Epizody(6)

Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

Superpero

Prequel ke Spartakovi je to parádní a na to, že to vlastně vzniklo jen tak z nouze je to neuvěřitelně dobrá minisérie. Přesto to podle mě kvalit Spartaka nedosahuje. Má to jen šest dílů a čtvrtej a pátej jsou v podstatě jen vata. Zato první je super a poslední je ultimátní kurva mega nářez. Gannicus je skvělej řízek opravdu taková rocková hvězda minulosti, ale Spartakus to byl prostě magor. Měl prostě větší koule. A i celej ten Blood and Sand mě donutil nedýchat a dočumět to téměř hned, kdyžto Gods of Arena jsem si "jen" parádně užil. Mno těšim se na druhou sérii Blood and Sand (kurva škoda toho přeobsazení) a vůbec bych se nezlobil, kdyby se tam našla role i pro Gannica. ()

DaViD´82

Efektní i efektivní mišmaš „eRkového Claudia komiksové generace odkojené na stylizaci à la 300“. Jak šíleně to možná zní, tak šíleně dobré to překvapivě je. Výtečně funguje jak stylizovaná „gore“ gladiátorská linka, tak i linie „porno“ intrikánská; ta dokonce ještě o fous lépe. A funguje to díky tomu, že nehledě na množství násilí či erotiky, je to především o postavách, příběhu a emocích. ()

verbal

První řada byla asi málo gay, tak ve druhé bylo nutno přidat více dokonale depilovaných, naolejovaných hýždí melírovaných gladiátorů, odhalit vítěze největšího péra na place a před natáčením donutit ty kopyta udělat ještě více sklapovaček, aby perfektně výrysovaný abdomen vypadal po solárku fakt žužu neodolatelně. Doufám, že ve třetí řadě bude mít hlavní hrdina čivavu. Docela by mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby měl tehdy Kirk Douglas k dispozici pořádného Kettlera a hrst anabolik. Nechci tomu však příliš křivdit! Zábavné to bylo náramně a na své si přijdou i milovníci babochlapské Princezny bojovnice, která opět neváhala vytasit své povislé kozy. ()

Fr

,,PŘÍSAHÁM, ŽE BUDU UPÁLEN, UBIT NEBO ZABIT MEČEM. V HONBĚ ZA CTÍ V ARÉNĚ“..... /// Důležitý je, že to do sebe zapadá! Toť ,,zobák“ Crixus, tot budoucí ,,doctore“ Oenomaus, samozřejmě ,,svině“ Batiatus a počátky jeho gladiátorskýho podnikání. A jinak samozřejmě (nebo už jen?) hektolitry krve, tuny porna a mraky intrik. VIDĚLI JSTE KURVA NĚKDY NĚCO PODOBNÝHO? Já vím – chlapi co vzbuzují vášně, chtíč po krvi a písku, po řevu davu – tak prostoduchý...... přesto dobrý a možná až nečekaně zajímavý. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád bych viděl otrokovo péro (spisovatele upozorňuji, že toho v životě moc nenapsali...). 2.) Zjistím, kterej den si DOCTORE mohl zaškrtnout v kalendáři jako ,,zkurvenej“. 3.) Chystám se otevřít školu pro otroky. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** ()

novoten

Co působilo jako výplň a snaha o zdržování seriálu na divácky i akčně nejvděčnějším místě, se nakonec ukazuje jako ta vůbec nejlepší sezóna. Dokazuje navíc, jak chytře je celý koncept nastavený, kdy je jedno, že víte, jak to s jednotlivými postavami bude o pár let později, kam se dopracují nebo jak skončí, protože přes všechnu krev a zdánlivě samoúčelný sex a utrpení měl tenhle příběh vždycky v první řadě silné charaktery a s tím související upřímné emoce. Takže když přibude někdo nový, tak jen netrpělivě poposedávám v nervozitě, jak (moc špatně) daný nováček dopadne. Oproti již legendární první sérii vedou Bohové ještě o chlup díky tomu, že se nemusí hledat ve vizuální stránce, nemusí hnát dopředu a naopak svoje tvůrčí klady dokonale znají. ()

• Divák se zde setkává jak s dobře známými postavami, tak i s těmi, které během první série přišly o život. (-OverLord-)
  • Objevují se zde postavy, o kterých divák mohl zaslechnout v úvodní sérii, ale nikdy je neviděl. (-OverLord-)
  • Cca v čase 0:06:30 Gannicus (Dustin Clare) prořízne hrdlo gladiátorovi se kterým bojuje, následující záběr (ani ne vteřinový) nám ukazuje ležícího gladiátora, ale krev z proříznutého hrdla nikde není, okolo jsou sice koláče krve ale ty jsou moc daleko. (PatrikP4)