou, co mi přišla jak nesympatická mužatka, ale jinak se mi to líbilo moc.(10.7.2014)

skip woods je fakt divný pavouk (!) dokáže napsat jak nahláškovanou zábavnost (a-team) tak naprostou hovadinu (pátá die hard) a sabotage je bohužel ten druhý případ ..jinak je vše ok a ve finále z toho vylezlo takové špinavější Komando s reálnýma mrtvolama, hektolitry krve a sprostou mluvou (!) ayer je hračička, jeho kamerové prostocviky mě hodně baví, casting povedený a závěr neskutečně ikonický (!) takže ještě jednou: škoda toho debilního scénáře (80%)(16.7.2014)

• Davies182

Ammo's cheap. My life isn't! Já to pochopil. Vážně. Woods chtěl vyprávět šokující příběh o tom, jak musí být všichni sebevražední borci, makající v DEA, na palici. Škoda, že se scénář zalíbil zrovna Ayerovi, páč tak nereálnou krvavou krimi si režisér na triko připsat rozhodně nezasloužil...(10.8.2014)

Pokud by mi nějaký drogový kartel vyvraždil rodinu, tak ho nakrájím na kostičky do mexického guláše ... anebo si půjdu lehnout. Ještě nevím. Ale Rebel ví a já mu přitom fandím, i když jsem bystře zaznamenal první vrásky na jeho nafouklých bicepsech. Také jsem poněkud nepochopil způsob, kterým se dá přesně spočítat množství výbušninou rozmetaných peněz, ale Arnoldovu tradiční neprůstřelnost, a jeho jediný "herecký" výraz, stále ještě dokážu ocenit čtyřmi hvězdami, i když tentokrát s poněkud obroušenými cípy.(12.10.2015)

• - Nůž, který má na taktické vestě John "Breacher" Wharton (Arnold Schwarzenegger), je RAT Cutlery model RC-4. Mireille Enos (Lizzy Murray) má pak také RAT Cutlery, ale menší model RC-3 (marushka90)

• - Režisér David Ayer po Arnoldovi Schwarzeneggerovi (John) chcel, aby bol jednoducho "iba" šéfom tímu SWAT a bodka, žiadny Arnold. (Zdroj: Cinema) (gogo76)

• - Film ohlásili pod názvom Ten, jeho pracovný názov bol Breacher, no nakoniec bol počas postprodukcie premenovaný na Sabotage. (m.a.t.o.)