Spartakus: Bohové arény (TV seriál)

Spartacus: Gods of the Arena

Spartakus: Bohovia arény

Akční / Drama / Dobrodružný / Historický

USA, 2011, 5 h 31 min (Minutáž: 6x55 min)

Kedze SPARTAKUS: KRV A PIESOK (2011) dopadol v zavere tak, ako dopadol, nebolo mozne natocit pokracovanie s tymi postavami z domu Batiatov, ktori tam hrali a tak bolo treba natocit prequel a vobec to nedopadlo zle. Som rad, ze som videl aj tychto 6 casti, pretoze to bolo velmi podobne prvej serie. Intrigy alebo spinave obchody tu hrali hlavnu ulohu a aj preto ma tento serial tak bavi, v mnohom mi pripominal BORGIOVCOV (2011) s Jeremy Ironsom, kde to bolo podobne. Zaverecna cast bola uzasnym vyvrcholenim a tym si u mna vydobila i piatu hviezdicku. Teraz ked som videl aj tretiu seriu musim uznat, ze som sa mylil, ked som pisal, ze niet o com natacat a predsa len bolo mozne natocit aj pokracovanie a bolo skvele. Opät za 5 hviezdiciek. __________ John Hannah - (Batiatus) +++ Dustin Clare - (Gannicus) +++ Manu Bennett - (Crixus) +++ Nick Tarabay - (Ashur) +++ Lucy Lawless - (Lucretia) +++ Craig Walsh-Wrightson - (Solonius) +++ Lesley-Ann Brandt - (Naevia) +++ Antonio Te Maioha - (Barca) +++ Stephen Lovatt - (Tullius) +++ Produkcia: Sam Raimi +++(23.2.2012)

1diel - 85%, 2diel - 90%, 3diel - 85%, 4diel - 85%, 5diel - 90%, 6diel - 95%. Gods of the Arena je prequel seriálu Blood and Sands, ktorý sa celkom podaril. Adny Whitfield tu pochopiteľne byť nemôže, ale Dustin Gannicus Clare je celkom dobrá náhrada. Veľká časť hercov tu ostala a tiež je tento 6 dielny seriál na vysokej úrovni - brutálne akcie, podvody, erotika. Blood nad Sands sa mi trošku viac páčil, podla mňa bol lepší v príbehu, ale trošku dobrej minulosti v rovnakom štýle kde posledná časť je opäť bombová rozhodne poteší. 90% - 5*(26.8.2011)

Na Spartaka to nemá (a je vidět, že to vzniklo trochu narychlo, aby se do Andyho uzdravení na gladiátory nezapomnělo), ale i tak stojí za vidění. Gannicus mě sice nebaví (tu jeho '80 mařenu bych mu nechal oholit), a ani sexuálno a verbální čuňačinky by na sebe nemusely tak upozorňovat, ale je příjemné sledovat, jak postavy postupně dorůstají do podoby, kterou mají v první sérii. Bohužel je to v pravém slova smyslu jen prequel... a nic víc.(20.4.2011)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Akce 8/10/// PLUS: příběh, některé nové, ale i staré známé postavy, dějově to krásně do sebe zapadá a lépe to vysvětluje "budoucí" chování postav, které už známe, máte znovu chuť se podívat na první řadu, která dějově následuje MÍNUS: snad mi tu jen chybí hlavní představitel (i když náhrada taky není špatná)***(Celkem 72%)***Fanoušky rozhodně potěší, budou se cítit jako doma a dost jim toho osvětlí. Nové diváky pak dokáže určitě nalákat. Technicky je to zhruba stejně kvalitní a možná o fous více akční./// PS: nestává se příliš často, aby k novému seriálu udělali hned záhy prequel (napadá mě teď snad jen Caprica k Battlestar Galaktice). V tomto případě to ale nebyl špatný krok.(31.10.2012)

Efektní i efektivní mišmaš „eRkového Claudia komiksové generace odkojené na stylizaci à la 300“. Jak šíleně to možná zní, tak šíleně dobré to překvapivě je. Výtečně funguje jak stylizovaná „gore“ gladiátorská linka, tak i linie „porno“ intrikánská; ta dokonce ještě o fous lépe. A funguje to díky tomu, že nehledě na množství násilí či erotiky, je to především o postavách, příběhu a emocích.(23.5.2011)

• - Objevují se zde postavy, o kterých divák mohl zaslechnout v úvodní sérii, ale nikdy je neviděl. (-OverLord-)

• - Divák se zde setkává jak s dobře známými postavami, tak i s těmi, které během první série přišly o život. (-OverLord-)

• - Jedná se o prequel, nikoli o druhou sérii Spartakus: Krev a písek (od r. 2010). Děj tohoto prequelu se odehrává pět let před seriálem Spartakus: Krev a písek. (-OverLord-)