Spartakus: Bohové arény (TV seriál)

Spartacus: Gods of the Arena

Spartakus: Bohovia arény

Akční / Drama / Dobrodružný / Historický

USA, 2011, 5 h 31 min (Minutáž: 51–63 min)

Jak to vlastně všechno bylo s Batiatusovou školou magie a kouzel...tedy pardon, jasně mám na mysli školu gladiátorů...než přišel Spartakus a všechno totálně posral? No, jak zjistíme v zápětí, ono už k tomu bylo nasměrováno v začátcích, ale i o tom je dobré vědět. Ústřední postavy jsou dané, k tomu se objeví nové tváře, které jsou neméně zajímavé a tak můžu směle říci, že kvalitativní pokles vysoké úrovně předchozího počinu se nekoná. Laťka je stále na výši, napětí je napětím, zrada je zradou, souboje jsou souboji. Nic se nezměnilo a to je dobře! Zpomalovačky! Na ty bych málem zapomněl...no jo, jsou delikátní!!!! 80%(11.4.2011)

Po prvej časti 3*. Zatial je to len slabšia kópia prvej série bez nejakého príbehu. Pravdaže pozerá sa na to dobre, krv strieka často, semeno tiež...no, uvidíme. Nechám sa prekvapiť. ZMENA HODNOTENIA - Po dopozeraní všetkých 6 častí zvyšujem hodnotenie na 4*. Môže za to hlavne posledná šiesta časť. Kde bolo poriadne nadupané finále.(31.1.2011)

Vynikající prequel ke Spartakovi. Bohužel bez Spartaka. :D Celé se to točí hlavně kolem Batiata a Ganicca. Crixus je teprve začínající gladiátor. A Onemauos ještě není Doctore. Taky v Capui ještě nemají ani pořádnou arénu. A Solonius je Batiatův přítel. Uvidíme, jak se Quintus zmocnil svého majetku. A Ganiccus si jako jediný šampion vybojuje svobodu.(13.2.2013)

Prequel k seriálu Spartacus: Blood and Sand, Spartacus: Gods of the Arena, nás zavede do doby, kdy byl v Batiatově ludu šampion Gannicus a Oenomaus se teprve uzdravoval po těžkých zraněních utržených v aréně Stínem Smrti. Batiatus a Luctetia spřádají své intriky, nejen proti Batiatově otci, ale i proti vysoko postavenému Tulliovi, který rozhoduje, kdo se bude účastnit významných her včele s prvními zápasy v nově postavené aréně. Je zde spousta postav, které jsou i v Blood and Sand. Je zde natočena spousta věcí o kterých se mluví v Blood and Sand. Prequel je v tomto ohledu opravdu vydařený. Poslední díl je zakončen parádní dvacetiminutovou bitvou v aréně. Jediný na co bych upozornil diváky, kteří ještě neviděli Blood and Sand, je že tvůrci začínají a ukončují seriál událostmi, kterými končí Blood and Sand, což mi přijde celkem zbytečný a prozrazuje to finále první série. (Stačí přeskočit v prvním díle hned na začátku 2 minuty a v posledním díle poslední 2 minuty). Seriál je plný intrik, neskrývaného sexu ( jak mužů s ženami, tak mužů s muži a žen s ženami), vulgární mluvy a napěchovaný skvěle natočenými souboji plnými brutality a hektolitry počítačové krve, která zvýrazňuje masakry odehrávající se na obrazovce. To vše doprovází skvělý soundtrack. Pro mě je to vynikající seriál, který se s ničím nepáře a to je dobře. Za mě jasných 100% :)(25.3.2013)

| Scenár: Steven S. DeKnight | Hudba: Joseph Loduca | Produkcia: Steven S. DeKnight | Distribúcia: Starz | Krv, nadávky, sex. Zlúčenina extrémov napodruhýkrát so silným drive-om, ako tomu bolo v Blood and Sand. Bez Spartakusa celkovo ale o krok späť. Dúfam, že sa pán herec rýchlo uzdravý a tým pádom bude môcť pokračovať éra najvideoklipovejšieho seriálu vôbec. Ps: Spostá reč je už trochu prehnaná a samoúčelne používaná, toho je veľká škoda.(27.3.2011)

• - Série vznikla během pozastavení natáčení původního seriálu Spartakus: Krev a písek (2010). Pauza vznikla v době, kdy se představitel hlavní role Andy Whitfield léčil z těžké nemoci. (-OverLord-)

• - Jedná se o prequel, nikoli o druhou sérii Spartakus: Krev a písek (od r. 2010). Děj tohoto prequelu se odehrává pět let před seriálem Spartakus: Krev a písek. (-OverLord-)

• - Objevují se zde postavy, o kterých divák mohl zaslechnout v úvodní sérii, ale nikdy je neviděl. (-OverLord-)