Spartakus: Bohové arény (TV seriál)

Spartacus: Gods of the Arena

Spartakus: Bohovia arény

Akční / Drama / Dobrodružný / Historický

USA, 2011, 5 h 31 min (Minutáž: 6x55 min)

Vynikající prequel který v několika ohledech předčí i původní seriál. Vrací se Batiatus s Lucretií. Stejně tak jako i Ashur, Crixus, Oenomaus a mnoho dalších starých známých. Ale na Spartaka tu budete čekat marně. Místo něj se nám představí Gannicus. Mě je skoro sympatičtější než Spartakus sám :) Můžete opět čekat intriky, krev a nelítostné souboje v aréně. Co se týče erotiky tak ani tady nebudete ochuzeni. Tato série byla natočena před Spartakus: Pomsta. Proto je lepší jí tak shlédnout. Pomsta a Válka zatracených pracují s událostmi z tohoto prequelu.(6.9.2012)

• Davies182

Pilot: Největší chyba prequelu oblíbeného Spartaka je v šablonovitosti. Jak si v dnešní době může vůbec jakýkoliv seriál dovolit vzít svou (rok starou!) předlohu, a kompletně ji okopírovat pro další "nová dobrodružství"? Dalo by se říci, že právěže Spartacus může - čerstvá dávka epických bitek v aréně a softporna je cool... Kdo chce novou dávku, STARZ si rád zapne. Jenomže co fajnšmekrovější fanoušci, kteří doufali v něco více, než jen v nastavovanou kaši? Ti mají holt v roce 2011 se seriálem připomínající 300 smůlu... Bohužel - čeká mě týden rozhodování, jestli si tímhle budu chtít vymývat mozek i dál, nebo stačil první díl. A to původní seriál (2010) miluju.(23.1.2011)

Ve chvíli, kdy skončila první řada, jsem chtěl hned další dávku hektolitrů krve v podobě druhé řady. Ale ze známých důvodů (rakovina hlavního představitele Spartaka) musela být odložena. Nicméně tvůrci neotáleli a vyslyšeli mé prosby a aby nenapínali fanoušky, přišli se šestidílným prequelem. Ten se dějově odehrává ještě před první sérií a popisuje prvotní útrapy Batiatusovi gladiátorské školy, kdy žil ještě jeho otec. Také se příběh zabývá osudy prvního šampiona Capuy v nově postavené aréně a také tím, jak se do popředí dostává Crixus, známá to postava z jedničky. To a mnohem víc nabízí tato šestidílná řezničina. Pokračuje ve stylu jedničky se vším všudy. Krve jak z vola, krásných žen a sexu, až to hezký není, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Podle mě do celého příběhu velice důležité epizody, protože já sám jsem si kolikrát říkal během sledování první řady, jak se tam dostal ten a ten, proč právě Crixus je největší kápo apod. Prequel mi dokázal na tyto otázky odpovědět a zanechal tak odkaz do dalšího děje. Sakra, už chci další nářez :-) No, aspoň si jdu pustit znova první řadu.(8.4.2011)

Prekvapivo dobré. Našťastie to nie je o Gannicovi, ale predovšetkým o situácii a postavách okolo neho. Zhustený dej v šiestich epizódach tomu dodáva na naliehavosti. Faktom však ostáva, že Spartakus bol príliš dobrou postavou a príliš dobre obsadenou postavou, aby ho mohol niekto nahradiť (a už ani nenahradí). Seriózne odvedená robota, ktorá nerobí pôvodnému seriálu hanbu, skôr naopak...(9.1.2012)

Okoukalo se mi v této prequelové sérii stále více stupňované násilí. Tentokrát už to zašlo příliš daleko - stalo se to směšným a nechutným zároveň. Boje v aréně nebo na cvičišti byly až stereotypně otupující. Plnočelné nahoty je taky nadbytek. ____ Gannicus nedokáže utáhnout sérii na svých vysvalených bedrech. ___ Fanfaron, hejsek a pijan, kterého bavilo bojovat v aréně, náhle prozře a zjistí, že je zamilovaný, což ho do detailu změní. Tahle romantická léčba charakteru je příliš kách, abych ji věřila. ___ Navazující Spartakus, který je také fiktivním hrdinou, protože s historickým předobrazem toho nemá moc společného, má motivaci mnohem uvěřitelnější. Nejprve bojuje, aby dostal zpět, co měl, pak, aby se pomstil za otroctví a zradu. Jsou si tedy s Batiatem důstojnými nepřáteli, zatímco Gannicus je pro Batiata jen vzácné zvíře, které mu vydělává peníze. ____ Tahle série je zajímavá pro dovysvětelní některých motivů v sérii navazující. Takže ji beru nanejvýš jako takové krvavě vysvětlivky pod čarou. /12. 6. 12./(12.6.2012)

• - Objevují se zde postavy, o kterých divák mohl zaslechnout v úvodní sérii, ale nikdy je neviděl. (-OverLord-)

• - Jedná se o prequel, nikoli o druhou sérii Spartakus: Krev a písek (od r. 2010). Děj tohoto prequelu se odehrává pět let před seriálem Spartakus: Krev a písek. (-OverLord-)

• - Divák se zde setkává jak s dobře známými postavami, tak i s těmi, které během první série přišly o život. (-OverLord-)