Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Pilda17

Naprosto famózní výkon Leonarda DiCapria, který by si toho zlatého ušáka už zasloužil, ale bohužel mu to opět o chlup uniklo. Celý snímek táhne obrovským způsobem nahoru a tři hodiny utečou jak voda. Několik nezapomenutelných scén, u kterých jsem se bavil, jak nikdy. Jenže musím přiznat, že chvílemi se dostavuje i docela nuda. Teprve potom je znát, že jeden herec nemůže táhnout tak dlouhý snímek. I když je Vlk z Wall Street jeden z nejlepších filmů roku 2013, do plného počtu jít nemohu, ale přesto se klaním DiCapriovi a užil jsem si jeho herecký koncert .. 8/10 = 87% ()

Aky

Jedno z největších zklamání poslední doby. Příběh ve svém základu hodný východoněmeckých westernů, ověšený cingrlátky sprostot, sexu, hysterických těžko uvěřitelných emocí a hereckých hvězd. Konec přináší hlavně úlevu, že to mám za sebou. ()

Cappuccino

Trojhodinový pôžitok, kde sa stále, ale fakt stále niečo deje. Veľa sexu, ešte viac drôg a nespočetne mnoho dolárov. Leo je prvotriedny, nominácia zaslúžená. A popravde, tak dobre som sa už dlho nezasmial. 90% humoru, 10% dramatu, 100% uchvátenie. Nemusíte burze vôbec rozumieť, nemusíte prakticky vôbec premýšlať, o to tu vôbec nejde. Wolf of Wall Street je nezmyselnou a pritom do bodky premyslenou, nespútanou jazdou jedného boháča, ktorý za svoj život mnoho zodpovednosti nepobral, ale za to sa vie setsakramentsky zabávať! ()

Ruut

Mafiáni (nebo) Casino po cca dvaceti letech, aneb jak lze vstoupit několikrát do téže řeky a všichni to žerou i s navijákem. Samozřejmě kvalita to je velká, ale nějak mě tenhle styl napotřetí nebere. Sorry. ()

Chlupis

Komedie dnešní doby a po téměř 15 letech konečně anamorfický Scorsese. Prieto i DiCaprio si identické téma ve zcela jiných uchopeních vyzkoušeli už dříve a mnohem osobněji, o to větší zážitek je ale tentokrát sledovat zcela subjektivní Belfortovu jízdu, kterou Scorsese nijak přímo nekomentuje, spíše ji jen chytře referenčně rámuje - například přímým odkazem na legendární Freaks (1932) hned v jedné z prvních částí filmu. Martymu se v 72 letech podařilo natočit film vtipnější, mladší a dravější než 99% veškeré světové produkce. Jen se ve výsledku nemohu ubránit dojmu, že DiCaprio se v tom svém přerodu v McConaugheyho zasekl těsně před koncem. ()

S.Quentin QUALE

Zasraný ČSFD! Důrazně varuju před přehnaným nebo mylným očekáváním! Scorsese prezentuje tímto snímkem otevřený výsměch Američanům prostřednictvím jejich největší pýchy, prostřednictvím kapitalismu. Identifikuje přitom tři typy Američanů, přičemž důsledně dodržuje podmínku, která dává za úkol udělat z Američana tak jako tak idiota. První skupinou je banda těžkých narkomanů ve slušivých oblecích, kteří kupodivu ke svému stavu fikaně připravují lidi o peníze, aby se mohli obklopit fetem, luxusem a ještě luxusnějšíma prostitutkama. Jejich počínání se ve slušné porci ze stopáže sestává z do jejich životního stylu adaptovaného tohoto, pak už až tohoto. Druhou skupinou idiotů jsou lidé zastupující amerického občana (v tomto případě čti "FBI"), kteří se můžou za pár šupů posrat, aby se jim ve výsledku dostalo stejně vysmátí do xichtu. Nejpočetnější skupinou idiotů je pak sám americkej občan, kterej je tak blbej, že se nechává od té první skupinky ojíždět, dokonce ani ne až takto bystře. Sledování těchto tří skupin bylo mnohem méně komediální a odlehčené, něž jsem díky (nejen) zdejším ohlasům očekával. Pohled na výborné herce s DiCapriem v čele a Hillem ve značném odstupu je zábavný, o tom žádná, zasmál jsem se, to jo, ale po celou dobu jsem měl velký problém oblíbit si hlavního hrdinu, no ke konci jsem chudákovi Leovi přál, aby se přešupnul, nebo odprásknul, nejlíp obojí. Tři hodiny jsou v tomto případě schůdné, film má svou kvalitu, ale v mém případě se nadšení nekoná, a myslím si, že už si jej nikdy nepustím. Zapracovat se dalo mnohem víc i na soundtracku, no prostě Scorsese má na kontě mnohem lepší kusy. 80% ()

-OverLord-

Opět další tak neuvěřitelnej příběh, že snad ani nemůže bejt skutečnej. Vážná věc, kterou si tvůrci přebrali tak trochu po svým a udělali z toho inteligentní necenzurovanou komedii s kapkou... nebo spíš oceánem černého humoru - a možná se přitom i náležitě drželi předlohy, to nevím. Každopádně jsem se nasmál víc, jak u kdejaký áčkový komedie. Zábava (i když tak trochu nemorální) smíchaná s krimi dramatem byla neuvěřitelně dobře šlapající kombinace. Režie a výběr herců bezkonkurenční. Hudební doprovod ve stylu devadesátejch let hodně potěšil a dlouhá stopáž nevadila ani na vteřinku. Lea mám rád v každý roli a tady si prostě střihnul ten svůj klasickej nadprůměr. Film roku ne, ale jeden z těch lepších ano. ()

Allien.9

Tradičně kvalitní DiCaprio, netradičně kvalitní McConaughey (škoda, že je ve filmu jen několik minut), zajímavý Chandler a co se Hilla týče, jako tradičně nevím, co si o něm mám myslet. Buď je tak strašný, protože je tak dobrý (herecky), nebo je tak strašný, protože prostě tak strašný je (opět myšleno herecky). No, uvidíme časem... Abych tento zmatený komentář zkrátila, posledními filmy ("Labyrint lží", "Velký Gatsby") mě Leo nikterak nepřekvapil a ač stále odvádí výkony, o kterých si mohou jiní herci nechat jenom zdát, ve filmech jako "Chyť mě, když to dokážeš", "Skrytá identita", "Krvavý diamant" nebo "Počátek" mě zkrátka uhranul daleko více a daleko snadněji. Hlavním důvodem, proč mi "Vlček" nesedl tak, jako většině uživatelů, je ten, že mi mé morální zásady nedovolují zkousnout (natož pak považovat za hrdinu) někoho, kdo se chová tak, jako *ehm* odvázaný Jordan Belfort... A taky se neroztékám, kdykoli slyším jméno Scorsese.;-) ()

misterz

Film nabitý energiou, vyšperkovanými dialógmi, vtipnými scénkami (scénka s Hillom, keď prvý krát uvidí Leovu budúcu nastávajúcu ma dostala do kolien) a peknými babami. Možno sa niekomu nepáči námet. Áno, ani mne sa moc nepáči, založiť film na zvrhlom týpkovi, ktorý ani nie je tak múdry ako sa zdá, ale skôr chytrý na oklamanie ľudí a presunutie ich peňazí do vlastného vrecka a ešte sa im vyrehliť do ksichtu, nie je moc spoločenské, mravné ani etické. Na druhú stranu je však dôležité točiť takéto filmy a poukazovať aj prostredníctvom tejto cesty na niečo, čo je prehnité v tom našom štáte Dánskom. Možno nie v takej miere, ale na burze to proste tak chodí. Ide len o chytráctvo a špekulácie. Aj vo filme to bolo povedané: "Nič nevyrábame, nič neprodukujeme ale aj tak zarábame." A o tom to je. Je to v tom systéme, v spoločnosti. Idem puknúť od smiechu, keď nejaká banka tvrdí, že má pre klientov nový produkt, ako keby postavila obytný dom pre tisíc ľudí.:) Dvojka DiCaprio-Hill exceluje celým filmom a výraznou mierou sa podieľala na jeho úspechu. Ako je možné, že ten človíček Leo ešte nemá oscara? Fakt si to neviem vysvetliť. A možno by som aj vedel, ale písať sem to nebudem, ešte by ma zavreli :). Réžiu a celkové spracovanie nemá význam rozoberať. Scorsese odviedol skvelú prácu. ()

vteco

Režisér Martin Scorsese elán neztrácí, ale naopak jej nabírá a to velikým stylem. Vlk obývající Wall Street nabízí klasickou práci zmíněného režiséra v podobě kvalitních a chytrých dialogů, skvělého vypravěčství či dlouhou stopáž s absencí nudy. K tomu stačí přidat naprosto fenomenální, leč neoceněný výkon Leonarda DiCapria a velmi vtipnou jízdu životem Jordana Belforta. Výsledek je jasný, energická životopisná komedie, která si zaslouží plný počet. /90%/ (Kino) ()

HAL

Je to v podstatě jen tříhodinový řev "Greed is GOOD!" a je to neskutečně skvělé. Od začátku až do konce - Sex, drogy, a prachy!, americký sen se tu staví na piedestal a při tom se na něj za veselého řehotu chčije z výšky. Scorsese zdánlivě neříká nic jiného, než co už před pár dekádami řekl Oliver Stone, ve skutečnosti ale mnohem víc je mu satirickým výsměchem. Každopádně musí žrát kokain po kilech, protože jinak si nejde vysvětlit že dokáže v sedmdesáti natočit něco tak svěžího a odlehčeně komediálního, že před tím padají do kolen i všechny huličské komedie za posledních dvacet let. A taky všechny ostatní Martyho filmy, protože nic tak dobrého nenatočil od Casina. Nebo minimálně tak zábavného. 9/10 ()

Peytl

Tříhodinový Scorseseho opus o buranství povýšeném na náboženství, při kterém si i fanatický, arabský imám přijde jak nevěřící, homosexuální voříšek Ahmed okusující prasečí varlata. Amerika je opravdu země neomezených možností, a proto je někdy po právu milována za export těchto morových vran do okolního světa. Kdybych něco podobného nezažil, respektive neslyšel každé ráno z oken jedné nejmenované kanceláře, pak bych měl pocit, že si z nás někdo dělá bohapustou prdel. Chcete totální válku??? Ja, ja, ja teda aj!!! Touto sniperskou optikou se už nezdá paralela mezi Wolfem und Wolfem tak přiblblá, což? To mi poser pravici…řekl jsem pravici? No, a myslel jsem jí, hle, paralely jsou zjevné všude, je jasné, že mi teď bude spíláno do všech možných komunistických potratů, ale mně to nevadí, soustruzi. Neboť vedle mě stojí se svým rachitickým hrudníčkem svazák Dušan Jasánek, se kterým sborově vyhrožujeme vrahům z Uólstrýtu, v opačném případě promluví naše zbraně, což je v případě Dušana krumpáč, se kterým, jak známo, brilantně točí nad hlavou. Takže achtung! Film je naprosto geniální, u telefonicko-škrtící scény jsem chtěl uplatit HOMA, aby mi povolil dát šest hvězd…amerických, ale neměl jsem čím, poněvadž jsem včera investoval do nějakých tapírů Zmrd&Vojeb GmbH a teď procvičuji karpály masturbací, abych mohl briskně počítat tu čočku, kterou mi má genialita přinese. Ještě mě napadlo, že bych mohl budoucí lehce nabyté prašule narvat do produkce filmu o Krejčířovi, hrál by ho Jiří Poblyje a bylo by to rovněž roztomilé. Stejně, jako když Scorsese předstíral, že snad má Belfort nějaký morální kodex a kladné charakterové vlastnosti….ouuu šit. Dávám tedy čtyři, neboť si jdu obložit týden starou Šumavu rukama, kterouž budu zapíjet šató kontejner a jsem závistivý hajzl. Dovětek, ve filmu se zjevují všechny levely ženských exteriérů, od Kevpsy, po přenádherné, mrduchtivé bábovky…chvílemi jsem žárlil. ()

Satan

Ten pocit, když 71letý Scorsese natočí nejdravější, nejhravější, nejenergtičtější a nejdiváčtější film roku, který trvá tři hodiny...je k nezaplacení. [Přesná stopáž: 180 min] ()

Vančura

Myslím, že rozumím tomu, proč je tento film - který jsem viděl asi jako poslední člověk ve vesmíru - tak populární, ale osobně na mě nic z toho nezabírá. DiCapriovo herectví mě nikdy nebralo, Margot Robbie mi přijde neuvěřitelně fádní, a celkově mi obsazení přijde dost nesympatické. Celý film na mě navíc působil až pozoruhodně krotce - i navzdory té přemíře sexu a vulgarismů mám pocit, že se v tom filmu vlastně nic pořádně neukáže - filmařsky konvenčně, a proč to nenapsat - i zbytečně. Nebavil mě ani soundtrack, hlavní postava mi byla víceméně ukradená, a celý film ze mě nedokázal dostat téměř žádné emoce. Pokud už bych měl volit nějaký životopisný film (nudnější žánr podle mě aby pohledal) tohoto ražení o vzestupu a pádu nějaké chlapíka za hranou zákona, dám mnohem radši přednost třeba Kokainu, který podle mě zvládl totéž v mnohem lepším podání - a to je o hodinu kratší (ta 3 hodinová stopáž Vlka mi vyloženě přijde úmorná). Coby člověk obeznámený s většinou Scorseseho starších filmů navíc nemám problém za sebe napsat, že Vlk je jen odlesk jejich slávy - Scorsese už natočil v minulosti mnohem lepší filmy. Kdo vynáší Vlka do nebes, nemohl vidět v životě moc filmů, když mu stačí ke štěstí tak málo. ()

liskam

No já to vidím tak, že čeho je moc, toho je příliš. Ano, je to podle skutečné události, ano DiCaprio je dost dobrej, ale film je ve své podstatě nudnej... Tak po druhém shlédnutí musím opravdu hodně změnit názor na tenhle snímek. Jak to u některých filmů bývá člověk si je opravdu užije až po nekolikatem shlédnutí. A tady to přesně tak funguje. Takže měním hodnocení na 5 sluncí a 87% ()

kingik

Obscénní Wall Street. Je to dlouhé jako film Titanic, hraje v tom taky DiCaprio a Titanic to není. Co je to? Ano, správně - oscarový adept Vlk z Wall Street. Já to pořád říkal, že ti Vlci z Wall Streetu jednou přijdou, a už je to tady. On tedy dorazil v podstatě jen jeden - Jordan Belfort -, ale každá americká podnikavá vlaštovka se počítá, zvláště když tahle sedí na vysokých telegrafních drátech, respektive na vysokých akciích jako přibitá. Sexem a drogami jest dlážděna cesta k úspěchu ulízaného a sebestředného hejska, kterého nekonečný kolotoč mamonu a chtíče pohltil natolik, až se vedle prvotřídního burzovního makléře stal na popud vyšetřování FBI akciových podvodů, také prvotřídním práskačem. Než však k tomu dojde, čeká diváka tříhodinový maraton vulgárních dialogů, oplzlých sexuálních scén na různé způsoby a fetování do exploze mozkových buněk. Každá z těch tří hodin v sobě obsahuje něco dílem zajímavého, i dílem nudného, co by se s klidem dalo vypustit nebo v rámci přijatelnější stopáže i podstatně zkrátit. Leonardo DiCaprio poslední dobou kývá na role zhýralců, které jsem mu schopný uvěřit a v jeho předložené diplomové práci se s bravurou sobě vlastní vyrovnává s těžkým údělem muže stiženého přízní i nepřízní osudu, který si něco málo užil a úspěšně se profetoval a prosexoval až na kýžený kariérní vrchol. Nevím, co by ještě DiCaprio musel předvést za herecký výkon, aby přesvědčil akademii o nároku na oscarové ocenění. Pravda, občas i přehrával. Když už za tenhle film ho nezíská, tak už patrně nikdy. Dlužno dodat, že s režisérem Scorsesem se podílel i na produkci. Neslušelo by se, kdybych vynechal jeho herecké kolegy, z nichž za zmínku stojí dráždivý blond objev Margot Robbie v roli jeho velmi často podváděné druhé manželky a jeho nejlepší kamarád a současně i spolupracovník Jonah Hill, který ve vedlejší roli odvedl pozoruhodnou hereckou kreaci s oscarovými parametry. Režisér Martin Scorsese se po fiasku s Hugem vrátil k tvorbě, která je mu vlastní, a v níž vyniknou jeho režijní finesy odrážející se tentokrát zvláště ve scénách s minimem střihu, kdy každý sebemenší detail o to víc šlape a slévá se do sebe v jeden působivý obraz. Rovněž vynikající jsou scény, které snad ani od filmu nečekáte a přece v něm v nemalém zastoupení jsou. Asi nejméně poutavá se mně jevila až ta třetí hodina filmu. Po dechberoucí scéně s požitím prošlých drog už film nepřišel s ničím až tak extra elektrizujícím, a jako by byl náhle vyšťavený a ohlašující, že to, co měl, už ze sebe vydal. S přihlédnutím na obří stopáž se opravdu není moc co divit, že filmu síly pomalu, ale jistě došly. Rovněž výpravou se film do období konce osmdesátých let až tak nestrefil, respektive je až tak neevokoval. Obsahová prázdnota filmu se na povrch nepříjemně drala scénu od scény. Sečteno a podtrženo: akciová bomba s mimořádným kurzem to není, samozřejmě se vyplatí vidět, navíc je to vhodný film pro hamižníky a hrabivce a těm, co už mají nahrabáno, raději doporučuji zhlédnutí Molierova Lakomce. A hodně obscénní, místy i příjemně absurdní a technicky skvěle natočené pohádky s perfektním hereckým výkonem hlavního představitele, je po třech hodinách konec. A jestli Jordana Belforta neskolila mrtvice, infarkt nebo nějaká venerální choroba, tak tam na Wall Street jistě fetuje a souloží dodnes. 60% () (méně) (více)

Snorlax odpad!

Nevím, co mi vadilo víc, jestli adorace parchanta, oslava pokřiveného naplnění života, prezentace splnění toho nejzářivějšího amerického snu, nadužívání vulgarismů, totální absence humoru, extrémní nuda, neskutečně přemrštěná stopáž, nebo jen ten prostý fakt zbožštění podvodníka. ()

Šakal

Ve věku, kdy nemalá část z nás, bude dávno prdět do hlíny popř. za sebou tahat kačera a (marně) hledat cestu domů, přichází nestor a přizpůsobivý chameleon (kinematografie) Marty Scorsese se snímkem, o kterém se jeho (vyměknuvším) vrstevníkům, dávno nezdá už ani ve snech a mladší nastupující generace o něm v noci slintá do polštářů. The Wolf of Wall Street jsou Goodfellas resp. Casino převedeny do současné(ho) doby resp. světa. S tím rozdílem, že na co resp. mnohem méně, si R. Liotta, R. De Niro, J. Pesci a spol. museli pořádně zakrvácet ruce, stačí J. Belfortovi a jeho učenlivým chlapcům, pár telefonátů. Holt "pokrok" nezastavíš, vítejte ve světě neomezených možností. Ta paralela s oběma snímky je nepřehlédnutelná. The Wolf of Wall Street je neuvěřitelně našlapaná resp. naspeedovaná adrenalinová jízda, která více jak dvě a půl hodiny (zvráceně) baví. Těsně před koncem, po vzoru hlavního hrdiny, ji začíná lehce docházet dech, aby se v samotném závěru opět vzepjala, postavila vzpříma na obě nohy a nastavila tvář resp. zrcadlo současnému světu. Americký sen v praxi, obnažen až na kost. Zda-li je to pohled (ne)příjemný, ponechám na posouzení, po vzoru Martyho, každému zvlášť. Slova o velkolepé zábavě, bez hlubší myšlenky, či zpětné odezvy resp. reflexe, tedy jsou řekněme poněkud nešťastná, neboť „prodejte mi moje pero“ a přeplněný sál dychtivých kravaťáků rychlokvašek, vysící pohledem na J. Belfortovi a hltající každé jeho slovo, je více než výmluvným mementem. 95% s poznámkou, že jsem opravdu zvědavý, zda-li a jak, bude snímek fungovat při opakované projekci. [Leo výbornej a osobně by mi rozhodně nebylo proti srsti, vidět ho se plazit pro plešouna. Schválně, na jak dlouho tipujete, že by se přenos protáhl. Můj osobní tip je, že na některé kategorie už by se, v přímém přenosu, rozhodně nedostalo. Pokud by se náhodou na pódiu potkal s M. McConaugheym, plazícím se pro holohlavce za vedlejší roli (osobně se moc přimlouvám) a těsně v patách jim byl J. Hill, mohlo by se plynule přejít na after party. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení