Spartakus: Bohové arény (TV seriál)

Spartacus: Gods of the Arena

Spartakus: Bohovia arény

Akční / Drama / Dobrodružný / Historický

USA, 2011, 5 h 31 min (Minutáž: 6x55 min)

Miluju nové díly nových seriálů, které se odehrávají před starými těch starých....To pak uteče prvních šest epizod, já se začnu konečně orientovat a ejhle - konec setu. Člověk mírně zmateně očekává toho Sparťana a oni mu tam pořád lezou jenom přiteplelí sešívanci. Na tento konkrétní aspekt, tedy vykroucenost díla, si stěžuje řada okolopíšících. Uznávám, že víc gey by to bylo už jen tehdy, kdyby ta krev, cákající i z nakopnutých zdí, byla růžová. Scénky mordýřů, vykusujících si mandle, mi nedělají nejlépe u žaludku. Nu co už, taková je doba. A asi byla i tenkrát. Vlastně nejspíš dycinky, buďme toleroušci, žžže. No a recipročně tam občas něco ukážou i kočeny. Jak to tak po sobě čtu, vypadá to skoro na odpad, ovšem ne-e. Intriky, relativní dobová přesnost, řežba..... hodnotím to jako Řím, ale s větším množstvím naturalistického násilí. A bohužel i nahých mužských prdelí.(9.5.2012)

Na Spartaka to nemá (a je vidět, že to vzniklo trochu narychlo, aby se do Andyho uzdravení na gladiátory nezapomnělo), ale i tak stojí za vidění. Gannicus mě sice nebaví (tu jeho '80 mařenu bych mu nechal oholit), a ani sexuálno a verbální čuňačinky by na sebe nemusely tak upozorňovat, ale je příjemné sledovat, jak postavy postupně dorůstají do podoby, kterou mají v první sérii. Bohužel je to v pravém slova smyslu jen prequel... a nic víc.(20.4.2011)

Efektní i efektivní mišmaš „eRkového Claudia komiksové generace odkojené na stylizaci à la 300“. Jak šíleně to možná zní, tak šíleně dobré to překvapivě je. Výtečně funguje jak stylizovaná „gore“ gladiátorská linka, tak i linie „porno“ intrikánská; ta dokonce ještě o fous lépe. A funguje to díky tomu, že nehledě na množství násilí či erotiky, je to především o postavách, příběhu a emocích.(23.5.2011)

1diel - 85%, 2diel - 90%, 3diel - 85%, 4diel - 85%, 5diel - 90%, 6diel - 95%. Gods of the Arena je prequel seriálu Blood and Sands, ktorý sa celkom podaril. Adny Whitfield tu pochopiteľne byť nemôže, ale Dustin Gannicus Clare je celkom dobrá náhrada. Veľká časť hercov tu ostala a tiež je tento 6 dielny seriál na vysokej úrovni - brutálne akcie, podvody, erotika. Blood nad Sands sa mi trošku viac páčil, podla mňa bol lepší v príbehu, ale trošku dobrej minulosti v rovnakom štýle kde posledná časť je opäť bombová rozhodne poteší. 90% - 5*(26.8.2011)

oproti Blood and Sand až příliš zaměřené na povětšinou nezajímavé tlachání a různé intriky a málo na postavy samotných gladiátorů či na souboje.. rovněž je cítit absence charismatického hlavního hrdiny (Gannicus je fajn, ale není to Spartacus), kterou nemůže vynahradit ani ještě větší množství vcelku dobře koukatelného soft porna.. silnější 3*(22.12.2015)

• - Divák se zde setkává jak s dobře známými postavami, tak i s těmi, které během první série přišly o život. (-OverLord-)

• - Série vznikla během pozastavení natáčení původního seriálu Spartakus: Krev a písek (2010). Pauza vznikla v době, kdy se představitel hlavní role Andy Whitfield léčil z těžké nemoci. (-OverLord-)

• - Objevují se zde postavy, o kterých divák mohl zaslechnout v úvodní sérii, ale nikdy je neviděl. (-OverLord-)