Spartakus: Bohové arény (TV seriál)

Spartacus: Gods of the Arena

Spartakus: Bohovia arény

Akční / Drama / Dobrodružný / Historický

USA, 2011, 5 h 31 min (Minutáž: 6x55 min)

hm....jakože kvalita výborná, mně by se to moc líbilo, ale víte co...je výraznej rozdíl, když je příběh dojmově dokreslený nadměrným množstvím vyhřezlejch vnitřností s sexu, a když je nadměrný množství vyhřezlejch vnitřností a sexu středem pozornosti a příběh jen dává smysl jejich výskytu.Koukali jsme se na to tady s kamarádkou a ta to pak konečně vystihla. Já řikám: " A tys tvrdila, že něco jako Kulhánek nejde zfilmovat, protože tolik umělý krve nikdo nemá..." Ona na to: "Ale tohle vůbec neni jako Kulhánek, Kulhánek bere krev jako něco naprosto normálního a samozřejmýho a leje jí okolo sebe jen tak mimochodem. Tady se v tom doslova vyžívaj." Je to jako takovej ten fekální druh fantasy, u kterýho autora podezříváte, že má ve svým osobním životě nějakej problém sám se sebou, když se ve knížce vidí jako upocenej svalnatej nabouchanec a ženskou musí nejdřív svázat a pak znásilnit, aby jí vůbec dostal. Kdyby aspoň všechny ty peprný scény schválně nezpomalovali...(30.11.2011)

TV Starz nemohla čekat, proto představila pro někoho málo přitažlivou minisérii, která měla navázat na úspěch Spartakuse, ale hlavně, vydělat zasraně hodně peněz, dokud jsou lidé nenabažení tímto novým kultem. Já sám se skoro posral nadšením z Krve a písku a proto mi tento flashback do minulosti vůbec nevadil. Hodně lidí chtělo vidět Spartakuse a jeho tažení proti Římanům, chtělo, aby se děj konečně posunul za hranice ludu a oni tak viděli velkolepé bitvy a nové potíže. Já k nim patřil také, ale po krátkém uvážení jsem zjistil, že právě intriky a dům Batiátů byl na celém seriálu to nejlepší hned po soubojích a prcání, proto jsem Bohy arény uvítal s nadšením a dostal jsem to, co jsem chtěl. Představiteli Spartakuse přeji brzké uzdravení z rakoviny, novému Spartakusovi hodně štěstí a tomuto seriálu, ať alespoň vydělá pořádné prachy pro druhou řadu! 100% 30.01. 2011(30.1.2011)

Totálny a absolútny super-mega-ultra-námrd! Po Blood and Sand som veľmi dobre vedel, do čoho idem, šialene sa som sa na to tešil a ešte viac si to užil. Síce má miniséria Gods of the Arena iba 6 dielov, kvalitatívne vydajú na plnohodnotnú sériu či celovečerný film. Opäť sa nám dostáva starých známych postáv, ktoré dopĺňajú tie nové, o nič menej ľudské, cítiace, intrigujúce, milujúce, nenávidiace... Predovšetkým Gannicus je mimoriadne sympatická postava. A to, že séria venuje mnoho priestoru Batiatovi, ktorí je mojou obľúbenou postavou tej minulej, mi lahodilo. Ťažko však nájsť herecký výkon, ktorý by bol vyslovene slabý. Príbeh vysvetľuje mnohé udalosti v Krvi a Piesku, má však aj samostatne vynikajúco fungujúci dej plný mimoriadne jedovatých intríg, orgastických sexuálnych scén a šťavnatých gore efektov. Napínavosťou, grádáciou a štýlom tento bezchybný historický epos opäť prekonáva všetky seriály, čo som doteraz videl. Za jediný nedostatok považujem, že som mal trochu pocit opakovania schém a motívov z Blood and Sand. (9/10)(5.3.2011)

,,PŘÍSAHÁM, ŽE BUDU UPÁLEN, UBIT NEBO ZABIT MEČEM. V HONBĚ ZA CTÍ V ARÉNĚ“..... /// Důležitý je, že to do sebe zapadá! Toť ,,zobák“ Crixus, tot budoucí ,,doctore“ Oenomaus, samozřejmě ,,svině“ Batiatus a počátky jeho gladiátorskýho podnikání. A jinak samozřejmě (nebo už jen?) hektolitry krve, tuny porna a mraky intrik. VIDĚLI JSTE KURVA NĚKDY NĚCO PODOBNÝHO? Já vím – chlapi co vzbuzují vášně, chtíč po krvi a písku, po řevu davu – tak prostoduchý...... přesto dobrý a možná až nečekaně zajímavý. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád bych viděl otrokovo péro (spisovatele upozorňuji, že toho v životě moc nenapsali...). 2.) Zjistím, kterej den si DOCTORE mohl zaškrtnout v kalendáři jako ,,zkurvenej“. 3.) Chystám se otevřít školu pro otroky. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(23.5.2011)

6/6 (3x) I já se připojuji ke 100% uspokojeným. Čekání na Spartacus: Vengeance je nyní ještě těžší... Římská nobilita a její problémy řešené násilím, sexem, opiem a denáry. Spartaka není absolutně třeba. Lucrétie je ta, o kterou tu běží. Šest dílů je neskutečně málo, veškerá myslitelná tabu odešla do posmrtného života už hodně dávno a nyní je čas na nikdy nekončící orgie. Nejmilovanější z nových postav je sluníčko Gaia, dávná přítelkyně Lucrétie, v současné době také milenka její a jejího muže Batiata. Past Transgressions rozkošně rozehrává prolog celého příběhu, o časech, kdy aréna v mocné Capui teprve čekala na svůj rozkvět, Solonius byl Batiatovým přítelem a Oenomaus měl svou ženu a přítele Gannica po svém boku. Závěrečný kontrast sexuálních hrátek manželky a ponížení jejího muže je nádherně hořkou suitou. Missio se vyznačuje zásadní rozlukou Solonia s Batiatem, posílením přátelského trojúhelníku Oenomaea, Gannica a Mellity a odvetou za ponížení zlotřilým Tulliem. Navzdory tomu všemu rozkoš poskytnutá výše postavanému Vettiovi je nad všechny smysly. Bylo by zločinem toto vítězství neoslavit nejrozkošnějšími radovánkami ve třech. Paterfamilias s razantním příchodem Batiatova otce mění rozkoš a vrcholící intriky v totální depresi. Změť pocitů zmaru a destrukce je podtržena nechutným činem Vettiova přítele Cossutia a zánikem gay gladiátorského románku mezi Barcou a Auctusem. Nicméně Luc nachází své zalíbení v Crixovi a mladý Batiatus začíná osnovat plán na své osvobození z otcovské náruče. Beneath the Mask oslavuje vzestup Batiatova domu za pomoci uspokojení všech, kteří by měli co nabídnout na oplátku. Sic cena negování konkurence je příliš vysoká a do hry se také dostává samotný svazek Batiata a Luc. Jak jen tohle Gaia mohla dopustit? Gannicus se nechává strhnout vlastními city. Reckoning Touha po pomstě a místě na slunci je mocná čarodějka. Zrada stíhá zradu, zmije se nadále hřejí na prsou a vše vrcholí ve skutečné antické tragédii. A na těchto základech vzkvétá nejpevnější svazek manželství. Upřímnou soustrast všem zúčastněným. Život v domě Batiata už nikdy nebude takovým jako dřív. The Bitter End Králem všech sviní se stává Ashur, převlékačem kabátů Solonius a Diona nejsmutnější popravenou. Exkluzivní hry města Capua boří všechny dosavadní představy o pořádné show. Příběh se zacyklil a 2. série hlavního příběhu může pokračovat.(23.1.2011)

• - Objevují se zde postavy, o kterých divák mohl zaslechnout v úvodní sérii, ale nikdy je neviděl. (-OverLord-)

• - Série vznikla během pozastavení natáčení původního seriálu Spartakus: Krev a písek (2010). Pauza vznikla v době, kdy se představitel hlavní role Andy Whitfield léčil z těžké nemoci. (-OverLord-)

• - Cca v čase 0:06:30 Gannicus (Dustin Clare) prořízne hrdlo gladiátorovi se kterým bojuje, následující záběr (ani ne vteřinový) nám ukazuje ležícího gladiátora, ale krev z proříznutého hrdla nikde není, okolo jsou sice koláče krve ale ty jsou moc daleko. (PatrikP4)